Şimdi Ara

AVEA Sınırsız İnternet Paketi ve 43 Mbps lik modem kullanım sonuçları... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
282
Cevap
4
Favori
44.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yani 200 gb download 100 200 gb download dahi olsa hız hep son hızdamı yani
  • Arkadaslar buraya anekdot eklicem,
    Bende telefondan giriyorum(iphone 4) full cekio 3g de ama genede kopmalar oluyor oyun oynarken sorflerken
    2 dk sonra gene gelio. Ya hot spotu kaybedio ya da 3g yi tamamen. Cekim gucunun net kalitesi uzerinde ne kadar etkisi var tartıslır, bu bir. Birde bu meledi aldık dielim aynı halt oldu mobil modemde de; vazgectimizde bize ne kadar patlar bilen varsa paylassın. Bayiye sordum
    her zamanki gibi herseyden bihaberler. Yakında modem olanda yok deneyebilcegim. Kumar oynamayı sevmem ya
    tutarsa hesabı. Fikri olan varsa paylassın burda. Birde speed test yaptım 6.39 mbs cıktı. Stabil olması tercih sebebi tabiki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubeii -- 3 Şubat 2012; 2:17:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tecniq

quote:

Orijinalden alıntı: eren16

arkadaşlar mesele o iyi bu iyi değil.
    madem şuan ülkenin ençok baz istasyonu Turkcell de neden sağlam bir 3G kampanyası yapmıyor.

Aynı şeyi bende çok düşündüm ve çok araştırdım.
    Malesef Rekabet Kurulu Turkcell'in böyle bir kampanya yapmasına izin vermiyor.
    Yılbaşından önce Turkcell çok kısa bir süre 59 TL x 24 ay taahhütle Sınırsız internet kampanyası düzenledi, bireysel kullanıcılar için. Yanında Vınn da hediyeydi. Harika bir kampanyaydı aslında. 15 GB adil kullanım kotası sonrasında hat hızı 128 e düşüyodu.

Fakat daha 20 gün dolmadan bu kampanyayı iptal etmek zorunda kaldılar.
    Ben 2 ocakta bu paketten almak için Turkcell iletişim merkezine gittim ve alamadım,

En büyük ve en güçlü operatör Turkcell olduğu için Rekabet kurulu Turkcell'i sınırlıyor, diğer operatörleri korumak adına.

Şu anda sınırsız internet hizmetini sadece en küçük operatör olan Avea verebiliyor,
    ilerde ne olur bilinmez tabi...

Biri bu arkadaşa rüyadan uyanmasını söyleyebilir mi? atmış atmış yerse tövbe tövbe :))))))))

• quote:

Orijinalden alıntı: gsakin

quote:

Yılbaşından önce Turkcell çok kısa bir süre 59 TL x 24 ay taahhütle Sınırsız internet kampanyası düzenledi, bireysel kullanıcılar için. Yanında Vınn da hediyeydi. Harika bir kampanyaydı aslında. 15 GB adil kullanım kotası sonrasında hat hızı 128 e düşüyodu.

Ben 2 ocakta bu paketten almak için Turkcell iletişim merkezine gittim ve alamadım,

En büyük ve en güçlü operatör Turkcell olduğu için Rekabet kurulu Turkcell'i sınırlıyor, diğer operatörleri korumak adına.

Şu anda sınırsız internet hizmetini sadece en küçük operatör olan Avea verebiliyor,

Biri bu arkadaşa rüyadan uyanmasını söyleyebilir mi? atmış atmış yerse tövbe tövbe :))))))))

