Şimdi Ara

ASUS N550JK-CN167D KULLANICILARI KULÜBÜ (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.176
Cevap
36
Favori
111.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: buz61

kardeş bu bilgisayarın güncel fiyatından haberin yok sanırım. bak bu bir alt modeli:
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n550jk-core-i7-4700hq-24ghz-16-gb-1tb-156-4gb-w8-notebook-bilgisayar.html

5911 TL

2200 TL'YE ikinci el alacağım. Bu fiyatlara satılıyor. Piyasayı benden daha iyi bilemezsin. Kaç kere elimden geçti n550jk. 2500 liraya garantili cihaz bulurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: shizLa

Vay, vay, vay ve vay.

Bi ne var ne yok diye konuya gireyim dedim herkeste sorunlar problemler.. Açıkçası hem üzüldüm (sizin için), hem sevindim (bende böyle sorunlar olmadığı için).

850 Evo 250GB yükseltmesi ile bilgisayar ilk aldığım gün kadar hızlı diyeceğim ama HDD ile geldiği için doğal olarak hızlandı xD.

Neyse... Boot süresi + masaüstü yenilenme süresi hala 8.5 saniyeyi geçmiyor.

SSD sayesinde HDD sesi yok. (HDD'den film izlersem arada bir-iki bip duyuyorum tabi. Resmen bozuk HDD kitlediler millete.)

Sesin herhangi birşey 'çalmıyorken' kendiliğinden kapanma sorunu da halledildi.

AudioMaster aktif edildi
    bkz:http://i.hizliresim.com/J3RoWj.jpg

Yazın her gün 10+ saat çalıştı minimum 4 saat CS:GO oynandı. Ancak CS:GO'yu bıraktım ve bilgisayarın ömrünü uzattığımı düşünüyorum.

Diyeceğim o ki bu bilgisayara SSD takmamak haksızlık etmek olur. 4-5 sene boyunca (ağır oyun oynanmazsa) çok çok sıkıntısız bir şekilde 'sörf' yapılır.

Bu bilgisayarı atom işlemcili tablet olarak mı görüyorsun ki sörf yapıyorsun. HQ işlemcisi render amaçlı kullanılıyor. Piyasadaki en hızlı bilgisayarlardan biri hala.

• quote:

Orijinalden alıntı: buz61

kardeş bu bilgisayarın güncel fiyatından haberin yok sanırım. bak bu bir alt modeli:
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n550jk-core-i7-4700hq-24ghz-16-gb-1tb-156-4gb-w8-notebook-bilgisayar.html

5911 TL

Ayrıca doların çok artmış olmasının sonucu bu fiyatlar. bu fiyattan alan kişinin 2200 liraya satmasını beklemiyorum. 2 yıldır kullanan kişi bu cihazı 3 bin lira civarında satın aldı. Şimdi almak istersen fiyatlar böyle elbette. Ben de sıfır olarak 2700 liraya almıştım.

• fthkn F kullanıcısına yanıt
    lol, benim kullanım amacım bu. alet canavar diye 24 saat rendera mı bırakayım? ama isterseniz sörf yapmak için hemen başka bir cihaz alabilirim üstad!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitik. -- 15 Aralık 2016; 13:11:20 >
  • Bu laptopun ekranını servis ne kadara yenisini takar acaba bilgisi olan var mıdır
  • fthkn F kullanıcısına yanıt
    araba fiyatları da insin o zaman. ikna et herkesi. dolar artınca her şeyin fiyatı artıyor. 2'nci el olsada olmasada. 3000TL lik bilgisayar şimdi 5000TL ise ikinci el hemde garantiliyse 3500-4000TL den aşağı gitmez.@fthkn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buz61 -- 24 Aralık 2016; 0:19:21 >
  • buz61 B kullanıcısına yanıt
    Yanlış kişiyi etiketlediniz, cevap verdiğiniz arkadaş 'giderli olmak' suçundan banlandı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GranTurismo

Bu laptopun ekranını servis ne kadara yenisini takar acaba bilgisi olan var mıdır

işçilikle birlikte 300 lira civarında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

quote:

Bu laptopun ekranını servis ne kadara yenisini takar acaba bilgisi olan var mıdır

Yetkili servis için mi bu söylediğiniz fiyat hocam

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

quote:

Yetkili servis için mi bu söylediğiniz fiyat hocam

hayır ama aşağı yukarı bu fiyatlarda olacaktır çünkü orjinal ekran 200 lira civarında satılıyor. Üstüne montaj fiyatı da eklenirse bu civarda olur. Yetkili servisler belki 50-100 lira daha çok olur. Garantisi bittiyse yetkili servise vermeyin. Daha ucuza orjinal yedek parça olarak yapan çok iyi servisler bulabilirsiniz. Orjinal dışında parça da kullanmayın. 50 lira daha ucuz olur ama sorun çıkarır.

• Ben bu ürünü yaklaşık 8 ay önce hepsiburada'dan aldım.

Gta V veya cs go gibi oyunları açtıktan 5 dakika sonra bilgisayar bildiğiniz yanmaya başlıyor.80 dereceyi gördüğüm oldu.bir sıkıntım da bilgisayarın parlaklığının çok yetersiz olması.

Satsam mı satmasam mı diye çok kararsızım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dili fazla uzayanı uzatmışlar. fazla gerilmiş, inceldiği yerden kopartmışlar.
    Bilgisayarın değerini düşük gösterip başkalarının elinden kapmaya çalışanlara inanmayın arkadaşlar. sıfırı 5000 ise 1 sene kullanılmışsa, temizse 2000 değil 4000 eder bu bilgisayar. erzurumlu dili uzun arkadaş! bende geçici olarak erzurumda yaşıyorum. çok sevdiğim erzurumlular senin gibi yapıp erzurumdan soğuttunuz beni. neyse saymaya başlasam sayfalar tutar...
  • quote:

Vay, vay, vay ve vay.

