Şimdi Ara

ASUS Zenfone Max Pro M1(ZB602KL) ►ANA KONU◄ Kullanıcı İncelemesi ve Rehberler Eklendi! (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.920
Cevap
29
Favori
111.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mobil veri hep açık ve aktif kullanıldı, öğle arası wifi kullanıldı, zen motion ve parmak izi kapalıydı, Bugün açıyorum ikisini de bakalım ne olacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • aragorn20 kullanıcısına yanıt
    Ben de şunu merak etmeye başladım acaba mobil veri fulla açık kalınca aç kapa yapmaya göre daha mı az enerji harcıyor bir de bunu deneyeceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonu 2 ay önce aldım. Gayet de memnundum. Fakat 2 haftadır telefon ekranında sürekli UYARI! Ters şarj veri aktarımı sağlar şeklinde bir uyarı çıkıyor. Tamama tıkladığımda tekrar çıkıyor ve sürekli tekrarlanıyor bu. Servisi aradığımda yazılımınız eski onu güncelleyin dediler yönlendirdiler. Güncelledim. İlk gün her şey düzelmiş görünüyordu. Fakat telefonumu ilk şarj ettikten sonra tekrar aynı uyarı çıkmaya başladı. Benzer sorunu yaşayan kişilere rastladım internette. Çözümü konusunda yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim...
  • cagdasyavas84 C kullanıcısına yanıt
    İnternettekiler genelde microusb portunu temizleyin ve kurutun diyorlar, bunu bir deneyin olmadı servise gönderin, usb portu arızalanmış olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kajmeran_

arkadaşlar merhaba,

telefonu alalı1ı daha 10 15 gün oldu olmadı, bugün şarja taktım telefonu, şu an 6 7 saat oldu takalı hala %85, 1 1,5 saate dolacak gösteriyo. asusun ingilizce forumunda bu konuda yazılmış birçok konu gördüm. henüz de bir çözüm göremedim bu konularda. aramızda böle bi problem yaşayan var mı ?
    Bende de aynı sorun var. Orjinal adaptör orjinal kablosuyla bazen hızlı şarja geçiyor bazen normal şarj oluyor. Qualcom 3.0 destekli adaptörle denememe rağmen sonuç aynı. Benim tahminim hızlı şarj yazılımıyla alakalı, ya da belli bir şarj yüzdesinin altında hızlı şarja geçiyor olabilir emin değilim henüz. Bu konuda farklı bir fikri olan ya da çözüm bulabilen varsa yazarsa sevinirim.
  • 100/50 kadar hızlı şarj sonra normale dönüyor

• mexalon M kullanıcısına yanıt
    Dünkü testin devamı, bugün zen motion açık, parmak izi tanımlı, çift hat aktif, sabah 1 saat wifi hariç full mobil veri, veri Vodafone 4g, diğer hat Türk Telekom 3g düne göre aynı pil kaybında daha düşük ekran süresi var incelemeniz için ekran görüntülerini bırakıyorum ASUS Zenfone Max Pro M1(ZB602KL)  ►ANA KONU◄ Kullanıcı İncelemesi ve Rehberler Eklendi! ASUS Zenfone Max Pro M1(ZB602KL)  ►ANA KONU◄ Kullanıcı İncelemesi ve Rehberler Eklendi!

• Eyvallah kardeşim çok sağol bende zenmotion ve parmak izi kapalı test yaptım şimdi sıra ile açacağım test edeceğim. İkisinde kapalı 9 saat ekran süresi ve 45 saat önce son şarj pil %20

• takozmehmet kullanıcısına yanıt
    Nasıl anlamadım

• telefonu alalı yaklaşık 2.5 ay oldu son güncellemeler ile birlikte ve iyi bir optimizasyon yaparak çok rahat 10 saat üstü ekran süresi alıyorum, şuanda bu yazıyı yazarken ekran ve pil sürelerim bu şekilde,

ASUS Zenfone Max Pro M1(ZB602KL)  ►ANA KONU◄ Kullanıcı İncelemesi ve Rehberler Eklendi!
    ASUS Zenfone Max Pro M1(ZB602KL)  ►ANA KONU◄ Kullanıcı İncelemesi ve Rehberler Eklendi!

• payda P kullanıcısına yanıt
    Telefonun wifi performansında sıkıntı yok, mobil veride çok hızlı tükeniyor pil

• Linages Os veya Ressuriction remix kuran kullanan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aragorn20

Telefonun wifi performansında sıkıntı yok, mobil veride çok hızlı tükeniyor pil
    ben ağırlıklı olarak mobil veri kullanıyorum, çift hat kullanıyorum Türkcell ve Türktelekom

son mesajından bu yana geçen sürede son durum,

• payda P kullanıcısına yanıt
    Valla şahane süreler ben kırsalda çalışıyorum, çekim problemleri var belki de o yüzden bu değerleri hiç görmüyorum yaptığınız optimizasyonlardan biraz bahsederseniz herkese faydası olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1D7DE7A30

Linages Os veya Ressuriction remix kuran kullanan var mı?
    Ben Lineage kullanıyorum. Daha evvel resurrection da denemiştim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok büyük etkisi olmayabilir ama anlık bildirimlerine ihtiyacınız olmayan uygulamaları kısıtlayın, hem batarya tüketiminde düşme olur hem ram daha boş kalır.
  • Ben de yeni kullanıcılardanım, 9 gündür kullanıyorum. Daha önce de birkaç sorum olmuştu, sağolsun @Qromodynmc elinden geldiğince cevaplamış. Bu sefer de hem kendi tecrübelerimden bahsedeyim hem de yeni birkaç soru sorayım dedim.

