Şimdi Ara

AVEA Sınırsız İnternet Paketi ve 43 Mbps lik modem kullanım sonuçları... (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
282
Cevap
4
Favori
44.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 15gb'tı geçipte hızı düşen var mı? Birkaç güne alacağım da tt'nin netlimitsizi gibiyse düşünmeden alrım. Yoksa 8gb almayı düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum...
  • tecniq üstada sorum olacak bu aveanın sınırsız modemini ben de aldım cihazı taktım pc ye sinyal olarak hspa+ avea %77 , wcdma avea %92 lerde ama gel gelelim ki bir video yu bile izleyemiyorum bu işten bir gariplik mi var cihaz mı arızalı sinyal seviyem mi yetersiz şaştım kaldım bu işe aldığım cihazda huaweı sınırısz 65 t lik bana bir akıl lazım hem de iyisinden ....
  • Bende alıcam ama 8 gb alıp fatura şoku yaşamaktansa diğeri standart olur kanısındayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heredotnQrri

tecniq üstada sorum olacak bu aveanın sınırsız modemini ben de aldım cihazı taktım pc ye sinyal olarak hspa+ avea %77 , wcdma avea %92 lerde ama gel gelelim ki bir video yu bile izleyemiyorum bu işten bir gariplik mi var cihaz mı arızalı sinyal seviyem mi yetersiz şaştım kaldım bu işe aldığım cihazda huaweı sınırısz 65 t lik bana bir akıl lazım hem de iyisinden ....

Dostum % olarak değerleri nerden gördün bilemedim walla,
    aşağıdaki resimden benim burdaki çekim değerini görebilirsin.
    aslında -87 Dbm çok iyi bir çekim gücü değil ancak bu bile 6-7 Mbps değerine ulaşmama yetiyor.
    KEsinlikle sorunsuz bi şekilde online film izeyebiliyorum, hatta aynı anda 2-3 film birden açıyorum ve takılma olmuyor.
    indirme hızım da genelde 400-500 arası, geceleri 700-800 e kadar çıkıyor, buda bana hayli hayli yetiyor.

senin ya filmi izlediğin sitede bi sorun var, filmi donmadan gönderemiyor yada bilgisayarında bi sorun var.
    ben çok memnunum walla

AVEA Sınırsız İnternet Paketi ve 43 Mbps lik modem kullanım sonuçları...

• Yarın alayım hemen o halde. Turkcell sömürdü yeterince beni
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcbilisim

Yarın alayım hemen o halde. Turkcell sömürdü yeterince beni

Sınrsız olsun, bizim olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Tecniq

quote:

Bende alıcam ama 8 gb alıp fatura şoku yaşamaktansa diğeri standart olur kanısındayım.

Sınırsız al kafan rahat etsin hocam...
    geçen ay 25GB indirmişim, bu ay daha 10 gün oldu, 40 GB devirdim, hiç bi sorun yok...

Yanlış anlamadıysam 15gbtan sonra 128kya hız düşmesi olmuyor öyle mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Falchon

quote:

quote:

Bende alıcam ama 8 gb alıp fatura şoku yaşamaktansa diğeri standart olur kanısındayım.

geçen ay 25GB indirmişim, bu ay daha 10 gün oldu, 40 GB devirdim, hiç bi sorun yok...

Öyleymiş hocam alıp görecez

• quote:

quote:

quote:

quote:

Öyleymiş hocam alıp görecez

Valla inşallah öyledir. Ayrıca 55tllik paketi alsak birşey farkeder mi?

• quote:

55 liralık paket yok hocam, 59 var 65 var..

59 u veren 65 i de verir

Kota açısından bişey değişmez ama almışken Dual Carrier modem almak daha iyidir...

sonuçta modem sizde kalacak, yıllarca kullanırsınız bu modemi...
  • Ya bende trabzoncell net üyeliği var 2 ay oldu alalı.Aylık 19.99 TL 5gb kotalı acaba aynı hatla bu kampanyaya geçebilir miyim?Ya da geçmek mantıklı olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABUX

Ya bende trabzoncell net üyeliği var 2 ay oldu alalı.Aylık 19.99 TL 5gb kotalı acaba aynı hatla bu kampanyaya geçebilir miyim?Ya da geçmek mantıklı olur mu?

