Şimdi Ara

BMW mi DAHA ÜSTÜN AUDI mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
112
Cevap
0
Favori
29.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu topicte bardagi tasirmadan kiyaslayalim,tartisalim bakalim kimler hangi yönden Audi yada BMW diyor.

ben bir BMW kullanicisi olarak Audi hem kalite hem dizayn hemde iscilik bakimindan BMW den daha üstün.

A5-TT-Q7-A3-A6-A8-R8 Bunlara bakiyorum birde bmwye bakiyorum 6 serisi disinda cok zayif oldugunu görüyorum.malesef testlerde de %80 audi bmwden daha iyi cikiyor.

NEDEN BMW?

NEDEN AUDI?

• bence AUDİ..tasarım süper,sağlamlık desen var,motor desen o da var
  • Audi
    nedeni basit bmw den daha güvenli daha kaliteli daha konforlu ve daha az sorun yaratıyor
    işçilik desen daha üstün bana göre
    4 ceker desen quattro
    dizayn desen en iyi firma bence audi

A3 varken Bmw 1 serisine
    Yeni kasa a4 varken 3 serisine
    A5 varken bmw nin hangi modeline
    A6 varken 5 serisine
    a8 varken 7 serisine
    r8 varken m6 ya
    TT varken z4
    Q7 varken X5 e bakmam

tabi bu benm düşüncem herks kendi düşüncelerine saygılı olsn

bu arada cıkıcak olan
    A1,A2,A7,Q3,Q5 modellrini unutmamak lazım

quattro varken zaten yemişim arkadan çekişi

quattro varken yemişim bmw nin x ine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ramstein. -- 23 Eylül 2007; 20:21:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mafya babası

bence AUDİ..tasarım süper,sağlamlık desen var,motor desen o da var
    Dacia ikisindende iyi bence.

böyle soruya böyle cevap verilir.
  • quote:

bence AUDİ..tasarım süper,sağlamlık desen var,motor desen o da var
    BMW mükemmel motoru ve konfor ve kalitesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roytoy

Alıntıları Göster
    honda civic

• quote:

Orijinalden alıntı: Roytoy

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Roytoy

kirletme topigi

• quote:

Orijinalden alıntı: wolf_HKN

honda civic

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: wolfhonda

honda civic

hondani kendine sakla, bak konu basliginda ne yaziyor.topigi kirletmeden yazacak birseyin varsa yaz

• quote:

Orijinalden alıntı: wolf_HKN

honda civic

Alıntıları Göster
    BMW.. Audi'nin lüks segmente girişi 15 yıl önce falandır; 80'lerde aklı erecek yaşta olanlar, Almanya'dan Türkiye'ye tatile gelen parayı vurmuşların Mercedeslerle, daha az para kazanan içilerin ise VW, Opel veya Audi ile geldiğini hatırlarlar. 20 yıl önceki BMW/Mercedes ile Audi arasındaki fark, bugünkü Audi ile Opel arasındaki gibiydi.

BMW, her zaman BMW'dir, Amerika Birleşik Devletlerindeki tabiriyle "Beamer"dır.. (amerikalı bir tanıdığınız olursa, Bi em dabılyu demeyin, Beamer derseniz daha net anlar)..

Audi, daha yaşı yetenler için daha yeni Audi'dir, ABD'deki reputasyonu Volvo kadar değildir henüz..

• quote:

Orijinalden alıntı: Ramstein.

Audi
    nedeni basit bmw den daha güvenli daha kaliteli daha konforlu ve daha az sorun yaratıyor
    4 ceker desen quattro

A3 varken Bmw 1 serisine
    A6 varken 5 serisine
    a8 varken 7 serisine
    r8 varken m6 ya
    TT varken z4
    Q7 varken X5 e bakmam

bu arada cıkıcak olan

quattro varken zaten yemişim arkadan çekişi

quattro varken yemişim bmw nin x ine
    quote:

Orjinalden alıntı: Ramstein.

Audi
    4 ceker desen quattro

A3 varken Bmw 1 serisine
    A6 varken 5 serisine
    a8 varken 7 serisine
    r8 varken m6 ya
    TT varken z4
    Q7 varken X5 e bakmam

bu arada cıkıcak olan

işçiLiğin bana göresi sana göresi oLmaz arkadaşım doğruya dooru AUDİ her zaman çok kaLiteLi arçLar yapıyo A3 ü yaparkende kaLite Q7 de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightfox54 -- 23 Eylül 2007; 19:26:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nightfox54

quote:

Orjinalden alıntı: Ramstein.

