Şimdi Ara

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım (1668. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.503
Cevap
174
Favori
1.151.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16661667166816691670
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serseri sirin

quote:

Orijinalden alıntı: serseri sirin

Merhaba arkadaşlar zenfone 5'imi alalı 3 yıl oldu.

bugün telefonu düşürdüm ve ekranı kırıldı.

Şimdi tamire mi vermeliyim ekran ve pil değişimi için

Yoksa yeni telefon mu bakmalıyım.

Telefon sürekli elimde WhatsApp ve twitter açık. Öğleye kadar gitmiyor şarj.

Şarjı uzun giden maksimum 1500 TL öneri de alabilirim.

Samsung galaxy c7 en beğendiğim telefon şuan.

Aslında kipa'dan almak istiyorum. Garanti konusunda kipa üzerinden yollayınca çok güzel düzelmişti telefon.(zenfone 5)

Yardım ederseniz sevinirim. İyi günler

Ekran ve pili 150 TL ye değiştirdim. Daha doğrusu pili ben değiştirdim. Ekran için yapıştırıcı felan gerekti o yüzden riske girmeyip 20 verdim taktırdım.

Ekran neyse de pili değiştirmek çok iyi geldi.

Bu zenfone 5 çok hızlı bayılıyorum.

Parçam oldu resmen.

Tek sıkıntım şarj idi o da kısmen azaldı.

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

hangi marka batarya aldınız ve nereden aldınız?

• Meticulous kullanıcısına yanıt
    http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-yedek-parca-asus-zenfone-5-a500cg-a501cg-2110mah-pil-batarya-419930236/detay

Şu ilandan aldım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam şu xposed olayını denemek istiyorum.
    neler yapmalıyım nasıl yapılıyor hangi modülleri önerirsiniz bikaç tavsiye ve türkçe klavuz link önerirmisiniz.
  • arkadaşlar babamda da bu telefondan var,kendi kendine kapanıyor.fabrika ayarlarına getirdim malesef çözüm olmadı.acaba bir öneriniz var mı.çaresi yoksa babama yeni telefon alıcaz.
  • gewa G kullanıcısına yanıt
    pilini değiştirin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hgurbuz50 kullanıcısına yanıt
    Hocam xposed modüllerinin bir kısmı tam çalışmıyordu ben denediğim dönemde. İşlemciden dolayı modüllerin kodlarının değişmesi gerekiyordu ama yapan pek yoktu. Sonra da zaten telefonu değiştirdim.
    Xposed ile ilgili de şunu söyleyeyim, bazı uygulamaların tam randımanlı çalışması için gerekli bazı modüller var. Onlar kurulabilir ancak çok da bulaşmanızı tavsiye edeceğim birşey değil. Özellikle Intel işlemcili cihazda tüm modülleri deneyeyim diye uğraşmayın. Sadece çok zorunlu modülleri kurun geçin bence.
  • CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    hangileri mesela?
    ve nasıl yapılacağı ile ilgili link varmı?
    Hocam, Laser a geçeli 2 sene olacak nerdeyse Zenfone 5 in hangileri uyumluydu aklımda kalmadı açıkcası :)

Xda ve 4pda var bu işi takip edebileceğiniz yabancı kaynak olarak. Türkçe kaynak olarak çok da tatmin edici kaynak bulamadım açıkcası.
    hocam pilden olduğunu sanmıyorum,ayrıca telefon durduk yere donuyor kendi kendine sessize geçiyor.fabrika ayarlarına getirmeden sadece donuyordu.şimdi yeni huylar çıkardı.
    Önce recovery menüsünden factory reset yani wipe data yapmayı deneyin.
    Ardından da ayarlardan fabrika ayarlarına döndürün.
    Durduk yere donmaları ve sessize geçme gibi garip işlemleri önlemesi lazım bu işlemlerin. Belki şarjı varken kapanması durumu varsa onu da düzeltebilir.

Eğer şarjınız belli bir seviyeye geldikten sonra misal %30 dan sonra kendi kendine kapanıyorsa ve açtığınızda %5-10 gibi bir değer çıkıyorsa veya şarjınız %60-70 iken oyun oynamaya kalktığınızda veya yüksek enerji tüketen bir işlem yaptığınızda bir anda telefon kapanıyorsa pilinizde sorun var demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gewa

hocam pilden olduğunu sanmıyorum,ayrıca telefon durduk yere donuyor kendi kendine sessize geçiyor.fabrika ayarlarına getirmeden sadece donuyordu.şimdi yeni huylar çıkardı.

