Şimdi Ara

AVEA Sınırsız İnternet Paketi ve 43 Mbps lik modem kullanım sonuçları... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
282
Cevap
4
Favori
44.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hbayburtlu

merhaba arkadaşlar,
    yazdıklarınızdan anladığım bu cep hatlarından internet konusunda baya uzmansınız. benimde sizin gibi uzmanların yardımına ihtiyacım var. uzun zamandır ne yapacağıma karar veremedim.
    adsl sınırsız internete sahibim ödediğim tutar malumunuz. şimdi samsung galaxy note almayı planlıyorum. amacım cep telefonundan tablet performansı alarak internete girmek ama bunun için sınırsız internet olmasını istiyorum. avea hattım var genç tarifeden. 1 gb internetim var. bu sınırsız jet modem işini kullandığım hatta ekletmem mümkün olur mu? yani galaxy note ile laptoptan aldığım sınırsız internet hizmetini cep hattımla alabilir miyim? bu sayede adsl i iptal edebilir miyim?
    bu konuda çok kafam karıştı. galaxy note dan film indirebilir miyim yani bilisayar performansı alabilir miyim ondan da emin değilim. acaba hiç bu cep hattımın sınırsız olması işine girmeyip tablet almamı mı önerirsiniz? tablet alırsam sınırsız jet modemden nasıl poerformans alırım? jet modem tabletlere hat olarak takılabiliyor mu? yoksa bilgisayarlara usb ile mi bağlanabiliyor sadece?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Selam dostum :)
    Gördüğüm kadarıyla forumda ilk mesajın ama tam yerine gelmişsin :)
    iyi olacak hasta misali yani..
    Övünmek gibi olmasın bu işlerde baya bi bilgi sahibiyimdir :)

o kadar çok soru sormuşsunki, hangisi cevaplıycağımı şaşırdım :)

başlayalım o zaman

1- Evdeki adsl hattını ve ev telefonunu hemen iptal ettiriyosun :)
    2- Avea Sınırsız jet modem alıyorsun.
    3- Bu jet modemi laptopa takıyosun, laptopunda sınırsız internetin oluyo.
    4- Bilgisayarına Connectify programını kuruyorsun, bu sayede senin laptopun 3G modemden aldığı interneti wireless olarak havaya yaymaya başlıyo. Evde kaç tane laptop kaç tene telefon varsa bu wirelesse bağla gitsin, zaten sınırsız.
    5- Tablet ve Samsung Note farklı şeyler gibi düşünüyosun ama değil, ikiside nerdeyse aynı şey, tablet alırsan içinde Honeycomb ile gelecek, Samsung note alırsan içinde 2.3 gingerbread ile gelecek. arada nerdeyse hiç fark yok.
    6- Tabletlede, Samsung note ilede film indiremezsin, indirmeye çalışırsanda burnundan gelir. ancak youtube kliplerini indirebilirsin, oda pek işini görmez. indirme işlerini mecbur evdeki laptopta yapacaksın.
    7- diyelimki evden dışarı çıkıcaksın, Jet'in içindeki sim kartı çıkarıp Samsung note'a takıyosun ve gittiğin her yere sınırsız internetini götürüyorsun.
    8- Samsung note içindeki hotpoint sayesinde gittiğin her yerde yine wireless yayın yapıp arkadaşlarının, ailenin laptoplarını senin sınırsız avea hattındaki internete kablosuz olarak bağlayabilirsin.
    9- anladığım kadarıyla şu anda bir avea hattın var zaten, sınırsız intrnet hattı alıpta onun içindeki interneti varolan avea hattına aktaramazsın. yok böyle bir sistem.

bilmem yardımcı olabildimmi

• bu konularda baya eksik kalmşım. teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki takip etmek mümkün değil :)
    cevaplar için çok teşekkürler. benim için kritik ve cevabını tam bilemediğim konulardı.

