DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
AVEA YIKILAN PAKET GERİ DÖNDÜ - ABONE ALIMI BİTMİŞTİR (01.06.2013)
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
5.025
Cevap
17
Favori
323.890
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Mobil Operatörler >> Türk Telekom >> AVEA YIKILAN PAKET GERİ DÖNDÜ - ABONE ALIMI BİTMİŞTİR (01.06.2013)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3002 Mesaj
      03 Haziran 2011 17:00:44
      quote:

Orijinalden alıntı: pilot23

Bu kampanya bende bu gun tesadufen gordum eski bi avea kullanicisi olarak insani cezbediyor.vodafoneden gecis yapacagasim insallah bi yamukluk olmaz.

Benim durum da sizin gibi hattım 506 lı ama turkcell deyim,acaba şimdi avea ya taşısam 500 DK verecek mi yoksa 1000 avea içi mi gelecek...
      Hattınız açılınca haberinizi bekliyoruz...
      |
      |
    • Yarbay
      2277 Mesaj
      03 Haziran 2011 18:33:44
      Arkadaşlar bakın ne dikkatimi çekti;

http://www.avea.com.tr/tr/sta/kampanyalar/konusmanetsms.shtml?pagemenu=bkampanya.konusmanetsms

Bu link 1000 Avea içi olan,

http://www.avea.com.tr/tr/sta/kampanyalar/19luk_paket.shtml?pagemenu=bkampanya.aveali.faturasiz.19lukpaket

Bu da heryöne 500 dakika olan,

2 kampanyanında katılım şartları aynı + 2 sine de TCKIMLIK NO yu 1991 e yollarak üye olunuyor, yani kampanya kodları aynı 1111 e mesaj yollamak falan hikaye, kesin sistem bir şekilde hatlara kampanyaları dağıtıyor.

Bu sorun kesin bir çözümü var, o da kampanya katılım şeklini değiştirmek 1991 yerine başka bir numara tanımlamalılar, yoksa sistemde hatalar olabilir.

Bu sorun tam olarak çözülmeden Avea'ya geçmem mümkün değil, boşuna başıma dert almayayım, böyle iyiyim.

Düzeltme sebebi: Ek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Vivera -- 3 Haziran 2011; 19:03:01 >
      |
      |

• 03 Haziran 2011 18:39:40
      quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Vivera

Arkadaş bakın ne dikkatimi çekti;

http://www.avea.com.tr/tr/sta/kampanyalar/konusmanetsms.shtml?pagemenu=bkampanya.konusmanetsms

http://www.avea.com.tr/tr/sta/kampanyalar/19luk_paket.shtml?pagemenu=bkampanya.aveali.faturasiz.19lukpaket

2 kampanyanında katılım şartları aynı + 2 sine de TCKIMLIK NO yu 1991 e yollarak üye olunuyor, yani kampanya kodları aynı 1111 e mesaj yollamak falan hikaye, kesin sistem bir şekilde hatlara kampanyaları dağıtıyor.

Bu sorun kesin bir çözümü var, o da kampanya katılım şeklini değiştirmek 1991 yerine başka bir numara tanımlamalılar, yoksa sistemde hatalar olabilir.

Bu sorun tam olarak çözülmeden Avea'ya geçmem mümkün değil, boşuna başıma dert almayayım, böyle iyiyim.

