Binbaşı
28 Haziran 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 90 (Bu ay: 0)
Gönderileri
arkadaşlar merhaba, zonguldak havalimanının iç seferlere açılması için imza kampanyası başlatıldı. Sadece zonguldak için değil, karabük ve bartın da olmak üzere toplam 110-120 bin öğrenci için çok çok iyi olur. Kesinlikle destek olun 10 saniye sürmüyor. TŞK

LİNK

True Romance---Makine mühendisliği
RushBerry---Harita mühendisliği
BadiGıv---Metalurji ve Malzeme mühendisliği
filiformis---Tıp
unalozz28---Tıp
gizemlidost---Diş Hekimliği
mrlykia---Hemşirelik
sssaxz---Hemşirelik
287 time---Tıp
Matexa---Harita Mühendisliği
Atakan[TR]---Tıp
asbegoviç77---Tıp
tekdamar06---Harita Mühendisliği
cybrstn---Çevre Mühendisliği
Dmx in Bmx Bisikleti---Elektrik Elektronik Mühendisliği
lakara03---Diş Hekimliği
onurakkas---Çevre Mühendisliği
monroee---Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
ipadmini---İnşaat Mühendisliği
wamad---Diş Hekimliği
BerkA.---İktisat
efekancetin---Harita Mühendisliği
mertoğlan---Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
kehkeh134---Diş Hekimliği
aseven97---Diş Hekimliği
Berkhasbeg---Tıp
leopras---Radyo Ve Televizyon programcılığı

Zonguldak ile ilgili çok güzel bir yazı Rivalll arkadaşıma teşekkür ediyorum.

Merkezin en güzel yeri liman arkasıdır.
İçkini alıp orada rahatça içebilirsin kimse karışmaz.
Manzarası süperdir, hatta gün batımında harikadır

Kış ayında banyo yapıp dışarı çıkmayın fena hasta olursunuz.
Kentte yeşil oldukça bol diğer illere göre zaten beü en çevreci üni seçildi. Kömürden dolayı kış ayında hava kirliliği oluyordu ama bu sene doğalgaz baya yayıldı azalacağını düşünüyorum.

Şehirde her yer birbirine yakın ve ulaşım oldukça kolay.

Demirpark avmde ihtiyaç duyulabilecek birçok mağaza var. tek başına vakit geçirmek için de en uygun yer orası zannımca. yani ben çoğunlukla öyle yaptım. Şimdi 1 tane daha avm yapılıyor 1-2 seneye orasıda açılır.

Hemen hemen şehrin her yerinden deniz görünür. Ama Kapuz farklıdır :D (oturduğum yer olduğu için söylüyorum :D)
Yazdın kapuz plajında takılırsın oldukça güzel bu sene evrim geçirdi adeta, mavi bayrak falan aldı.Ayrıca plajın kumu Türkiye'de sayılı her yerde yok yani. Bildiğiniz ince kum değil farklı. Birde Kapuz'da koy vardır. Kapuz dışında yaşayanlar pek bilmez orayı :D . O koyu keşfederseniz ohhh miss gibi :D (yaz ayı için konuşuyorum)

Alkol çok tüketilir şehirde. elimde belge olmasa da türkiye'nin en çok alkol tüketen şehirlerinden olduğunu biliyorum zonguldak'ın. çok sayıda dernek ve dernek lokali bulunur şehirde. hepsinde su gibi alkol tüketilir. buna rağmen çok olaylı bir şehir değildir zonguldak. çok içer ama kendi halindedir Zonguldak halkı.

Akşam 8-9'dan sonra üni taraflarında takılın. Oralar hareketli oluyor o saatlerde. Merkezde fazla hareket olmaz o saatlerde.

Ilıksu taraflarındada takılın. Kahvaltı için ideal mekan. Fazla pahalı değil zaten.
Özellikle bahar aylarında süperdir.

