Şimdi Ara

Asus N551JW Kullanıcıları Kulübü ||| 15.6' / i7 4720HQ /NVİDİA GTX 960M 4 GB (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.004
Cevap
22
Favori
34.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ganeja

kurtarma sürücüsü hazırlamak istiyorum...ama arama çubuğuna bir kurtarma sürücüsü oluştur ...dediğimde böyle bir öğe bulunamadı yazıyor...
    ayarlar/ güncelleştirme ve güvenlik seçeneğinde en altta gelişmiş başlangıç var....sanırım aradığım yer orası ama en altta şimdi yeniden başlat kutusu var sadece ..deneyen oldumu...? tıklarsam ne olur...? kurtarma sürücüsü hazırlayan varmı acaba...? kısaca anlatabilirmi...? yanlış bir şey yapmayalım...
    teşekkürler

Arama cubuguna, "bir kurtarma surucusu olustur" degil, "kurtarma surucusu olustur" yazinca cikiyor menu. En az 16 Gb.lik bir usb bellek istiyor, cikan ekrandaki talimatlari izleyip kolayca bir usb bellek kurtarma surucusu olusturulabilir. Ben garanti olsun diye 32 Gb.lik bir usb bellek kullandım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• star wars battlefront oynayan oldumu hiç ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oceanofmemories

quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

kurtarma sürücüsü hazırlamak istiyorum...ama arama çubuğuna bir kurtarma sürücüsü oluştur ...dediğimde böyle bir öğe bulunamadı yazıyor...
    ayarlar/ güncelleştirme ve güvenlik seçeneğinde en altta gelişmiş başlangıç var....sanırım aradığım yer orası ama en altta şimdi yeniden başlat kutusu var sadece ..deneyen oldumu...? tıklarsam ne olur...? kurtarma sürücüsü hazırlayan varmı acaba...? kısaca anlatabilirmi...? yanlış bir şey yapmayalım...
    teşekkürler

Arama cubuguna, "bir kurtarma surucusu olustur" degil, "kurtarma surucusu olustur" yazinca cikiyor menu. En az 16 Gb.lik bir usb bellek istiyor, cikan ekrandaki talimatlari izleyip kolayca bir usb bellek kurtarma surucusu olusturulabilir. Ben garanti olsun diye 32 Gb.lik bir usb bellek kullandım.

teşekkürler....
    bir ...kelimnesi yüzünden uğraştım yani....

• Merhabalar arkadaşlar, Asus N551JW, Asus G550JK ve Monster Abra A5 arasında kaldım. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz? Aklım N55'de olduğu için kullanıcıları olarak size sormak istedim.

Diğer 2 bilgisayar hakkındaki link şu açtığım konuda mevcut arkadaşlar.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=114165690&p=1#114169786

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thadcastle -- 17 Şubat 2016; 9:05:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thadcastle

Merhabalar arkadaşlar, Asus N551JW, Asus G550JK ve Monster Abra A5 arasında kaldım. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz? Aklım N55'de olduğu için kullanıcıları olarak size sormak istedim.

Diğer 2 bilgisayar hakkındaki link şu açtığım konuda mevcut arkadaşlar.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=114165690&p=1#114169786

Monsterı hiç düşünmeyin bile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • OCAK AYINDA BU CİHAZI ALDIM.
    HOPARLÖRDEN GELEN BİP SESİNDEN ZİYADE BENİ RAHATSIZ EDEN BİLGİSAYARDAN GELEN 3 FARLI SESTİ.
    1.HARDDİSKTEN DİĞERİ BLURAY KISMINDAN DİĞERİ DE MUHTEMELEN FANDAN OALCAK.
    SERVİSE VERDİM NEYSE Kİ RAPOR YAZMIŞLAR DEĞİŞİM İÇİN
    15 GÜNDÜR RAPOR ELİME ULAŞMADI.
    RAPORU ALDIKTAN SONRA AYNISINI ALMAK İSTEMİYORUM
    BAŞKA BİR ALTERNATİF VAR MI GÜZEL BİLDĞİNİZ ?
    BİR MODEL ALTINI DA ALABİLİRİM K55 SERİSİ DE , ÇOK OYUNLA İŞİM OLAMAYCAK DAHA ÇOK AKADEMİK ALANDA KULLANICAM.
    MATLAB C VS. AĞIRLIKLI
    BU SORUNLARI YAŞAYAN BAŞKA ARKADAŞLAR DA VAR MI ?
  • Bence aşırı hassas davranıyorsunuz. Kulağı dayayınca hoparlörden ses geliyor diyenler var. Ya neden dayıyorsun ki kulağını hoparlöre. Sorunsuz hiç bir ürün yok. Ne almaya niyetlensem araştırmalarım sonucu bir sürü sorunla karşılaşıyorum. Bu da can sıkıcı oluyor.

