Şimdi Ara

ASUS N550JK-CN167D KULLANICILARI KULÜBÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.175
Cevap
36
Favori
111.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar Asus un bu yeni modelini bugün itibariyle Nova Bilgisayardan sipariş vererek almış bulunmaktayım. Hayırlısı ile bir kaç güne elime geçer inşallah.

ilk kullanım ve izlenimlerimi buradan paylaşacağım.

yaklaşık 3 yıldır yine Asus un i7 işlemcili N61JQ kullanıcısıydım ama son versiyon oyunlarda bilgisayarın değil ancak ekran kartı olan radeon hd 5730 un yetersiz kalması nedeniyle yeni bir bilgisayar almaya karar verdim. Bütçem 2500TL idi ama bu cihaz için biraz daha feda ettim.

özellikle yeni nesil i7 işlemcisi ve tabi ki gtx 850m ekran kartı işin içine girince akan sular durdu. Hele birde ASUS kalitesi ve güveni olunca aldım gitti.

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=9734

ASUS N550JK-CN167D Notebook
    INTEL i7-4700HQ 2.40 GHz, 8GB RAM, 1.5 TB HDD, 15.6'' Full HD, Nvidia GeForce GTX850M, Free DOS
    Ürün Kodu: N550JK-CN167D
    İşlemci : Intel Core i7 4700HQ 2.4 / 3.4 Turbo GHz 6MB L3 Cache
    Bellek (Ram) : 8 GB DDR3 1600 Mhz
    Ekran Boyutu : 15.6" 1920 x 1080 Full HD
    Ekran Kartı : Nvidia GeForce GTX850M 4 GB Harici
    Disk Kapasitesi : 1.5 TB 5400 Rpm
    İşletim Sistemi : Free DOS

Bluetooth : Var
    Wireless : 802.11b/g/n
    HDMI : Var
    Ethernet : Gigabit Ethernet
    Dahili Kamera : Var
    Numerik Klavye : Var
    Optik Sürücü : Multi DVD WR 8X
    Usb Sayısı : 3xUsb 3.0
    Parmak İzi Okuyucu : Yok
    Pil Süresi : 4 Hücreli
    Ağırlık : 2.60 Kg
    Garanti : 24 Ay Asus Türkiye Servisinde

• harika bir ürün bence, hayırlı olsun şimdiden.

Merak edenlere burada video incelemesi var;

• XmysticX kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim.

bence de harika bir cihaz tam aradığım özelliklere göre.

gerçi bazı arkadaşlar hdd nin 5400 Rpm olmasına takılmış ama ne yapalım. hdd yerine ssd olanlar 4000 TL den başlıyor. o kadar kusur -ki bence kusur bile değil- kadı kızında da olur:)
  • hocam öncelikle hayırlı olsun. haftaya ben de bu ürünü almayı düşünüyorum.

ürün eline ulaştığı zaman ürünle ilgili görüşlerini öğrenebilir miyim?

oyun performan, sıcaklı değerleri, ekran ve ses kalitesi, klavye rahatlığı vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veri_Mühendisi -- 21 Mayıs 2014; 1:21:07 >
  • tabi ne demek zaten forum bu amaçla var.

ürün eline geçince oyun performansı olarak öncelikle battlefield 4, call of duty ghosts, assassin's creed 4 , sleeping dog vb. en son çıkan ve ağır oyunları sistemin sınırları zorlayarak oynayacağım ve buradan paylaşacağım.

ayrıca ekran klavye ses ne varsa yazacağım.
  • Kont-Drakula kullanıcısına yanıt
    ben aradığım esnada sadece nova ve eksen bilgisayarda vardı eksen de 200 Tl daha fazla olduğu için novayı tercih ettim. pc depoda hemen hemen benim aldığım fiyatı vermiş.

galiba dün başlık açtım sadece novada var diye pc depo hemen görüp kapmış:)
  • Bende kısmetse bu gün 2650 TL'ye alıyorum. Tasarım çok önemli!
  • Türkiye de ki N550JK ler IPS panele mi sahip
    Yurt dışında ki N550JK ler hem dokunmatik ekran hem IPS panel
    Türkiye de N550JK ler dokunmatik ekran olmadığı için IPS panel de olmayabilir.
    IPS panel en iyi açıyı ve en iyi renkleri veren paneldir. MAC Retina ekranlar da özünde IPS panel kullanır.
  • N550JK-CN167D Modelinde klavye aydınlatmalı mı acaba ?
  • Takip ediyorum yorumlari bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MetaLdetH kullanıcısına yanıt
    KARGODAN TESLİM ALDIM...

ilk kullanım öncesi 3 saatlik şarj için şuan bekliyorum

ilk izlenimlerim (firma,kargo,paket açılış ilk tanışma)

1- öncelikle aldığım firma nova bilgisayarı ilk defa duyduğum için çekindim ve firmayı forumda araştırdım güvenilir olduğunu çok sayıda kişi söylediği için siparişi verdim. millet yanılmamış firma sağlam. siparişi aynı gün mng kargoya verdiler 1 gün sonra elime geçti. elbette sonraki olası sorunlarda nasıl davranırlar bilmem ama ilk aşamada firmaya on üzerinden on veriyorum.