teknoloji çok hızlı ilerliyor demiştim ama benim hayal gücüm kadar ilerlememiş henüz :) biran cep telefonumdan her yerde sınırsız internet hizmeti alıp bi de üstüne bilgisayar ve adsle de ihtiyacım kalmayabilir mi acaba diye hayal kurmuştum. üstelik sınırsız film-dizi indirmeye mecbur biri olarak :) mecbur diyorum çünkü annem sürekli dizi siparişi veriyor memleketten :) şimdi bir de elindeki 10 senelik bilgisayar baya eskidi benim laptopa göz koymuş :)
    hal böyle olunca tüm internet ve cihaz durumumu gözden geçirmem gerekti. elde akıllı telefon yok, bilgisayar yok, adsle filan her hangi bir kontrat yok. yapmışken ve hazır yurtdışındayken en mantıklı yolda hareket edeyim dedim.
    samsung note la hayal ettiklerimin hepsi gerçekleşmezse tablet+daha ucuz bir akıllı telefon alırım diyordum ama dizi indirmek tabletlerde zor oluyorsa tüm planlarım altüst oldu :( bulunduğum yerde 500 euroya galaxy note yada 300 euroya galaxy tab + 200 euro civarında samsungun ace gibi daha ucuz bi akıllı telefonla işi çözmeyi düşünüyodum. ikinci seçenekte pasaporta sadece bir tanesini yazdırabilecek olmam da bir problemimdi. şimdi sizin yardıklarınızdan sonra ilk 2 seçenek benim için kesin çözüm olmayacağı için samsung s2 + netbook alıp adsli avea jete dönüştürmek benim için mantıklı oluyor sanırım. telefon boyutum artmayacağı için iyi ama tablet zevkini yaşayamayacağım bu durumda :(
    kendime acıdım valla ne büyük derdim varmış :) durumumu tüm boyutlarıyla anlatmış oldum böylelikle. herhangi bir öneriniz var mı? zaten bana siz de yardım edemezseniz kimse yardım edemez :)

• quote:

bu konularda baya eksik kalmşım. teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki takip etmek mümkün değil :)
    cevaplar için çok teşekkürler. benim için kritik ve cevabını tam bilemediğim konulardı.

teknoloji çok hızlı ilerliyor demiştim ama benim hayal gücüm kadar ilerlememiş henüz :) biran cep telefonumdan her yerde sınırsız internet hizmeti alıp bi de üstüne bilgisayar ve adsle de ihtiyacım kalmayabilir mi acaba diye hayal kurmuştum. üstelik sınırsız film-dizi indirmeye mecbur biri olarak :) mecbur diyorum çünkü annem sürekli dizi siparişi veriyor memleketten :) şimdi bir de elindeki 10 senelik bilgisayar baya eskidi benim laptopa göz koymuş :)
    hal böyle olunca tüm internet ve cihaz durumumu gözden geçirmem gerekti. elde akıllı telefon yok, bilgisayar yok, adsle filan her hangi bir kontrat yok. yapmışken ve hazır yurtdışındayken en mantıklı yolda hareket edeyim dedim.
    samsung note la hayal ettiklerimin hepsi gerçekleşmezse tablet+daha ucuz bir akıllı telefon alırım diyordum ama dizi indirmek tabletlerde zor oluyorsa tüm planlarım altüst oldu :( bulunduğum yerde 500 euroya galaxy note yada 300 euroya galaxy tab + 200 euro civarında samsungun ace gibi daha ucuz bi akıllı telefonla işi çözmeyi düşünüyodum. ikinci seçenekte pasaporta sadece bir tanesini yazdırabilecek olmam da bir problemimdi. şimdi sizin yardıklarınızdan sonra ilk 2 seçenek benim için kesin çözüm olmayacağı için samsung s2 + netbook alıp adsli avea jete dönüştürmek benim için mantıklı oluyor sanırım. telefon boyutum artmayacağı için iyi ama tablet zevkini yaşayamayacağım bu durumda :(
    kendime acıdım valla ne büyük derdim varmış :) durumumu tüm boyutlarıyla anlatmış oldum böylelikle. herhangi bir öneriniz var mı? zaten bana siz de yardım edemezseniz kimse yardım edemez :)

tekrar selam..

evet teknoloji çok hızlı ilerliyor fakat tablet bilgisayarlar hala notebookları yakalayamadı.
    Ben bir tablet bilgisayar alayım ve evdeki laptoptan kurtulayım deme şansımız hala yok.
    Sanırım bi kaç yıla kadar oda olur.

sizin için en iyi seçenek androidli bir telefon artı bir adet uygun fiyatlı netbook,

netbooktan film indirme vs işleri, androidli telefondanda mobil olarak yapılabilecek internet işleri...