Audi
    4 ceker desen quattro

A3 varken Bmw 1 serisine
    A6 varken 5 serisine
    a8 varken 7 serisine
    r8 varken m6 ya
    TT varken z4
    Q7 varken X5 e bakmam

bu arada cıkıcak olan

işçiLiğin bana göresi sana göresi oLmaz arkadaşım doğruya dooru AUDİ her zaman çok kaLiteLi arçLar yapıyo A3 ü yaparkende kaLite Q7 de

Alıntıları Göster
    bi arkadaşın dediği gibi audi daha yeni yeni bmw ve mercedesin tahtına göz dikti ama bmw ve mercedes hala zirvedeler
    tasarım açısından bmw'nin yeni dizaynlarını beğenmiyorum hele o 3 serisi felaket bence, coupe modelleri en azından daha güzel ama audinin yeni modelleri,işçiliği,kalitesi daha yeni yeni oturuyo
    bence şimdilik bmw, bi 5-6 yıl sonra belki audi ama hala zirvede bir mercedes var hemde yeni tasarımları audi ve bmwden daha iddialı

• quote:

Orijinalden alıntı: yuceozkan

bi arkadaşın dediği gibi audi daha yeni yeni bmw ve mercedesin tahtına göz dikti ama bmw ve mercedes hala zirvedeler
    tasarım açısından bmw'nin yeni dizaynlarını beğenmiyorum hele o 3 serisi felaket bence, coupe modelleri en azından daha güzel ama audinin yeni modelleri,işçiliği,kalitesi daha yeni yeni oturuyo
    bence şimdilik bmw, bi 5-6 yıl sonra belki audi ama hala zirvede bir mercedes var hemde yeni tasarımları audi ve bmwden daha iddialı

Alıntıları Göster
    BMW rolls-royce'u satın aldı
    Audi Lamborghini'yi

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AFA9E7E65

BMW rolls-royce'u satın aldı
    Audi Lamborghini'yi

Alıntıları Göster
    Lamborghini'yi Audi almadı, VW Grubu satın aldı. Audi de VW grubunun bir alt markasıdır, bilindiği üzere. VW, Lamborghini'nin bir takım teknolojilerini Audi'nin Supersport otomobillerinde kullanmayı düşünüyor.

Bu arada BMW'nin İngilizlere olan merakı (Rover olsun, Mini olsun, RR olsun) gayet manidar, zira BMW'nin ilk otomobili aslen bir İngiliz otomobil markası olan Austin lisansıyla üretilmiştir.

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Sürüş dinamizmi = BMW

A3 mü 1 mi derseniz ? 1 derim arkadan çekişli ve dinamik oldugu için.

A4 mü 3 serisi mi diye sorarsanız Tercihim 3 Serisi olurdu cunku o 2002 modelinden beridir gelen bir efsane

A6 mı 5 serimi diyecek olursanız Audinin kasası buyudukce daha bir kalaslaşıyor 5 serisi daha estetik hem daha spor.

A8 mi 7 Serimi diyecek olursam A8 hiçte gozume estetik gelmiyor dolayısıyla Seçimim 7 den yana olurdu

Ha önümde 3 seçenek olsaydı Mercedes S class derdim.

Bir Quattro sevdasıdır almış başını gidiyor. Önden çekişli arabaya araba demem ben. Quattro alacagıma BMW nin Xi modellerinden birini tercih ederdim.

Sürüş dinamigine önem veren biri olarak BMW diyorum. Amacım konfor ve rahatlık olsaydı Tercihimi işin erbabı mercedesten yana kullanırdım. Audi bunun neresinde şimdi ? Tercih sebebi bulamıyorum acıkçası.

Henüz Audinin model çeşidi Mercedes ve BMW e rakip olabilecek kadar çokta degil...

• quote:

Orijinalden alıntı: ATTRACTION

Sürüş dinamizmi = BMW

A3 mü 1 mi derseniz ? 1 derim arkadan çekişli ve dinamik oldugu için.

