Şimdi Ara

Asus N551JW Kullanıcıları Kulübü ||| 15.6' / i7 4720HQ /NVİDİA GTX 960M 4 GB (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.004
Cevap
22
Favori
34.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oceanofmemories

Haklısın hocam.

Ayriyetten, benden naçizane bir tavsiye...Işi gereği sürekli dışarıda kullanıp, pil bitme endişesi olanlar alsınlar bir Romoss 20.800 mah'lik (Sailing 6 model) powerbank, baksınlar keyfine. Nükleer santral gibiymiş.

Laptopa bağlanabiliyor mu ki?
  • yusuf24 kullanıcısına yanıt
    Tüm taşınabilir cihazlarda kullanilabilir diyor sitesinde, tablet dahil. Tablet olduğuna göre heralde laptopta da kullanılabilir, sonuçta usb kablosu var. Edit : Sitesinde laptopta da kullanılabilir diye yazıyor.

Bende 13.000 mah'lik olanı var, sürekli yanımda, cep sarjı derdi bitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oceanofmemories -- 10 Şubat 2016; 0:12:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim laptop problemlimidir nedir sinirimi bozmaya basladi. Bugun cep teldeki fotolari atiyim dedim bir turlu görmüyor telefonu. 3 usb portunada takiyorum sadece sarj ediyor telefonu fise takmisim gibi. Bide temassizlik varmis gibi surekli takma cikarma sesi geliyor asagida da saniyelik olarak görünüp gidiyordu. Dedim herhalde kablodandir baska kablo denedim oldu fakat oda 5 dakika sonra gormemeye basladi. Sonra baska laptopta ilk olmayan kabloyu denedim aninda gordu bilgisayar.

• yusuf24; hocam elektrik kesintisi gibi bir durumda güç girişi yanacağına boşverin 3 4 senede batarya ölsün. Sanki kaç sene kullanacağız, taş çatlasın 5 sene gider. Multimedya cihaz sonuçta.

maho2306; hocam bazen bende de oluyor ama kablodan kaynaklı bendeki, evdeki tüm kablolaru denedim görmüyor, orijinal kablosunu ve blackberry kablosunu görüyor sadece. Telefondan ayarlarınızı da bir kontrol edin derim ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3RTi

yusuf24; hocam elektrik kesintisi gibi bir durumda güç girişi yanacağına boşverin 3 4 senede batarya ölsün. Sanki kaç sene kullanacağız, taş çatlasın 5 sene gider. Multimedya cihaz sonuçta.

maho2306; hocam bazen bende de oluyor ama kablodan kaynaklı bendeki, evdeki tüm kablolaru denedim görmüyor, orijinal kablosunu ve blackberry kablosunu görüyor sadece. Telefondan ayarlarınızı da bir kontrol edin derim ben.

Bende aynı şekilde düşünüyorum. Hiç gerek yok riske.
  • Sorununuzun çözüldüğüne sevindim arkadaşlar. @MrCaner , @maho2306

• quote:

Orijinalden alıntı: Trakyacus

Hocam ne amaçlı yeterli değil 16

Oyun olarak en kral oyun 5 gb ram tüketiyor

Oyun olaraksa yine 8 gb nin üstü ram tükebilecek grafikleri bu ekran kartı sunamaz 970 980 m için belki lazım olabilir oda 2 3 sene sonra

@trakyacus Ben oyunlar için birşey demedim ki. Programlar sıkıntı çıkarıyor. Tek bir program açmıyorsun mesela bir tasarım yaparken, videoları düzenlerken ram ne kadar fazla olursa o kadar iyi. Şimdi belki yazılımda da idare eder ama sende bilirsin ki gün geçtikçe uygulamalar gelişiyor ve kullandığı ram oranı artıyor. Ben en azından 32 e çıkarma ihtimalim olsun istiyorum. İleriye dönük düşünüyorum. Sürekli pc alma şansım yok maalesef.

@obtobt saol kardeş. Bilirsin yazılım, tasarım, video düzenleme uygulamalarında ram önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: maho2306

quote:

Filmler ve Tv 'de sadece film seyrediliyor, Windows Media Player ise film ve müzik dosyalarını açiyor ve oynatıyor, Realtek Audio ise sadece müzik dinlemek için. Bir de müzik için Grove Music midir nedir bir uygulama var.

Siz simdi sürücüye bir dvd koydugunuz da direk filmler ve tv de aciyormu. Bende acmiyor media playerda acmiyor. Teknosanin teknigi olayi cok anlamiyor benim yardim alabileceğim direk bir servis var mi

Hocam ben elimde eski bir Cd ve Dvd vardı, onlari taktım, laptopun sağ üst köşesinde bir "karışık ortam ile ne yapacağınızı seçin" vs.gibi menü çıkıyor ve ordan Windows Media Player ile yurut, dosyaları görüntülemek için aç, resimleri yüklemek için seç vs.gibi çeşitli seçeneklerden yapmak istediğimizi seciyoruz ve açıyor. Yalnız, Usb'ye film yükletip seyrettiğim dukkandaki arkadaşa kopya Dvd olayını sordum ve bana dediki orjinal Dvd içinde koruma olduğu için kopyalanmiyormus Dvd, yani kopya Dvd bulup aciyormu açmıyor mu deneyemedim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maho2306

quote:

Filmler ve Tv 'de sadece film seyrediliyor, Windows Media Player ise film ve müzik dosyalarını açiyor ve oynatıyor, Realtek Audio ise sadece müzik dinlemek için. Bir de müzik için Grove Music midir nedir bir uygulama var.