En önemli ayrıntılardan biride alacağınız avea sınırsız interneti gerekirse cep telefonu üzerinden gerekirse netbook üzerinden bulunduğunuz her ortama wireless olarak yayabilirsiniz. Bu harika bir özellik. Mesela ben arkadaşımın evine gidiyorum, galaxy tabletimde avea hattım var, açıyorum hotspot'u. arkadaşımın evindeki bütün bilgisayarlar benim telefon üzerinden internete bağlanıyorlar. üstelik sınırsız internet... Gezin ulan diyorum gezebildiğiniz kadar, sömürüüün

bu arada galaxy tab ve Galaxy ace sahibiyim. Galaxy tab harika bir cihaz, çok memnunum, ancak galaxy Ace yi hiç tavsiye etmiyorum, hem çekim gücü çok zayıf hemde ekran çözünürlüğü çok kötü. alacağınız telefon ya galaxy tab olsun yada galaxy S2... En azından ekrann çözünürlüğü 800x400 olsun.
    daha küçük ekranlı telefonlarda internette gezinmek adamı verem ediyor :)

Yok eğer alacağım telefon aynı zamanda fotoğraf makinası kalitesinde resim çekmeli, ayrıca foto makinası almıyım diyosanız o zamanda Sony Ericsson Xperia öneriyorum, Xperia Neo sahibiyim, müthiş resim çekiyor. Daha iyi resim çekebilen telefon görmedim henüz... Video su bile harika...
    Ama fotoğraf merakınız yoksa Samsung S2 olabilir.
    Yok eğer Fotodan nefret ederim, fotoyu çok kötü çeksin diyosanızda size HTC öneriyorum. HTC harika cihazlar yapar ama nedense foto kalitesi çok düşüktür...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tecniq -- 31 Ocak 2012; 13:32:13 >

• tekniq arkadaşım sendeki Connectify programını pm yoluyla bana iletebilir misin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 ay öncesine kadar 10 senelik turkcell liydim. adından mıdır artık kalite vurgusundan mıdır bilmiyorum başka operatöre geçmeye cesaret edemiyordum. arkadaşımın zoruyla aveanın 19 tl lik genç paketine geçtim. heryöne 500 dk+sms+1 gb internet sahibi oldum. çoruma ailemi ziyarete gittiğimde telefonumu modem olarak kullanarak bilgisayarımdan internete girdim. inanılmaz şekilde şok oldum hiç böyle bir performans beklemiyordum. sayfalar evdeki adslin sınırsız interneti kadar hızlı açılıyordu. bir de birkaç 30-40 mb lik yüklemeyi hemde çorumda saniyede 300/400 kb ile yapınca o güne kadar turkcell e verdiğim onca paraya çok acıdım. verdiğin paranın yanında bi de sürekli her ay yok hangi tarifeye geçicem yok hangi paketi alayım derdi kafamı baya meşgul ediyordu. 19 tl ye inanılmaz bi hizmet aldığımı düşünüyorum. çok seyahat ediyorum şuanda yurtdışındayım bir kere olsun kopma yada çekmeme gibi problem yaşamadım. şimdi de 7-8 senelik adsl abonesiyim ama bu gördüklerimdem sonra aveaya geçiş konusunda hiç tereddüt duymuyorum avea jet modem konusunda dediklerinize inanıyorum.

galaxy tab a dokunduğumda benim olmasını çok istedim :) ama işte boyutları telefon işlevi için büyük geldi bana üstelik bir de netbook almam gerekiyor :( o yüzden fiyat bakımından daha uygun ama aynı işlevleri verebilecek bi alternatif bulamazsam büyük ihtimalle s2 tercih edeceğim. 2 arkadaşım çok memnun. eski kullandığım makinelerin kameralarına göre kamerası da baya baya iyi. biraz da samsung fanatiğiyim çamaşır makinesinden televizyonuna. telefon gibi bir konuda samsunga sırtımı dönmem sanırım :)

avea ve tablet konularında yorumlarınız çok yardımcı oldu , çok teşekkür ederim.

