Şimdi Ara

AVEA YIKILAN PAKET GERİ DÖNDÜ - ABONE ALIMI BİTMİŞTİR (01.06.2013) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.018
Cevap
15
Favori
331.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nişanlımla turkcell olan hatlarımızı mobil öğrenci tarifesine taşıdık. Hat açıldıktan sonra mobil öğrencilerle ücretsiz 1000 dk için kazan yazıp 3030 a gönderdik ve ardından da tc leri yolladık. Paket içeriğinin tamamı yüklendi. Şu an için bi sıkıntı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncu6

Nişanlımla turkcell olan hatlarımızı mobil öğrenci tarifesine taşıdık. Hat açıldıktan sonra mobil öğrencilerle ücretsiz 1000 dk için kazan yazıp 3030 a gönderdik ve ardından da tc leri yolladık. Paket içeriğinin tamamı yüklendi. Şu an için bi sıkıntı yok

Vay arkadaş ya halen sms e cevap gelmedi yolluyorum artık iletilmiyorda mesaj 1991 e :D bıktılar sanırım dünden beri toplam 10 ker eyollamışımdır :D
  • Genç Paket' teki dakikaların ücretlendirme periyodu 60 saniyedir. yaziyor sitede. bu pek iyi olmamis. actin tell nerdesin dedin gittti 1 dakka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Achina
    Genç Paket' teki dakikaların ücretlendirme periyodu 60 saniyedir. yaziyor sitede. bu pek iyi olmamis. actin tell nerdesin dedin gittti 1 dakka.

Evet bu durum kotu
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

Orijinalden alıntı: ~YuSuFeLiLi~

bende dün başvuruyu yaptım 3-5 güne geçeriz herhalde.
    Katlayan tarifeyi seçtim.
    20 lira ya vereceği 60 tl için mesaj göndermeye gerek var mı?
    mesaj işleri karıştığı için mesaj göndermeye de korkuyorum 500 dk dan olmamak için.

tc yi 1991 e göndermekten başka yapacağım bir başka işlem yok sanırım

katlayan tarifede herhangi bir mesaj olayı yok yükleme yapınca hemen otomatik olarak hediye TL geliyor zaten anında mesajla bilgilendirme alıyorsunuz, yükleme yaptığınızda size 3 mesaj gelecek 1-yükleme yapıldığına dair 2- tarifenizin konuşma ücretleri ile ilgili 3- hediye TLyüklendiğine dair, istediğiniz zamanda 9333 ü arayarak hem ücretli bakiyenizi hemde hediye bakiyenizi öğrenebilirisniz, siz sadece tc kimlik numaranızı 1991 e gönderin yeter, benim bu 19luk pakette merak ettiğim acaba arankazandan hediye dakika kazanılabiliyor mu buda varsa eğer başka operatörlerden arandığınızda 30 dk ya kadar hemde saniye bazlı dakikalarınız da oluyor

Hayır. Aran kazandan yararlanamazsınız. Cunku katlayan tarife aran kazandan yararlanamıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu6

Nişanlımla turkcell olan hatlarımızı mobil öğrenci tarifesine taşıdık. Hat açıldıktan sonra mobil öğrencilerle ücretsiz 1000 dk için kazan yazıp 3030 a gönderdik ve ardından da tc leri yolladık. Paket içeriğinin tamamı yüklendi. Şu an için bi sıkıntı yok

Hem numara tasıdıgınızdan dolayı her yöne 500 dakika, hem de mobil öğrenci tarifesinden dolayı avea içi 1000 dakika geliyorsa süper ötesi bir durum.

Ancak dakika düşme olayı nasıl oluyor? Mesela ben Avea numarası ararsam; Avea 1000 dakikadan mı gider, yoksa her yöne 500 dakikadan mı gider? Bu önemli.

NOT: 1000 dakika avea içi değilmiş. TArife içiymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.R.E.S. -- 8 Haziran 2011; 12:06:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Vivera

Arkadaşlar bakın ne dikkatimi çekti;

http://www.avea.com.tr/tr/sta/kampanyalar/konusmanetsms.shtml?pagemenu=bkampanya.konusmanetsms

Bu link 1000 Avea içi olan,

http://www.avea.com.tr/tr/sta/kampanyalar/19luk_paket.shtml?pagemenu=bkampanya.aveali.faturasiz.19lukpaket

Bu da heryöne 500 dakika olan,

2 kampanyanında katılım şartları aynı + 2 sine de TCKIMLIK NO yu 1991 e yollarak üye olunuyor, yani kampanya kodları aynı 1111 e mesaj yollamak falan hikaye, kesin sistem bir şekilde hatlara kampanyaları dağıtıyor.