A4 mü 3 serisi mi diye sorarsanız Tercihim 3 Serisi olurdu cunku o 2002 modelinden beridir gelen bir efsane

A6 mı 5 serimi diyecek olursanız Audinin kasası buyudukce daha bir kalaslaşıyor 5 serisi daha estetik hem daha spor.

A8 mi 7 Serimi diyecek olursam A8 hiçte gozume estetik gelmiyor dolayısıyla Seçimim 7 den yana olurdu

Ha önümde 3 seçenek olsaydı Mercedes S class derdim.

Bir Quattro sevdasıdır almış başını gidiyor. Önden çekişli arabaya araba demem ben. Quattro alacagıma BMW nin Xi modellerinden birini tercih ederdim.

Sürüş dinamigine önem veren biri olarak BMW diyorum. Amacım konfor ve rahatlık olsaydı Tercihimi işin erbabı mercedesten yana kullanırdım. Audi bunun neresinde şimdi ? Tercih sebebi bulamıyorum acıkçası.

Henüz Audinin model çeşidi Mercedes ve BMW e rakip olabilecek kadar çokta degil...

Alıntıları Göster
    İhtiyaç, arz-talep analizinin yapılması gerekir.

Hayırlı Ramazanlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: iasonion

BMW.. Audi'nin lüks segmente girişi 15 yıl önce falandır; 80'lerde aklı erecek yaşta olanlar, Almanya'dan Türkiye'ye tatile gelen parayı vurmuşların Mercedeslerle, daha az para kazanan içilerin ise VW, Opel veya Audi ile geldiğini hatırlarlar. 20 yıl önceki BMW/Mercedes ile Audi arasındaki fark, bugünkü Audi ile Opel arasındaki gibiydi.

BMW, her zaman BMW'dir, Amerika Birleşik Devletlerindeki tabiriyle "Beamer"dır.. (amerikalı bir tanıdığınız olursa, Bi em dabılyu demeyin, Beamer derseniz daha net anlar)..

Audi, daha yaşı yetenler için daha yeni Audi'dir, ABD'deki reputasyonu Volvo kadar değildir henüz..

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: iasonion

hocam bırak boşver emeeerika'yı ya! onlar için hangi avrupa aracının doğru dürüst bir reputation'u var ki! bende de olsa öle canavarlar ben de bakmam avrupalı oyuncaklara. mercedes'in bile sadece S serisini beğenipte alırken herifler biz C serisine bincez diye afedersin biyerlerimizi yırtıyoz da yine olmuyo.

bence kıyas yapmak çok zor: yani kesin şu şundan iyidir diyemeyiz. bu konuda işi yalnızca kişisel zevkler ve tercihler belirliyor bence. haşin duruş, sürüş zevki, arkadan çekiş isteyen birisi için bmw'nin yanında audi'nin esamesi geçmezken; daha yumuşak ve hoş bir tasarım, quattro, dsg şanzuman vs isteyen de bmw'ye bakmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspcü -- 23 Eylül 2007; 20:40:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ömer

İhtiyaç, arz-talep analizinin yapılması gerekir.

Hayırlı Ramazanlar.

Alıntıları Göster
    bundan 10 sene önce rakibi olamazdı bmw'nin ama şimdi arada herhangi bir fark kaldığını sanmıyorum..

audi'de 6 serisine rakip yoktu, şimdi A5i çıkartarak bu boşluğuda doldurdu gibi.. Ama BMW hala piyasaya Audi R8'in rakibini süremedi..

Audi sanki burun farkıyla önde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: porter

bundan 10 sene önce rakibi olamazdı bmw'nin ama şimdi arada herhangi bir fark kaldığını sanmıyorum..

audi'de 6 serisine rakip yoktu, şimdi A5i çıkartarak bu boşluğuda doldurdu gibi.. Ama BMW hala piyasaya Audi R8'in rakibini süremedi..

Audi sanki burun farkıyla önde..

Alıntıları Göster
    Rekabet içerisinde görünen firmalar aslında pastanın ustalarıdır bence...

Sadece zaman zaman dilimleri değişiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ömer

Rekabet içerisinde görünen firmalar aslında pastanın ustalarıdır bence...

Sadece zaman zaman dilimleri değişiyor.