Gülüyorum şuan böyle saçmalık olabilirmi ya ? Bize 3ün 1i geldi yani sisteme göre
      |
      |

Mankind was born on earth, it was never meant to die here.
    • Yarbay
      2277 Mesaj
      03 Haziran 2011 18:58:57

quote:

Gülüyorum şuan böyle saçmalık olabilirmi ya ? Bize 3ün 1i geldi yani sisteme göre

Bunun bilinçli olduğuna inanmak istemiyorum, umarım en kısa zamanda düzeltilir. Şu aşamada bence kimse bu tarifeye geçmemeli, şahsen ben işi şansa bırakamam, zaten 1000 dakikayı aldıktan sonra daha da iptal etmezler, iptal etseler bile göndereceğiniz mesaj kodu ve numarası yine aynı olduğu için farklı bir seçenek geleceğini zannetmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Vivera -- 3 Haziran 2011; 19:00:13 >
      |
      |

• Onbaşı
      15 Mesaj
      03 Haziran 2011 20:49:10
      1111'e mesaj gönderdiğim için 500 dk alamamıştım ama hattıma bugün her yöne 500 dakika geldi, Müşteri Hizmetlerini aradığımda da numara taşma kampanyasını iptal edersem de bundan sonra kalan 11 ayda da her yöne 500 dakikalı 19'luk paket alabileceğimi söylediler.

Size de her yöne 500 dakika geldi mi?
      |
      |

• Binbaşı
      1010 Mesaj
      03 Haziran 2011 20:54:03
      hepsi bir veya her yöne tarifeleri olabilir. hangisi sana daha uygunsa
      |
      |

Medium is The Massage
    • Yarbay
      3002 Mesaj
      04 Haziran 2011 01:51:46
      quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Vivera

Arkadaşlar bakın ne dikkatimi çekti;

O kadar alıştık ki çamur atmaya okumadan etmeden basıyoruz herkese ban...
      Detayları bir okuyun zahmet olmazsa ne diyor daha ilk cümleden?
      |
      |
    • Çavuş
      63 Mesaj
      04 Haziran 2011 23:45:23
      arkadaşlar ben avealıyım ve açıkçası bu avea içi 1000 dakika olayı gerçekten iğrenç. Şİmdi 30 tl yükleyince 120 dakika heryöne veriyor. Ben bir de bu tarifeye geçersem acaba 120 dakikamı silerler mi? silmezlerse geçerim ki geçen gün avea bayisine gittim biri siler biri silmez diyor sonunda da "bence" demeyi ihmal etmiyorlar. bir bilgisi olan var mı?
      |
      |

• Binbaşı
      1015 Mesaj
      05 Haziran 2011 01:20:43
      avea'ya 3 gün önce geçtim.

Genç paket kampanyasından yararlanmak için (her yöne 500dk+1000sms+ 1gb internet)

ve bugun aveadan gelen sms ile şoka uğradım.

1 gb internetim paketiniz bitmiştir dedi

İnternette kontrol ettim 3 haziran günü saat 17:42'de yaklaşık 1 gb kullanımım olmuş ki imkani yok

O sıralar yolda idim otobüste ve klasik foruma baktım facebooka baktım filan.

3 gündür kullandığım hiç bir programda değiişiklik yok. (Whatsapp filan )

Telefonum iphone ve acaba diyorum kendi kendine upload yada download mı yaptı ama imkanı yok böyle bir programım yok çünkü ve

yaklaşşık 3 aydır vodafone cepnet kullanıyordum ve hep aynı programları kullandım vodafone ile bırakın uploadı upload download toplamım 400mb geçmedi hiç .

Bu konuda avea ya nasıl bir itiraz da bulunmalıyım? nasıl ispat edicem bu olayı?

Bu eklediğim screen shotta bir gariplik var zaten. Güya 1 gb lık kullanım yaptığım zaman 1.25 tl ücret yansıtmış ve bakiyem sıfırlanmış.

Ama yaklasık 30dk sonra yine ücretsiz bir islem ve bakiyem bu sefer 1.25 tl gözüküyor.

Bir bit yeniği olduğu kesin ama nasıl ispatlarım ?

Bu arada en önemli detayı söylemeyi unutmuşum telefonumun şarjı çabuk bittiği için 3G şebekesini kullanmıyorum.

