Şimdi Ara

Astra H vs. 308 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
3.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ducatine

Arkadaşlar gerekenin yazmışlar. Benzer şeyler söyleyeceğim. Sadece 308'in Astra H göre daha konforlu olduğunu özellikle ses yalıtımının çok başarılı olduğunu biliyorum. Ama Yeni Astra J hakkında hiç bilgim yok. Bir türlü test verilerini okuyamadım.

Hatta 308 sınıfında ses yalıtımı ve konfor olarak Golf 6 sonra 2. sırada 3. sırada i30 var. O yüzde benim tercihim konfor ve iç genişliği,ferahlığı olarak 308dir. Ama Astra H'de yabana atılcak bir araç değil. Özellikle başarılı yol tutuşu ve sağlamlıgı verdiği güvenilirliği olarak düşünebilir.

cok guzel ozetlemissiniz, tam olarak dusundugum seyler. iste beni kararsizliga iten sey de bu oluyor. konfor mu saglamlik mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: A Hero

quote:

Orijinalden alıntı: burakNSX

1. Güvenlik ve Sağlamlık 308 (astranın kronik elektornik arızaları)
    2. Estetik 308 (astarnın tasarımı cok eskidi)
    3. Konfor 308 (astra tabiri caizse odun gibi araba)
    4. Performans 308 (308 110hp adeta ucuyor )
    5. Donanım ve İç Hacim 308

1. Kronik arıza demişsin . Araç artık görevini yaptı bitirdi . Yeni kasası geldi . Sen hala kronik arıza diyorsun . Ayrıca araç 2004 ten beri yollarda .

2. Tasarımı eski demişsin . Merak etme . OPEL firması senin için yeni kasasını yaptı .

3. Odun gibi araba demişsin . Herhalde sen mercedesle karşılaştırıyorsun ki mercedes bile olsa yanında odun gibi kalmaz .

4. 110 hp uçuyor demişsin . 130 HP bir araca binsen ne diyeceksin çok merak ediyorum

Yani bir marka bu kadar mı aşağılanır ? Hadi karşındakiler cahil olsa neyse .

Tek kelimeyle sana da başka hiçbir şey demiyorum

Once biraz yavas ol, oha nedemek ??

Arkadasın soylediği astra bir eski kasa olan astra, yeni çıkan değil

1 Evet Kronik Elektronik arızaları var. Su anda 2010larda ne durumda bilmiyorum ama E5 de guvenlik seridinde gordugum kaputunu acmıs bekleyen astralar veya Opeli mahkemeye veren onlarca kullnıcısı benim bunu demem için yeterli

2 İyiki diyosun yenisi bile cıktı. Eski kasa eskide kaldı.

3- Ben 3 sene sıfır olrak aldıgım Vectra kullandım, bırak astrayı o bile odun gibiydi. Suspansiyonların sert olmasından kaynaklanıyo olabilir, ama konfor olarak sıfır bir arac. Avensis veya Mondeo hatta corolla bile cok daha konforluydu benim Vectradan.

4- 110hp dizel i ben kastettim. 90 hp multijete gore ucar gider. Aynı hp ve tork olsa bile !.6 olması farkını gosterir.

Opel yıllardır kendi devrimini yapamadı, beleki İnsignia ve yeni Astra ile bunu yapmıstır kullanmadıgım için birsey giyemem.

• Yahudi malı olmasa (ha diğerleri çok mu iyi ama en azından ehven-i şer diyelim) bu ikisi arasından direk 308 derim. Rakibinden her açıdan üstün olduğunu düşünüyorum. Ha yeni kasa olsa o zaman ibre Astra'dan yana olabilirdi.
  • quote:

3- Ben 3 sene sıfır olrak aldıgım Vectra kullandım, bırak astrayı o bile odun gibiydi. Suspansiyonların sert olmasından kaynaklanıyo olabilir, ama konfor olarak sıfır bir arac. Avensis veya Mondeo hatta corolla bile cok daha konforluydu benim Vectradan.

Hocam diğer söylemlerine itirazım yok. Ama bu odun ve kütük lafı sanki bilinmeden kullanılıyor gibime geliyor. Odun gibi dediğiniz süspansiyonlar araçın sınıfında iyi yol tutuşu sağlamasında nam salmıştır. Ona bakarsanız Mondeo ve Passat'ın bile süspansiyonları eleştiriliyor. Oysa bilmiyorlar ki Odun gibi dediğiniz süspansiyonlar sert olduğu için konforu biraz engelliyor. Ama sana iyi yol tutuşu olarak geri dönüyor. Corolla bana göre Corolla'nın konforu Gollften bile kötü. hatta Avenssis , Accord gibi araçların konforu iyi kabul ediyorum. Ama bu sefer yol tutuşları güvensiz. Oysa Opel ve Ford hatta Alfa Romeo konfor 2. sırada yer alır. Başarılı yol tutuşları efsane bir marka olmuştur. O yüzden bu markaların fanatikleri çoktur.

