Şimdi Ara

Astra H Z-Rot Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
5.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar 2006 model 160 bin km deki aracımı yaklaşık 153 bindeyken satın aldım. Haziran ayının sonu gibi. Aldığımda direksiyon yağı kaçağını yaptırırken farkettik ki arabanın torpido kısmından kapı gıcırtısı gibi gıcır gıcır iğrenç bi ses geliyo. Ama sadece direksiyonu çevirdikçe. Başta direksiyon kutusundan sandık ama usta z-rotlarından dedi. Neyse önerdikleri yere gittik adam dediki orjinal GM marka z rotu buşmak hem pahalı hem zor olur biz iyi bi marka takalım dedi. Neyse takdırdık yaklaşık 10 bin km oldu yaptıralı (4 ay). Şu an tekrar gıcırtı aynı şekilde şiddetli gıcırtı başladı.

Sizce ne yapmalıyım yaptırdığım ustaya gidip bak yaptığın böyle olduğu diye gitmeli miyim yoksa paraya kıyıp yetkili serviste mi yaptırmalıyım. Sorun başına gelmiş abiler tavsiye verirse çok mutlu olueum. Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bozuk yolda normal

• çok önemli bir parça değil bozulduğunda ses yapar sizin araca takılan parçalar muhtemelen kalitesiz yan sanayi parçalardı ki tez zamanda gitmişler, yetkili servise boşuna gitmeyin ama kaliteli muadil parça alın 50 tl civarıdır fiyatı
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

çok önemli bir parça değil bozulduğunda ses yapar sizin araca takılan parçalar muhtemelen kalitesiz yan sanayi parçalardı ki tez zamanda gitmişler, yetkili servise boşuna gitmeyin ama kaliteli muadil parça alın 50 tl civarıdır fiyatı

Hocam takarken bana yan sanayi ama kaliteli dediler. İşçilik dahil 150 lira para aldılar. Söküp takarken daha önce değişmiş mi diye sordum değişmediğini söylediler.

GM marka 150 nin km dayandı yan sanayi 10 bin km :(

• quote:

Orijinalden alıntı: BekiRoRo

Bozuk yolda normal

Özellikle bozuk yollarda kullanmadım. Gıcırtısı sinir bozucu olduğundan. Ama yinede bozuldu :(

• quote:

Orijinalden alıntı: emirhanardgn

quote:

çok önemli bir parça değil bozulduğunda ses yapar sizin araca takılan parçalar muhtemelen kalitesiz yan sanayi parçalardı ki tez zamanda gitmişler, yetkili servise boşuna gitmeyin ama kaliteli muadil parça alın 50 tl civarıdır fiyatı

Hocam takarken bana yan sanayi ama kaliteli dediler. İşçilik dahil 150 lira para aldılar. Söküp takarken daha önce değişmiş mi diye sordum değişmediğini söylediler.

hocam ortalık sahtekar dolu, ya uygun olmayan bir z rot takdılar yada size kaliteli diye en ucuzunu takdılar, servise gitmeden fiyatını sorup öyle gidin eğer çok fark yoksa servisten takdırın dediğim gibi teki 50 tl civarıdır işçilik içinde 20-30 tl arası bir tutar makuldur bu olsun olsun servistede 200 liradır zaten buna göre bir karar verirsiniz ama aklınızda bulunsun ikisini birden değiştirin

• quote:

quote:

quote:

hocam ortalık sahtekar dolu, ya uygun olmayan bir z rot takdılar yada size kaliteli diye en ucuzunu takdılar, servise gitmeden fiyatını sorup öyle gidin eğer çok fark yoksa servisten takdırın dediğim gibi teki 50 tl civarıdır işçilik içinde 20-30 tl arası bir tutar makuldur bu olsun olsun servistede 200 liradır zaten buna göre bir karar verirsiniz ama aklınızda bulunsun ikisini birden değiştirin

Anladım hocam teşekkür ederim. Sanırım H kasalarda kronik sorunmuş ama bu kadar kısa sürede bozulması kalitesiz olduğunu gösteriyo. Ustaya bi görünüp hesap sormak farz oldu.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Anladım hocam teşekkür ederim. Sanırım H kasalarda kronik sorunmuş ama bu kadar kısa sürede bozulması kalitesiz olduğunu gösteriyo. Ustaya bi görünüp hesap sormak farz oldu.

kronik sorun demek yanlış olur hocam, sarf malzemesidir ve belli ömrü vardır ortalama bir km vermekte zor ama 10.000 km çok çok düşük

