Şimdi Ara

ATTENTION OSD MAIN CONTROLS LOCKED

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
31.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Baslıktada goruldugu gibi pc acıldıgı andan ıtıbaren monıtorun ortasında 15 sanıyede bır bu yazıyı cıkartıyor.

monıtor markası phılıps 190B

Durduk yere oldu bu sorun

Internette arastırdım 20 sanıye ok tusuna basın dıyor ve unlocked yazınca bırakın dıor. Bunuda yaptım ama cozumlenmedı sorun :)

Bu konu hakkında bılgısı olan lutfen yardım etsın :)

tesekkurler sımdıden

• kabloların takılı oldupğundan kesnkle emin olun, ekran kartınızı slot'unu temizleyip tekrar takın
    hatanın anlamı : osd yani ' on screen display ' 'nin genel ayaları kilitli diyor.. bu kilidi kaldırma yollarına veya fabrika ayarlına geri dön seöeniği varsa kullanın
    OSD : Televizyon veya video ile ilgili komutların ekranda belirmesi. Ses, ışık, kontrast ve ışık ayarları bir grafik halinde ekranda gösterilebilir.
  • buldummmmmmmmmmmmmmmmm arkadaslar buldummmm aslında sevınmek ıcın erken ama yınede cok sevındım yaklasık 15 dakıkadır gelmıyo hıc ole 15 sanıye ok mok olayı degıl bu elektrıgınız topraklama olucak prınız yanı benımkı toraklama degıldı kasanın arkasında elektrk vardı hafıf ama ınemsemıodum bı vesıle toraklama cektık bı taktım cıkmadı halen 20 dakıka olmustur hıc cıkmadı sızde deneyın
  • ya bu sorun bendede çıkmaya başladı gerçekten pirizle bi alakası varmı acaba çok sinir edici bişe ya
  • merhabalar;eğer sorun hala mevcutsa ya da aynı sorunu yaşayanlar varsa benim çözdüğüm şekilde halledebilirsiniz;yalnız osd tuşlarını kullanamıyorsunuz birdaha zira öndeki tuşları çıkararak sorunu çözmüştüm ben,arkadaki görünen tüm vidaları çıkarıp yanlardan makas ya da ince tornavidayla monitör kasasını biraz kanırtıp açın ve kontrol tuşlarının kablo bağlantısını çıkarın,bukadar,artık tuşları kullanamıyorum ama nvidia kontrol panelden de hemen hemen tüm ayarları yapabiliyorum zaten,kolay gelsin
  • bende çözdüm problemi monitörü açtım kartı çıkardım pense ile on/off tuşu dışındaki tüm tuşları kırdım :D şuan sadece on /off çalışıyor bence iş görür.
  • Merhaba arkadaşlar. Aynı sorunu bugün ben de yaşadım. Yabancı bir forumdaki Alman bir hanımdan aldığım destekle OK tuşuna 3-5 kere işaret parmağımı kırarak kuvvetlice tıkladım. Bütün tuşlar pek güzel çalışıyor şu anda. Yaşasın Türk Tamir Metodu!
  • Bo sorunla ben de karşılaşmıştım. Philips'lerde görülen genel bir sorun. Ben de Menu/Ok tuşuna uzun süre basmak sorunu çözmeyince, tuş takımının bağlı olduğu devreyi monitörün arka kısmından söküp çıkartarak sorunu çözdüm.

Devreyi çıkartmak için:

Alt ayağın monitöre bağlandığı yerdeki plastiği elle çıkarın. Altından çıkan 2 vidayı ve lcd'nin sağ-sol köşelerindeki 2 vidayı sökün.

Elle monitör arka kapağını çıkarın (biraz zor oluyor, kanırtmanınz gerekebilir hafif), ve devrenin vidalarını söküp devreyi çıkarın.