BU PARAGRAFI ALINTI YAPIYORUM SÖZLÜKTEN DUYGULARIMA TERCÜMAN OLMUŞ OKUYUN KESİNLİKLE.
----------------------
öğrenciler pek beğenmez zonguldak'ı. kısmen haklıdırlar. sadece şehir merkezini bilirler ve bunu temel alarak değerlendirirler şehri. şehirde yapacak çok şey yok derler genellikle. bu gibi öğrenciler için "yapacak şey"in içeriği kısıtlıdır. harika bir şehirde yaşadığının farkında bile değildir çoğu öğrenci. şehir halkı da bir öğrenci için kolay bulunmayacak cinstendir. öğrenciye baskı yapmaz, yaşamlarına müdahale etmez, hareketlerini kısıtlamaz. zonguldak'ta öğrenci olanların bunun değerini anlayabilmesi için başka bir küçük şehirde daha öğrencilik yapmış olması gerekir.
-----------------------
Ankaraya 3 İstanbula 4 saat. En avantajlı tarafda bu zaten.

SON TAVSİYELERİN VEREYİM :

-Fener'de gezin biraz. Orada Fransız mimarisi var. Denizi falan izleyin, aşıklar tepesinde çay falan için iyi gelir.
-Ortaköy - Dedikodu gibi kafelerde takılın.
-Ilıksu'da kesin kahvaltı edin diyorum.
-Liman arkasına giderken, maden şehitleri anıtına göz gezdirin maden şehitlerine bakın ne kadar çok olduklarına.

Birde şehrin ortasında gemi var :D Şehri nasıl yapmışlarsa liman şehrin ortasında :D Sahil'de takılın . Çekeklere falan gidin (içmek için gidiyorsanız)

Ben üninin kampüsüne girince bu kadar beklemiyordum açıkcası. Atmosfer 10 numara.Birde bu sene olimpik yüzme havuzu açılacak oraya kayıt olun kış aylarında yüzersiniz :D

Zonguldak ve okul ile ilgili güzel bir yazı. Canhatti arkadaşıma teşekkür ediyorum.

İlk olarak Zonguldak'tan bahsedeyim. Kendi halinde ufak, rahat, sahil boyu üzerine kurulmuş bir şehir. Büyük şehirlerden gelecek olanlar için küçüklük ilk başta sorun olsa da zamanla alışılıyor. Neredeyse bütün apartmanların deniz görmesinin handikabı bayırlar . Şehirde bayır çıkmaktan bir süre sonra kondüsyon üst seviyede gezeceksiniz. Okulun merkez kampüsü (iibf ilahiyat fen edebiyat mühendislik besyo) şehrin ortasında sahille dip dibe sayılır. Karşısında şehrin tek avm si var onun hemen yanında da Dedeman otel. Avm büyük olmasa da ihtiyaç görmeye yeterli. Bu avmlerin yanında denize sıfır koy var. İnsanlar genelde orada içer muhabbetini yapar kimse kimseye karışmaz. Kozluda(kampüse 5 dakika) belediyenin yaptığı piknik alanları var piknik sever biriyseniz denize sıfır piknik yapmak güzeldir.Şehrin çarşısında gündüz adım atacak yer bulamazken akşam 8 den sonra ise insan göremezsiniz ama üniversite çevresi nispeten daha iyi. 12-1 e kadar canlı sayılır.Kozlu için bir şey diyemeyeceğim ama orasının da merkez gibi olduğunu duydum.
Dersler olarak makine mühendisliği okuyorum ona göre baz alarak yorum yapabilirim. Ders geçme sistemi vizelerden alabildiğin kadar yüksek alıp finalde 35'i geçmeye çalışmak diyebilirim. Vizeniz iyi olsa bile finaliniz eğer 35'den aşağıdaysa o dersten kalıyorsunuz. Çan sistemi olduğundan dolayı vizenin yüksek olması önemli. Finalin telafisi olsa da vizenin olmadığı için hem gezin sosyalleşin hemde dersinizi salmayın derim. İkisi nasıl olacak diyorsanız merak etmeyin oluyor. Öğrenci sayısı çok olduğundan dolayı hocalar genelde öğrencileri geçirmeye çalışıyorlar bazı istisnalar var tabi.
Okulda hoca işi tamamen sizin şansınız. Matematiği slayttan anlatan bir hocaya da denk gelebilirsiniz her şeyin çıkarımını yapıp dibine kadar anlatan hocaya da. Ben bu sene 1. sınıfı bitirdiğim için 3 4 mesleki dersi aldım. Mesleki derslerden memnun kaldım diyebilirim. Bu derslerde olabildiğince uygulamalı gitmeye çalışıp öğrenmek istenen öğrenciye her zaman yardımcı olan hocalarımız var. Hazırlık okuyacak arkadaşlar varsa okumamalarını tavsiye ederim.
Yurt konusunda bir dönem özelde bir dönem kyk yurdunda kaldım. Kyk yurtları okulun içinde olduğundan dolayı tam olarak öğrenciliğe adapte oluyorsunuz. Erkekler 6 kişilik odalarda kalsa da bi zaman sonra alışıyorsunuz, keyifli geçiyor. Özel yurtlar ise genelde kozlu ve merkezde oluyor. 4 kişilik odalar ortalama 450 500 civarında yurtların servisleri var ama yemek olayı biraz sıkıntılı oluyor. Kızlar için yurt seçenekleri hem daha çok hem daha ucuz.
Genel olarak konuşursam yukarıda da arkadaşın dediği gibi şehir ilk başta küçük olduğundan sıkıcı gelebilir ama herhangi bir küçük şehirde bu kadar öğrenciyi sıkmayan bir şehir bulmanız gerçekten zor olur. Zaten arkadaş çevreniz genişlemeye başladıktan sonra şehrin küçük olması sizi pek etkilemeyecek.