Hindistan’da Raçiçi adında genç bir ressam varmış...
    Artık eğitimini tamamlamış, son resmini yaparak ustasına götürmüş ve ondan resmini değerlendirmesini istemiş…
    Ustası ise “sen artık ressam sayılırsın raçiçi, artık senin resmini halk değerlendirecek.” diyerek resmi şehrin en kalabalık meydanına götürmesini ve en görünen yerine koymasını istemiş.
    Yanına da kırmızı bir kalem koyarak halktan beğenmedikleri yerlere çarpı koymalarını rica eden bir yazı koymuş.
    Raçiçi denileni yapmış ve bir kaç gün sonra resmine bakmaya gitmiş ne görsün resmi nerdeyse çarpılardan gözükmüyor...
    Çok üzülmüş tabi. emeğini ve yüreğini koyarak yaptığı tablo kırmızıdan bir duvar gibiymiş sanki...
    Alıp resmi ustasına götürmüş ve ne kadar üzgün olduğunu belirtmiş.
    Ustası ona üzülmemesini ve yeniden resme devam etmesini önermiş.
    Raçiçi yeniden yapmış resmini ve yine ustasına götürmüş...
    Yine resmi şehrin en kalabalık yerine koymasını istemiş ustası..
    Ama bu defa yanına bir palet dolusu çeşitli renklerde yağlı boya ve bir kaç fırça ile birlikte...
    Ve yanına insanlardan beğenmedikleri yerleri düzeltmelerini rica eden bir yazı koymuş.
    Raciçi denileni yapmış.
    Birkaç gün sonra gittiği meydanda görmüş ki resmine hiç dokunulmamış...
    Çok sevinmiş ve koşarak ustasına gitmiş ve resme dokunulmadığını söylemiş.
    Ustası ise; “ sevgili raçiçi, sen birinci konumda insanlara fırsat verildiğinde ne kadar acımasız bir eleştiri sağanağı ile karşılaşabileceğini gördün...
    Hayatında resim yapmamış insanlar dahi gelip senin resmini karaladı...
    Oysa ikinci konumda onlardan hatalarını düzeltmelerini istedin,
    yapıcı olmalarını istedin...
    Yapıcı olmak eğitim gerektirir…
    Hiç kimse bilmediği bir konuyu düzeltmeye kalkmadı,cesaret edemedi...
    Sevgili Raçici mesleğinde usta olman yetmez, bilge de olmalısın…
    emeğinin karşılığını ne yaptığından haberi olmayan insanlardan alamazsın...
    Onlara göre senin emeğin hiç bir değeri yoktur...
    Sakın emeğini bilmeyenlere sunma ve asla bilmeyenlerle tartışma... demiş.

Sevgili arkadaşım, burda günlerden beri bildiklerimi insanlarla paylaşmaya insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sonra biri çıkıp geliyor hiç tanımadığı bi insanı dalga geçer bi üslupla eleştiriyor.

Kimse herşeyin en doğrusunu bilemez, insan kusursuz değildir, benim bildiklerim, turkcell den ve diğer kaynaklardan aldığım bilgi bu şekilde. Eğer sen doğrusunu biliyorsan yazda hepimiz öğrenelim.

Sevgiler, saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: jubeii

Arkadaslar buraya anekdot eklicem,
    Bende telefondan giriyorum(iphone 4) full cekio 3g de ama genede kopmalar oluyor oyun oynarken sorflerken
    2 dk sonra gene gelio. Ya hot spotu kaybedio ya da 3g yi tamamen. Cekim gucunun net kalitesi uzerinde ne kadar etkisi var tartıslır, bu bir. Birde bu meledi aldık dielim aynı halt oldu mobil modemde de; vazgectimizde bize ne kadar patlar bilen varsa paylassın. Bayiye sordum
    her zamanki gibi herseyden bihaberler. Yakında modem olanda yok deneyebilcegim. Kumar oynamayı sevmem ya
    tutarsa hesabı. Fikri olan varsa paylassın burda. Birde speed test yaptım 6.39 mbs cıktı. Stabil olması tercih sebebi tabiki.

Dostum bence senin bütün problemlerin iphone 4 den kaynaklanıyor.

26 Mayıs 2011 de Turkcell den beyaz iphone 4 aldım, daha beyaz iphonelar türkiye'ye yeni gelmişti, acayip havası vardı, büyük bir hevesle hemen gidip aldım, çokda ciddi bir para ödedim.

Fakat Turkcell hat kullanmama rağmen sürekli hotspot kendi kendine kapanıyor, internet bağlantısı kopuyordu, ben zaten bilgi işlem uzmanıyım, telefondan ve bilgisayardan çok iyi anlarım, yüklemediğim versiyon, yüklemediğim yama, yüklemediğim güç artırıcı program, denemediğim yöntem kalmadı ama en sonunda dayanamadım ve 1 ay sonra dünya para vererek aldığım iphone 4 ü sattım, çok da ciddi zarar ettim. Ama dayanamadım, çünkü iphone beni deli etmişti. Çünkü iphone'un sorunu donanımsal, yani içindeki anten ünitesinden kaynaklanıyo, ne yaparsan yap yazılım yükleyerek veya yeni versiyon atarak düzeltemezsin bu sorunu.

