S

Yarbay
26 Şubat 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
37 üye
Görüntülenme
Toplam: 35 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Güncel 1500 Lirayı geçmeyecek full sistem bilgisayar kurmayı planlıyorum
Asus M5A78L-M LX3 Amd 760G 1866MHz DDR3 Soket AM3+ mATX
AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3.5GHz 14MB Önbellek 95W 32nm İşlemci
8gb ram
2gb 128bit ekran kartı
120gb SSD
500w civarı psu'ya sahip bir kasa planladım ama eski tip bir pc toplamış olacağım sanırım.tavsiyelerinizi bekliyorum
DİSCOVERY telefonumuza batarya almayı düşünenler olarak siz değerli forumdaşlarımızın yardımıyla F/P endeksi yüksek yurtiçi veya yurtdışı sitelerden batarya önerisi alsak.

ilk mesaj sürekli öneriler ile güncellenecektir.
genelde araç çekimi için kullanılacak makine tavssiyesi istiyorum.

f-p ürünü olarak ne önerirsiniz
en uygun dk+sms+internet olan paket nedır.
Hat şu an türkcell'de ama uygun operatöre taşıyabilirim.
Faturalı faturasız farketmez?

VİDEO

CİHAN HABER AJANSI
Bisikletine Motor Taktı, Saatte 60 Kilometre Hız Yapabiliyor
Kırıkkale'de lise öğrencisi Semih Topluışık, bisikletine taktığı motor ile herkesin ilgi odağı oldu.

Bilim Adamları Panik Atağı Yok Ettiğini Açıkladı!
Kırıkkale'de lise öğrencisi Semih Topluışık, bisikletine taktığı motor ile herkesin ilgi odağı oldu. Hurdalıktan topladığı malzemelerle bisikleti motora çeviren genç mucit, saatte 60 kilometre hız yapabiliyor. Tek silindirli ve çift zamanlı olan bisiklet yağ karışımı benzinle çalışıyor.

Bisikletine taktığı motor ile hem pedal çeviren Topluışık, hem de yorulduğu anlarda motorunu çalıştırarak 1 litre benzin ile 60 kilometre yol yapabiliyor. Küçük yaşlardan beri teknolojiye merakı olduğunu anlatan Topluışık, "Bünyem zayıf olduğu için bisikleti kullanmakta zorlanıyordum. Daha az benzin ile daha fazla yol gidebilmek için arayışlarda bulunurken, bisikletime motor takmak geldi aklıma. Yaklaşık 1 ay çalışarak, bisikletime motor takmayı başardım. Küçük bir motor olduğu için karşıdan çok fazla fark edilmiyor. Daha sonra ise mekanizmasını oluşturdum." dedi.

Bisikletimin pedalını çevirip gittiğim sırada, motoru çalıştırmak ve motorla hareket etmek istediğimde debriyaja bastığını belirten Topluışık, "Motor kendiliğinden çalışıyor. Bundan sonra ise gaza basarak yaklaşık 60 kilometre sürate ulaşabiliyorum. Tekrar bisiklet kullanmak istediğimde motoru devreden çıkarıyorum. Bisikletimi hem spor amaçlı kullanıyorum, hem de daha hızlı ulaşım amaçlı kullanabiliyorum. Motor takılı bisikletimi görenler ise hayretle bakıyorlar." diye konuştu.

Bisikletinin üst kısmına 2.5 litrelik bir de benzin deposu monte ettiğini belirten Topluışık şu bilgileri verdi: "Motor çok küçük ve az benzin yaktığı için 1 litre benzin ile 60 kilometre yol gidebiliyorum. Bisiklet hafif bir yapıya sahip olduğu için, motor rahatlıkla 60 kilometre sürate kadar çıkabiliyor."

Yaklaşık 20 yıldır sanayide çalıştığını ve araçlara gaz sistemi taktığını açıklayan Savun Ekici, "İlk defa bisiklette motor takıldığını gördüm. Bu zamana kadar motosikletlere gaz takanlar oldu. Eğer Semih izin verirse ben de bisiklete gaz takmayı düşünüyorum. Bunu yaparsam Türkiye'de bir ilk olacak." dedi.

