Şimdi Ara

Audi 2018 1.6 TDI Yağ Seçimi / Motul 8100 X-Clean Efe 5W30

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2018 1.6 TDI aracım için Motul 8100 X-Clean Efe 5W30 Motor Yağını kullanmayı düşünüyorum. Araştırmalarım doğrultusunda daha az sesli çalıştığını ve daha sağlıklı olduğunu duydum.

Sizce bu yağı kullanmamda sakınca olur mu? Uzmanparca.com'dan sipariş geçeceğim bu firmayla alışverişi olan var mıdır?

• Yüksek ihtimal vw nin istediği onay sertifikasına mali nedenlerden sahip olmasada çok yüksek ihtimalle uygundur.İçinde sürtünme önleyici olarak modern bir katkı olan molibden var.İlaveten çok iyi bir baz yağa sahip.Piyasada bildiğiniz tüm yağlarda hadi biraz mütevazi olalım eksilmesi/buharlaşması çok az olan bir ürün.yağ belli bir seviyeye geldikten sonra zor ısınıyor.Sahte değilse çok memnun kalacaksınızdır.Bilinki yağ tam sentetik değil misal piyasada satılan yağların %99,6 sı tam sentetik değil.Çok iyi bir gurup 3 yağ.Yani HC(Hydro crack).Baz yağı gurup4-5 değil.Arasanızda çok zor bulursunuz.LM nin vollsythes olanları tam sentetik,mobil 0/40 olan bakır renk gurup 4 baz yağa sahip vb.

• 1.5 tdci motorlu araç için son 2 yıldır piyasada bulabildiğim en ucuz 0-30 yağı kullanıyorum.

Sorunsuz..

• Güncelleme: çok memnun kaldım :) parçaların tamamunu uzmanparçadan aldım. hepsi teyitli orijinal geldi.

• Thief. T kullanıcısına yanıt

5-30 yerine shell helix ultra 0-30 kullanmanı tavisye ederim. ben kullanıyorum, çok iyi. 

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.