1. Şarj konusunda memnunum. %15'e düşene kadar 3,5-4 gün kullanma süresi 12 saat civarı ekran süreleri alıyorum ancak ekran parlaklığım genelde oldukça düşükte. son güncelleme olarak .340 sürümü yüklü, yanılmıyorsam son android 8'li güncelleme olması lazım. gün içinde ağırlıklı olarak wifi kullansam da mobil veri de kullandığım az değil. zenmotion dediğiniz çift dokunuşla ekran açma özelliği ise o açık ancak parmak izi kapalı. tek sim card vodafone ve şehir merkezindeyim. Zırt pırt bildirim gönderen uygulamaların bildirim izinlerini kapadım ve devamlı açık olması gereken çok uygulama yüklemedim, onun dışında pek optimizasyon yapmadım. Şu an da son tam şarjdan sonra 1 gün 2,5 saatlik kullanımda 3 saat ekran süresiyle %82'ye düşmüş durumda. bugün az kullandım ama gerçekten.

2. nano cam ekran koruyucu alacağım ama nereden hangisini alayım hiç bilemedim. dafoni diye bir marka çıkıyor, 60 küsur lira da fiyatı var. iyi midir? değer mi? bu fiyatlar normal mi? tavsiye edeceğiniz başka nano cam var mı?

3. desen kullanırken şu ekstra kaydırma kilidini kapatmayı ne kadar aradıysam bulamadım. her seferinde çift kilit açmak zorunda kalıyorum, çok sinir bozucu...

4. birini arayınca karşı taraf açtığında bir titriyor, onu kapatabiliyor muyuz? gereksiz geliyor bana.

5. ayrı bir galeri uygulaması yüklediniz mi yoksa google fotoğraflar mı kullanıyorsunuz?

• 8844455 8 kullanıcısına yanıt
    Yine ben cevap veriyorum :D ama olsun.

Nano cama 60 tl vermeyin bence, ama 10 tllik dandik birşey de almayın. Bana burda birisi bu ürünü tavsiye etmişti;https://urun.n11.com/ekran-koruyucu/microcase-zenfone-max-pro-m1-zb601kl-tam-kaplayan-ekran-koruma-P277713976

Ürünün kalitesini beğendim ama bir iki husus var dikkatli olunması gereken, cam çok dikkatlice takılmalı, ekranın üstü ve altını kapatan kısım siyah olduğu için yamuk takıldığında piksellerin üzerine gelme ihtimali var, ikinci husus ekran aynalı cam yani ekranı kapattığınızda ayna gibi yansıtıyor karşısındakini, bu kötü değil aslında, kullanışlı bile sayılır sadece gündüz vakti ekranda siyah bir sayfa veya uygulamaya bakarsanız biraz fazla yansıyabilir. Yinede benim için olumlu yanı daha fazla bu ürünün, ekran hissiyatını iyileştirdi diyebilirim.
    Desen ve titreşim olayına birşey diyemiycem, parmak izi kullandığımdan pek sorun etmiyorum onu, titreşime de alıştım artık, ilk başta korkuttuğu bile olmuştu.
    Galeri için ben asus galeri uygulamasını kullanıyorum, apkmirror dan indirmiştim, google fotolar kötü, zoom işi problemli bende.

• merhaba arkadaşlar bende bu telefonu ortalama 6 aydır kullanıyorum. bu sayfadaki tüm yorumları okudum neredeyse. suanki sürürüm 318 aldığımdan beri de hiç güncellemedim. sessize alıp sesi actığımda ses gelmememsi gibi bazen yaptığı ufak bi kaç hatası dışında memnunum. bi kaç arkadaş fm radyo cok pil tükettiğini söylemişti. bazen fm radyo mbn test gibi uygulamaların olduğu bi grup telefon bekleme modunda bile pil tüketiyor. fm radyoyu ve o gruptan neredeyse tüm çalışan uygulamaları dururuyorum bazen işe yarıyor. asusun kendi sayfasınde defalarca sorulmus bu soru fakat moderatörlerin bilgisi ve çözümü yok bu konuda. bi çözüm bulan arkadaşlarımız bilgilendirirse güzel olur saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: aragorn20

Ben 6.0.2.24 kullanıyorum 10 tane falan denedim en stabil şu an için bu
    ayrıca 6.0.2.24 bu sürümü nerden indirebiliriz yardımcı olur musunuz

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.