Bu sorun kesin bir çözümü var, o da kampanya katılım şeklini değiştirmek 1991 yerine başka bir numara tanımlamalılar, yoksa sistemde hatalar olabilir.

Bu sorun tam olarak çözülmeden Avea'ya geçmem mümkün değil, boşuna başıma dert almayayım, böyle iyiyim.

Düzeltme sebebi: Ek

Ama yine siteyi incelerseniz:

Numara taşıma ile gelen abone, numara taşıma ya da cihaz kampanyalarından herhangi birine kayıtlı ise ; Genç Paket'in her yöne 500 dakikalık numara taşıma faydasından yararlanamaz. Söz konusu koşullarda Genç Paket'i talep eden aboneye, otomatik olarak Aveaiçi 1000 dakika faydası verilecektir.

http://www.avea.com.tr/tr/sta/bireysel/kampanyalar/19luk_paket.shtml?pagemenu=kampanyalar.aveali.faturasiz.19lukpaket&pagemenu=kampanyalar.aveali.faturasiz

DETAYLAR KISMI, 8. MADDE.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.R.E.S. -- 8 Haziran 2011; 11:57:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SeTha

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ~YuSuFeLiLi~

bende dün başvuruyu yaptım 3-5 güne geçeriz herhalde.
    Katlayan tarifeyi seçtim.
    20 lira ya vereceği 60 tl için mesaj göndermeye gerek var mı?
    mesaj işleri karıştığı için mesaj göndermeye de korkuyorum 500 dk dan olmamak için.

tc yi 1991 e göndermekten başka yapacağım bir başka işlem yok sanırım

katlayan tarifede herhangi bir mesaj olayı yok yükleme yapınca hemen otomatik olarak hediye TL geliyor zaten anında mesajla bilgilendirme alıyorsunuz, yükleme yaptığınızda size 3 mesaj gelecek 1-yükleme yapıldığına dair 2- tarifenizin konuşma ücretleri ile ilgili 3- hediye TLyüklendiğine dair, istediğiniz zamanda 9333 ü arayarak hem ücretli bakiyenizi hemde hediye bakiyenizi öğrenebilirisniz, siz sadece tc kimlik numaranızı 1991 e gönderin yeter, benim bu 19luk pakette merak ettiğim acaba arankazandan hediye dakika kazanılabiliyor mu buda varsa eğer başka operatörlerden arandığınızda 30 dk ya kadar hemde saniye bazlı dakikalarınız da oluyor

Hayır. Aran kazandan yararlanamazsınız. Cunku katlayan tarife aran kazandan yararlanamıyor.

*Tarife kapsamındaki aboneler ücretsiz dakika veya TL verilen
    kampanyalardan AranKazan
    kampanyası hariç faydalanamaz.

• quote:

Walla hocam ben katlayan tarifedeyim ve arankazandan yararlanıyorum hemde 2 hattımla, benim merak ettiğim bu kampanyada arankazandan yararlanılıyor mu?
  • Arkadaşlar postu başından sonuna kadar zor da olsa okudum, bilgi veren, tecrübelerini anlatan ve taşıma işlemlerini gerçekleştirip başına gelenleri anlatan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Anladığım kadarıyla; numara taşıma ile geçiş yaptıktan sonra 1111'e mesaj atmadan TC kimlik no'yu 1991'e yollamamız gerekiyor. Numara taşıma için iki kampanya var; ya 1111'e mesaj atıp 12 ay boyunca HY 50 dk kazanıcan, veya bu işlemi gerçekleştirmeden TC kimlik no'yu yollayıp HY 500 dk kazanıcan.

Buraya kadar sorun yok, bizim elimizde olmayan bir durum sebebiyle yukarıdaki karışık durumlardan biri başımıza gelir de HY 50 dk bile verilse benim adıma sorun yok. 50 dk da yeter bana. Bu tarifeye geçmek istememdeki amaç internetide içinde vermesi. Ama bu konuda sormak istediğim husus; bu internete bilgisayar üzerinden de girebiliyor muyuz? İnternete telefon üzerinden değilde bir şekilde telefonu pc'ye entegre edip hattımızdaki interneti bu yolla bilgisayar üzerinden kullanabiliyor muyuz?

Bu konuda "Evet, internet hakkını pc'den de kullanabilirsin." cevabı alırsam bende bu kampanya ile eski operatörüm Avea'ya dönüş yapacağım.