• quote:

2 ay öncesine kadar 10 senelik turkcell liydim. adından mıdır artık kalite vurgusundan mıdır bilmiyorum başka operatöre geçmeye cesaret edemiyordum. arkadaşımın zoruyla aveanın 19 tl lik genç paketine geçtim. heryöne 500 dk+sms+1 gb internet sahibi oldum. çoruma ailemi ziyarete gittiğimde telefonumu modem olarak kullanarak bilgisayarımdan internete girdim. inanılmaz şekilde şok oldum hiç böyle bir performans beklemiyordum. sayfalar evdeki adslin sınırsız interneti kadar hızlı açılıyordu. bir de birkaç 30-40 mb lik yüklemeyi hemde çorumda saniyede 300/400 kb ile yapınca o güne kadar turkcell e verdiğim onca paraya çok acıdım. verdiğin paranın yanında bi de sürekli her ay yok hangi tarifeye geçicem yok hangi paketi alayım derdi kafamı baya meşgul ediyordu. 19 tl ye inanılmaz bi hizmet aldığımı düşünüyorum. çok seyahat ediyorum şuanda yurtdışındayım bir kere olsun kopma yada çekmeme gibi problem yaşamadım. şimdi de 7-8 senelik adsl abonesiyim ama bu gördüklerimdem sonra aveaya geçiş konusunda hiç tereddüt duymuyorum avea jet modem konusunda dediklerinize inanıyorum.

galaxy tab a dokunduğumda benim olmasını çok istedim :) ama işte boyutları telefon işlevi için büyük geldi bana üstelik bir de netbook almam gerekiyor :( o yüzden fiyat bakımından daha uygun ama aynı işlevleri verebilecek bi alternatif bulamazsam büyük ihtimalle s2 tercih edeceğim. 2 arkadaşım çok memnun. eski kullandığım makinelerin kameralarına göre kamerası da baya baya iyi. biraz da samsung fanatiğiyim çamaşır makinesinden televizyonuna. telefon gibi bir konuda samsunga sırtımı dönmem sanırım :)

avea ve tablet konularında yorumlarınız çok yardımcı oldu , çok teşekkür ederim.

Samsung iidir yaw, bende severim Samsungu..
    S2 de oldukça iyi bi telefon.

Şimdiden hayırlı olsun, internet paylaşımı ile ilgili sorunların olursa yardımcı olmaya çalşırım yine..

• quote:

Orijinalden alıntı: mesona

tekniq arkadaşım sendeki Connectify programını pm yoluyla bana iletebilir misin?

Dostum özelden paylaşmaya ne gerek var, burdan paylaşalım, isteyen herkes alsın kullansın

Bilmeyenler için Connectify Programı ne işe yarar:

Laptopa kurarsınız, laptopdaki vınn veya kablo ile gelen interneti laptopun wireless modemi sayesinde havaya yayar. Bu sayede bir tek vınn a wirelessle istediğiniz kadar laptop, telefon vs bağlayabilirsiniz. Artık multi modem veya benzeri cihazları kullanmanıza gerek yok.
    HArika bir programdır. Aynı cep tlefonlarındaki Hotspot gibi çalışır. Yani wirelessi ters mantıkla kullanır, havadaki internete bağlanmaz, laptopun içindeki interneti havaya yayar

http://hotfile.com/dl/144620225/a3e232b/connect.rar.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Tecniq

quote:

tekniq arkadaşım sendeki Connectify programını pm yoluyla bana iletebilir misin?

Dostum özelden paylaşmaya ne gerek var, burdan paylaşalım, isteyen herkes alsın kullansın

Bilmeyenler için Connectify Programı ne işe yarar:

Laptopa kurarsınız, laptopdaki vınn veya kablo ile gelen interneti laptopun wireless modemi sayesinde havaya yayar. Bu sayede bir tek vınn a wirelessle istediğiniz kadar laptop, telefon vs bağlayabilirsiniz. Artık multi modem veya benzeri cihazları kullanmanıza gerek yok.
    HArika bir programdır. Aynı cep tlefonlarındaki Hotspot gibi çalışır. Yani wirelessi ters mantıkla kullanır, havadaki internete bağlanmaz, laptopun içindeki interneti havaya yayar

http://hotfile.com/dl/144620225/a3e232b/connect.rar.html

teşekkür ederim tekniq arkadaşım. masaüstü bilgisayara usb wireless adaptör taksak onunlada olur mu bu iş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

teşekkür ederim tekniq arkadaşım. masaüstü bilgisayara usb wireless adaptör taksak onunlada olur mu bu iş.

