Şimdi Ara

ATM'lerin İçine Ne Kadar Para Konuyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (4 Mobil) - 1 Masaüstü4 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
38.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler merak ettimde. Bizim maaşlar yatınca iş yerinin orda kullandığımız bankanın ATM'si var. Neredeyse herkes oraya gidip maaş günü ordan çekiyor. Bi türlü bitmiyor atm deki para? Ne kadar konuluyor bunların içine?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konulan yere göre değişkenlik gösteriyor diye biliyorum

• Soyacan mı niye sordun

• Yerin altından borulardan iletiliyor enerji kaynağı gibi

• bi ara bi bankaciya sorduydum.. guvenlik amaclı soylenmez dedi.. her atm ye ayni miktari da koymazlarmıs..
  • Ne kadar koysalar hoşuna gider?

• Bir ara vakıfta içeride sıra beklerken adamlar para yerleştiriyordu. Arkada ekranı var

200 tl x 240 adet
    100tl x 416 adet
    50 tl x 380 adet benim okuduklarım. 20 10 5 de vardı hatırlamıyorum. Tam kapasite mi bilmem o anlık bunlar vardı. Yogundu farklı yerlerde daha az olabilir

• Bi çorbalık fişekliyorlardır en azından

• quote:

Orijinalden alıntı: Acun_Ilıcalı

Soyacan mı niye sordun

ATM'lerin İçine Ne Kadar Para Konuyor?

İş makinesiyle sökülen vardı bulamadım

• İçlerine bir kaç adet sahte para koyup gerçekleri alanlar var. Para çekerken dikkatlı olalım, parayı kontrol edelim.

• Dayım bankacı
    Sürekli içerde yüklü miktarda durmuyor para.
    Maas lar yatacağı günler 400 bine kadar koyularmis makinaya

• Yerine göre değişmekle birikte 1,5milyon konulan bankamatikler varmış ---Şehir Efsanesi----
  • Konu çok eski ancak internette görünce cevaplamak istedim. Her atm'ye ve güne göre değişebilmekle atm'lerin kapasitesi bile değişiklik göstermekte. Kimisi her paradan 50'şer tane alırken kimisi 100 tane alabilmektedir. Genellikle 10 lira gibi küçük paralardan daha fazla olur tabi. Mesela Kuveyt Türk'ün bazı atm'leri günlük kişi başı 100.000 lira işlem sınırı koymaktalar. Yüksek miktarda işi olan kullanıcıları bu atm'lere yönlendirirler. Bu atmlerin içinde de muhtemelen 1.5 milyondan fazla para vardır :)

Hatta daha fazla bilgi için link https://www.kuveytturk.com.tr/subesiz-bankacilik/xtm/genel-ozellikler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgardaaa -- 9 Ocak 2019; 16:14:35 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.