• Hocam neden hiç araştırmazsınız? Bu aşağıdaki parça orijinal mesela. Serviste de indirim öncesi yazılan fiyattır. Yani 140 tl çok kez tecrübe ettim. Yani serviste bile taktırsanız, yaş indirimiyle beraber 150 tl ye denk gelecekti. İşte o parça:

Astra H Z-Rot Sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stasi -- 29 Ekim 2017; 8:55:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stasi

Hocam neden hiç araştırmazsınız? Bu aşağıdaki parça orijinal mesela. Serviste de indirim öncesi yazılan fiyattır. Yani 140 tl çok kez tecrübe ettim. Yani serviste bile taktırsanız, yaş indirimiyle beraber 150 tl ye denk gelecekti. İşte o parça:

Astra H Z-Rot Sorunu

Haklısınız hocam araştırılması gerekiyo araştırırdım normalde de arabayı aldım acilen şehir dışına çıkmam gerekti. Aynı gün 4 lastik sıfır aldım taktırdım direksiyon kutusunu yaptırdım bide bu z rotlarını yaptırdım. Aceleye gelince böyle oldu :(

• Tavsiye: Bilinen markalar haricinde (Febi-Bilstein, Lemförder, Meyle, TRW vb) ne olduğu belirsiz yürüyen aksam parçası kullanmayın.
  • Arkadaşlar konuda da yazdığım gibi bozuk olan z rotlarımdan sağ taraftaki dün itibariyle kırılmış bulunmakta. Direksiyonu tam tura yakın çevirince sanki arabadan teller fırlıyo gibi küt küt ses gelip sarsılıyor. Böyle sorunu olan arkadaşlara tavsiyem mümkün mertebe orjinal parça taktırsınlar. Ya da kaliteli malzeme taktırsınlar.

Son olarak z rotu için orjinali haricinde kaliteli marka z rot tavsiyesi verebilirseniz çok iyi olur. İyi forumlar.

• cormen kullanıcısına yanıt
    Bilinen ünlü markalardan bir çoğunu, Türk şirketi olan Konya'lı AYD (Aydınlar), fason olarak üretiyor (süspansiyon parçaları). Sadece marka logosu ekleniyor ürünlere. Fabrika kalite müdürüyle ön salıncak konusunda konuşmuştum bir ara. Ürünleri hakkında bu kadar titizlenen ve kalitesine güvenen insan az bulunur.
    Dünyanın en büyük fabrikalarından birine sahipler, çoğu araç için hem kendi adlarıyla hem bilinen büyük firmalara fason olarak parça üretiyorlar, senede 25 milyon adet.

AYD markası muadil olarak kaliteli ve gayet uygun fiyatlı. Orjinal ürün pahalı ise rahatlıkla önerebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: talbotlago

Bilinen ünlü markalardan bir çoğunu, Türk şirketi olan Konya'lı AYD (Aydınlar), fason olarak üretiyor (süspansiyon parçaları). Sadece marka logosu ekleniyor ürünlere. Fabrika kalite müdürüyle ön salıncak konusunda konuşmuştum bir ara. Ürünleri hakkında bu kadar titizlenen ve kalitesine güvenen insan az bulunur.
    Dünyanın en büyük fabrikalarından birine sahipler, çoğu araç için hem kendi adlarıyla hem bilinen büyük firmalara fason olarak parça üretiyorlar, senede 25 milyon adet.

AYD markası muadil olarak kaliteli ve gayet uygun fiyatlı. Orjinal ürün pahalı ise rahatlıkla önerebilirim.

Eyvallah hocam

• talbotlago kullanıcısına yanıt
    3 yıl çalıştım o işte, trw lemförder meyle kendi fabrikalarında üretiyor, fason almıyor ve kaliteliler, övdüğün firma tersine mühendislik yaparken bu firmaların ya da orjinal ürünü baz alıyor.
    ama kendi gamında başarılı bir firma, oem üretim de yapabiliyor, piyasaya verdiği mal muhtemelen daha düşük kalitelidir ama fiyatı da ona göre. ucuz ürün alacak olsam ayd tercih ederdim.

delphi , sidem , firstline, moog vs hepsi fason yaptırır, üstüne lojistik gideri ve karını ekleyip tekrar satar bulaşmayın.

febi ye de pek güvenmeyin corsa c amortisör takozunu aldım, bursa malları ile aynı kalitede muhtemelen çinde vs ucuza üretmiş, iade ettim orjinal parça 4 kat pahalı ama bambaşka bir ürün. Plastik hamurun yumuşaklığı metal parçaların alaşım kalitesi vs.

rotbaşı, mili, burç , salıncak rotil ,z rot, amortisör takozu vs de orjinal trw lemförder vs şaşmayın. paranız yoksa da değiştirmeyin paranıza yazık.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.