Şimdi Ara

Turbo intercooler yağ problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
22.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar aracım 2011 bravo 1.6 105 lik araç dyno da 290 olması gereken tork 200 nm tork çıkmıştı birde 3 ve 4. viteste 3500 devirden sonra biraz zorlanıyo gibiydi serviste söktük baktık çok hafif yağ kaçağı var tam ızgaranın sağ sol en uç kısımlarıyla plastik kısımın birleştiği yerde intercoolerı değiştirmeli miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkay.bykygc -- 19 Ocak 2016; 18:03:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• berkay.bykygc B kullanıcısına yanıt
    Normal hocam.
    Terleme yapiyordur.
    Fazla sikistirmaktan oluyormuş.

• Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Hocam alt kısmada hafif sızmış usta değişmesi lazım dedi çekiş sorununuda yapar dedi resim yükleyemedim telefondan evde yükleyeceğim

• Dyno testlere güvenmeyin, intercoolerin o kadar etki yaratıcak şekilde olması için tıkanıp hava geçirmemesi gerekli, içinde bir miktar yağ birikmesi normaldir çünkü motorun havalandırması tekrar motora verilirken yağ buharıda burdan geçer ve buralarda yağ birikip, terleme şeklinde görülebilir, yeni araçlarda bile bu olabilir. aracınız kaç km de önemli olan bu carbon clean tarzı temizleme işlemleriyle yanma odası temizlenebilir.
  • berkay.bykygc B kullanıcısına yanıt
    Benimde aracimin life kalktiginda benimde gozume çarpmisti
    Sordum ustaya normal demisti
    Fazla sikistirinci oradan terleme yapiyor dedi.
    Benimkinde sagtece hortumun girdigi yer terlemisti.

• Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Hocam en iyisi ben 1 saate kadar resimleri yükleyim

• ozgur_gs_91 O kullanıcısına yanıt
    Aracım 76 binde hocam

• 76.000 km de bişey olmaz intercoolere, başka yerle bakın eğer hortumlarda yırtık ve intercoolerde hasar yoksa onunla alakalı bir durum yoktur, ki turboyada birşey olduğunu zannetmiyorum, en güzeli karbon temizliği yaptırmanızdır.
  • Hocam hpde eksik cikti mi?Her onunuze gelen yere dyno diye çıkmayın.Forumda cok var 200hp arac 60 hp çıkıyor turbo bozuk deniliyor 75 hp araba 120 hp cikiyor.

Sızıntı konusunda bir bilgim yok malesef yanlış bilgi vermemek icin bu durum hakkinda yorum yapamayacagim.

• bnym97 kullanıcısına yanıt
    yok hocam hp normal
  • Yeni aldığım araca ekspertiz yaptırdım, turbo hortumlarında ve intercooler'da yağ kaçağı var kontrol edilmesi lazım dedi. Sanayide tanıdık bi ustaya gösterdim; işçilik 300, intercoolerı temizlemek 80 tutar dedi. Temizlenmezse ileride çekişte azalma olabilirmiş ama yapılan ekspertizde herhangi bir performans düşüşü görülmedi. Bu konudaki yorumlarda da normal bir durum olduğu söylenmiş. Yaptırsam mı yaptırmasam mı kararsız kaldım. Araç 2013 Aveo HB dizel.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.