Şimdi Ara

ASUS 7850 102 CM EKRANDA BATTLEFİELD 3 OYNANIRMI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
1.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir arkadaşım asus 7850 satın alacak.direct cu ıı modeli. evindeki televizyon SAMSUNG UE40ES5500 LED Smart tv.yeni aldı bu tv yi. battlefield 3 ultrada oynayamayız zannetmiyorumda acaba high ayarlarda 1080p de,multi playerde 102 cm tv de takılmadan oynayabilirmiyiz.işlemci yeni nesil i5 3330 ram 8 gb 1600mhz anakartta asus z77.hdmi ile bağlayacağız.başka ekran kartı alın demeyin.bu karta göre konuşalım.aşağıda televizyonun linki.

http://www.vatanbilgisayar.com/Televizyon/samsung-ue40es5500-ue40es5500-led-smart-full-hd-102-cm-tv,-100hz,-3xhdmi,-usb,-one-design/productdetails.aspx?I_ID=59802

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dizanteri -- 8 Ekim 2012; 11:32:36 >

• Önemli olan çözünürlük; büyüklük değil. Senin ekranının en fazla çözünürlüğü 1920 x 1080. En son ayarda oynarsın. Ekran kartını kastıran şey kaç tane nokta hesaplayacağıdır. Noktalar isterse 1 kilometrelik ekrana yayılmış olsun gene aynı oynatır. Hadi o noktalar arasındaki büyük boşlukları doldurmak gereksin, televizyon o işi kendi yapmıyorsa o zaman pek de "smart" özelliği yoktur değil mi?

Fiyatı da 1200-1400 TL arasında değişiyor o ekranın. Birazcık daha küçüğünü alsaydın ekran kartın 7950 olabilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 8 Ekim 2012; 11:43:30 >
  • Ben bizzat denedim.
    Sadece pes 2011 oynarken tv de adamlar yavaş koşuyor hissi aldım.
    Hatta 5saat tv de oynayıp sonra 24"samsung bx2450 monitöre geri dönüş yaptığımda futbolcular inanılmaz hızlı hareket ediyorlardı.
    Noktasalar aralıklar birbirine yakın olduğundan 1920x1080 p yada daha üzeri bir çözünürlük küçük ekranlarda daha hızlı ve güzel bir o kadarda anlaşılır canlı oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İstan34bul

Ben bizzat denedim.
    Sadece pes 2011 oynarken tv de adamlar yavaş koşuyor hissi aldım.
    Hatta 5saat tv de oynayıp sonra 24"samsung bx2450 monitöre geri dönüş yaptığımda futbolcular inanılmaz hızlı hareket ediyorlardı.
    Noktasalar aralıklar birbirine yakın olduğundan 1920x1080 p yada daha üzeri bir çözünürlük küçük ekranlarda daha hızlı ve güzel bir o kadarda anlaşılır canlı oluyor.
    http://www.youtube.com/watch?v=v-CTZjlMP7I burada 40 inç led tv hem de daha eski bir ekran kartı ile üstelik ultra özelliklerde(ama onlar hanesi 7 olduğu için daha hızlı olabilir :) )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 8 Ekim 2012; 12:02:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

http://www.youtube.com/watch?v=v-CTZjlMP7I burada 40 inç led tv hem de daha eski bir ekran kartı ile üstelik ultra özelliklerde(ama onlar hanesi 7 olduğu için daha hızlı olabilir :) )

Alıntıları Göster
    Hocam 470gtx ile bile çok güzel oynanabilen bir oyun (full hd) ben sanmıyorum ki herhangi bir sorun yaşayasınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Deniztns

Hocam 470gtx ile bile çok güzel oynanabilen bir oyun (full hd) ben sanmıyorum ki herhangi bir sorun yaşayasınız.

Alıntıları Göster
    peki büyük ekran küçük ekran fark etmiyor dedik diyelim.yine 4x aa 4xaf falan açabilirmi arkadaş high da? yani anti aliasing açabilirmiyiz.
  • quote:

Önemli olan çözünürlük; büyüklük değil. Senin ekranının en fazla çözünürlüğü 1920 x 1080. En son ayarda oynarsın. Ekran kartını kastıran şey kaç tane nokta hesaplayacağıdır. Noktalar isterse 1 kilometrelik ekrana yayılmış olsun gene aynı oynatır. Hadi o noktalar arasındaki büyük boşlukları doldurmak gereksin, televizyon o işi kendi yapmıyorsa o zaman pek de "smart" özelliği yoktur değil mi?

Fiyatı da 1200-1400 TL arasında değişiyor o ekranın. Birazcık daha küçüğünü alsaydın ekran kartın 7950 olabilirdi.
    quote:

Birazcık daha küçüğünü alsaydın ekran kartın 7950 olabilirdi.

bu söz ne demek anlayamadım hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: dizanteri

peki büyük ekran küçük ekran fark etmiyor dedik diyelim.yine 4x aa 4xaf falan açabilirmi arkadaş high da? yani anti aliasing açabilirmiyiz.

