Şimdi Ara

Asus dual gtx 1060 düşük performans sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
3.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İtopya dan hazır sistem aldım. Ellerinde msi ekran kartı kalmadığı için Asus dual gtx 1060 6 GB gönderelim dediler kabul ettim. Ama hazır sistem kargo ile geldiğinde. Ekran kartının montajınının yapılmadığını gördüm ve kendim montajını yaptım. İnternetim çok hızlı olmadığı için pubg indirdi ve denedim. Sorun şu 40 fps geçmiyor düşük ayarlarda. Yüksek ayarlarda ise 30 olmuyor. Ve msi after Burner programı ile baktığımda ekran kartı kullanımı yüzde 30 larda. Bazen 40 oluyor. Sorun ekran kartında mı? Bu arada işlemci ryzen 1600, anakart msi pc mate b350, ram gskill 2400 mhz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Erken erişim oyunu kullanarak ürün performansı yorumlamayın. Doğru düzgün bir oyunda test edin.
  • Nvidia denetim masasından DSR yi aktif etmeyi deneyebilirsin.
  • zibartan kullanıcısına yanıt
    youtube da onlarca video var o ekran kartına ve muadillerine ait.Onlar test edince olmuyor biz edince mi sorun oluyur ? Ben her oyunu oynayamadıktan sonra ne anladım o işten
  • ryzen 1600, anakart msi pc mate b350, ram gskill 2400 mhz ve asus dual 1060 6gb

yani komple ayni sistem hatta durup dusundum birader fake hesapla mi geziyor diye. 1 mayista topladik o zamandir kullaniyor hic sorun yasamamis.garantiye verin diyecem ama yerine ne alacaksiniz kart yok piyasada.
  • Erken erişim oyunları stabil olmadığı için aynı kartta bana 30 fps verirken sana 90 fps verebilir. Fakat stabil bir oyunda deneyip, benzer sisteme yakın performans alamıyorsan, kartta sorun var demektir. Anladın?
  • Hocam delireceğim ya.Yapmadığım şey kalmadı. O kadar büyük hevesle aldım bide. Piyasada kart yok denk geldi hazır sistem alayım dedim kaçırmadan .Elimde patladı.Bayram geçsin itopya ile iletişime geçeceğim.
  • zibartan kullanıcısına yanıt
    13. cuma oyununda da denedim.En yüksek ayarlarda 30-40 fps veriyor. Erken erişim oyunlarında stabil olmadığının farkındayım.Ama öyle sizede 90 bende 30 fps verecek kadar da stabil bozukluğu olan oyun değil.Ki sizin dediğiniz gibi bir şey olsaydı bu oyunlar bu kadar satmazdı.Dünyanın çoğu aynı kartları kullanıyor belki 10 -20 fps oynarma 60 fps oynamaz.Anladın
  • iyi o zaman PUBG ile teste devam et sen.
  • Zibartan denilen herifi ciddiye alma. 1050ti bile düşük ayarlarda 70-80 altını görmüyor. Nvidia DSR denilen şeyi kapatın. Montajı düzgün yaptıgınızdan emin olun. Driverları güncelleyin. Bide ryzen sistem kullanıyorsunuz. Biosunuz kesinlikle son sürüm olsun.

Yardımcı olmaya calıştım. Umarım sorununuz çözülür. İyi forumlar.

• Duygusuz_ahmet D kullanıcısına yanıt
    Driverler güncel.Biosu güncelledim.Ramlerin hızını 2133 ten normal hızı olan 2400 e çektim.Tüm sistem normal hocam.4-5 defada sıfır kurulum yaptım windowsu. Ve anlık donmalar oluyor pc de.MEsela rardan dosya çıkartıyorum.Örnek veriyorum yüzde 20 ye geliyor pc donuyor tepki vermiyor 4-5 saniye.Kendine gelince çıkarma işlemi bitmiş oluyor.Veya programı kapatacağım tıklıyorum 4 5 saniye sonra kapanıyor.Sadece oyunlarda sorun olsa diyeceğim ki ekran kartında sorun var.Bu dediklerim neyden olur acaba
  • Hocam acaba hddde sorun olabilir mi? Biraz saçma gelebilir fakat oluyor böyle şeyler. Ben daha bu forumda yeniyim benden cok bilgili arkadaşlar var. Bu mesajımla konu uplanmış olur. Umarım arkadaşlar yardımcı olur.

• Afterburnerdan detaylı SS atarsan belki senin gözden kaçırdığın birseyi biz görürüz yardımcı oluruz. Sistemin gayet iyi aldığın performans kabul edilemez seviyede.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Duygusuz_ahmet D kullanıcısına yanıt
    Oyunlar ssd ye kurulu.Ssd toshiba marka
  • F355 Challenge F kullanıcısına yanıt
    Oyun içi mi ekran görütünsü atayım hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: messi93

Oyun içi mi ekran görütünsü atayım hocam.

MSi Afterburner'la genel RivaTuner diye bir program var. GPU-CPU kullanımını sıcaklıklarını görelim oradan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    tamam hocam atıyorum hemen.5- 10 dk ya atmış olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gulkave -- 26 Haziran 2017; 2:14:14 >

• Nvidia denetim masasindan bağlantılı optimizasyon u aktif etmeyi deneyin pubg için.

Şurda ingilizce kaynak varhttps://www.reddit.com/r/PUBATTLEGROUNDS/comments/6bi4ek/quick_fps_fix_for_nvidia_users/

Bende fps baya etkisi olmuştu. Bir de afterburnerla ekran görüntülerini oyun lobisinden değil uçaktan atladiktan sonra atın lobide fps düşük olması normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jerilyas -- 26 Haziran 2017; 10:52:53 >
  • jerilyas kullanıcısına yanıt
    https://youtu.be/nQA9OB4z-oY buyrun hocam uçaktan Atladıktan sonra

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.