Şimdi Ara

## Asus'un GDDR5 Bellekli Radeon HD 4870 Modeli Hazır ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
10.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Asus'un GDDR5 Bellekli Radeon HD 4870 Modeli Hazır ##

AMD-ATi'nin 25 Haziran'da resmi lansmanını yapacağı RV770 tabanlı Radeon HD 4800 serisinin ilk temsilcisi olan HD 4850 modeli son kullanıcılar ile buluşmaya başladı.Önümüzdeki hafta itibariyle Radeon HD 4870 modelinin de her ne kadar sınırlı sayıda olsa bile satış noktalarındaki yerini alabileceği ifade ediliyor. Donanım dünyasının lider isimlerinden biri olan Asus'un Radeon HD 4870 modeli hazır. Firmanın ekran kartı ATi'nin referans tasarımını baz alıyor ve standart saat hızlarıyla geliyor. Asus ilk etapta iki farklı Radeon HD 4870 modeli hazırlamış durumdaki bu modeller arasındaki yegane fark G uzantılı modelin kutu içeriğine oyun eklenmiş olması gösterilebilir.55nm RV77XT gpu'sunu kullanan ekran kartları 256-bit bellek veri yolu ve 512MB GDDR5 bellek ile geliyorlar. DirectX 10.1 desteği sunan ayrıca yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabilen ekran kartlarının teknik özellikleri hakkında aşağıdaki tablodan detaylı bilgilere ulaşabilmeniz de mümkün. Asus'un Radeon HD 4870 modellerinin ülkemiz satış fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

## Asus'un GDDR5 Bellekli Radeon HD 4870 Modeli Hazır ##
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• güzeL iş
  • asus a güzel bir aferin

4850 nin referans sogutması bana ii gelmedi acıkcası ama 4870 in referans sogutucusu gercekten ii görünüyo

edit:eksik harf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jnrgndz_798 -- 22 Haziran 2008; 10:51:01 >
  • Fiyatı en yüksek HD4870 lerden biri olur kesin
  • süperr
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemceminho

Fiyatı en yüksek HD4870 lerden biri olur kesin

Aynen.
  • Haber için teşekkürler fx. Bu GDDR5'ler Quad Channel mı çalışıyor ? (900x4=3600 Mhz)
  • quote:

Orjinalden alıntı: gorkem9000

quote:

Orjinalden alıntı: cemceminho

Fiyatı en yüksek HD4870 lerden biri olur kesin

Aynen.

+4870
  • İşte bu ya.HD4870'ler de piyasaya girmek için hazır.GeCube fiyatını 299$+KDV Sapphire fiyatını 329$+KDV ve oyun hediyeli ASUS fiyatını ise 349$+KDV gibi tahmin ediyorum.
  • Kart görünüş olarak aynen 2900 XT ya :)
  • 1 hafta sonra bunun top modelide çıkarsa hiç şaşırmam

haber için teşekkürler
  • test sonuçlarını merak ediyozzzz
  • test sonuçlarını bende çok merak ediyorum firmalar özellikle nvidia ve ati ortak üretimi yapanların şudöneme ati pazarına yönelik ürünlerini artırdığını görüyoruz.Haydi bakalım ilerde neler neler olacak hep birlikte göreceğiz
  • quote:

Orjinalden alıntı: jnrgndz_798

asus a güzel bir aferin

4850 nin referans sogutması bana ii gelmedi acıkcası ama 4870 in referans sogutucusu gercekten ii görünüyo

edit:eksik harf

Aynen. Referans soğutma dışında özelleştirilmiş soğutma çözümlerini merak ediyorum.
    Bu arada haber içi teşekkürler fx57..
  • çift slot soğutma her zaman hoşuma gitmiştir. kart istediği kadar ısınsın nasılsa sıcaklık dışarı atılıyor.
  • 3600mhz gözüme bir acayip göründü.İnşallah 3870 teki ddr4-ddr3 gibi olmaz sonuçları.
    Birde referans soğutucular ne zaman değişir merak ediyorum
  • bunun ice-q modeli 400 doları bulur,arada 3-5 derece oynar ve saat hızlarında farklılık olmassa asus alınmaz,gecube yeterli gelir.paramız cebimizde kalır
  • Sanırım bu kartın ramleri 4x900=3600 olarak çalışıyo Artık overclock yaparken daha dikkatli olmak gerekiyo yapıcağımız 20 mhz lik artış 80 mhz e denk gelicek abowwww:):)
  • 4870 x2 nin tahmini fiyatı ne olur acaba türkiye ??
  • benim tahminim 4870x2 499$ olacaktır
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.