Şimdi Ara

Asus N551JW Kullanıcıları Kulübü ||| 15.6' / i7 4720HQ /NVİDİA GTX 960M 4 GB

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.004
Cevap
22
Favori
34.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1-Öncelikte vatandan yılbaşı indirimi ile almıştım bu laptopu. Kafamda oyun bilgisayarı almak vardı fakat fiyat olarak en uygununu seçerek bunu aldım.
    2-Laptop tek fan, fakat (aşağıdaki notebookcheck teki incelemeye bakabilirsiniz) 69 dereceden fazla ısındığını görmedim ve hiç bir şekilde rahatsızlık hissetmedim.
    3-Ekran olarak gerçekten full hd ips ekranın hakkını veriyor. Renkler son derece canlı oyun oynarken ve film izlerken gerçekten zevk alıyorum.
    4-Kasa alüminyum ve de son derece kaliteli. Laptopu 5-10 dakika işlem yapmadan bırakınca buz kesiyor resmen o derece hızlı soğuyor.
    5-Yanında yumruk büyüklüğünde bir subwoofer ile geliyor. Gerçekten güzel bir ses deneyimi yaşatıyor insana son sese aldığımda müziği oda yankılanıyor resmen.

Video İnceleme
    https://www.youtube.com/watch?v=t3MIWbbJna4

İşlemci
    Intel® Core™ i7 4720HQ işlemci

İşletim Sistemi
    Windows 10

Yonga Seti
    Intel® HM86 Express Chipset

Bellek
    DDR3L 1600 MHz SDRAM, 2 x DIMM soketle maks. 16 GB SDRAM

Ekran
    15.6" 16:9 HD (1366 x 768)/Full HD (1920 x 1080)/IPS FHD (1920 x 1080) LED Arkadan Aydınlatma Asus Splendid Video Intelligent Technology, Zero Bright Dot , anti-glare

Grafik
    Integrated Intel® HD Graphics 4600
    Depolama
    2.5" SATA3
    1TB HDD 5400 RPM
    128 GB SSD

Optik Sürücü

Blu-Ray DVD Combo
    Super-Multi DVD
    Blue-ray Writer

Kart Okuyucu

3 -in-1 kart okuyucu ( SD/ SDXC/ MS/ MS Pro/MS Pro Duo/ MMC)

Kamera

HD Web Kamera

Network
    Bütünleşik or 802.11 a/b/g/n (WiDi)
    10/100/1000/Gigabit Base T
    BT 4.0 desteği (on WLAN+ BT 4.0 kombo kart)

Arayüz
    1 x Mikrofon girişi
    1 x Kulaklık çıkışı(Audio-in Combo)
    3 x USB 3.0 portu
    1 x RJ45 LAN
    1 x HDMI
    1 x mini Display Port

Ses

Bütünleşik 2 hoparlör ve mikrofon
    Bang & Olufsen ICEpower®
    SonicMaster Premium
    Asus N series external sub-woofer support
    MaxxAudio desteği
    Additional subwoofer

Pil
    6 Hücreli 5200 mAh 56 Whrs

Güç Adaptörü
    Çıkış :
    19 Volt adaptör (6.3 Amper), 120 W ((Dört çekirdekli))

Giriş :
    100 -240 V AC, 50/60 Hz evrensel

Boyutlar

383 x 255 x 28 ~31 cm (E x B x Y)

Ağırlık

2.7 kg (with 6 hücreli bataryayla)

Notebookcheck incelemesi=85.6 puan

http://www.notebookcheck.net/Asus-N551JW-GTX-960M-Notebook-Review.145820.0.html

Notebookcheck'ten aldığım en yoğun kullanımda laptop'un ısınma değerleri

Isınma yok beyler

Tomb raider'da tüm ayarlar fullde

Laptop'un içini merak edenler için

SSD ve harddisk değiştirmek için(model jm olarak gözüküyor ama aynı kasa)

ssd ve hdd değiştirme

Hoperlörden gelen pıt sesini için

Regedit'i açıyoruz

HKEY_CURRENT_USER\Software\Realtek\RAVCpl64\PowerMgnt dizinine giriyoruz.

Değiştireceğimiz ayarları ondalık seçeneğini işaretleyerek yapıyoruz

Delay time:999
    Enabled:1
    OnlyBattery:1

Ardından bilgisayarı açıp kapayın sorun düzelecektir.

