Şimdi Ara

AUDI A6 2.0 TDI satışa sunuldu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
4.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Doğuş Otomotiv – Audi tarafından ithal edilen ve dünyanın en başarılı yönetici sedanı olarak tanımlanan Audi A6’nın en yeni modeli 2.0 TDI motor seçeneği, multitronic şanzıman ile satışa sunuldu.

Alman otomotiv devi Audi’nin Türkiye’de mayıs ayında satışa çıkan yedinci nesil A6 modeline bir motor seçeneği daha eklendi. 2.0 TDI motor ve multitronic şanzıman seçenekli Yeni A6’lar tüm Doğuş Otomotiv – Audi Showroom’larında satışa çıktı. 177 HP gücündeki A6 2.0 TDI, 380 Nm torka sahip. Saatte 222 kilometre hız yapabilen yeni A6, 100 kilometrede sadece 5.0 lt yakıt tüketirken, 100km/s hıza 8,2 sn’de ulaşıyor . A6 2.0 TDI multitronic’in karbon salınımı da bir hayli düşük. Çevreci A6 kilometrede sadece 132 g karbon salınımına sahip. Bu modelin anahtar teslimi satış fiyatı 70 bin 507 Euro’dan başlıyor.

http://otomobilnews.com/index.php/2011/07/audi-a6-2-0-tdi-satisa-sunuldu/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi votex55 -- 23 Temmuz 2011; 12:52:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: votex55

Doğuş Otomotiv – Audi tarafından ithal edilen ve dünyanın en başarılı yönetici sedanı olarak tanımlanan Audi A6’nın en yeni modeli 2.0 TDI motor seçeneği, multitronic şanzıman ile satışa sunuldu.

Alman otomotiv devi Audi’nin Türkiye’de mayıs ayında satışa çıkan yedinci nesil A6 modeline bir motor seçeneği daha eklendi. 2.0 TDI motor ve multitronic şanzıman seçenekli Yeni A6’lar tüm Doğuş Otomotiv – Audi Showroom’larında satışa çıktı. 177 HP gücündeki A6 2.0 TDI, 380 Nm torka sahip. Saatte 222 kilometre hız yapabilen yeni A6, 100 kilometrede sadece 5.0 lt yakıt tüketirken, 100km/s hıza 8,2 sn’de ulaşıyor . A6 2.0 TDI multitronic’in karbon salınımı da bir hayli düşük. Çevreci A6 kilometrede sadece 132 g karbon salınımına sahip. Bu modelin anahtar teslimi satış fiyatı 70 bin 507 Euro’dan başlıyor.

http://otomobilnews.com/index.php/2011/07/audi-a6-2-0-tdi-satisa-sunuldu/

Gecen ay abimin q5 bakima goturdum dogusa araca orda bindim 10 numara araba olmus ya ben bayildimnresmen

• 8.2sn hızlanma
    222km/s max hız.
    5.0lt tüketim
    8 ileri CVT şanzıman (Multitronicler CVT oluyordu sanırım)

70.500eu başlangıç fiyatı. Gayet başarılı, ama Türkiye Paketi'nin içeriğini bir incelemek lazım önce, yoksa f10 520d hala daha mantıklı gözüküyor olabilir
  • E segmentinin hakkının 6 silindir olduğunu düşünüyorum.
  • Hayır benim anlamadığım bir şey var. Nerde bu aracın sis farı? Aynı şey S60 içinde geçerli yeni araçlarda sis farı koymuyorlar mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: vince_Tr

Hayır benim anlamadığım bir şey var. Nerde bu aracın sis farı? Aynı şey S60 içinde geçerli yeni araçlarda sis farı koymuyorlar mı

Sis farı opsiyonel.

İstanbul'u senede 2 kere sis bastığını düşünürsek çok da elzem olduğunu söyleyemeyiz zaten. Xenon mu sis mi deseler xenon derdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

quote:

Hayır benim anlamadığım bir şey var. Nerde bu aracın sis farı? Aynı şey S60 içinde geçerli yeni araçlarda sis farı koymuyorlar mı

Sis farı opsiyonel.

İstanbul'u senede 2 kere sis bastığını düşünürsek çok da elzem olduğunu söyleyemeyiz zaten. Xenon mu sis mi deseler xenon derdim.

yanılmıyorsam sıs farını otomobılın farlarının ıcıne konuluytordu.bır volvo konusunda bundan bahsedılmıstı

ekleme:sısı farlarını yakıp gezecek adam da bı zahmet a6 veya f10 520d almasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 23 Temmuz 2011; 20:19:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MMX 166

quote:

quote:

Sis farı opsiyonel.

yanılmıyorsam sıs farını otomobılın farlarının ıcıne konuluytordu.bır volvo konusunda bundan bahsedılmıstı

LED Xenon alınırsa sis farı zaten içinde geliyor diye biliyorum. O kısımdan emin değilim çünkü hem LED xenon hem de sis farlı A6 fotoları görmek mümkün.