Bi ne var ne yok diye konuya gireyim dedim herkeste sorunlar problemler.. Açıkçası hem üzüldüm (sizin için), hem sevindim (bende böyle sorunlar olmadığı için).

850 Evo 250GB yükseltmesi ile bilgisayar ilk aldığım gün kadar hızlı diyeceğim ama HDD ile geldiği için doğal olarak hızlandı xD.

Neyse... Boot süresi + masaüstü yenilenme süresi hala 8.5 saniyeyi geçmiyor.

SSD sayesinde HDD sesi yok. (HDD'den film izlersem arada bir-iki bip duyuyorum tabi. Resmen bozuk HDD kitlediler millete.)

Sesin herhangi birşey 'çalmıyorken' kendiliğinden kapanma sorunu da halledildi.

AudioMaster aktif edildi
    bkz:http://i.hizliresim.com/J3RoWj.jpg

Yazın her gün 10+ saat çalıştı minimum 4 saat CS:GO oynandı. Ancak CS:GO'yu bıraktım ve bilgisayarın ömrünü uzattığımı düşünüyorum.

Diyeceğim o ki bu bilgisayara SSD takmamak haksızlık etmek olur. 4-5 sene boyunca (ağır oyun oynanmazsa) çok çok sıkıntısız bir şekilde 'sörf' yapılır.

Merhaba hocam birkaç sorum var:
    SSD'yi nereye taktınız slot yok diye duymuştum cd-rom'u falan mı iptal ettiniz?
    Ses sorununu nasıl çözdünüz?

• farekapanı kullanıcısına yanıt
    SSD, HDD'in yerine, HDD'de DVD-Rom'un yerine geçti.

Ses sorunu, genel güncellemeler ve stabil bi Realtek driverı (10.0.14393.0) ile kendiliğinden çözüldü.
  • quote:

SSD, HDD'in yerine, HDD'de DVD-Rom'un yerine geçti.

Ses sorunu, genel güncellemeler ve stabil bi Realtek driverı (10.0.14393.0) ile kendiliğinden çözüldü.

Teşekkürler :)
  • Merhaba Arkadaşlar,

SSD takmak hakkında ki tavsiyeleri öğrenmek için yaklaşık 1 sene önce tekrar buraya yazmıştım. Bir türlü nasip olmadı, şimdi takmayı düşünüyorum.
    Öncelikle almayı düşündüğüm SSD ==> Samsung 850 EVO 250GB 540MB-520MB/s mSATA 2.5" SSD MZ-M5E250BW
    HDD'yi çıkartıp SSD'yi oraya takacağım. HDD'yi de Optik sürücü yerine takacağım. Şimdi size 2 sorum var:

1)Optik sürücü yerine HDD takınca oraya bir yuva gerekiyor, Gümüş renk bilgisayar üzerinde sırıtmayan bir yuva buldunuz mu hiç ? Mesela bir arkadaşta gördüm siyah idi yuvanın dışı ve çok kötü duruyor idi, ayrıca alt tarafında boşluklar var idi yani görünüm olarak çok negatifti.
    2)Bu işlemi Ankara'da yaptırabileceğimiz uygun bir yer var mı ? Kendimde yapabilirim ama riske atmak istemiyorum.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

• wakepeople16 kullanıcısına yanıt
    Ben sırf bu harddiskin saçmasapan sesini çekmemek için çıkartıp yerine evoyu taktım hddyi de harici kullanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: wakepeople16

Merhaba Arkadaşlar,

SSD takmak hakkında ki tavsiyeleri öğrenmek için yaklaşık 1 sene önce tekrar buraya yazmıştım. Bir türlü nasip olmadı, şimdi takmayı düşünüyorum.
    Öncelikle almayı düşündüğüm SSD ==> Samsung 850 EVO 250GB 540MB-520MB/s mSATA 2.5" SSD MZ-M5E250BW
    HDD'yi çıkartıp SSD'yi oraya takacağım. HDD'yi de Optik sürücü yerine takacağım. Şimdi size 2 sorum var:

1)Optik sürücü yerine HDD takınca oraya bir yuva gerekiyor, Gümüş renk bilgisayar üzerinde sırıtmayan bir yuva buldunuz mu hiç ? Mesela bir arkadaşta gördüm siyah idi yuvanın dışı ve çok kötü duruyor idi, ayrıca alt tarafında boşluklar var idi yani görünüm olarak çok negatifti.
    2)Bu işlemi Ankara'da yaptırabileceğimiz uygun bir yer var mı ? Kendimde yapabilirim ama riske atmak istemiyorum.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

Bende N550 jv var sizinkide aynıdır hemen hemen n11 den frisby marka hdd caddy aldım sonra hdd yi buna takıp optik sürücünün(laptopun orjinal) kapağını çıkarma videosu var (işlemlere başladığınızda videoyu bulup atabilirim) onuda taktığımda eskisinden bile sağlam oturdu aynı orjinallikte duruyor bilgisayar

• Ekran durup dururken pembeleşti, daha önce başına gelen veya bilgisi olan var mı ??

• wakepeople16 kullanıcısına yanıt
    Dostum tırnağını DVD-RW'a alttan tak ve dışa doğru çek elinde hafif ve plastik bir DVD-RW kapağı kalacak, zaten kapak DVD yuvasına bağlı değil, ekstra olarak almana gerek yok ki zaten tüm laptopların aynı olmadığını düşünürsek gönderilen yuvada da o kapağın olacağını sanmam.
  • 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.