UYKU MODUNA GİRMEME SORUNU İÇİN

Bildiğimiz gibi asus'un kendi bios flash programı var fakat kendinden önceki eski sürümlere downgrade yapmıyor sadece güncelleme varsa yüklüyor. Fakat bizim uyku problemini çözmemiz için downgrade yapmamız gerekiyor şimdi yine aynı program üzerinden bu sefer bi kaç ayardan sonra downgrade yapabileceğiz.
    Şimdi tarayıcıdan 205 li sürüm olan bios sürümümüzü indirin
    http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/N551JW/N551JWAS205.zip buradan

1-öncelikle Win+R yaparak çalıştırı açın.
    2-Sonra cmd yazın çalıştırın.
    3-Sonra cd “C:\Program Files (x86)\ASUS\WinFlash“ yazıp enterleyin. Şu şekilde olacak

4-sonra WinFlash.exe /nodate yazarak enter'leyin ve karşınıza winflash programı çıkacaktır.

5-önceden indirdiğimiz 205 sürümlü bios u zipten çıkarın cap uzantılı dosyayı masaüstüne atın.

6-Program üzerinden get bios device'e basarak masaüstündeki 205 nolu bios'u gösterin flash deyin. Size eski sürüm olduğu uyarısı verecektir. Görmezden gelerek devam edin.

7-Bilgisayarınız kendini yeniden başlatacaktır ve bios'u flashlayacaktır.

Hayırlı olsun sorununuz çözülmüştür artık rahat rahat uyku moduna alıp arka plandaki uygulamalarınızı koruyabileceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oski_58 -- 7 Mart 2016; 11:53:31 >

• Sonunda açıldı bu konu 😄 Artık burdan devam ederiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok sağlam makine. Bu arada subwooferı çalıştıramayan tek benmiyim yav ? Abi yok ses gelmiyor video falan atın bişey yapın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrCaner -- 22 Nisan 2016; 7:52:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fan sıcaklık ve fps değerlerini görmek için hangi programları önerirsiniz? Ayrıca soğutma standı öneriyor musunuz?
  • Msi afterburn programını kullanıyorum internette biraz arastirarak fps, işlemci sıcaklığı, ram kullanımı gibi bir çok değeri görebilirsiniz. Valla şuan için pek gerek duymuyorum ama yaz aylarında gerekebilir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: MrCaner

960m diye biliyorum ekran kartını. Bu arada subwooferı çalıştıramayan tek benmiyim yav ? Abi yok ses gelmiyor video falan atın bişey yapın

ilk başta bende uğraştım jackın tam girdiğine emin ol
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutt666

quote:

960m diye biliyorum ekran kartını. Bu arada subwooferı çalıştıramayan tek benmiyim yav ? Abi yok ses gelmiyor video falan atın bişey yapın

Arkadasa kac kere yazdım bunu ama görmüyor sanırım :)) tam itmesi lazım içe doğru. 1 mm dışarıda kalıyor çünkü biraz sert orası

• quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

quote:

quote:

Arkadasa kac kere yazdım bunu ama görmüyor sanırım :)) tam itmesi lazım içe doğru. 1 mm dışarıda kalıyor çünkü biraz sert orası

Hocam hiç gözükmeyecek mi içeri giren kısım ? Resim atabilecek var mı ? Belkide laptopa bişey olmasın diye korkudan yapamıyorumdur

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

quote:

quote:

Hocam hiç gözükmeyecek mi içeri giren kısım ? Resim atabilecek var mı ? Belkide laptopa bişey olmasın diye korkudan yapamıyorumdur

sadece kablonun plastik kismi disarida kalacak.tam olarak icine kaktirman lazim yani onu :)
    hicbir driverlik sorunu yok zaten.% 99.9 bu yuzden calistiramiyorsun.

• Beyler, bu bilgisayarın oyunlarda ısınma durumu nasıldır? Ürünü internetten aldığım için mümkün olduğunca test etmeye çalışıyorum. Dün FM15 oynarken 76 dereceye kadar çıktı ve fan hiç durmadan sıcak hava üfledi. Daha diğer oyunları test etme imkanım olmadı ama grafik istemeyen bir oyun için fazla ısınıyor gibi geldi.
  • Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum bu laptopu herşey iyi güzelde wifiden online oyunlar oynarken ping sorunu yaşıyorum fakat cad 5 kabloyla yani wifisiz internete girerken ping sorunu olmuyor wifi chipseti dandikmi yoksa birşey önerirmisiniz
  • Isınma sorunu henüz yok. Piyasadaki, en fazla yoran-ısıtan-grafik isteyen oyunları denedim.

tomb Raider
    shadow of mordor
    Far cry 4

Ultra ayarlarda 69 dereceyi gördüm ki 76 da normal rahatsız etmeyecek sıcaklıktır. Genel olarak sıcaklıktan çok kullanıcı deneyimi önemli. Sizi rahatsız etmemeli

online bir oyun denemedim fakat speed test de pingim 20 30 arasında ki normal bi değer bu. Intel in 7260 modelini kullaniyor ve 5.2 ghz i destekliyor. Donanım olarak iyi yani. Siz bi guncelleyin geçenlerde güncelleme geldi çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Deadman38

Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum bu laptopu herşey iyi güzelde wifiden online oyunlar oynarken ping sorunu yaşıyorum fakat cad 5 kabloyla yani wifisiz internete girerken ping sorunu olmuyor wifi chipseti dandikmi yoksa birşey önerirmisiniz

Hangi online oyunu oynuyorsunuz ?