Edge hızında da 30 dk içinde 1gb kotanın bitmesi imkansız

Ufaltılmış önizleme resmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertugbilgin -- 5 Haziran 2011; 2:09:19 >
      |
      |
    • Yarbay
      3639 Mesaj
      05 Haziran 2011 08:02:12
      quote:

Orijinalden alıntı: ~YuSuFeLiLi~

bende 5 yıllık turkcell hattımı taşıyacam artık avea ya.
      Her yöne konuşmak için hangi tarife daha uygun avea da.
      Avea cı arkadaşlar yönlendirebilir mi tarife konusunda?

faturasızda heryöne en uygun tarife katlayan tarife 20 tl ye 100, 30 tl ye 225, 50 tl ye 500 dk her yöne hediye konuşma var ayrıca siz NT ile geleceğiniz için bu süreler daha yüksek, böylece hem heryöne konuşmayı bedavaya getirirsiniz hem bakiyenizi istediğiniz gibi değerlendirisiniz, bu kampanyadanda yararlanırsanız 20 TL ye 140+500 HY konuşma, 1 gb internet ve 1000 SMS niz olur daha ne olsun artık
      |
      |
    • Yüzbaşı
      412 Mesaj
      06 Haziran 2011 08:25:55
      Kisaca ozet geciyorum hattim avea idi numara tasima cikinca turkcele gecis yaptim turkcellden sonra cepnet icin vodafone tasidim.en son olarakta bu tarife icin tekrardan aveaya gecis yaptim.tasima islemi dun oglen gibi gerceklesti ve ilk is olarak hattin kendine gelmesi icin bi kac telefon gorusmesi yaptim 1-2 sonrasi ise tc nosunu yazip 1991 yolladim gelen mesaj "Genc Paket ile 30 gun boyunca gecerli yurtici heryone 500 dk,yurtici heryone 1.000 SMS ve 1GB internet kullanim hakki hattiniza tanimlanmistir." seklinde oldu.

Su an icin her sey gayet stabil.her hangi bi sorun cikar ise sizleri haberdar ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• 06 Haziran 2011 10:40:15
      Teşekkürler kir-pi
      katlayan tarife en iyisi dediğin gibi

|
      |

• Teğmen
      106 Mesaj
      06 Haziran 2011 10:53:03
      quote:

Orijinalden alıntı: pilot23

Kisaca ozet geciyorum hattim avea idi numara tasima cikinca turkcele gecis yaptim turkcellden sonra cepnet icin vodafone tasidim.en son olarakta bu tarife icin tekrardan aveaya gecis yaptim.tasima islemi dun oglen gibi gerceklesti ve ilk is olarak hattin kendine gelmesi icin bi kac telefon gorusmesi yaptim 1-2 sonrasi ise tc nosunu yazip 1991 yolladim gelen mesaj "Genc Paket ile 30 gun boyunca gecerli yurtici heryone 500 dk,yurtici heryone 1.000 SMS ve 1GB internet kullanim hakki hattiniza tanimlanmistir." seklinde oldu.

Su an icin her sey gayet stabil.her hangi bi sorun cikar ise sizleri haberdar ederim.

2 gündür hattım aktif konumdaydı şubedeki görevli banada önce kayıt yazıp 1111 e göndermemi istemişti.. Forumlarda bu kadar sorun olunca dogrusu mesajı göndermek için yeniden bayiiye gitmeye karar vermiştim. ama sizin mesajınızdan sonra bende direk TC numarasını sadece 1991 e gönderdim ve 5 saniye içinde 500 dakika heryöne+1000sms+1gb hattıma yükleni teşekkürler.
      |
      |

• Onbaşı
      15 Mesaj
      06 Haziran 2011 12:56:24
      quote:

Orijinalden alıntı: ugug

arkadaşlar ben avealıyım ve açıkçası bu avea içi 1000 dakika olayı gerçekten iğrenç. Şİmdi 30 tl yükleyince 120 dakika heryöne veriyor. Ben bir de bu tarifeye geçersem acaba 120 dakikamı silerler mi? silmezlerse geçerim ki geçen gün avea bayisine gittim biri siler biri silmez diyor sonunda da "bence" demeyi ihmal etmiyorlar. bir bilgisi olan var mı?

buna cevabı olan var mı :D
      |
      |

• Yarbay
      3591 Mesaj
      06 Haziran 2011 14:37:00
      Beyler !