Alıntıları Göster
    quattro popüler bir dört çeker sistemi herkesin de dilinde ama Xdrive rakip olabilecek bir sistem değil. kaldı ki tasarım konusu görecelidir, ve bir aracın tasarımının iyi olması o markayı daha iyi yapmaz. işçilik konusunda da 1 serisi ile A3 yerine iki markanın diğer serilerini karşılaştırdığınızda rahatsızlık verecek derecede bir fark yoktur bana göre. ABS ESP ve benzeri güvenlik ekipmanları bildiğimiz gibi programlardır ve her araçtan araca markadan markaya farklılık gösterir. bu da markanın teknolojisini gösterir. bu sistemlerin yağmurlu ve karlı hava şartlarında ayrıca agresif kullanımlarında yapılan testlerde sıralamanda audi her zaman BMW nin altında olmuştur. en son autocar dı sanırım bir test yapmıştı yarı buzlu yarı ıslak yolda Q7 ve X5 in frenlerini ve yol tutuşunu test etmişlerdi X5, Q7'yi ezmişti resmen. başka konulara bakacak olursak BMW sürüş dinamikleri konusunda çok üstün aynı oranda da çok iyi konfor veriyor. daha fazla konfor istesem zaten Mercedesi tercih ederim. bir diğer artısı ise 50/50 ağırlık dağılımı audinin hangi modelinde bulunmakta? motor ve şanzıman konsunda da kendi mühendislik başarıları ve tarzı olan bir firma. BMW , Audi nin bana göre ötesinde bir firma..

• quote:

Orijinalden alıntı: barcelona

quattro popüler bir dört çeker sistemi herkesin de dilinde ama Xdrive rakip olabilecek bir sistem değil. kaldı ki tasarım konusu görecelidir, ve bir aracın tasarımının iyi olması o markayı daha iyi yapmaz. işçilik konusunda da 1 serisi ile A3 yerine iki markanın diğer serilerini karşılaştırdığınızda rahatsızlık verecek derecede bir fark yoktur bana göre. ABS ESP ve benzeri güvenlik ekipmanları bildiğimiz gibi programlardır ve her araçtan araca markadan markaya farklılık gösterir. bu da markanın teknolojisini gösterir. bu sistemlerin yağmurlu ve karlı hava şartlarında ayrıca agresif kullanımlarında yapılan testlerde sıralamanda audi her zaman BMW nin altında olmuştur. en son autocar dı sanırım bir test yapmıştı yarı buzlu yarı ıslak yolda Q7 ve X5 in frenlerini ve yol tutuşunu test etmişlerdi X5, Q7'yi ezmişti resmen. başka konulara bakacak olursak BMW sürüş dinamikleri konusunda çok üstün aynı oranda da çok iyi konfor veriyor. daha fazla konfor istesem zaten Mercedesi tercih ederim. bir diğer artısı ise 50/50 ağırlık dağılımı audinin hangi modelinde bulunmakta? motor ve şanzıman konsunda da kendi mühendislik başarıları ve tarzı olan bir firma. BMW , Audi nin bana göre ötesinde bir firma..

Alıntıları Göster
    iki side kalitelidir ona bir diyecegim yok ama

ben size avrupadan bir ornek vereyim

bu rada bmw hem vergi canavari dir hemde motor lar her zaman problemlidir
    ama eski audi 80 td yi sorsaniz onun ikinci eli hala ragbet gorur

bende bir bmw hastasiyim ama ikinci elde maalesef durum bu cunku bmw nin motoru cok kibar oyle sokaklarda bastira bastira bagirta bagirta kullananlardan araba alirsan basin agrir genelde
    ya bmw yi 0 km alacaksin yada cok az km li tanidik birinden alacaksin

bmw nin durumu bu dur hele diesel leri cok hassas bizim gibi sabah kalk hemen bas calistir direk cik otobana yaparsan tamirci cok ta uzak degildir bmw icin ayni sekilde stop ederkende biraz bekleyeceksin (aslinda tum turbo arabalarda yapmak lazim ama bmw biraz bu konuda hassas)

arkadasimda 2000 model 725 d var adam arabayi calistirir iki uc dakika bekler oyle yurur stop edecegi zamanda ayni hee boyle bir araba bulursan ne alaa

yani bmw surus zevki baska hele soyle 7 seri falan oldumu yemede yaninda yatt

ayni surus zevkini audide bulamazsin bence ama audi dayaniklilik yonunden iyidir

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.