Ama sis farsız A6 sipariş etmek de mümkün. Ondan eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funkmaster -- 23 Temmuz 2011; 20:25:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: votex55

dünyanın en başarılı yönetici sedanı olarak tanımlanan Audi A6�nın

Audi kendi kendine gelin güvey olmayı çok seviyor.
  • Sis farı Bi-Xenon'ların içinde. Passat Highline'da da sis farı yok altta mesela. Hatta biri bunla dalga geçmeye bile çalışmıştı
  • yeni kasası çok güzel olmuş. Ancak fiyat olarak BMW 5.20 d ile aşağı yukarı aynı.
    Ben olsam BMw yi tercih ederdim.
  • Fiyatına donanımda koyunca f10 520d ile aynı paraya geliyor tam burada tercih meselesi giriyor......
  • Audi led farların cılkını çıkarıyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MMX 166

quote:

quote:

Sis farı opsiyonel.

LED Xenon alınırsa sis farı zaten içinde geliyor diye biliyorum. O kısımdan emin değilim çünkü hem LED xenon hem de sis farlı A6 fotoları görmek mümkün.

Ama sis farsız A6 sipariş etmek de mümkün. Ondan eminim.

bence sis farı görsellikte de baya hoş duruyor. Sis farı olmayaınca orası siyah plastik oluyor. Ya da gözlerimiz alıştığı için sis farına dikkatimi çekiyorda olabilir

• Ben fazlasıyla başarılı buldum.

Koskoca kasa, 2 litre dizel motor, 5 litre yakıt tüketimi,sınıfına göre normal fiyat. tatmin edici hızlanma.
  • yakıt tüketimi 4.9 lütfen....Bmw 520d 5.0 !!!! dikkat dikkat...
  • Bugün canlı canlı gördüm inceledim A6 yı.Bence F10 kasa BMW 5 serisi çok daha güzel ve alımlı.Ben 520d diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: banchi_doğan

Ben fazlasıyla başarılı buldum.

Koskoca kasa, 2 litre dizel motor, 5 litre yakıt tüketimi,sınıfına göre normal fiyat. tatmin edici hızlanma.

Evet bende hayret ettim on numara araba bence artik 5 sene sonra bineriz buzde
  • 11 yıldır sürücü belgemle aktif olarak otomobil kullanıyorum, sis farına sadece 3-4 kez ihtiyaç duymuşumdur, sabit şehir içinde kullandıgım aracımda sis farı yok, göreceli olmakla beraber tampon altındaki farları zaten hoş bulmuyordum, son birkaç yıldır da bazı modellerde Xenon farlarla birlikte ön far grubunun içerisinde geliyor, b-c ve d sınıfı araçlarda da yaygınlaşmasını temenni ediyorum.

dünyanın en başarılı yönetici sedanı olarak tanımlanan Audi A6 cümlesi gerçekten çok iddialı olmuş. Bu tanım yapılırken kriter nedir bilemedim, kalite, tüketim, sorunsuzluk, konfor, yol tutuş?
  • Autobild'in karşılaştırmalarında 3.0 TDI Quattro modeli, E-sınıfı ve 5 serisinin önünde yer aldı.

L'automobilede de (fransız), A6 mercedes ve bmw ye göre toplam skorlarda daha başarılı bulundu.

Sis farı konusunda, opsiyonel olduğunu sanmıyorum, mesela eski Passat Highline'larda da sis farı bulunmazdı. (sebebini hala bilmiyorum) belki de LED-plus bi-xenon far sisteminin içeriğindedir, araştırmak lazım.
    Eğer ki türkiye paketi yeterince zenginse, ben bu araçtan E segmenti satış rekoru bekliyorum, o kadar iddialıyım, en yakın rakibinden (520d) 5.000EU kadar daha ucuz. Ama belirtmem lazım ki 520d nin comfort paketi bile

Sunroof
    Suni deri döşeme
    elektrikli koltuk
    17' alaşım jant
    elektrikli perde
    park sensörü, ön arka
    servotronic direksiyon vb. gibi pek çok donanım içeriyor.

Kısacası, 70.400 euro luk A6,

halojen farlı
    kumaş koltuklu
    kapak jantlı
    manuel koltuk ayarlı
    park sensörsüz
    LED farsız

ise Audi kendi ölüm kararnamesini imzalamış demektir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.