2- kargoyu teslimde kargocunun yanında açtım herşey orjinal kutusunda ve sağlam.

3- ilk göze batan metalik gri renk. en önemlisi yüzey kesinlikle EL İZİ BIRAKMIYOR denedim sorun yok.

4- Klavye kalitesini belli ediyor. bilgisayar almadan piyasadaki bir çok markanın ürününe baktım. dandik plastik klavyelere göre gayet sağlam görünüyor.

5- Tek olumsuz yanı şarj aleti biraz irice:)

şimdilik bu kadar şarj bitsin win 8.1 yükleyeyim gerisini yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silverdagger -- 21 Mayıs 2014; 21:15:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MetaLdetH

N550JK-CN167D Modelinde klavye aydınlatmalı mı acaba ?

N550 serisinin hepsi klavye ayarlanabilir aydınlatma (yani ışığı artırıp azaltabilme imkanı) özellği var.
  • Hayırlı olsun. Nova Bilgisayar çok güvenilir bir yer, Ankara da yaşadığım için, bilgisayar alacağım zaman mekanlarına gidip, yüz yüze pazarlık yaparak alıyorum. Ürünün kutusunu ilk ben açıyorum. Fabrika çıkışı bir sıkıntı varsa, hemen yenisiyle değiştirmeleri için, orada yanlarında açıyorum. Geçen sene iki tane Asus VJ serisi almıştım. Makineler canavar gibi

*Bu arada N550JK IPS panel mi? N750JK IPS panel değil ondan soruyorum.

*Birde N750JK nin anakartının üstünde SSD takma yuvası var. Üstelik msata SSD değil normal SATA SSD takılıyor. Aynı yuva N550JK' nin anakartının üstünde de var mı? Bir gün alt kapağını sökerseniz, bakabilir misiniz?

Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 22 Mayıs 2014; 0:44:37 >
  • sadecenotebook.com'da da satışa çıkmış

http://www.sadecenotebook.com/asus-n550jk-cn167d-notebook-pmu324151

fiyat iyi gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: macellan83

sadecenotebook.com'da da satışa çıkmış

http://www.sadecenotebook.com/asus-n550jk-cn167d-notebook-pmu324151

fiyat iyi gözüküyor.

arkadaşlar neden n550jv nin fiyatı n550jk dan daha fazla ? n550jk özellik olarak daha iyi görünüyor.gtx850m ekran kartı olmasına rağmen n550jv den daha ucuz .freedos olanlarından bahsediyorum
  • win 8.1 pro yu yükledim. yeni nesil i7 HQ işlemciyi ilk kez kullandım. tık yok ses yok ses. çalışıyor mu çalışmıyor mu anlamadım.

hız desen ssd olmamasına rağman gayet iyi. açılış kapanış süresi oldukça kısa.

ısınma yok. fan sessiz. (gerçi henüz oyun yüklemedim asıl o zaman belli olacak ama yine de normal çalışma şartı olarak yazayım dedim)

ekran mat olduğu için yansıma yok full hd.

klavye aydınlatmalı

ses sistemi ise enfes içinden çıkan hoparlör ile daha bi güzel oluyor.

oyun desen şu sıralar yoğunum şimdilik fırsatım olmadı 2-3 güne kalmaz foruma yazarım
  • beyler ekran kartı anladığım kadarıyla gtx 850 gddr3,
    gtx 850 gddr5 olanı olsaydı çok farkeden bir şey olurmuydu.
    gerçekten bilen biri yorumlarsa sevinirim.
  • sanırım bu modelinde IPS panel yok. kendi sitesinde de up to IPS panel'e doğru geçiş var. yani dokunmatik ekranlılar IPS panel. IPS panel olmadığını belirten ikinci bir emare de fiyatı. n550jv serisi 2800+ ustu bir fiyata sahip. n550jk ise 2500+ sularında. notebook'u temin eden arkadaşlar panellerin ips ya da tn olduğunu anlayabilir. beklemedeyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syseng -- 22 Mayıs 2014; 17:19:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: syseng

sanırım bu modelinde IPS panel yok. kendi sitesinde de up to IPS panel'e doğru geçiş var. yani dokunmatik ekranlılar IPS panel. IPS panel olmadığını belirten ikinci bir emare de fiyatı. n550jv serisi 2800+ ustu bir fiyata sahip. n550jk ise 2500+ sularında. notebook'u temin eden arkadaşlar panellerin ips ya da tn olduğunu anlayabilir. beklemedeyiz.

IPS panel olup olmadığını anlamanın yolu nedir?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.