Şimdi Ara

(Astra ve İ30 Test Sürüşü Yapıldı)Golf'ten inip Astra'ya Binmek? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
0
Favori
9.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ilhan032

quote:

Orijinalden alıntı: _eRay

quote:

Attan inip eşeğe binmek...

Dostum böyle saçma sapan şeyler yazmakta ki amaç nedir?

golf astradan kat kat daha iyidir. yeni c4'de astradan iyidir. astrada sadece dış görünüş var.

He he.. hatta Yaav he he..

Nasıl bir dünyan var senin?

• quote:

Orijinalden alıntı: A380

lpg de takılmıyor dimi bu golflere?

ldm dıye bı sıstem var pınsın yenı basxladıı montaja adamlar 6 bınden bahsedıyor 6 bıne lpg mı olur tuplu sahın alır ona bınerım devlet bıtaraftan fırsatcılar bıtaraftan
  • quote:

Tüm mesajların vw fanatiği oldugunu kanıtlıyor.Bence bu tür mesajlar yerine neden golfün daha üstün olduğunu yazarsan daha iyi olur.
  • 1.astranın 1.3 cc motoru o arabaya uygun değil kesinlikle tavsiye etmem.
    2.Bazıları at eşek demişler. Her ikiside C sınıfı hiç bir farkları yok.
    3.Astra yerine Megane DCI öneririm.
  • astra aldıkdan sonra aklınız golfde kalacak gibi,
    onun yerine hiç satmamaya çalışın. ama unutmayınki astrada kötü araba değil
  • quote:

quote:

quote:

golf astradan kat kat daha iyidir. yeni c4'de astradan iyidir. astrada sadece dış görünüş var.

"at ve eşek" arasındaki farkı öğrenmek bizimde hakkımız. lütfen sadece kendimize saklamayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Whoppix

astra aldıkdan sonra aklınız golfde kalacak gibi,
    onun yerine hiç satmamaya çalışın. ama unutmayınki astrada kötü araba değil

bende bundan korkuyorum zaten golf gercekten farklı bı arba bana göre ama ekonomı dızele yonlendırıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

quote:

ldm dıye bı sıstem var pınsın yenı basxladıı montaja adamlar 6 bınden bahsedıyor 6 bıne lpg mı olur tuplu sahın alır ona bınerım devlet bıtaraftan fırsatcılar bıtaraftan

durum böyleyse o halde 6000 liralık benzin alıp arabaya binmek daha akıllıca olur
  • Derdin aracin az yakmasi ise, bu konuda sinifin en iyilerinden biridir Astra. Ancak 122"lik Golf'ten sonra Astra inanilmaz hantal gelecektir. Ama akaryakit fiyatlari da ortada.

Dizel kullanirken kafa cok daha rahat. Arkadasimda benzinli Astra vardi, 7 ay sonra satti, sebep yakit tuketimi ve benzin fiyatlari. Simdi daha kotu ama dizel bir arac alacagim, kafam daha rahat binerim diyor.

Secim senin...
  • quote:

quote:

quote:

• quote:

arac comfrtline
    benı korkutan performans zaten astranın dızelı 0dan yuze bı bucuk ıkı gunde ancak cıkıyor:) sımdı tutup astrayı alıp tekrar golfe donersem ... cıkarmış olurum.

Hocam Bravo verelim sana. Performanssa performans, ekonomiyse ekonomi. 105hp+chip ile güzel yürüyor araç.
  • Arada fark var ama sizi zorluyorsa cebinizi dusunun derim

Kendi sahsi fikrim ise makyajli 1.6 dci tam gelicekmi bilmiyorum megane hb bekleyin eli kulaginda gelicek diye biliyorum sizi tuhaf gelebilir ama golfden sonra bir hb arac alsam kesinlikle megane hb alirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 8 Nisan 2012; 22:30:42 >
  • quote:

quote:

Hangi dilde konuşuyorsun arkadaşım sen? Lütfen biraz özenli yazalım..