hocam ikisi çok farklı kampanyalar..
    o hatla bu kampanyaya geçiş yapamazsın.
    en az 10 ay daha beklemek zorundasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tecniq -- 7 Şubat 2012; 14:10:01 >
  • valla baktım tecniq de benimde -65dbm ama bırak filmi 5 dklık videoyu bile izleyemiyorum var bi sorun ya çıkar yakında yüzdelik değerleri de sinyal seviyesini gösteren çubuklar var ya onun üstüne geldiğin zaman çıkıyor
  • quote:

valla baktım tecniq de benimde -65dbm ama bırak filmi 5 dklık videoyu bile izleyemiyorum var bi sorun ya çıkar yakında yüzdelik değerleri de sinyal seviyesini gösteren çubuklar var ya onun üstüne geldiğin zaman çıkıyor

dostum o işte bi iş var ama anlayamadım bende...
    Zaten sinyal baz istasyonundan -40 Dbm gibi bir değerle çıkar, ortalama bi kullanıcının ulaşabileceği en en yüksek değer -50 dirki bu değere ulaşabilmen için baz istasyonuna tırmanman lazım yani pratikte nerdeyse hiç bi zaman -50 göremezsin,
    görebileceğin en baba değer -55 -60 Dbm arasıdır.
    -65 Dbm ise çok çok iyi bir değer.
    ben -87 görüyorum, keyiften göbek atıyorum
    Senin zevkten 4 köşe olman lazım -65 ile

bende senin dediğin gibi sinyal seviyesinin üzerine getirdim mouse u, %51 çıktı.
    yani senin benden çok daha hızlı olman lazım.

senin bilgisayarında bi sorun olmasın sakın?
    peki on-line video izlemekten vazgeçtim, bi dosya download ettiğin zaman kaçla indiriyorsun dosyayı?
    ben 400-500 den aşağı düşmüyorum. geceleri 800 hatta 900 e çıktığınıda gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tecniq -- 7 Şubat 2012; 14:41:48 >

• Bu modemlerin 3g router cihazlarda calismasinda sorun olur mu acaba?
    Bende tp-link in 3g router cihazi var. Ona vodafone takip kullaniyordum. Bu tur modemleri boyle router cihazlarda kullanan var mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: simurg9492

Bu modemlerin 3g router cihazlarda calismasinda sorun olur mu acaba?
    Bende tp-link in 3g router cihazi var. Ona vodafone takip kullaniyordum. Bu tur modemleri boyle router cihazlarda kullanan var mi?

hiç bi sorun olmaz, hatta daha bile iyi olur...
    istediğin gibi port açarsın, port kapatırsın, istediğin kadar cihazla bağlanırsın.

ticari amaçla kullanmadığın sürece hiç bi sorun olmaz...

• quote:

quote:

valla baktım tecniq de benimde -65dbm ama bırak filmi 5 dklık videoyu bile izleyemiyorum var bi sorun ya çıkar yakında yüzdelik değerleri de sinyal seviyesini gösteren çubuklar var ya onun üstüne geldiğin zaman çıkıyor

dostum o işte bi iş var ama anlayamadım bende...
    Zaten sinyal baz istasyonundan -40 Dbm gibi bir değerle çıkar, ortalama bi kullanıcının ulaşabileceği en en yüksek değer -50 dirki bu değere ulaşabilmen için baz istasyonuna tırmanman lazım yani pratikte nerdeyse hiç bi zaman -50 göremezsin,
    görebileceğin en baba değer -55 -60 Dbm arasıdır.
    -65 Dbm ise çok çok iyi bir değer.
    ben -87 görüyorum, keyiften göbek atıyorum
    Senin zevkten 4 köşe olman lazım -65 ile

bende senin dediğin gibi sinyal seviyesinin üzerine getirdim mouse u, %51 çıktı.
    yani senin benden çok daha hızlı olman lazım.

senin bilgisayarında bi sorun olmasın sakın?
    peki on-line video izlemekten vazgeçtim, bi dosya download ettiğin zaman kaçla indiriyorsun dosyayı?
    ben 400-500 den aşağı düşmüyorum. geceleri 800 hatta 900 e çıktığınıda gördüm.

Ben vodafone da -51dbm 30asu goruyorum hocam ama baz istasyonun bulundugu binanin onunde. Bundan iyisi hic olmadi sanirim en iyi deger bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

Ben vodafone da -51dbm 30asu goruyorum hocam ama baz istasyonun bulundugu binanin onunde. Bundan iyisi hic olmadi sanirim en iyi deger bu.

yıllardır bu işlerle uğraşıyorum, daha hiç göremedim -51 Dbm gibi bi değeri :)

he 2G şebekesinde gördüm ama o sayılmaz, 2G zaten her yerde güçlü :)

Çok şanslısınız

-87 yede razıyım ben
  • Arkadaşlar 15GB kotası uygulanıyor mu ?

Eğer AKN uygulanmayıp hız düşmesi olmuyorsa kampanya çok hoşuma gitti .

• quote:

quote:

55 liralık paket yok hocam, 59 var 65 var..

59 u veren 65 i de verir

Kota açısından bişey değişmez ama almışken Dual Carrier modem almak daha iyidir...

sonuçta modem sizde kalacak, yıllarca kullanırsınız bu modemi...

Askerde olunca dandirik telefonun internetiyle o kadar gördüm. :D
    Yakında 4g çıkar modem işe yaramaz diye biraz da endişem yok değil. internet almasam akşamları sıkılıyorum. Sonuçta her gün kışladasın. Turkcell sınırsız da 24ay taahhüt istiyor. Bana 10ay lzm. Karışık yani işler.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.