Topluışık'ın bisiklete benzin aldığını gören istasyon çalışanı, Topluışık'ı tebrik ettikten sonra seri üretime geçmesi temennisinde bulundu.
LİNK

CİHAN HABER AJANSI
Bisikletine Motor Taktı, Saatte 60 Kilometre Hız Yapabiliyor
Kırıkkale'de lise öğrencisi Semih Topluışık, bisikletine taktığı motor ile herkesin ilgi odağı oldu.

Bilim Adamları Panik Atağı Yok Ettiğini Açıkladı!
Kırıkkale'de lise öğrencisi Semih Topluışık, bisikletine taktığı motor ile herkesin ilgi odağı oldu. Hurdalıktan topladığı malzemelerle bisikleti motora çeviren genç mucit, saatte 60 kilometre hız yapabiliyor. Tek silindirli ve çift zamanlı olan bisiklet yağ karışımı benzinle çalışıyor.

Bisikletine taktığı motor ile hem pedal çeviren Topluışık, hem de yorulduğu anlarda motorunu çalıştırarak 1 litre benzin ile 60 kilometre yol yapabiliyor. Küçük yaşlardan beri teknolojiye merakı olduğunu anlatan Topluışık, "Bünyem zayıf olduğu için bisikleti kullanmakta zorlanıyordum. Daha az benzin ile daha fazla yol gidebilmek için arayışlarda bulunurken, bisikletime motor takmak geldi aklıma. Yaklaşık 1 ay çalışarak, bisikletime motor takmayı başardım. Küçük bir motor olduğu için karşıdan çok fazla fark edilmiyor. Daha sonra ise mekanizmasını oluşturdum." dedi.

Bisikletimin pedalını çevirip gittiğim sırada, motoru çalıştırmak ve motorla hareket etmek istediğimde debriyaja bastığını belirten Topluışık, "Motor kendiliğinden çalışıyor. Bundan sonra ise gaza basarak yaklaşık 60 kilometre sürate ulaşabiliyorum. Tekrar bisiklet kullanmak istediğimde motoru devreden çıkarıyorum. Bisikletimi hem spor amaçlı kullanıyorum, hem de daha hızlı ulaşım amaçlı kullanabiliyorum. Motor takılı bisikletimi görenler ise hayretle bakıyorlar." diye konuştu.

Bisikletinin üst kısmına 2.5 litrelik bir de benzin deposu monte ettiğini belirten Topluışık şu bilgileri verdi: "Motor çok küçük ve az benzin yaktığı için 1 litre benzin ile 60 kilometre yol gidebiliyorum. Bisiklet hafif bir yapıya sahip olduğu için, motor rahatlıkla 60 kilometre sürate kadar çıkabiliyor."

Yaklaşık 20 yıldır sanayide çalıştığını ve araçlara gaz sistemi taktığını açıklayan Savun Ekici, "İlk defa bisiklette motor takıldığını gördüm. Bu zamana kadar motosikletlere gaz takanlar oldu. Eğer Semih izin verirse ben de bisiklete gaz takmayı düşünüyorum. Bunu yaparsam Türkiye'de bir ilk olacak." dedi.

Topluışık'ın bisiklete benzin aldığını gören istasyon çalışanı, Topluışık'ı tebrik ettikten sonra seri üretime geçmesi temennisinde bulundu.
LİNK VE VİDEO
Ainol Novo 7 Elf

Çin'in ciddi üreticilerinden biri olan Ainol'un 7 inçlik yeni modeli Elf satışa çıktı.

Özellikleri:

İşlemci : Cortex A8 tabanlı Allwinner A10, 1Ghz (Detaylar)
Grafik İşlemci : MALI 400 (Detaylar)
Ram : 1GB DDR3
İşletim Sistemi : Android 4.0.X Ice Cream Sandwich (ICS)
Dahili Hafıza : 8GB
Wifi : Kablosuz Ağ 802.11b/g/n
Hareket Sensörü: 3 Eksenli X,Y,Z
Kamera : Önde 2MP kamera
Ekran : 7" (1024x600) Kapasitif, aynı anda 5 nokta algılama
HDMI : Mini HDMI portu (Beraberinde gelen kablo ile 2160p (1080p'den daha kaliteli) videoları LCD/LED TV'de oynatır)
USB OTG : USB On The Go (Beraberinde gelen kablo ile Flash disk ve HDD'leri destekler)
SD Card : 16GB’a kadar
Batarya : 3700mAh
Ağırlık : 330gram