Evet olur :)
    Program soruyo zaten, hangi donanımla yayın yapayın diye, ordan usb wireless cihazını seçtinmi tamamdır bu iş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tecniq -- 1 Şubat 2012; 9:05:36 >
  • benim evde bir masaüstü bir netbook var. masaüstünde kardeşim online oyunlarda takılıyor. netbook ile de babam ve ben kullanıyorum günlük internet işlerim için. ttnet 8mbit sınırsız var. son zamanlarda hiç memnun değilim bağlantı hızından. kota olarak da 50-60 gb arası kullanmışım son 2 ayda. birkaç güncel film ve dizi indiriyorum o kadar. benim merak ettiğim online oyunlar bu kadar fazla download yapıyor mu? ttneti iptal edip avea'nın sınırsızını düşünüyorum ama şu kota olayını merak ediyorum. bir fikri olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: APC

benim evde bir masaüstü bir netbook var. masaüstünde kardeşim online oyunlarda takılıyor. netbook ile de babam ve ben kullanıyorum günlük internet işlerim için. ttnet 8mbit sınırsız var. son zamanlarda hiç memnun değilim bağlantı hızından. kota olarak da 50-60 gb arası kullanmışım son 2 ayda. birkaç güncel film ve dizi indiriyorum o kadar. benim merak ettiğim online oyunlar bu kadar fazla download yapıyor mu? ttneti iptal edip avea'nın sınırsızını düşünüyorum ama şu kota olayını merak ediyorum. bir fikri olan var mı?

oyununa göre değişir, basit java online oyunlar pek kota yemez, ancak çok kullanıcılı gelişmiş oyunlar acayip download yapar.
    ben memnunum şimdilik avea sınırsızdan...
    yalnız oturduğun evde avea 3G iyi çekiyormu? O önemli...

• Merhaba Tecniq kardeşim. Bu işlerde baya bir bilgili olduğunu gördüm ve sırf sana sormak için foruma üye oldum :) Yardım edeceğini düşünüyorum şimdiden teşekkür ederim kardeşim. Öncelikle ben normal ttnet 8 mpbs sınırsız olan internet sistemini kullanıyordum. Bazı nedenlerden dolayı kapattırdım vsvs.. yaklasık 1 aydır TURKCELL günlük,haftalık,aylık adı altında internet paketleri olan bir paket ile karsılastım. Haftalık 12 tl ye sınırsız internet felan okuyunca çok şaşırdım biraz acemiyimdir. Aldım kullandım fakat 1 gb download sınırını aştıktan sonra adil kullanım hakkı zımbırtısı ile internet hızım SÖZDE 128 kpbs ye düştü fakat speed testte 0.30 kpbs. download hızı 10-12 kpbs :) durumu siz anlayın sayfalar zor açılırken download imkansız. Aveanınkiyle de karsılasmıstım fakat sanırım resmi sitesinde görmüştüm 15 gb den sonra yine 128kpbs ye düşüyor felan okuduktan sonra hiç arastırmadan kapaatım. Şimdide senin yukarda yazıklarını okudum ve hız kesinlikle düşmüyor yazına şahit oldum. Kardesim gercekten 15 gb yi aşıktan sonra hız ayynen devam mı ? Eğer devamsa yani 65 küsür liraya yüksek hızlı internetin olacak dersen nasıl temin edebiliyoruz ? Kısaca açıklarsan çok sevinirim sanırım derdimi anladın, zahmet olacak sana şimdiden teşekkürler...