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Geçiş yapanlara da bol konuşmalar, mesajlaşmalar, sörf yapmalarını dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: Selçuk Yavuz

Arkadaşlar postu başından sonuna kadar zor da olsa okudum, bilgi veren, tecrübelerini anlatan ve taşıma işlemlerini gerçekleştirip başına gelenleri anlatan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Anladığım kadarıyla; numara taşıma ile geçiş yaptıktan sonra 1111'e mesaj atmadan TC kimlik no'yu 1991'e yollamamız gerekiyor. Numara taşıma için iki kampanya var; ya 1111'e mesaj atıp 12 ay boyunca HY 50 dk kazanıcan, veya bu işlemi gerçekleştirmeden TC kimlik no'yu yollayıp HY 500 dk kazanıcan.

Buraya kadar sorun yok, bizim elimizde olmayan bir durum sebebiyle yukarıdaki karışık durumlardan biri başımıza gelir de HY 50 dk bile verilse benim adıma sorun yok. 50 dk da yeter bana. Bu tarifeye geçmek istememdeki amaç internetide içinde vermesi. Ama bu konuda sormak istediğim husus; bu internete bilgisayar üzerinden de girebiliyor muyuz? İnternete telefon üzerinden değilde bir şekilde telefonu pc'ye entegre edip hattımızdaki interneti bu yolla bilgisayar üzerinden kullanabiliyor muyuz?

Bu konuda "Evet, internet hakkını pc'den de kullanabilirsin." cevabı alırsam bende bu kampanya ile eski operatörüm Avea'ya dönüş yapacağım.

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Geçiş yapanlara da bol konuşmalar, mesajlaşmalar, sörf yapmalarını dilerim

"Evet, internet hakkınızı pc'den de kullanabilirsiniz."

• quote:

quote:

Walla hocam ben katlayan tarifedeyim ve arankazandan yararlanıyorum hemde 2 hattımla, benim merak ettiğim bu kampanyada arankazandan yararlanılıyor mu?

Bilgi için cok tesekkur ederim. Ya aklımda yanlış kalmış, ya da yanlış hatırlıyorum. Çünkü Katlayan tarife ilk çıktıgında aran kazandan yararlanılamıyordu. Bir de galiba hediyeli55 diye bir tarife vardı o da yararlanamıyordu.
  • Ben katlayan tarifedeyim, arankazandan faydalanıyorum.

quote:

quote:

quote:

Bilgi için cok tesekkur ederim. Ya aklımda yanlış kalmış, ya da yanlış hatırlıyorum. Çünkü Katlayan tarife ilk çıktıgında aran kazandan yararlanılamıyordu. Bir de galiba hediyeli55 diye bir tarife vardı o da yararlanamıyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: holapsp
    Arkadaşlar benim avea hattım vardı vodafone a taşıdım sonra da turkcelle taşıdımö bu 19 luk tarifeye geçmek için avea ya geçmek istiyorum heryöne 500 dk gelir mi ? bi arkadaş sormuş aynı soruyu evet gelir demiş bi arkadaşda ama ben şimi müşteri hizmetlerini aradım eskiden avea lı olduğunuz için olmaz dediler kafam karıştı :S

Benim duramda ayni idi tc yi yolladim 500 dk olan paket tanimlandi bilgine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForeverMetal

Faturasız Turkcell kullanıyorum şuan,benim için en uygun tarife bu gibi görünüyor.Hat taşıma sırasında mobil öğrenci veya katlayan tarife gibi bir seçim yapmamız gerekiyor galiba,hangisini önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnverJan

quote:

Orijinalden alıntı: malcolmx99

anında cevap geliyor.tekrar yollayın.hangi tarifedesiniz?

mobil öğrenci cevap gelmediğinde 1 saat sonra tekrar yolladım gene glemedi tekrarda yollamamıştım şimdi siz deidğinizde gene yolladım 5 dk dır gene mesaj yok bakiyemdede düşüş yok

Ben de aynı durumdayım tc numaramı kaç kere gönderdim cevap yok dedim acaba benim tcyi mi kabul etmiyorlar bir arkadaşımın tcsini de gönderdim yine cevap yok. Tüm şartları sağlıyorum bundan eminim normal tarifimde genç avea neden cevap gelmiyor acaba.
  • arkadaşlar tc konusunda yardımcı olabilecek var mı. taahhütname de gönderebilrim.
  • avea da 1991 1111 gibi gönderilen mesajlar ücretlimi?
  • kalan 1991 sms mesela ücreti varmıdır?
  • Arkadaşlar daha önce babam yanlışlıkla hattımı avea ya geçirmişti ama ben geçer geçmez bişey yüklemeden Vodafona geri dönmüştüm 1 hafta kadar kullandım şimdi ben bu 19 luk için avea'ya geçmeyi planlıyorum ama bu sefer 500 her yöne degilde 1000 avea içi vermesinden çekiniyorum sizce ne verir yada 500 her yönemi kullanırım fikri bilgisi olan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.