Şimdi Ara

ASUS N550JK-CN167D KULLANICILARI KULÜBÜ (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.176
Cevap
36
Favori
111.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet daha önce başıma geldi, laptopu açtıysanız olmuş olabilir ya da açmadıysanız bile ister bilgisayarcıya götürün isterseniz kendiniz açın ekranın bağlantısını çıkartın bi üfleyin. İlk açılışta hala pembemsi olabilir. Bir süre sonra düzelmiş olacaktır. (Herhangi fiziksel bir hasar almadıysa)
  • Merhaba Arkadaşlar,

Bilgisayarım günde 1-3 kez mavi ekran veriyor ve bazı oyunların yüklenmesinde problem yaşıyorum. Bende Memtest86 v 4.3.7 ile test yaptım 5 saat süren test bitmeden kapadım ve sonuç ;

ASUS N550JK-CN167D KULLANICILARI KULÜBÜ

Sizce RAM bozuluyor mu ? RAM'i değiştirmesem diğer bileşenlere zarar verir mi yoksa değiştireyim mi sizce ?
  • Beyler X550JK yerine malzeme ve ekran kalitesi için bu bilgisayarı almayı düşünüyorum.Yada üstüne 1000 lira daha ekleyip Dell 7566 alıcam.X550'yi malzeme kalitesi yüzünden eledim sizce 7566 mı alıyım yoksa N550JK mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Silenforce kullanıcısına yanıt
    N550jk kullanıcısı olarak krsinlikle dell öneriyorum. N550jk eski bir bilgisayar. Dell de ekran kartı, ddr4 ram, 6 hücreli batarya, orijinal Windows 10 farkı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: artyom25

N550jk kullanıcısı olarak krsinlikle dell öneriyorum. N550jk eski bir bilgisayar. Dell de ekran kartı, ddr4 ram, 6 hücreli batarya, orijinal Windows 10 farkı var.

Hocam arada 1000 liralık ufak bir fark var

• Silenforce kullanıcısına yanıt
    Sizin baktığınız Asus un hangi modeli? CN167D nin sıfırı yok piyasada şuan.

• quote:

Orijinalden alıntı: artyom25

Sizin baktığınız Asus un hangi modeli? CN167D nin sıfırı yok piyasada şuan.

Valla bilmiyorum N11'de sıfır veya Outlet ürünler var.Onları alıp Ram ve SD takviyesi yapmayı düşünüyorum

• Yüksek performanslı oyun oynamıyorsanız Asus modelini tercih edebilirsiniz.

• orjinal fan cn168h link verebilecek varmi 29 liraliklardan aldim bozuldular hemen 45 liralik olanlarin farki nedir onlarda bozulur mu

• Merhaba arkadaşlar, elinde bu bilgisayarı olup da bozulan falan varsa almak isterim. Kasaya ihtiyacım var
  • quote:

Orijinalden alıntı: GranTurismo

Merhaba arkadaşlar, elinde bu bilgisayarı olup da bozulan falan varsa almak isterim. Kasaya ihtiyacım var

valla taş gibi bilgisayar. hala canavar gibi çalışıyor. hala piyasadaki tüm oyunları açıp oynatıyor. gayet iyi ve memnunum

bence zor bulursun:)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silverdagger -- 8 Ocak 2018; 21:10:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: silverdagger

quote:

Orijinalden alıntı: GranTurismo

Merhaba arkadaşlar, elinde bu bilgisayarı olup da bozulan falan varsa almak isterim. Kasaya ihtiyacım var

valla taş gibi bilgisayar. hala canavar gibi çalışıyor. hala piyasadaki tüm oyunları açıp oynatıyor. gayet iyi ve memnunum

bence zor bulursun:)))

Aynen benim de öyle ama maalesef düştü :( ekranın menteşesi kırıldı biraz da kasa yamuldu. O yüzden bir kasa bulmam lazım ucuza bulabileceğim bir yer varsa o da olur. Bilgisayar hala sapasağlam

• quote:

Orijinalden alıntı: t.ayan

Bende de aynı sıkıntı olmuştu hallettim.

Asus laptop'taki sıkıntımı 2 sene önce yaşamışsınız. Nasıl çözdünüz bu renk problemini? Sürekli değil arada karşılaşıyorum ben de aynı sorunla.
  • ridsl R kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı ekran kaynaklı, bir süre sonra tekrardan başladı aynı sorun. Ekranın bağlantı noktasında sorun var, değiştirilmesi gerekiyor. İnternet üzerinden ekran satın alabilirsiniz.