• Zaman ayırıp cevap verdiğin için çok teşekkür ediyorum kardeşim, bende bıktım valla aynı senin gibiyim ayda en az 500 gb downoad yahu. dediğin gibi yapıcam en kısa zamanda avea ya geçip bende sınırsız net imkanını yaşayacağım inşallah. şuan kullandıgın pakette sinyal gücü mükemel yazıyor istanbul pendik ilçesindeyim. avea da da sorun çıkacagını sanmıyorum tekrar teşekkür ediyorum zaman ayırdığınız için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LordisBack

Zaman ayırıp cevap verdiğin için çok teşekkür ediyorum kardeşim, bende bıktım valla aynı senin gibiyim ayda en az 500 gb downoad yahu. dediğin gibi yapıcam en kısa zamanda avea ya geçip bende sınırsız net imkanını yaşayacağım inşallah. şuan kullandıgın pakette sinyal gücü mükemel yazıyor istanbul pendik ilçesindeyim. avea da da sorun çıkacagını sanmıyorum tekrar teşekkür ediyorum zaman ayırdığınız için.

Dostum yinede 12 aylık taahhüdün altına imza atmadan önce bence avealı bi arkadaş bulup evinde bir dene Avea 3G nasıl çekiyor,
    biliyosun bir yerde aveanın iyi çekmesi yetmez, 2G şebekesinde belki full çekiyodur ama aynı yerde 3G şebekesi hiç çekmiyor da olabilir. bu önemli bi ayrıntı, ikisinin baz istasyonları birbirinden tamamen farklı.
    12 aylık imzayı attıktan sonra benim evimde 3G iyi çekmiyo falan deyip vazgeçmek istersen acayip başını ağrıtırlar...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LordisBack

Merhaba Tecniq kardeşim. Bu işlerde baya bir bilgili olduğunu gördüm ve sırf sana sormak için foruma üye oldum :) Yardım edeceğini düşünüyorum şimdiden teşekkür ederim kardeşim. Öncelikle ben normal ttnet 8 mpbs sınırsız olan internet sistemini kullanıyordum. Bazı nedenlerden dolayı kapattırdım vsvs.. yaklasık 1 aydır TURKCELL günlük,haftalık,aylık adı altında internet paketleri olan bir paket ile karsılastım. Haftalık 12 tl ye sınırsız internet felan okuyunca çok şaşırdım biraz acemiyimdir. Aldım kullandım fakat 1 gb download sınırını aştıktan sonra adil kullanım hakkı zımbırtısı ile internet hızım SÖZDE 128 kpbs ye düştü fakat speed testte 0.30 kpbs. download hızı 10-12 kpbs :) durumu siz anlayın sayfalar zor açılırken download imkansız. Aveanınkiyle de karsılasmıstım fakat sanırım resmi sitesinde görmüştüm 15 gb den sonra yine 128kpbs ye düşüyor felan okuduktan sonra hiç arastırmadan kapaatım. Şimdide senin yukarda yazıklarını okudum ve hız kesinlikle düşmüyor yazına şahit oldum. Kardesim gercekten 15 gb yi aşıktan sonra hız ayynen devam mı ? Eğer devamsa yani 65 küsür liraya yüksek hızlı internetin olacak dersen nasıl temin edebiliyoruz ? Kısaca açıklarsan çok sevinirim sanırım derdimi anladın, zahmet olacak sana şimdiden teşekkürler...

Öncelikle Forumumuza hoşgeldin dostum...

Bende Turk Telekomun insanları kazıklamasına dayanamadığım için yıllar önce evdeki telefon hattını iptal ettirdim, Türkiyedeki ilk 3G kullanıcılarındanım diyebiliriz.
    Dolayısıyla uğraşa uğraşa uzman olduk bu konularda :))

Gelelim senin sorunun cevabına, geçen ay 25 GB kullandım, bu ay daha 6 gün oldu ama ben 30 GB ı çoktan geçtim bile... Kesinlikle hızla ilgili bir en ufak bir düşme veya değişiklik yok, geçen ayki faturamda makul geldi. Şimdi Aveanın Online işlem merkezinden bakıyorum, bu ayki güncel faturam 70 TL gözüküyor, zaten 65 lira paket ücreti 5 lirada hat yeni olduğu için vergiler. Bu ayki kullanımım şimdiden 32 GB :) Aysonuna kadar 200 GB olucak sanırım :))

