Şimdi Ara

Banka kartım bloke oldu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
77.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bugun yapı kredi banka kartım 3 kere şifreyi yanlış girdiğim için bloke oldu kart babamın üstüne bankayı arayarak halledebilirmiyiz masraf felan alırlarmı ? lütfen ciddi cevaplar verin zor durumdayım..

• Yapay Zekanın Yanıtı

Banka Kartım Bloke Oldu! Nasıl Açarım?

Bir banka kartının bloke olması, yaygın bir durumdur ve çeşitli nedenlerle meydana gelebilir. En sık karşılaşılan nedenlerden biri, yanlış şifre girişimleridir. Üç kez üst üste yanlış şifre girildiğinde, güvenlik önlemi olarak kart bloke edilir.

Yanlış Şifreden Dolayı Kart Blokesi Kaldırma

Yanlış şifre sonucu bloke olan bir banka kartını açmak için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

• Bankanızın Müşteri Hizmetleri ile İletişime Geçin: Banka kartınızı veren bankanın müşteri hizmetleri numarasını arayın ve kartınızın bloke olduğunu bildirin.
    • Kimlik Doğrulaması: Müşteri temsilcisi, kimliğinizi doğrulamak için sizden bazı kişisel bilgiler isteyecektir (örn. TC kimlik numarası, hesap numarası).
    • Yeni Şifre Belirleme: Kimlik doğrulamasının ardından, kartınız için yeni bir şifre belirlemeniz istenecektir.
    • Kartın Aktivasyonu: Yeni şifrenizi belirledikten sonra, kartınız genellikle otomatik olarak aktif hale gelecektir. Ancak bazı bankalar, kartın şubede veya ATM'de fiziksel olarak etkinleştirilmesini gerektirebilir.

Diğer Bloke Nedenleri ve Çözümleri

Yanlış şifre girişlerinin yanı sıra, banka kartları aşağıdaki nedenlerle de bloke olabilir:

• Geçerlilik Süresinin Dolması: Kartınızın geçerlilik süresi dolduğunda otomatik olarak bloke olur. Yeni bir kart talep etmeniz gerekir.
    • Sahte İşlem Şüphesi: Bankanız, kartınızda olağandışı veya şüpheli bir işlem tespit ederse kartınızı bloke edebilir. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek durumu açıklamanız gerekir.
    • Kartın Çalınması veya Kaybolması: Kartınız çalınır veya kaybolursa, güvenlik nedenleriyle derhal bloke edilmesini talep etmelisiniz.

Önemli Hatırlatmalar

• Banka kartınız bloke olduğunda panik yapmayın. Yukarıda belirtilen adımları izleyerek kolayca açabilirsiniz.
    • Kartınızı kullanırken şifrenizi gizli tutun ve başkalarıyla paylaşmayın.
    • Şifrenizi düzenli olarak değiştirin ve kolay tahmin edilebilir şifreler kullanmaktan kaçının.
    • Kartınızı çalınma veya kaybolma durumuna karşı sigortalayın.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • ara babanın ismini kullan.babanın annesinin kızlık soyadını sorcak tam doğum tarihini sorcak.kart eve gelcek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: labidu

ara babanın ismini kullan.babanın annesinin kızlık soyadını sorcak tam doğum tarihini sorcak.kart eve gelcek.

iyide kart zaten var niye bi daha gelsin ki
  • iki dkAbankayı arayınca gerekli bilgileri verdiğinde 2 dk'da açtırıyosun kartı yine abartılcak bi durum yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: micromaster34

quote:

Orijinalden alıntı: labidu

ara babanın ismini kullan.babanın annesinin kızlık soyadını sorcak tam doğum tarihini sorcak.kart eve gelcek.

iyide kart zaten var niye bi daha gelsin ki

3 defa yanlış şifreyi girince atm kartı yutar.kart nasıl elinde?eğer elindeyse 2 defa denemeiş şifreyi.
  • arkadaşlar bnka kartının şifresini 3 kere yanlış grdim karta el konuldu bi yardımcı olsanız...
  • Arkadaşlar bugun iş bankası banka kartım 3 kere şifreyi yanlış girdiğim için bloke oldu kart babamın üstüne bankayı arayarak halledebilirmiyiz. lütfen yardımcı olun cevaplar verin zor durumdayım..
  • Periyodik olarak ayni problemle kullanicilar gelmis

YAhu arayin bankayi, anlatin durumu yapsinlar islem.
  • müşteri hizmetlerini arayıp babamın adına konuşarak açtırabilirim tekrar o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: forza993

müşteri hizmetlerini arayıp babamın adına konuşarak açtırabilirim tekrar o zaman

Bende hanımınkini kitlettim en yakın şubeye gidin diyordu bankamatik kartı geri veriyor şubede konuştum eşimin adına olduğundan işlem yapamadılar bir kapatmak için bir açmak için iki imza lazım dedi işbankası şubesinde; ya kendisi gelecek ya da ya da yazılı talimat getirirsen yaparım dediler.
  • Arkadaslar konuyu hortlatiyorum ama ayni durum basima geldi arayarak halledebilir miyiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsan sifresini nasil unutur anlam veremiyorum ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Morpheause

Arkadaslar konuyu hortlatiyorum ama ayni durum basima geldi arayarak halledebilir miyiz

Türkiye üstün zekalılar derneğine başvurmanız gerekiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • labidu kullanıcısına yanıt
    Tecrubeli olmak cok ayri bisey cok sagolun hocam da arayarak hallettim

• Abi bu konuyu açıp cevap bekleyeceğiniz sürede bankayı arasanız açtırırdınız zaten saçma sapan konular bende yüksek meblalı işlemden bloke oldu diye geldim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • takip
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.