Bu odun ve kütük gibi yorum yapanları anlamıyorum. Sanki Mercedes S serisi yada Maybach yada Toyota Camry gibi üst sınıf araçlardan hiç inmemiş gibi konuşuyorlar.

Astra H kronik elektronik sorunları makyaj görmüş güncel versiyonlarda giderilmişti. Hatta Astra Classic III yane H kasa tamamıyle sorunsuz diyebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Asarhaddon

Yahudi malı olmasa (ha diğerleri çok mu iyi ama en azından ehven-i şer diyelim) bu ikisi arasından direk 308 derim. Rakibinden her açıdan üstün olduğunu düşünüyorum. Ha yeni kasa olsa o zaman ibre Astra'dan yana olabilirdi.

Opel hisseleri GM hala ait olabilir. GM opel'i satmaya çalışıyordu. En son Opelin yarın %55i Kanadalı Magna ve Rus bankası Sternbank a satılacağını açıklanmıştı. Ayrıca Opel'i Alman hükümeti almak için baya çabalamıştı. Ki hala Opel Devlet desteği almaya devam ediyor. OPEL bugün hala arkasında Alman Halkının büyük emeği vardır. Ayrıca Fransızlar yada japonlar senin gözüne, kaşına hayran olduğu için araba satmıyor. Vur birini vur ötekine Fransızlar ne kadar Türkiye aleyhtarı bir ülke olduğu biliniyor. Ermeni soykırımını kabul eden ülkelerden biri.

Opel yada bilmem diğer yahudi markalarında arkasında yahudi olacağı bu kadar biliniyor da yada ne yaptıkları bu kadar eminseniz sen Ülkemizdeki Ülker gibi firmaların arkasındakilerin yada bazı Yeşil sermaye denen grupların arkasındakilerin bihabermisin?

• Bi dakika. Burda yanlis anlasilmalar olmus. Biz iki arabaya da kötü demiyoruz, bi arkadas lafın gelisi temaşaa yapmis ama abartmis tabi biraz. Zaten birinin digerinden iyi olduguna kanaat getirsek, tabiatiyla bu kıyaslama da hic dogmazdi.

Astra' nın daha saglam oldugu, daha iyi yol tutusuna sahip oldugu, PUG' un daha konforlu daha estetik bir arac oldugu kanısındayım, yada reverse yaklasımla Opel' in konforsuz, PUG' un da Astra' ya kıyasla zayıf oldugunu dusunuyorum.

Cözmeye calistigimiz sey de bu, overallda hangisi biraz daha önde ? Yoksa birinin digerine acik ara fark atacagini dusunmuyorum.
  • astranın ikinci eli daha güçlü dostum,eski modellerden ötürü pejo'ya biraz olumsuız bakılıyor tercikim opel olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ducatine

quote:

Orijinalden alıntı: Asarhaddon

Yahudi malı olmasa (ha diğerleri çok mu iyi ama en azından ehven-i şer diyelim) bu ikisi arasından direk 308 derim. Rakibinden her açıdan üstün olduğunu düşünüyorum. Ha yeni kasa olsa o zaman ibre Astra'dan yana olabilirdi.

Opel hisseleri GM hala ait olabilir. GM opel'i satmaya çalışıyordu. En son Opelin yarın %55i Kanadalı Magna ve Rus bankası Sternbank a satılacağını açıklanmıştı. Ayrıca Opel'i Alman hükümeti almak için baya çabalamıştı. Ki hala Opel Devlet desteği almaya devam ediyor. OPEL bugün hala arkasında Alman Halkının büyük emeği vardır. Ayrıca Fransızlar yada japonlar senin gözüne, kaşına hayran olduğu için araba satmıyor. Vur birini vur ötekine Fransızlar ne kadar Türkiye aleyhtarı bir ülke olduğu biliniyor. Ermeni soykırımını kabul eden ülkelerden biri.

Opel yada bilmem diğer yahudi markalarında arkasında yahudi olacağı bu kadar biliniyor da yada ne yaptıkları bu kadar eminseniz sen Ülkemizdeki Ülker gibi firmaların arkasındakilerin yada bazı Yeşil sermaye denen grupların arkasındakilerin bihabermisin?