Gittim kendime bi tane androidli samsung aldım, aynı hattı kullanmama ve aynı evde oturmama rağmen bi daha hiç hattın kopması, hotspotun kapanması problemlerini yaşamadım.

Senin hattın zaten avea. Bi arkadaşından kaliteli bir android telefon bul, samsung olur, htc olur, ericsson olur, farketmez. git evine, tak kendi avea hattını, hem oyun oyna hemde bol bol internette gez. bak bakalım yine internet kopacakmı zırt pırt, hotspotu kullan, bakalım hotspot kapanacakmı kendi kendine...

Ben ısrarla bütün sorunlarının iphone dan kaynaklandığını düşünüyorum, bunuda ancak bu şekilde test edebilirsin. Başka bi telefon bul hotspotu olan, ve dene...

Kolay gelsin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

hocam connectify programını geçen sene yüklemiştim ama bir türlü beceremedim
    forumdaki arkadaşlardan yardım aldığım halde bir türlü çalıştıramadım sonra connectify'den vazgeçtim
    inşallah bitsin şu taahhütler geçicem artık şu senin sınırsız internetine

ben yardımcı olurum, connectify programını yükleriz yaa...
    Sorun o olsun yeterki...

istersen turkceli arayıp taahüdün bitmeden pakatten ayrılmak istediğinide söyleyebilirsin aslında.

benimde turkcell 6 ay 4GB taahhüdüm vardı, aradım, ne kadar cayma bedeli ödemem gerekir diye sordum, size sistem cayma bedeli tahakkuk etmiyor dediler :)) hemen iptal ettirdim turkcelli :)
    bi dene istersen

hocam ne yazık ki iptal durumum biraz zor çünkü hp dm1 alırken 4 gb internet paketini 39 tl vericeğini 10 tl.den verdi ayrıca bugün itibariyle
     AVEA Sınırsız İnternet Paketi ve 43 Mbps lik modem kullanım sonuçları...
    borcum var inşallah şu borcu bitireyim sınırsız internete geçiceğim o zaman bana connectify programında yardımcı olursan çok sevinirim bu arada kandilinizi kutlarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gsakin

quote:

Hindistan’da Raçiçi adında genç bir ressam varmış...
    Artık eğitimini tamamlamış, son resmini yaparak ustasına götürmüş ve ondan resmini değerlendirmesini istemiş…
    Ustası ise “sen artık ressam sayılırsın raçiçi, artık senin resmini halk değerlendirecek.” diyerek resmi şehrin en kalabalık meydanına götürmesini ve en görünen yerine koymasını istemiş.
    Yanına da kırmızı bir kalem koyarak halktan beğenmedikleri yerlere çarpı koymalarını rica eden bir yazı koymuş.
    Raçiçi denileni yapmış ve bir kaç gün sonra resmine bakmaya gitmiş ne görsün resmi nerdeyse çarpılardan gözükmüyor...
    Çok üzülmüş tabi. emeğini ve yüreğini koyarak yaptığı tablo kırmızıdan bir duvar gibiymiş sanki...
    Alıp resmi ustasına götürmüş ve ne kadar üzgün olduğunu belirtmiş.
    Ustası ona üzülmemesini ve yeniden resme devam etmesini önermiş.
    Raçiçi yeniden yapmış resmini ve yine ustasına götürmüş...
    Yine resmi şehrin en kalabalık yerine koymasını istemiş ustası..
    Ama bu defa yanına bir palet dolusu çeşitli renklerde yağlı boya ve bir kaç fırça ile birlikte...
    Ve yanına insanlardan beğenmedikleri yerleri düzeltmelerini rica eden bir yazı koymuş.
    Raciçi denileni yapmış.
    Birkaç gün sonra gittiği meydanda görmüş ki resmine hiç dokunulmamış...
    Çok sevinmiş ve koşarak ustasına gitmiş ve resme dokunulmadığını söylemiş.
    Ustası ise; “ sevgili raçiçi, sen birinci konumda insanlara fırsat verildiğinde ne kadar acımasız bir eleştiri sağanağı ile karşılaşabileceğini gördün...
    Hayatında resim yapmamış insanlar dahi gelip senin resmini karaladı...
    Oysa ikinci konumda onlardan hatalarını düzeltmelerini istedin,
    yapıcı olmalarını istedin...
    Yapıcı olmak eğitim gerektirir…
    Hiç kimse bilmediği bir konuyu düzeltmeye kalkmadı,cesaret edemedi...
    Sevgili Raçici mesleğinde usta olman yetmez, bilge de olmalısın…
    emeğinin karşılığını ne yaptığından haberi olmayan insanlardan alamazsın...
    Onlara göre senin emeğin hiç bir değeri yoktur...
    Sakın emeğini bilmeyenlere sunma ve asla bilmeyenlerle tartışma... demiş.