Siz simdi sürücüye bir dvd koydugunuz da direk filmler ve tv de aciyormu. Bende acmiyor media playerda acmiyor. Teknosanin teknigi olayi cok anlamiyor benim yardim alabileceğim direk bir servis var mi

Hocam ben elimde eski bir Cd ve Dvd vardı, onlari taktım, laptopun sağ üst köşesinde bir "karışık ortam ile ne yapacağınızı seçin" vs.gibi menü çıkıyor ve ordan Windows Media Player ile yurut, dosyaları görüntülemek için aç, resimleri yüklemek için seç vs.gibi çeşitli seçeneklerden yapmak istediğimizi seciyoruz ve açıyor. Yalnız, Usb'ye film yükletip seyrettiğim dukkandaki arkadaşa kopya Dvd olayını sordum ve bana dediki orjinal Dvd içinde koruma olduğu için kopyalanmiyormus Dvd, yani kopya Dvd bulup aciyormu açmıyor mu deneyemedim.

Orjinalde açmadı bende kopyayı hiç denemdim akşam bi bakalım haber veririm

• maho2306 kullanıcısına yanıt
    Orjinal olsun olmasın açması lazım hocam. Çünkü başka bir filmci arkadaşa daha sordum, film orjinal olmasa bile açıyor dedi. Bir de bana oyunlar hakkinda "Microsoft bazi oyun firmaları ile anlaşmalı olduğu için, sadece anlaşmalı orjinal oyunları açar, diğer kopya oyunları açmaz" gibilerinden birşeyler söyledi, ne derece doğru bilmiyorum.

Film konusu artık Usb'den yukletip seyretme olayına döndü, yani Cd, Dvd, Bluray pek kullanışlı değil film seyretmek için, tabi isteyen istediği şekilde kullanabilir, ama ben gereksiz buluyorum.

En mantiklisi ilerde Bluray sürücüyü Ssd'nin kapasitesini artırmak için kullanmak. Filmler nasıl olsa Usb bellek ile daha kolay ve pratik yüklenip, seyrediliyor, hatta gunumuzde smart tvler bile Usb'den film seyrettiriyor. Yani bana göre Dvd, Bluray olayı eski bir modaymis gibi geliyor artık.

• 15 dakika Call of Duty Ghost oynadım mause touch'un olduğu bölge ve fana yakın olan kısım ciddi derecede ısınıyor.
  • fantom1054 kullanıcısına yanıt
    Hangi ayarlarda oynadın? Bazı gereksiz ayarlar çok yoruyor bilgisayarı ondan olabilir benimki çok ısınmıyor her şeyi fullemezsem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece hepsini High'a aldım başka hiçbir ayarıyla oynamadım, değerler normal ama ısınma hissedilir derecede fazla gibi geldi şayet
  • recoveryden bilgisayarı sıfırladığımızda komple siliniyormu her şey ? yoksa D sürücüsü kalıyormu ?
  • Ben sıfırladığımda D sürücüsüne birşey olmamıştı.
  • bu seçenekleri açıklar mısınız bi sıfırlamak istiyorum bilgisayarımı. Yani bunlarla neleri kaldırırım neleri saklarım vs..
     Asus N551JW Kullanıcıları Kulübü ||| 15.6' / i7 4720HQ /NVİDİA GTX 960M 4 GB
  • kurtarma sürücüsü hazırlamak istiyorum...ama arama çubuğuna bir kurtarma sürücüsü oluştur ...dediğimde böyle bir öğe bulunamadı yazıyor...
    ayarlar/ güncelleştirme ve güvenlik seçeneğinde en altta gelişmiş başlangıç var....sanırım aradığım yer orası ama en altta şimdi yeniden başlat kutusu var sadece ..deneyen oldumu...? tıklarsam ne olur...? kurtarma sürücüsü hazırlayan varmı acaba...? kısaca anlatabilirmi...? yanlış bir şey yapmayalım...
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ivanDragoo

bu seçenekleri açıklar mısınız bi sıfırlamak istiyorum bilgisayarımı. Yani bunlarla neleri kaldırırım neleri saklarım vs..
     Asus N551JW Kullanıcıları Kulübü ||| 15.6' / i7 4720HQ /NVİDİA GTX 960M 4 GB

laptopu sıfırlıyorsunuz...yani format atıyorsunuz....
    1.secenekte sadece windowsu sıfırlar ve yeniden sükler...kişisel dosyalar kalır...2 seçenekte herşeyi silerek windowsu yeniden yükler...

• ya böyle laptop olmaz olsun çok ciddiyim. Eskiden pcnin power tuşuna basardım gider yatağımı toplar su falan içerdim şimdi basıyorum 1 2 adım atıyorum bakıyorum pc açılmış bu ne abi
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrCaner

ya böyle laptop olmaz olsun çok ciddiyim. Eskiden pcnin power tuşuna basardım gider yatağımı toplar su falan içerdim şimdi basıyorum 1 2 adım atıyorum bakıyorum pc açılmış bu ne abi

sorma... onun yüzünden evdeki masaüstüler.. diğer laptoplar.. v. s formatlandı... Ama ne yapsan ssd bir başka..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.