Anladığım kadarıyla Avea'nın altyapısı hat hızını sınırlamaya uygun değil, şimdilik interneti sınırsız, hız düşümü olmadan dilediğimce kullanıyorum ve sonsuz sınırsız internet çok güzel bişey... İnsan internette gezmenin yüksek kalitede film indirmenin tadını alıyor walla :) artık bi filmi BlueRay olmazsa izlemiyom yaw, diyelimki indirdiğim film ingilizce değilde fransızca çıktı, hiç sorun değil, bide ingilizcesini indiririm, blueray filmin bi tanesi 7 GB tutuyomuş kimin umurunda :)) Hat hızından da son derece memnunum. Benim bulunduğum bölgede Avea 3G şebekesi süper çekiyo denemez, orta güçte çekiyo, buna rağmen 6 Mb hızında internette geziyorum, bir filmi ortalama 400-500 KB ile download ediyorum, buda bana yetiyo...

He Avea yarın öbürgün ne yapar bilemem, belkide altyapısını geliştirir ve 15 GB dan sonra hat hızını düşürebilmeye bşlar, artık orasıda kısmet... Şimdilik çok memnunum yani, yeterki oturduğunuz evde Avea 3G iyi çeksin.

Temin etmekte çok kolay, en yakın avea bayisine kimliğinizle ve son aya ait bi faturayla gidiyosunuz, o kadar... 10 dakikada açılıyo zaten hat...

bişey daha var önemli, oda hattın yanında verdikleri 3G modem. Bizim bildiğimiz normal Vınn lar gibi değil, daha büyük, daha güçlü ve kaliteli bir modem. Zaten piyasadan tek olarak almak isteseniz 300 küsür liradan aşağı bulamazsınız. Bu modemde sizin oluyor. Bugün avea hattınızı takarsınız bi sene sonra şartlar değişir Turkcell hattınızı takarsınız, eğer şebeke desteklerse bu modem 43Mb hızına kadar çıkabiliyor. Ben çok beğendim modemi, daha elinize aldığınızda cihazın kalitesini hissediyorsunuz, avea nın normal hatlarla birlikte verdiği o çok kalitesiz Jet modemlerden çok üstün bir cihaz. yani internet nerdeyse bedavaya geliyor... ve taahhüt süresi 24 ay değil 12 ay...

tekrar merhaba,
    aklıma bu konuda birşey daha takıldı üstad olarak yine siz geldiniz aklıma :) eminim bununda cevabını biliyorsunuzdur. şimdi avea jet modem aldığımda evden laptopla kullanabiliyoruz hemde dağıtıcı olarak. dışarıya çıktığımda bu modemi cep telefonuma usb dönüştürücü ile bağlarsam telden de internete bağlanabilir miyim acaba? yani hattı her seferinde tak çıkar yapmamak için. telefonum n7000 bu arada.
    yardımlarınız için çok teşekkürler

• quote:

tekrar merhaba,
    aklıma bu konuda birşey daha takıldı üstad olarak yine siz geldiniz aklıma :) eminim bununda cevabını biliyorsunuzdur. şimdi avea jet modem aldığımda evden laptopla kullanabiliyoruz hemde dağıtıcı olarak. dışarıya çıktığımda bu modemi cep telefonuma usb dönüştürücü ile bağlarsam telden de internete bağlanabilir miyim acaba? yani hattı her seferinde tak çıkar yapmamak için. telefonum n7000 bu arada.

Hehe... dostum öncelikle hayal gücün ve elindekiyle yetinmeyip hep daha fazlasını hep daha fazlasını istediğin için seni tebrik ediyorum, bende böyleyim çünkü

Gelelim sorunun cevabına, böyle bişey mümkün değil,
    senin telefonun USB portuna dönüştürücüyle belki bazı flashbellekleri takabilirsin ancak bir 3G modemi çalıştırmak ne demek, çok ciddi bir iş,
    3G modemler deli gibi elektrik harcarlar, bir telefon bunu zaten karşılayamaz, üstelik 3G modemi kullanmak için Mobile Partner benzeri üçüncü parti bir yazılım gereklidir. Bunu da telefonda çalıştıramazsınız :) Birde driver sorunu varki bunu telefonda hiç aşamazsın... o yüzden bu sorduğunuz şey telefonla mümmkün değil

peki ben ne yapıyorum? Elimde 2 tane telefonum var, asıl telefonum Xperia... yedek telefonum Galaxy Ace...