Sevgili arkadaşım, burda günlerden beri bildiklerimi insanlarla paylaşmaya insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sonra biri çıkıp geliyor hiç tanımadığı bi insanı dalga geçer bi üslupla eleştiriyor.

Kimse herşeyin en doğrusunu bilemez, insan kusursuz değildir, benim bildiklerim, turkcell den ve diğer kaynaklardan aldığım bilgi bu şekilde. Eğer sen doğrusunu biliyorsan yazda hepimiz öğrenelim.

Sevgiler, saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

hocam ne yazık ki iptal durumum biraz zor çünkü hp dm1 alırken 4 gb internet paketini 39 tl vericeğini 10 tl.den verdi ayrıca bugün itibariyle
    borcum var inşallah şu borcu bitireyim sınırsız internete geçiceğim o zaman bana connectify programında yardımcı olursan çok sevinirim bu arada kandilinizi kutlarım

oo dostum senin hiç kaçarın yok, mecbur bekliycen taahhüt süre bitimini :)

Connectify programınıda hiç düşünme, tek dert o olsun yeterki :)

Sizede Hayırlı kandiller...
  • quote:

Orijinalden alıntı: selenga_68

aveaya geçdim tam bir facia bizim burda 3g bazen 1 diş çoğu zaman hiç yok.anlaşılan 3g için yeniden türkcele geçicez...:)istanbulun ortasında yenibosnanın orta yerinde avea 3g yok vodafone 4 diş çekiyor bağlantı hızı rezalet turkcell full çekiyor bağlantı hızı tatmin edici hepsini denedim turkcellden ötesi yalan.

Merhaba,

numaranızı iletmeniz durumunda en kısa süre içerisinde sizinle irtibata geçilecektir.

Bilginize sunarız.

• Arkadaşlar şu ana kadarki hız testlerinde hep Avea'nın altyapısı 7.2 Mbps hızından fazlasını desteklemiyor dendi. Açıkçası bende öyle sanıyordum.
    Ama bugün filmleri 900 Kb la indirmeye başlayınca dedim ki şu hız testini bi daha yapayım.
    Gördümki Avea'nın altyapısı 7.2 mbps nin üstünüde destekliyor.
    Aşağıda az önce yaptığım hız testinin sonucunu görebilirsiniz.
    Yeterki bulunduğunuz bölgede Avea 3G şebekesi iyi çeksin,
    Yıllarca Turkcell kullandım, 15 gündür Avea 3G kullanıyorum,
    Avea'ya geçmeden önce çok korkuyodum ama gördüm ki boşuna korkmuşum,
    15 gündür deli gibi internet kullanıyorum ve film indiriyorum,
    Şu ana kadar Avea'dan çok memnunum...
    inşallah böyle devam eder..
    Yaşasın Sınırsız İnternet

• arkadaşlar
    aylık 65 lira olan sınırsız paket ile verilen 43,2 mbps hızındaki modemin teknik özelliklerini bilen varmı.
    bu modem sanırım Huawei E372 dual-carrier HSPA +
    avea altyapısı çift taşıyıcı destekliyomu?
    turkcell in verdiği Huawei E372 dual-carrier HSPA + modeme, avea sim kart taktım ve hız testi sonucu
    yer:edirne merkez. avea karaagac ısımlı baz istasyonu. 30-40 metre yuksekliğinde celık kafes kule. AYCELL den avea ya kalmıştı
    avea burda çift taşıyıcıya gecerse hız ikiye katlanacak, 26 mb hız :) sadece 65 lira ve sınırsız , dün e kadar hayaldi..
    avea fark atmaya başladı.aveanın bu atağına vodafone dan cvp bekliyoz :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan_edr -- 3 Şubat 2012; 22:18:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AveaDestek

quote:

Orijinalden alıntı: selenga_68

aveaya geçdim tam bir facia bizim burda 3g bazen 1 diş çoğu zaman hiç yok.anlaşılan 3g için yeniden türkcele geçicez...:)istanbulun ortasında yenibosnanın orta yerinde avea 3g yok vodafone 4 diş çekiyor bağlantı hızı rezalet turkcell full çekiyor bağlantı hızı tatmin edici hepsini denedim turkcellden ötesi yalan.