• quote:

Sıkıntı ekran kaynaklı, bir süre sonra tekrardan başladı aynı sorun. Ekranın bağlantı noktasında sorun var, değiştirilmesi gerekiyor. İnternet üzerinden ekran satın alabilirsiniz.

Ekranı tamamen değiştirmekten başka çare yok mu yani? Bir de bu aralar yine yapmayı bıraktı. Neye göre yapıyor ne göre yapmıyor anlayamadım. Siz ekranı mı değiştirdiniz yani sonunda?
  • ridsl R kullanıcısına yanıt
    Malesef değiştirmek gerek. Ekran bağlantı pinleri sorunlu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ridsl

quote:

Ekranı tamamen değiştirmekten başka çare yok mu yani? Bir de bu aralar yine yapmayı bıraktı. Neye göre yapıyor ne göre yapmıyor anlayamadım. Siz ekranı mı değiştirdiniz yani sonunda?

Senin sıkıntın kablodan değil anakarttan %100 eminim aynı sorun bendede vardı kablo değiştirdim olmadı,ekran panelini değiştirdim olmadı anakart değişince düzeliyor.Garantisi varsa direkt servise gönder.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bilgisayarın ekranı pembeleşti. Bilgisayarcıya götürdüm, ekranın değişmesi gerek dedi ben de kabul ettim. Bilgisayarı teslim almaya gittiğimde bilgisayarı açıp kontrol ettiğimde ekran pembeleşme sorununun ortadan kalktığını fakat adamın 1366*768 çözünürlükte parlaklığı vasat bir ekran takmış olduğunu gördüm. Bu yüzden ekranı söktürdüm. Şimdi internetten ekran almak istiyorum. Laptop üzerinde gelen ekran Lg Philips marka (LP). İnternetten baktığım modeller genelde Uyumlu model diye geçiyor. LP markalı görmedim daha, herhalde artık üretilmiyor. Sizlerin tavsiye edeceği bir marka var mı acaba. Ben şuan bilgisayar üzerindeki kalitede bir ekran arıyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

• Arkadaşlar merhaba, bilgisayarın ramini yükseltmek istiyorum. Şu an iki slotta 4gb lik iki ayrı ram var, bunların yerine ya iki 8 gblık ram alacağım ya da birini söküp 12 GB yapmak istiyorum şimdilik. Anakarta uygun ram modelleri hakkında bilgi verebilecek olan olursa çok sevinirim. Maalesef bu konuyla ilgili işe yarar pek bir şey bulamadım. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: xwx_black

Arkadaşlar merhaba, bilgisayarın ramini yükseltmek istiyorum. Şu an iki slotta 4gb lik iki ayrı ram var, bunların yerine ya iki 8 gblık ram alacağım ya da birini söküp 12 GB yapmak istiyorum şimdilik. Anakarta uygun ram modelleri hakkında bilgi verebilecek olan olursa çok sevinirim. Maalesef bu konuyla ilgili işe yarar pek bir şey bulamadım. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
    dostum ilk kural anakart ram uyumudur.

yani bizim şuan anakartımız DDR3 1600 mhz dolayısıyla ona uygun ve onun desteklediği ram leri takmalısın. yani ddr3 ram takmalısın ki

anakartla uyumlu olsun. ayrıca 1600mhz hızdan yüksek ramda takma. neden? çünkü ne demiştik:) anakart ve ram uyumlu olacak.

tavsiyem 8+8 yapmanız zaten max.16 destekliyor ve bu 16gb gayet yeterli olur.

4+8 yaparsanız da olur ama tavsiye etmem uygun bulunan her zaman ramların birbiriyle eşit olmasıdır.

son tavsiyem hiç ram işine girme. ramler yine 4+4 8gb kalsa bile ssd tak çok daha iyi olur. ben öyle yaptım nihayetinde 5 yıl önceki bir

bilgisayar ama özellikleri gayet iyi olduğu ve yeni bilgisayarlarda uçuk fiyatta ne gerek var. al bi 128gb lık ssd. dvd yerini iptal et oraya

tak. emin ol ram artırmaktam alacağın verimin çok daha iyisini alacaksın.

• 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.