Alıntıları Göster
    acarsiniz da performans duser.bir sure sonra millet iyice fps'ye sarip 7970'de medium oynamaya basliyor niye bu kadar kurcaliyorsunuz ki tabii ki yetmez o kart o oyuna full+full ve yuksek fps olarak.
  • quote:

quote:

Birazcık daha küçüğünü alsaydın ekran kartın 7950 olabilirdi.

bu söz ne demek anlayamadım hocam

Ekran biraz pahalı ya dengelensin fiyatlar diye dedim.
  • quote:

Alıntıları Göster
    hocam oyundan beklentinize bağlı ben şu an gtx 580 kullanıyorum önceki kartım gtx 570 idi
    benim şahsi görüşüm gtx 570 gibi bir kartın bile oc yapmadan herşy ultra+aa da 1920 x 1080 de çok verimli olamayacağı
    benim monitör 1680 x 1050 olmasına rağmen ancak akıcı ayarlarda oynanıyordu.
    bf3 de gtx 570 ve gtx 580 oldukça başarılı olmasına rağmen oyun 40-50 fps altında akıcılığını kaybediyor.
    bu yüzden full hd için bence gtx 580 veya hd 7870 den aşağısı zaman zaman sıkıntı çıkarabilir.ama aa'yı 2x yaptığınızda yetecektir diye düşünüyorum.
    yada high ayarlarda rahatça oynarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: cobi

hocam oyundan beklentinize bağlı ben şu an gtx 580 kullanıyorum önceki kartım gtx 570 idi
    benim şahsi görüşüm gtx 570 gibi bir kartın bile oc yapmadan herşy ultra+aa da 1920 x 1080 de çok verimli olamayacağı
    benim monitör 1680 x 1050 olmasına rağmen ancak akıcı ayarlarda oynanıyordu.
    bf3 de gtx 570 ve gtx 580 oldukça başarılı olmasına rağmen oyun 40-50 fps altında akıcılığını kaybediyor.
    bu yüzden full hd için bence gtx 580 veya hd 7870 den aşağısı zaman zaman sıkıntı çıkarabilir.ama aa'yı 2x yaptığınızda yetecektir diye düşünüyorum.
    yada high ayarlarda rahatça oynarsınız.

Alıntıları Göster
    ya arkadaşlar ben iyi bir fps oyuncusu değilimde gözün algılayabileceği maksimum fps değeri bize üniversitede (görsel iletişim mezunuyum) 30FPS olarak öğretildi. Alalede kişilerde bu 34fps ye kadar algılanabilecek bir durum. Ben bu konuyu yıllardır her yerde okuyorum ama bu 40 50 60 fps takıntısına anlam vermem edindiğim akademik bilgiye göre mümkün değil. Neyi kaçırıyorum ben?

Edit : Anladım http://en.wikipedia.org/wiki/Frame_rate

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deniztns -- 8 Ekim 2012; 13:32:57 >

• quote:

ya arkadaşlar ben iyi bir fps oyuncusu değilimde gözün algılayabileceği maksimum fps değeri bize üniversitede (görsel iletişim mezunuyum) 30FPS olarak öğretildi. Alalede kişilerde bu 34fps ye kadar algılanabilecek bir durum. Ben bu konuyu yıllardır her yerde okuyorum ama bu 40 50 60 fps takıntısına anlam vermem edindiğim akademik bilgiye göre mümkün değil. Neyi kaçırıyorum ben?

Alıntıları Göster
    Göz 30 fps algılasa da, acil durumda eller bir anlığına 100 fps gibi bir hızla tetiğe basabilir/basması gerekebilir.

İyice paniklersen 60fps görebilirsin. Hatta son anlarda 100 bile olur. Adrenalin sağolsun.

Aliens vs predator 'ü insan olarak oynarsan 75 fps ile 50 fps arasını çok rahat algılarsın(özellikle tek başına dolaşırken ve karanlıkta bir yandan yaratık sesleri oradan buradan).

Şempanzelerin 180 fps ile gördüğünü biliyor muydunuz? Şempanzeyi bi 7990 karşısına bir de 7990 cf nin karşısına oturtun, cf olanı seçecektir. Buyrun bu da görüntüleri :)http://www.youtube.com/watch?v=ya7IhijXYUQ

Nedense sürekli şarjör değiştiriyor :) takıntılı galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 8 Ekim 2012; 13:48:34 >

• quote:

Göz 30 fps algılasa da, acil durumda eller bir anlığına 100 fps gibi bir hızla tetiğe basabilir/basması gerekebilir.

İyice paniklersen 60fps görebilirsin. Hatta son anlarda 100 bile olur. Adrenalin sağolsun.

Aliens vs predator 'ü insan olarak oynarsan 75 fps ile 50 fps arasını çok rahat algılarsın(özellikle tek başına dolaşırken ve karanlıkta bir yandan yaratık sesleri oradan buradan).