Evden dışarı çıkarken Avea hattımı galaxy aceye takıyorum, açıyorum hotspotu, yayıyorum çevreme internetimi :)
    Sonra xperia dan wirelesi açıyorum, buluyorum Galaxy Aceyi, bağlanıyorum, gittiğim her yerde internetimde benimle geliyor.

En kolay yöntem bu şimdilik :)

• quote:

quote:

tekrar merhaba,

Hehe... dostum öncelikle hayal gücün ve elindekiyle yetinmeyip hep daha fazlasını hep daha fazlasını istediğin için seni tebrik ediyorum, bende böyleyim çünkü

Gelelim sorunun cevabına, böyle bişey mümkün değil,
    senin telefonun USB portuna dönüştürücüyle belki bazı flashbellekleri takabilirsin ancak bir 3G modemi çalıştırmak ne demek, çok ciddi bir iş,
    3G modemler deli gibi elektrik harcarlar, bir telefon bunu zaten karşılayamaz, üstelik 3G modemi kullanmak için Mobile Partner benzeri üçüncü parti bir yazılım gereklidir. Bunu da telefonda çalıştıramazsınız :) Birde driver sorunu varki bunu telefonda hiç aşamazsın... o yüzden bu sorduğunuz şey telefonla mümmkün değil

peki ben ne yapıyorum? Elimde 2 tane telefonum var, asıl telefonum Xperia... yedek telefonum Galaxy Ace...

Evden dışarı çıkarken Avea hattımı galaxy aceye takıyorum, açıyorum hotspotu, yayıyorum çevreme internetimi :)
    Sonra xperia dan wirelesi açıyorum, buluyorum Galaxy Aceyi, bağlanıyorum, gittiğim her yerde internetimde benimle geliyor.

En kolay yöntem bu şimdilik :)

böyle hayallerle ve yardımlarınızla öğreniyorum işleyişleri :)
    benim n7000 de bir sim kart bir de micro sim kart girişi var. aklıma hemen bu micro sim kartı internet için kullanabilir miyim diye geldi hiç bilmediğim konuyu biraz araştırdım. tabletlerde internet için micro sim kart kullanılabiliyormuş sanırım. bu sim kart girişini her hangibir şekilde internet için kullanabilme şansım var mı acaba?
    biliyorum en iyi yöntemi sözlediniz ama hala şansımı zorluyorum :))

• quote:

quote:

Mikro sim kart

Dostum ben cevap yazana kadar mesajın orjinali yok olmuş yaw

bizim cevap yırtık dondan çıkan bişey gibi ortada dımdızlak kalıverdi

ya hiç sorma ben önce dalga geçtim baya bu micro sim kartçılarla sonra dediğin gibi baya yaygın bi uygulama olduğunu farkettim. durumu düzeltme için silip yeni mesaj yazmıştım ama o arada siz de cevap yazmışsınız :) özür dilerim

• quote:

böyle hayallerle ve yardımlarınızla öğreniyorum işleyişleri :)
    benim n7000 de bir sim kart bir de micro sim kart girişi var. aklıma hemen bu micro sim kartı internet için kullanabilir miyim diye geldi hiç bilmediğim konuyu biraz araştırdım. tabletlerde internet için micro sim kart kullanılabiliyormuş sanırım. bu sim kart girişini her hangibir şekilde internet için kullanabilme şansım var mı acaba?
    biliyorum en iyi yöntemi sözlediniz ama hala şansımı zorluyorum :))

yeni nesil tabletlerin çoğunda mikro sim yuvası var evet...

sizin cihaz aynı anda iki sim kartımı birden mi çalıştırıyor, yoksa gerektiğinde iki yuvada ayrı ayrı mı kullanılabiliyor. bi denemek lazım bence.

eğer aynı anda iki sim kartı birden çalıştırabiliyosa sizin iş oldu demektir zaten

• quote:

ya hiç sorma ben önce dalga geçtim baya bu micro sim kartçılarla sonra dediğin gibi baya yaygın bi uygulama olduğunu farkettim. durumu düzeltme için silip yeni mesaj yazmıştım ama o arada siz de cevap yazmışsınız :) özür dilerim

Olsun yaw, sorun diil :)
    bende sildim zaten o mesajları
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.