• pıt sesi için dediklerinizi yaptım fakat her yeniden başlatmada değişiyor onaltılık oluyor ve farklı bir değer yazıyor yardımcı olur musunuz ??
  • bide değiştirmeden önceki değerleri bana yazarsanız çok sevinirim
  • Bu asus dizustu yu alma konusunda konusmam gerekirse (ki bende guzel bir dizustu alicam haftaya) 5bin kusur suan vatanda bu laptop 5.5 6binlere canavar gibi msi lar var ben monster notebook sevmem, ama alirim kullanirim diyen icin monster secenek olarak var. Ayni sekilde buna cok benzer ozellikte 960m li lenovo y50 var sadece ekrani kotu ki oda donanimi arttirmak icin kisilmis ucuz pek kaliteli olmayan bir panel kullanilmis forumdaki kullanici grubunda kimisi memnun kimisi servisinden sikayetci ama tabi bu genel y50 ler icin gecerli 860m lisi var 960m lisi var uhd ekranlisi var vs. Bu lenovo ya alternatif olarak acer nitro var

Kafam benim bayagi karisti bu laptop kesinlikle fiyati dusmedigi surece alinmaz anca saglam kampanyayla falan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W O M B A T -- 8 Ocak 2016; 19:06:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Lich King

Bu asus dizustu yu alma konusunda konusmam gerekirse (ki bende guzel bir dizustu alicam haftaya) 5bin kusur suan vatanda bu laptop 5.5 6binlere canavar gibi msi lar var ben monster notebook sevmem, ama alirim kullanirim diyen icin monster secenek olarak var. Ayni sekilde buna cok benzer ozellikte 960m li lenovo y50 var sadece ekrani kotu ki oda donanimi arttirmak icin kisilmis ucuz pek kaliteli olmayan bir panel kullanilmis forumdaki kullanici grubunda kimisi memnun kimisi servisinden sikayetci ama tabi bu genel y50 ler icin gecerli 860m lisi var 960m lisi var uhd ekranlisi var vs. Bu lenovo ya alternatif olarak acer nitro var

Kafam benim bayagi karisti bu laptop kesinlikle fiyati dusmedigi surece alinmaz anca saglam kampanyayla falan

asıl fiyatı 3600dü stokta kalmadığı için vatan o kadar yükseltiyor fiyatını

• pesimist27 kullanıcısına yanıt
    Evet dogru diyorsunuz benim takipte oldugum lenovo y50 vardi onunda stoklar tukenmis uhd ekranlisi kalmis fiyati normal 1080p 960m li olanindan 300-40£ daha fazlaydi simdi olmus 4800

http://www.eksenbilgisayar.com/urun/asus-n551vw-cn007t-core-i7-6700hq-8gb-128gb-ssd--1tb-4gb-vga-gtx-960m-156-full-hd-win10.aspx

Soyle bir bilgisayar buldum bunuda alamiyorum neden vatan mediamarkt vs gibi magazadan almam gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: The Lich King

Evet dogru diyorsunuz benim takipte oldugum lenovo y50 vardi onunda stoklar tukenmis uhd ekranlisi kalmis fiyati normal 1080p 960m li olanindan 300-40£ daha fazlaydi simdi olmus 4800

http://www.eksenbilgisayar.com/urun/asus-n551vw-cn007t-core-i7-6700hq-8gb-128gb-ssd--1tb-4gb-vga-gtx-960m-156-full-hd-win10.aspx

Soyle bir bilgisayar buldum bunuda alamiyorum neden vatan mediamarkt vs gibi magazadan almam gerek

Bu linkini attığınız n551vw şuan konudaki n551jw modelinin bir üstü oluyor skylake işlemci ddr4 ram vs ve vatan mediamarkt gibi sitelerde daha hiç görmedim umarım gelir

• pesimist27 kullanıcısına yanıt
    Onlara gelmesin aman 4 binlik laptop onlara gelirse 6 binden cakarlar milleti yolmak icin

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.