İnceleme Videoları

HATASIZ KAZASIZ
307 1.6 XT BVA TRİPTONİC VİTES
ATİKER MARKA SIRALI SİSTEM LPG'Lİ(GARANTİSİ DEVAM EDİYOR)
HİÇBİR MASRAFI YOKTUR.
19 NİSAN 2012 TARİHİNDE İÇ-DIŞ DETAYLI OTO TEMİZLİK VE BOYA KORUMA UYGULANMIŞTIR
6 HAVA YASTIĞI
4 CAM OTOMATİK (ANAHTARDAN KAPATMA ÖZELLİĞİ)
ÖN KOLTUKLAR YÜKSEKLİK VE DERİNLİK AYARLI
AYARLANABİLİR DİREKSİYON
YAĞMUR SENSÖRÜ
FAR SENSÖRÜ
PARK SENSÖRÜ
DİJİTAL KLİMA
YOL BİLGİSAYARI
Bİ-XENON FARLAR
LEDLİ STOPLAR
XENON SİSLER
205/50/17 KUMHO MARKA PERFORMANS LASTİĞİ VE JANT TAKIMI (YENİ)
EİBACH MARKA SPOR YAYLAR VARDIR
AKÜ YENİ DEĞİŞTİRİLDİ
NAVİTECH MARKA DTV-8600 6.2 GÖRÜNTÜ SİSTEMİ(TV-DVD-MP3-USB-SD CARD-BLUETOOTH)ARABANIN HOPARLÖRÜNDEN TELEFONUNUZDAKİ MÜZİKLERİ DİNLEYEBİLİR.TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPABİLİRSİNİZ.TV İZLEYEBİLİRVEYA DVD İZLERSİNİZ.YOLLARA EĞLENCE GETİRMEYE BİREBİR
DEĞİŞENİ YOKTUR
BİRKAÇ PARÇA LOKAL BOYASI BULUNMAKTADIR

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-sahibinden-hatasiz-kazasiz-307-1-6-xt-bva-atiker-lpg-li-82959489/detay/
307 ARACIMI HOŞ GÖSTERECEK NELER YAPABİLİRİM VEYA NELER SÖKEBİLİRİM ACABA TÜM FİKİRLERE AÇIĞIM
gri arabayı sattım yeni aldığım 307 yide masraflarını bitirdim sıra görsellıkte uzerındeki 17lık jantları soktum 15 orjınal taktım araç ege mavisi full nıkalaj var stoplar led camlar filmli stoplar led .kısa-uzun farlar xenon, arac basık resimler birazdan gelecek gene onerı ısteyecegım sızden

bu eskı aracımın on hali'ydi
Hakkında
Meslek: http://cinlitabletler.com
İlgi Alanları: teknoloji
Forum İmzası:
Lumia 820 BLACK
Forum İkinci El İmzası:
Galaxy Note Edge
Vodafone smart tab10
Hp Pavilion dv6 i5
Msi gaming r9 anakart-Msi r7 370 2g 256bit ekran kartı-Amd Fx-8300-8gb(4gbx2)Ram-OCZ 240gb ssd-Samsung 500gb harddisk-
SEMİH TOPLUIŞIK
05078812956
Hakkımda:
GALAXY NOTE 2 WHİTE
IPHONE 4S 32GB BLACK
LUMİA 920 32GB WHİTE
HERO V6888
VODAFONE SMARTTAB 10
SEMİH TOPLUIŞIK
0507 881 2956
semihh95@hotmail.com

GALAXY NOTE 2 WHİTE
IPHONE 4S 32GB BLACK
LUMİA 920 32GB WHİTE
HERO V6888
VODAFONE SMARTTAB 10
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
BİLGİSAYAR
Otomobil
Peugeot
Mobil cihaz
Nokia
Operatör
Turkcell
ISS
Superonline
Takım
Beşiktaş
TV
LG
Ses Sistemi
Creative
Tablet
AİNOL
Notebook
Packard Bell
GPS, Navigasyon
Tomtom
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.914
İkinci El Bölümü Mesajları: 260
Konularının görüntülenme sayısı: 38.415 (Bu ay: 224)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 8 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.