Fenercell'e numaramı taşıdım bende aynen bahsettigi gibi 1991' e tc kimlik numarası yolladım pat avea içi 1000 dakika vs vs geldi !

müşteri temsilcisini aradım neden böyle oldu ben her yöne dakika istiyorum numara taşıma ile geldim dedim adam bana demez mi !

Fenercell'e geçtiginiz için aylık herr yöne almış olduugunuz elli dakika hediyeyi ya da beşyüz dakikayı seçmeliydiniz siz 50 dakikayı seçmişsiniz o yüzden size avea içi bin dakika geldi...

Mt'ye iyide nerede böyle bi uyarı ikaz yoktu sadece tek bir tanesini seçebilirsiniz gibisinden diye sordum vardı carttı curttu dedi geveledi durdu yok ya elli kere okudum yok.

avea içi bin dakikanın üzerine otursun avea.....

şikayetvar.com'a yazdım bakalım nasıl bir dönüş yapacaklar.
      |
      |

Yanlayamayan Bmw.............
    • Yarbay
      5717 Mesaj
      06 Haziran 2011 14:39:32
      quote:

Orijinalden alıntı: EdmeE

Alıntıları Göster

buna cevabı olan var mı :D

Bence silme ihtimalleri yok.neden silsinlerki sonucta biri tarife biri pekt.bagimsiz birbirinden

|
      |

• Yarbay
      3591 Mesaj
      06 Haziran 2011 14:41:00
      quote:

Orijinalden alıntı: trineux

Bu nedir ya???

Numarami tasidim, 20 TL yukledim, hic bir numaraya mesaj yollamadan direkt 1991'e TC Kimlik numarami yolladim. Ve bana 1000dk Avea ici verdiler.

DALGA MI GECIYORSUN AVEA!!!

Sende taraftar hatlarından birine mi taşıdın yoksa ?
      |
      |

Yanlayamayan Bmw.............
    • Binbaşı
      1171 Mesaj
      06 Haziran 2011 14:58:15
      Avea'ya bugün geçtim tc kimlik nomu 1991 e yolladım. 500dk her yone- 1000 SMS- 1gb internet paketim hemen tanımlandı..1 gb internet paketim biterse ekstra 1 gb da 9 tl...bench cok guzel ..herkesi Aveaya gecirecegim

|
      |

• 06 Haziran 2011 16:22:26
      quote:

Orijinalden alıntı: teknologs
      Avea'ya bugün geçtim tc kimlik nomu 1991 e yolladım. 500dk her yone- 1000 SMS- 1gb internet paketim hemen tanımlandı..1 gb internet paketim biterse ekstra 1 gb da 9 tl...bench cok guzel ..herkesi Aveaya gecirecegim

tasıma islemi sonrasında sorun yasamayan

arkadaslar hangi tarifeye tasıdılar acaba ???

-----------------------

mobil ogrenci ye tasıyıp ta sorun yasamayan oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi target4u -- 6 Haziran 2011; 16:23:00 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      872 Mesaj
      07 Haziran 2011 00:55:35
      bu kampanya için turkcell hattımı avea'ya geçiricem ama 1gb internet paketimi bitirmeyi bekliyorum. Bu arada da bu karmaşanın bitmesi gerek yoksa korkutucu gözüküyor kimisine 500dk her yone kimisine 1000dk avea içi. Heyecanla bekliyoruz sıkıntıların bitmesini
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
ses yalıtımı
izmir havalimanı transfer
modasor
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,578
1.2.163

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.