Şimdi Ara

Astra H vs. 308

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
3.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hemen hemen aynı fiyatlar, hemen hemen aynı donanımlar..

aynı segmentte iki araç.

evet yorumları alalım.

• Sadece tip olarak astra bence. Fakat peugeot'a binmedim o yüzden karşılaştıramıyorum kullanan arkadaşlar yardımcı olacaktır
  • valla bence de tip olarak 308, astra ise malzeme kalitesi olarak daha öne cikiyor, ozellikle de ic govde ve konsol. Lakin Asta H artik Classic III olarak sıfır üretilmeye devam etse de J kasa ciktigi icin artik güncelligini yitirdi, gerci yollarda da fazla goremiyoruz bu yeni kasayı, bunun sebebi ise malum fahis fiyatı.

Motor dersek yine hemen hemen ayni diyebiliriz ama 308 biraz daha onde.

Yakit tuketimi keza hemen hemen ayni vs vs.
  • Sıfır ikinci el mi perfornmans önemlimi neler beklersiniz arabadan belirtirsiniz bana göre 308
  • sıfır. sıfır araçlar için konuşuyoruz arkadaşlar.

beklentileri sırasına göre değerlendirelim isterseniz. bana göre:

1. Güvenlik ve Sağlamlık
    2. Estetik
    3. Konfor
    4. Performans
    5. Donanım ve İç Hacim

Bu sıralamalar göreceli kavramlar olsa da sanıyorum ortalama böyle biseyler cikar ?
  • 1. Güvenlik ve Sağlamlık 308 (astranın kronik elektornik arızaları)
    2. Estetik 308 (astarnın tasarımı cok eskidi)
    3. Konfor 308 (astra tabiri caizse odun gibi araba)
    4. Performans 308 (308 110hp adeta ucuyor )
    5. Donanım ve İç Hacim 308
  • Astra her ne kadar halen güzel olsada sanırım her köşe başında 3 tane görmekten dolayı tercihimi 308 den yana yaparım sanırım. Gerçi 308 inde arka tasarımı çok iğrenç.

Kalite, Sorunsuzluk olarak aralarında dağlar kadar fark olacağnı sanmıyorum. Yakıt tüketimleride aşağı yukarı aynıdır. Bence hangisi göze hoş geliyor ise onu almalı.
  • ASTRA H ;)
  • astra , bir almanı fransıza tercih ederim ben
  • Dizelse Peco, benzinli ise Astra
  • astraya binmiştim bana konforu iyi gelmedi süspansiyonu çok sert çukura girildiğinde fazla hissettiriyor iç hacim olarakta çok rahat değildi 308 kullanmadım ama fransız araçlarının süspansiyonu yumuşak olduğundan konfor yönünden memnun edecektir
  • Konu biraz renklensin.

Astra H vs. 308

Astra H vs. 308

Astra H vs. 308

• Fiyatlarda nerdeyse aynı demişsinizde astra 37.000 küsür düz essentia + konfor paket

308 43.000 küsür yani metalik boya abs 4 cam otomatik 4 hy filan
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakNSX

1. Güvenlik ve Sağlamlık 308 (astranın kronik elektornik arızaları)

2004 yılında üretilmeye başlanmış olan Astra'nın sorunları daha çözülemedi !

Bunu mu anlayalım yani ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder46 -- 22 Temmuz 2010; 12:54:39 >

• arkadaslar merhaba, bugün arazi kontrolune ciktigim icinn ancak dönebildim. daglarda nirengi noktalarini aramakla gecti vaktimiz ve farkettim ki medeniyetten ne kadar uzaklasirsak o kadar özgürlesiyoruz ve bir insan bir mahlukat oldugumuzu farkediyoruz..

quote:

Orijinalden alıntı: dj appıah

Fiyatlarda nerdeyse aynı demişsinizde astra 37.000 küsür düz essentia + konfor paket

308 43.000 küsür yani metalik boya abs 4 cam otomatik 4 hy filan

yanlisiniz var. 308 comfort su an 34.300 liste fiyatıyla. metalik boya ve mtv ile 35250 gibi bi fiyati var ki pazarlikla 34500 e rahat alinabilir.
    quote:

Burak ben de hemen hemen sizin gibi dusunuyorum.
    quote:

Orijinalden alıntı: net_katil

Astra her ne kadar halen güzel olsada sanırım her köşe başında 3 tane görmekten dolayı tercihimi 308 den yana yaparım sanırım. Gerçi 308 inde arka tasarımı çok iğrenç.