Benim bilgisayara da rapor vermişler. Bugün kargoya vereceğiz diyorlar raporu. Bakalım kaç hafta bekleyeceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mek123456

OCAK AYINDA BU CİHAZI ALDIM.
    HOPARLÖRDEN GELEN BİP SESİNDEN ZİYADE BENİ RAHATSIZ EDEN BİLGİSAYARDAN GELEN 3 FARLI SESTİ.
    1.HARDDİSKTEN DİĞERİ BLURAY KISMINDAN DİĞERİ DE MUHTEMELEN FANDAN OALCAK.
    SERVİSE VERDİM NEYSE Kİ RAPOR YAZMIŞLAR DEĞİŞİM İÇİN
    15 GÜNDÜR RAPOR ELİME ULAŞMADI.
    RAPORU ALDIKTAN SONRA AYNISINI ALMAK İSTEMİYORUM
    BAŞKA BİR ALTERNATİF VAR MI GÜZEL BİLDĞİNİZ ?
    BİR MODEL ALTINI DA ALABİLİRİM K55 SERİSİ DE , ÇOK OYUNLA İŞİM OLAMAYCAK DAHA ÇOK AKADEMİK ALANDA KULLANICAM.
    MATLAB C VS. AĞIRLIKLI
    BU SORUNLARI YAŞAYAN BAŞKA ARKADAŞLAR DA VAR MI ?

Hdd, Bluray ve fandan gelen sesler normal, degisimi hoparlorden gelen PIT sesi icin mi yaptilar acaba, yoksa başka bir nedenle mi bilemiyorum ama o ses de sorun edilecek bir sey degil. Su anda N551jw'nin fiyatını bilmiyorum, fakat fiyat/donanım olarak daha iyi bir laptop bulmak zor. Bulsan da o sesler onlarda da var olacak, işin doğası gereğince.

• Arkadaşlara birkaç önerim var.

Windows'un kalbi olarak nitelendirilen "Kayıt Defteri'nin" bir kopyasının alınmasını ŞİDDETLE tavsiye ediyorum.

Bir de, bir sorunla karşılaşırsanız, Windows'u sıfırdan kurmak yerine. birkaç gün öncesine giderek Sistem Geri Yüklemeyi kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Son olarak, nette yer alan Kayıt Defteri Temizleyicisi+Düzenleyicisi+Birlestiricisi programlarinin kullanılmasını sakıncalı buluyorum. Eğer kullanacaksanız, öncelikle MUHAKKAK orjinal Kayıt Defterinin bir kopyasını alınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oceanofmemories -- 18 Şubat 2016; 21:07:00 >
  • oceanofmemories O kullanıcısına yanıt
    öncelikle teşekkürler,
    Evet yetkili servisle görüştüğümde harddisk testlerinde problem yok dedi.
    muhtemelen herhangi bir sesi tespit ettiler onun için onaylandı.
    duruma göre karar vereceğim artık.
  • mek123456 M kullanıcısına yanıt
    O zaman bluray veya fan sesinden dolayı da değişim olacağını sanmıyorum, çünkü o sesler gayet normal ve her laptopta var. Herhangi bir ses nedeniyle yaptılarsa, Coil Whine olabilir veya ışık sızması nedeniyle de onaylamis olabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oceanofmemories -- 18 Şubat 2016; 22:05:26 >
  • Bu fiyata bu performansda laptop yok sorunlarada sorun demek abartı bence çoğu kişi farketmiyodur bu pıt sesinide hd sesinide hatta ışık sızmasınıda (abartıları hariç). Sadece çok hassas kullanıcılar fark ediyor bunları emin olun diğer markalardada benzer sorunlar kesin vardır. Ben şahsen çok memnunum cihazdan..
  • Selam arkadaşlar, ben de yılbaşı indiriminden almıştım, yaklaşık 1,5 aydır kullanıyorum. Alıp almama konusunda kararsız olanlar için birkaç yorum yapmak istiyorum. Evet cihazda ışık sızması var, bende çok fazla abartı olmadığı için dert etmedim. Zaten cihazı çok karanlık ortamda kullanmadığım için burda bahsi geçmese hiç fark etmezdim heralde. Hoparlörden gelen PIT sesi bende de mevcut. Bunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum, sonuçta regedit ile delay süresini arttırıp sıklığını azaltabiliyoruz. Diğer bahsedilen fan, blueray, hdd den ses gelmesi gibi bir durum ben fark etmedim, belki çok çok sessiz ortamda kulağı iyice dayayıp dinlemek lazım ama buna ne gerek var, kullanıcıyı rahatsız eden bir durum yoksa problem değildir. Bu cihaz ile yaşadığım bana göre en büyük problem sleep problemi oldu. Cihaz malesef uyku moduna girdikten sonra restart oluyor. Bir türlü uykudan uyanıp kaldığı yerden devam etmiyor. Bunun da Intel sürücüleri ile alakalı oldugunu düşünüyorum. 1,5 aylık kullanım tecrübeme göre konuşursam vermiş olduğum parayı hak eden bir cihaz bence.