Eğer bootloader kilidi açtığınızda telefonunuz donuyorsa Bootloader Kilidini kapatın

Zenfone 5 Bootloader Kilidi Kapatma Aracını kullanabilirsiniz. (https://drive.google.com/file/d/0B12W06_GZR7CYVROc0xLdjFpaGM/view ) Gayet başarılı ben bir cihazda kullanıyorum.
    Hatta rom değişikliğini deneyin (Montana Rom) Tavsiye ederim.https://forum.donanimhaber.com/rom-5-0-zenui3-zenfone-5-6-icin-montana-rom-v4-0--119690018

teşekkürler TechGenius

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademm35 -- 25 Temmuz 2017; 11:19:4 >

• CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    zaten bu işlemeleri yaptıktan sonra kapanmalar sessize düşmeler oldu.daha önceden sadece donmalar oluyordu.2 kere recovery menüden factory reset yaptım düzelmedi malesef.telefonu babam kullandığı için oyun falan söz konusu değil.mesela telefonla konuştuktan sonra çat diye telefon kapanıyormuş bir keresinde telefon çalmış 3-5 dakika telefon çalıyor pozisyonunda kalmış hiçbir tuş cevap vermemiş.yazılımdan çok donanımsal bir arıza gibi gözüküyor ama factory resetten sonra bu arızaların olmasınıda anlamış değilim açıkcası.
  • hocam telefonu babam kullanıyor boolader kilidini açmayı bırakın mesajları bile bazen açmıyor
  • quote:

hocam telefonu babam kullanıyor boolader kilidini açmayı bırakın mesajları bile bazen açmıyor

o zaman sana tarihi bir görev düşüyor, ele geçir gerekeni yap babanı mutlu et. :)
  • Arkadaşlar Zenfone 5 için Marshmallow güncellemesi geldi mi? Telefon modelim ZenFone 5 (A500CG)
  • haha güzel
    ben açtınsa tekrar kapat anladımda kurcalanmadı diye yazdım.birde bootloader kapatmayı deneyeyim o zaman teşekkürler
  • quote:

haha güzel
    ben açtınsa tekrar kapat anladımda kurcalanmadı diye yazdım.birde bootloader kapatmayı deneyeyim o zaman teşekkürler

yok o anlamda demedim cihaza hiç dokunulmadı ise stock romu yeniden flashlayın. ancak kullanmadığınız gapps fazlalıklarını atmadığınız sürece onlar arka planda rami de pili de sömürecektir uygulama oto. başl. kapansa bile. ister rootlayıp Titanium Backup ile dondurun veya dediğim Montana romu kurun.
    tabi o zaman Bk açıp romdan sonra kapatmanız gerekecek. Yoksa stock hali ile BK bir alakası yok donmanın. Uygulama artıkları, çerezler gereksiz yedeklenen resim ve müzikler, watsapp, youtube, face. Belki hard reset ile durumu kurtarabilirsiniz donma konusunda. Birde Pil kalibresi bozulmuş olabilir. usb veya tam (%5) bitmeden tak çıkar şarj sorun olur pil yetisi ve kalibresi veya derin uyku konusunda. Bunu da kalibre etmelisiniz. Yani kapalı şarj en iyi çözüm o konuda ve elektrik tesisatından usb den pc den değil. Bunun dışında donanımsal sorun varsa o başka onu ben anlamam merkez anlar :) Yazdıklarım önem arz ediyorsa değerlendirin yoksa boşgeçin alınmam yani damdan düşen biri olarak yazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademm35 -- 25 Temmuz 2017; 17:13:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: reddes

Arkadaşlar Zenfone 5 için Marshmallow güncellemesi geldi mi? Telefon modelim ZenFone 5 (A500CG)

Gelmeyecek kardeş Lolipop u bile tam alamadık. Özel rom istersen buradan incelehttps://forum.xda-developers.com/zenfone-5/development
  • hard reset dediğiniz factory reset heralde,işte onu yaptıktan sonra sorunlar arttı.birde kapalı şarj etmeyi deneyeyim ayrıca elbette söyledikleriniz önem arz ediyor.kaale alıp cevap yazmanız yeter,teşekkürler.
    Factory reset sonrası fabrika ayarlarına dön işlemini de yapmayı denediniz mi?
    Bazı ayarların orjinale dönen dosyalarla uyumsuzluk yaşamasından dolayı oluşabiliyor bu tip sorunlar. Eskiden ben de factory reset yapıp geçerdim android telefonlarda ancak yakın zamanda factory resetle düzelmeyen durumlarda fabrika ayarlarına dönme işlemiyle daha net çözüme ulaştığım oldu.
    Eğer bu işlem de çözüm olmazsa adb sideload yöntemiyle sıfırdan yazılım yüklemeyi deneyebilirsiniz veya farklı bir özel rom yüklemeyi de deneyebilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 16661667166816691670
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.