Şempanzelerin 180 fps ile gördüğünü biliyor muydunuz? Şempanzeyi bi 7990 karşısına bir de 7990 cf nin karşısına oturtun, cf olanı seçecektir. Buyrun bu da görüntüleri :)http://www.youtube.com/watch?v=ya7IhijXYUQ

Nedense sürekli şarjör değiştiriyor :) takıntılı galiba

Alıntıları Göster
    Anaaa şempanzeye bak sen oyun oynuyo

• quote:

Orijinalden alıntı: kurunc

Anaaa şempanzeye bak sen oyun oynuyo

Alıntıları Göster
    Eski oyunları da oynuyorlar :http://www.youtube.com/watch?v=r7ttRaXlnfs

180fps olayının kanıtı: 37. saniyeden itibarenhttp://www.youtube.com/watch?v=zJAH4ZJBiN8&feature=related

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 8 Ekim 2012; 14:14:09 >

• quote:

Eski oyunları da oynuyorlar :http://www.youtube.com/watch?v=r7ttRaXlnfs

180fps olayının kanıtı: 37. saniyeden itibarenhttp://www.youtube.com/watch?v=zJAH4ZJBiN8&feature=related

Alıntıları Göster
    Bence bir şempanzeyi CS/BF turnuvalarına koysan onun takımı kaybetmez. Kaybederse takım elemanlarını rahat döver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 8 Ekim 2012; 14:14:54 >

• quote:

Bence bir şempanzeyi CS/BF turnuvalarına koysan onun takımı kaybetmez. Kaybederse takım elemanlarını rahat döver.

Alıntıları Göster
    Ayrıca şempanzeler insanın 5 katı kas kuvvetine sahip olurlar. Ekran kartını adamın kafasında parçalar dikkat
  • quote:

Ayrıca şempanzeler insanın 5 katı kas kuvvetine sahip olurlar. Ekran kartını adamın kafasında parçalar dikkat

Alıntıları Göster
    biraz troling oluyo sanırım veya konuyu kopardık ama şempanzeler bir insanın suratını koparabilecek güçte yaratıklar. Çok korkunç.. Bir ayıdan bir de şempanzede korkarım.
  • quote:

hocam tamamen doğru söylüyorsun ; bende eskiden adam bf3 de 50 fps den aşağı düşerse ekran kartı değiştiririm dediğinde bir sürü tepki göstermiştim.
    ama oyunu oynayınca (msi afterburnerdan takip ediyorum fpsleri) 40 fps aşağısına düşünce oyunda donukluk hissediliyor evet 25-30 fps teorik olarak doğru olsada bf3 teki 30 fps crysis de ki 30 fps ile çok farklı sende oyunu oynarsan 35-40 fps civarlarında gözle farkedilebilen bir durum olduğunu göreceksin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cobi

quote:

hocam tamamen doğru söylüyorsun ; bende eskiden adam bf3 de 50 fps den aşağı düşerse ekran kartı değiştiririm dediğinde bir sürü tepki göstermiştim.
    ama oyunu oynayınca (msi afterburnerdan takip ediyorum fpsleri) 40 fps aşağısına düşünce oyunda donukluk hissediliyor evet 25-30 fps teorik olarak doğru olsada bf3 teki 30 fps crysis de ki 30 fps ile çok farklı sende oyunu oynarsan 35-40 fps civarlarında gözle farkedilebilen bir durum olduğunu göreceksin.

Alıntıları Göster
    60 fps altı her oyunda-filmde hissedilir, akıcılık ve kontrol düşer. Kontrole etkisi tabi oyuna göre değişir: 30 fps sınırına sahip, ona optimize edilmiş bir strateji gayet oynanır; ama fps'lerde 30 fps leş tecrübe demektir.

1080p ultra'da AA kapatılırsa 7850 ile akıcı oynanır. Oc yapılıp, AO da kapatılırsa elbet.
    Ama high'a inilip 2x MSAA açılırsa mp tecrübesi açısından daha iyi olur.

Aslında mp başarısına önem veriyorsa TV yerine monitörde oynaması iyi olur. Monitörlerin ille input lag avantajı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 9 Ekim 2012; 14:10:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Castle Bravo

60 fps altı her oyunda-filmde hissedilir, akıcılık ve kontrol düşer. Kontrole etkisi tabi oyuna göre değişir: 30 fps sınırına sahip, ona optimize edilmiş bir strateji gayet oynanır; ama fps'lerde 30 fps leş tecrübe demektir.

1080p ultra'da AA kapatılırsa 7850 ile akıcı oynanır. Oc yapılıp, AO da kapatılırsa elbet.
    Ama high'a inilip 2x MSAA açılırsa mp tecrübesi açısından daha iyi olur.

Aslında mp başarısına önem veriyorsa TV yerine monitörde oynaması iyi olur. Monitörlerin ille input lag avantajı oluyor.

Alıntıları Göster
    6850 ile aa açmadan yalnış hatırlamıyorsam ortalama 43-44 fps ile oynamıştım 102 ekranda

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.