Kalite, Sorunsuzluk olarak aralarında dağlar kadar fark olacağnı sanmıyorum. Yakıt tüketimleride aşağı yukarı aynıdır. Bence hangisi göze hoş geliyor ise onu almalı.

net katil, iste bu konuda tereddutlerim var. astra biraz daha mı saglam ne ? ama dediginiz gibi elekronik arıza da cok cıkariyor.
    quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

astra , bir almanı fransıza tercih ederim ben

hunter bu soylediginiz alman fanatikliginden oteye gitmez, kisacasi telefunken gibi bisey. 308 astra ve golfden asagida degil, ama soyledigim gibi belki biraz daha naif, hani astra ya da golf gibi cok sert kullanmaya gelmeyebilir.

aslina bakarsaniz benim gonlum de 308.. Ama hepinizin ayri ayri gorusu o kadar onemli ki..

• quote:

Destekli salla biraz.

Ne elektronik sorunmuş 6 7 yıldır çözülemedi. Salladığın açıkça belli.
    308 çok yeni sanki. 309 gelmesine az kaldı.
    Konfora birşey demem orası tamam.
    Astra 115'lik motora sahip ayrıca 110 beygir olupta uçan bir araba göremedim ben daha.
    Donanım ve iç hacim 308 donanımını bilmem ama Astra konfor paket şu anda eski Cosmo donanımla yarışıyor. Bilmeden bok atmaya çalışmayın yani. Öğrenin sonra atın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

quote:

Destekli salla biraz.

Astra 115'lik motora sahip ayrıca 110 beygir olupta uçan bir araba göremedim ben daha.
    Donanım ve iç hacim 308 donanımını bilmem ama Astra konfor paket şu anda eski Cosmo donanımla yarışıyor. Bilmeden bok atmaya çalışmayın yani. Öğrenin sonra atın.

siz bi 309 yazın isterseniz google' a. ayrıca benzinli 308 120 bg.

• quote:

Orijinalden alıntı: m.f. diri

quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

quote:

Destekli salla biraz.

siz bi 309 yazın isterseniz google' a. ayrıca benzinli 308 120 bg.

Fark yapar mı arkadaşım model ismi. Ha 309 ha 854.

Aradaki 10 beygirde arabayı uçurmuyor buna emin olabilirsiniz. Bastığınızda kadranı kırmıyor merak etmeyiniz. En fazla 200'e dayanır iki araçta o kadar.

• Fark yapar mı arkadaşım model ismi. Ha 309 ha 854.

Aradaki 10 beygirde arabayı uçurmuyor buna emin olabilirsiniz. Bastığınızda kadranı kırmıyor merak etmeyiniz. En fazla 200'e dayanır iki araçta o kadar.

yapar tabi arkadasim, 308 2008 de piyasaya sürüldü, tuttugunu ve iyi bir tasarım oldugunu, bikac ufak makyaj disinda bikac yil daha kasa degisecegini sanmiyorum. Mesela 208 in 2011 de cikacagini biliyoruz ama 308 icin su an ps calismalari bile yok varın siz dusunun.

astra H ise 2004 de piyasadaydi ve J kasa cikali nerdeyse 1 yil olacak.
  • Arkadaşım ben ehliyetimi 2007 yılında aldım. Aldıktan sonra da ilt test ettiğim araç 308 1.6 HDI oldu. 2008 olarak geçiyor ama araç 2007 yılında piyasaya sürüldü.

Şu an Peugeot 508 üzerinde çalışmalara devam ediyor yakındır 308'in yeni versiyonunun ortaya çıkması.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.