Bir de Golf için gıcırdamalı öküz arabası tabiri kullanmıştın bir ara. Vazgeçmek neden bu kadar zor olsun ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik

quote:

arac comfrtline
    benı korkutan performans zaten astranın dızelı 0dan yuze bı bucuk ıkı gunde ancak cıkıyor:) sımdı tutup astrayı alıp tekrar golfe donersem ... cıkarmış olurum.

Hocam Bravo verelim sana. Performanssa performans, ekonomiyse ekonomi. 105hp+chip ile güzel yürüyor araç.

hocam nıyeyse fiata ve fransız arabalarına karsı on yargım var ıkıncı elde fıat bıraz uzer dıye dusunuyorum ama ne dersınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: TeQuiLaS

quote:

quote:

Hangi dilde konuşuyorsun arkadaşım sen? Lütfen biraz özenli yazalım..

Bir de Golf için gıcırdamalı öküz arabası tabiri kullanmıştın bir ara. Vazgeçmek neden bu kadar zor olsun ki?

konustugum dılı anlamıyorsanız çokta kendınızı zorlamayın iyi forumlar.

• 2010 cmf Golf' ün en fazla ederi 40 bin.

48 bin e Astra alınca karlı mı olacak bu iş, üstelik yeni kasko ıvır zıvır masraf vs.

8-10 binlik masrafı kaç yılda amorti edeceğinizi hesapladınız mı?

Ben hesapladım, takriben 4 yıl.
  • Fransız ve İtalyan arabalarını elediyseniz Focus 1.6 TDCI veya Golf 1.6 TDI bakın derim. En azından performans konusunda TSI'dan sonra saç baş yolmazsınız. Alternatif olarak yeni Hyundai i30 da var.
  • 1.3cdti 95 bg gerçekten performanslı bir motor, tamam alt devirlerde kalkınması yavaş ama uygun devirlerde vites değişimiyle güzel bir kullanıma sahip olunabiliyor.
  • golf kaç litre yakıyor, üstüne kaç lira vereceksiniz.

golf kasa değiştireceği için bu aralar satmakta fayda olabilir.
  • quote:

Arkadaslar bende golf 6 var 2010 122 tsi manuel benzın zamları delırttı benı satıp dızel astra mı alsam dıyorum burada bı arkadas enjoy pls donanımını 48 almıs bende bi an dusundum değişmeyı sızın fıkrınız nedır?

Konun yerını yonetıcı arkadaş Arac Tercıh Kıyas bolumune alabilir mi? yanlış yere açmışım konuyu.

geçen sene aynı durumda kalmıştım..

Golf 1.4 Tsı - 122 hp Comfortline aracımı satıp sırf az yaksın ve geçici olarak işimi görsün diye Astra Classic 1.3 cdti araç almıştım...

Aracı Mayıs ayında satın aldım, 1 ay sonra araçtan nefret etmeye başladım... Her bindiğimde üretenine sövdürmeye başladı... sonra vasat performansa dayanamadım ve chiplettim... bundan 3 ay sonra kullanmayı bıraktım... Akabinde de imzamdaki aracı aldım... astrayı sattım... Toplamda 6 ay sabredebildim...

Golf TSI'dan inip Astra 1.3 cdti 'a binmek benim gözümde tam anlamıyla ATTAN İNİP EŞEĞE BİNMEK değil, ATTAN İNİP EŞŞEĞİ SIRTIMA ALIP GEZMEK oldu...

Bir daha asla Opel marka araç satın alacağımı sanmıyorum... Hatta Opel bayisine dahi gideceğimi sanmam...

Golf'ü övmek adına söylemiyorum bunları, Golf olması gerektiği gibi bir araç ama Astra H kasa kesinlikle bir c segmentine yakışmayacak kadar kötü bir araç... Hemen hemen her konuda..

Sen büyük ihtimalle yeni kasa Astra düşünüyorsun, benim tahminim eski kasa ile yeni kasa arasında çok büyük ilerlemeler olamayacağı... Zaten performans konusunda daha da kötüleştiği katalog verilerinden anlaşılıyor. o yüzden fikrinden acilen vazgeçmeni tavsiye ediyorum...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.