• Beyler, IObit Driver Booster'u kurup, daha sonra kullanmaktan vazgeçip uninstall ettikten sonra, halen durmakta olan ve bir türlü silinemeyen liveupdate.exe uygulamasını silmek için aşağıdaki linkte yer alan adımları uygulayarak, bu istenmeyen uygulamadan kurtulabilirsiniz.

http://www.ghacks.net/2013/11/03/remove-liveupdate-exe-computer/
  • Bu ses konularina neden bu kadar takılıp kalıyorlar anlamıyorum. Bu Hdd, Dvd Writer, Fan sesi benim eski laptopta da vardı. Bir otomobilin motoru aşırı isindiginda fan devreye giriyor ve laptoptaki ses gibi fan sesi gelmiyor mu ? Bu onun gibi birşey. Normal şartlarda ise fan sesi hiç yok. Cd, Dvd veya Bluray bilmem ne kadar hızla dönerken ses çıkarması kadar doğal bir şey olamaz. Hdd'den gelen ses ise zaten laptoplarin %99'unda olan olağan bir durum. Bu konuları kafaya takmamak lazım, önemli olan bu laptopun sahip olduğu donanım ve hakkını vererek kullanmak. Eski laptopum Hp idi ve Windows Xp'den gelmekteyim, yani Windows Vista, 7 ve 8 nedir hiç görmedim ve bilmem. Hakkını vererek kullanma konusunda ise, eski Hp laptopa bir kere olsun format atmadım, bir keresinde çok belalı bir virüs bulasmisti, laptopu hiç bir şekilde kullanamiyordum, resmen kilitlemisti herşeyi, onu da laptopu guvenli kipte açıp zor bela defetmistim, gerçekten felaket bir virüstü, hatta o virüs için bir anti virüs firması özel bir yazılım hazırlamış, onu kullanmistim.

• Arkadaşlar bende 5-10dk da bir bilgisayarın içinden bir ses geliyor ve anlık takılma oluyor. Başına gelen var mı? Sorunun neyden kaynaklandığını da bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Max işlemci kullanımını %80 e getirdimn sıcaklık düştü epey. 65-70 derece falan oluyor max.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ivanDragoo

Arkadaşlar bende 5-10dk da bir bilgisayarın içinden bir ses geliyor ve anlık takılma oluyor. Başına gelen var mı? Sorunun neyden kaynaklandığını da bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz

Nasil bir ses geliyor ? Tarif edebilir misin ? Mesela Hdd'den gelen sesi biliyorsan oyle bir ses mi ?

• oceanofmemories O kullanıcısına yanıt
    hocam hdd değil sanırım o cızırtı gibi oluyor. İşlemciden geldiğini düşünüyorum takılma olduğuna göre. valla öyle bir ses ki tarif edemiyorum :D
  • Bilemiyorum, Coil Whine denen şey olmasın ? Herhangi bir program yukledinmi son zamanlarda ve virüs taramasi yaptinmi ? Belki sistem geri yukleme'den sorunun olmadığı birkaç gün öncesine donersen, duzelebilir. Tahmin yapmak zor.

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.