Merhaba,

numaranızı iletmeniz durumunda en kısa süre içerisinde sizinle irtibata geçilecektir.

Bilginize sunarız.

ilettim mh lerine ama hiç sanmıyorum geri dönüş yapacaklarını sadece lafta kalıyor şans işi benim kanaatimce istanbulda 3g çekmeyen yer olmamalı hala vodafone ile avea ile ve turkcelle dünya kadar3g çekmeyen yer var bizim köyde bile 3g var yaw:)pes artık

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan_edr

arkadaşlar
    aylık 65 lira olan sınırsız paket ile verilen 43,2 mbps hızındaki modemin teknik özelliklerini bilen varmı.
    bu modem sanırım Huawei E372 dual-carrier HSPA +
    avea altyapısı çift taşıyıcı destekliyomu?

avea burda çift taşıyıcıya gecerse hız ikiye katlanacak, 26 mb hız :) sadece 65 lira ve sınırsız , dün e kadar hayaldi..
    avea fark atmaya başladı.aveanın bu atağına vodafone dan cvp bekliyoz :D

Selam...

evet Avea'nın bana bedava verdiği modem sendekinin aynısı, Huawei E372 dual-carrier HSPA
    Çok başarılı bir modem, çekim gücünü ve sorunsuzluğunu çok beğendim...
    Hiç kopma yok, 7/24 açık bilgisayarım, çekim gücüde oldukça iyi...

Avea bazı bölgelerde çift taşıyıcıyı destekliyor artık,
    Kağıthane Merkezde bu modem ve Avea hatla 18 Mbps hızı gördüm

Vodafone hakkında bir yorum yapmadan duramayacağım,

Vodafone şu ana kadar reklama harcadığı paranın yarısını altyapıya harcasaydı şu anda Türkiye'nin en büyük operatörü olmuştu, reklama geldimi parayı oluk oluk akıtıyolar,
    iş altyapıya veya müşteri hizmetlerine gelince para yok...
    Yalnız yiğidi öldür hakkını yeme, çok güzel reklamlar yapıyolar be abiii

Düne kadar Turkcell'ciydim, ama artık eski kral öldü,
    Yaşasın yeni Kral, Avea...
    Yaşasın Sınırsız 3G

• vay be, avea bile çift tasiyici sisteme geciyor. Vodafone yerinde saysin öyle.

• geçen sene avea genel müdürü 4g geçiceğiz demişti pek inanmamıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 5 Şubat 2012; 1:41:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scoopi

vay be, avea bile çift tasiyici sisteme geciyor. Vodafone yerinde saysin öyle.

çift taşıyıcı sistem?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

çift taşıyıcı sistem?

Dual Carrier...

http://www.enkisa.net/cift-tasiyici-dual-carrier-nedircift-tasiyici-ne-ise-yarar-14406.html#.Ty5lEeRXLcI

• quote:

quote:

quote:

çift taşıyıcı sistem?

Dual Carrier...

http://www.enkisa.net/cift-tasiyici-dual-carrier-nedircift-tasiyici-ne-ise-yarar-14406.html#.Ty5lEeRXLcI

peki hocam türkcell koll centerinde geçen sene bu çif taşıyıcıya geçmemişti

• quote:

quote:

quote:

çift taşıyıcı sistem?

Dual Carrier...

Sadece sonuclari anlatilmis ben sistemin nasil calistigini merak etmistim.

• quote:

Sadece sonuclari anlatilmis ben sistemin nasil calistigini merak etmistim.

O kadarını bende bilmiyom :)

Fakat sistem mantığı şu, yeni nesil 3G altyapısı 21.6 Mbps ye kadar destekliyor, hatta buna 3buçuk G de deniyor. Ve uygun baz istasyonları eğer senin elindeki cihazda uyumluysa aynı hat üzerinden 2 taşıyıcı bağlantı birden kuruyor, yani bir cihazla sanki iki hattın varmış gibi bağlantı kuruyorsun şebekeyle. 21.6 + 21.6= 43.2 Mbps ediyor :)

Pratikta bu hıza ulaşamasakta eskisinden çok daha yüksek hızlara ulaşabileceğimiz kesin

Dual Carrier yani çift Taşıyıcı, bu kadar biliyom

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.