ÖNEMLİ: arkadaşlar zonguldak caycuma havalimanının iç seferlere açılması için imza kampanyası başlatıldı. Sadece zonguldak için değil, karabük ve bartın da olmak üzere toplam 110-120 bin öğrenci için çok çok iyi olur. Kesinlikle destek olun 10 saniye sürmüyor. TŞK

LİNK
sil
Arkadaşlar ölçüleri belli uygun fiyata chopper gidonu yapn yer var mı bildiğiniz? yoksa sanayide herhangi bir demirci gidonu yapabilir mi? bilenine mi götürmek gerekir? tşk
beyler izole sistem seçeneğin i işaretledim. seçenek madde ve enerji alışverişi vardır mıydı? atırlayan varmı emin olan var mı doğru cevap nedir?
Arkadaşlar merhaba şöyle 3000 tl civarına cbr 125 düşünüyorum. birkaç tane buldum istediğim fiyatta, 30 bin km civarında. sorum ise şu; şimdi bu alet bana sıkıntı çıkarır mı? yani demek istediğim eski cbr ların kronik sıkıntıları var mıdır? en fazla 1 sene süreceğim sonra satıcam. tşk


İntg de iyi degılım, uyguladıgınız kuralıda not dusersenız sevinirim tsk.

? Tsk
Hakkında
Konum: İzmir
Meslek: Öğrenci, Veteriner Teknikeri
İlgi Alanları: Bilgisayar donanımları, sinema, game of thrones, motosiklet
Hakkımda:
Sen n'aptın AMC, nasıl yayınladın o Breaking Bad'i. Vince Gilligan nasıl ortaya çıkardın o Breaking Bad'i. Bryan Cranston, Aaron Paul nasıl oynadınız öyle. Ne öksürüklerdi onlar gerçekten bile gerçek. Her dayak yiyişin gözlere, "Yo Bi***" deyişin kulaklara kazındı Jesse. Her saniyen bir filme bedel Breaking Bad. Sen bir efsanesin.
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
xiaomi
Operatör
vodafone
ISS
uydunet
Oyun Platformu
PC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 1.852
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.514
İkinci El Bölümü Mesajları: 22
Konularının görüntülenme sayısı: 35.113 (Bu ay: 317)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 231 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.