Not: Devreyi çıkartmadan önce, monitörü açık bırakmayı unutmayın :D
  • hepinizin eline sağlık arkadaşlar içini aötım sadece on off tuşu çalışıo ve de hala gelmedi 20 dakka oldu siz olmasaydınız ne olurdu yaaaa elinize sağlık arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: #3th3Answ3r

merhabalar;eğer sorun hala mevcutsa ya da aynı sorunu yaşayanlar varsa benim çözdüğüm şekilde halledebilirsiniz;yalnız osd tuşlarını kullanamıyorsunuz birdaha zira öndeki tuşları çıkararak sorunu çözmüştüm ben,arkadaki görünen tüm vidaları çıkarıp yanlardan makas ya da ince tornavidayla monitör kasasını biraz kanırtıp açın ve kontrol tuşlarının kablo bağlantısını çıkarın,bukadar,artık tuşları kullanamıyorum ama nvidia kontrol panelden de hemen hemen tüm ayarları yapabiliyorum zaten,kolay gelsin

kardeşım çok çok teşekkür ederım. gecenın 2si. dedıklerını yaptım . koca monıtoru açıp o dedıgın tus kablolarını kestım. on numara sorun cozuldu :) allah razı olsun

• Arkadaşlar bari kazma kürek alsaydınız belki daha iyi bir sonuç alırdınız. Bu işin espirisi. O kadar hırpalamaya gerek varmıydı bilmiyorum. Eğer tuş takımı yolunu takip etseydiniz aynı yol üzerinde farklı değerde dirençler ile butonlara bağlı olduklarını görürdünüz . Bu farklı değerler borda farklı elektrik sinyalleri göndererek işlemcide anlamlandırılır. işlem yapılır. OK tuşunun altındaki 47K direncin zamanla değer değiştirmesi sonucu veya devamındaki herhangi bir elemandan kaynaklanan bir sorundan dolayı borda farklı sinyal gidince malesef bu sorun oluşuyor. Hiç birşey yapamadı iseniz sadece o direnci sökseniz böyle sinir bozucu bir mesajdan kurtulurdunuz. O zaman sadece ok tuşu devre dışı kalırdı Bende de aynı sorun vardı aynı değerde direnç ile değiştirdiğim halde malesef çözüm olmadı bu da şu anlama geliyor aynı direncin borda bağlı olan devrenin devamında sorun var. Ben de çare bu direnci sökmekte buldum böylece o sinir bozucu mesajdan kurtuldum.Farklı bir çözüme ulaşırsam sevgili üyeler ile paylaşırım saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalarslan63 -- 17 Temmuz 2012; 10:36:44 >

• ben de söktüm taktım düzeldi kendi kendine
  • arkadaşlar ben türk üsülü tuşlara (ok tuşuna) tahtayla baskı yaptım ve biraz sert vurdum şimdi sorun tamamen çözüldü gibi içini açmaktansa daha basit bir yol umarımı sizde de işe yarar
  • önpaneldeki tuşlardan yapıyor panelı tutan ayağı sokun hafıce arkakaayla panelın bağlı ldugu pleketı ayırın orda soket goreceksınız o soektı cıkartın fişinden işlem tamam dağa o hatayı vermez

kolay gwelsin
  • Arkadaşlar fazla uğraşmaya gerek yok "MENU" butonuna 15-20 saniye basılı tutun sonra bırakın sonra bir kere menüye basın aktif hale geliyor.
  • ben arka kapağı tam olarak açamadım bile , ondan soketi çıkaramadım ama sokete giden kabloları kestim, sorun düzeldi... yalnız bundan sonra fazla gitmez gibi geliyor bana.. :)
  • AYNISI OLDU 9 yıllık monitörüm aynı hatayı verdi. arka kapağı açtık tuş takımının kablosunu çıkardık sorun bitti.
  • aynen beyler tuşları çıkarın sorun bitiyor
  • monitorun tuş takımını içten çıkardım başarılı!

• şöyle çözülür.

sinuzitforum.ecballium.com
    OSD MAIN MENU LOCKED Philips Monitörde - Sinüzit Forum
    http://sinuzitforum.ecballium.com/konu-osd-main-menu-locked-philips-monitorde.html
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.