Birincisi yukarıda yazlıanları yanlış anladınız herhalde ben opel için değil Peugeot için yahudi malı dedim. ki Opel'de de GM malı olmasından dolayı (Şimdi burada biraz anlatılmayan tarihten daha doğrusu bilinen kavramla komplo teorilerinden bahsetmek lazım Özetle:
    GM ile Opel arasındaki bağlar sanıldığı gibi ikibinli yıllarda değil çok önce Hitler Almanyasında başlar. Nazi Almanyasının araç üretiminin %70'i GM ve Ford tarafından gerçekleşmiş Opel fabrikalarında GM araçları üretilmiştir. Ve bilinen bir teori daha vardır ki bu da Zengin Yahudilerin Hitler'e sözde Yahudi soykırımı için yardım etmesidir.(Örnek Rothschild ailesinin Naziler için gaz üretmesi) Peki neden? sebep basit

Birincisi mazlum millet rolü oynanacak, ikincisi İsraile gitmeyi reddeden Yahudiler mecburi göçe tabi tutulacak üçüncüsü birçoğu Hazar Türklerinin torunu olan sonradan Yahudi olmuş doğu avrupadaki yahudiler temizlenecek; kısacası bir taşla iki kuş vurulacak; hem siyon gerçekleştirilecek, hem de necip! yahudi milletinin içindeki virüsler temizlenecek

Yani savaş zamanı büyük antisemitistler olarak gözüken GM ve Ford aslında her Püriten ABD vatandaşının sahip olduğu diğer şirketler gibi siyonizmin maşası olarak kullanılmıştır. Haliyle GM'de yahudi uşağıdır.

Velhasılı Peugeot doğrudan yahudi malıdır. GM ise yahudi uşağıdır bu kadar basit al birini vur ötekine

Son olarak Ülker'inde ne ...... olduğunu çok iyi biliyorum merak etme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asarhaddon -- 13 Ağustos 2010; 22:07:54 >

• Arkadaşımın 308'zinin arka süspansiyonları sesli çalışıyor bu mu konfor

Ayrıca daha sert arkalar oda bunu söylüyor

İç hacim ise 308 daha ferah

En iyisi iki aracıda test et
  • vallacok dolu dolu bi topic oldu bu
  • valla tercihim astraya kayıyor gibi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: A Hero

quote:

1. Güvenlik ve Sağlamlık 308 (astranın kronik elektornik arızaları)
    2. Estetik 308 (astarnın tasarımı cok eskidi)
    3. Konfor 308 (astra tabiri caizse odun gibi araba)
    4. Performans 308 (308 110hp adeta ucuyor )
    5. Donanım ve İç Hacim 308

1. Kronik arıza demişsin . Araç artık görevini yaptı bitirdi . Yeni kasası geldi . Sen hala kronik arıza diyorsun . Ayrıca araç 2004 ten beri yollarda .

2. Tasarımı eski demişsin . Merak etme . OPEL firması senin için yeni kasasını yaptı .

3. Odun gibi araba demişsin . Herhalde sen mercedesle karşılaştırıyorsun ki mercedes bile olsa yanında odun gibi kalmaz .

4. 110 hp uçuyor demişsin . 130 HP bir araca binsen ne diyeceksin çok merak ediyorum

Yani bir marka bu kadar mı aşağılanır ? Hadi karşındakiler cahil olsa neyse .

Tek kelimeyle sana da başka hiçbir şey demiyorum

Once biraz yavas ol, oha nedemek ??

Arkadasın soylediği astra bir eski kasa olan astra, yeni çıkan değil

1 Evet Kronik Elektronik arızaları var. Su anda 2010larda ne durumda bilmiyorum ama E5 de guvenlik seridinde gordugum kaputunu acmıs bekleyen astralar veya Opeli mahkemeye veren onlarca kullnıcısı benim bunu demem için yeterli

2 İyiki diyosun yenisi bile cıktı. Eski kasa eskide kaldı.

4- 110hp dizel i ben kastettim. 90 hp multijete gore ucar gider. Aynı hp ve tork olsa bile !.6 olması farkını gosterir.

Opel yıllardır kendi devrimini yapamadı, beleki İnsignia ve yeni Astra ile bunu yapmıstır kullanmadıgım için birsey giyemem.

1- Ben sımdıye kadar yolda bırakan opel gormedım demekkı sen hor kullanılmısları gormusun belkı o arızalar surucunun yuzunden ınıp adamlamı konustun
    2-0 km sı olan bır araç nasıl eskı kasa oluyor bı anlatırmısın opel astra uretırken 2kasa uretır
    3-Mondeo corolla daha konforluydu hahaha astra corolladan daha konforludur bu bılınmıs bır sey vectramı corolladan konforsuz onu gectım konforsuz odun gıbı oldugundanmı sokakta avensısden mondeodan daha fazla var
    4-ucar gıderken ne kadar ucar kac fark atra bırısı 150ye ulastıgında otekı 200demı olur ???
    sen herhalde astra f g h vectra a b c corsa zafıra omegayı felan kullandın ona gore genelleme yapıyorsun herhalde hadı bunları gectım araba fıyatlarındada bellı degılmı ornek olarak 2002 astranın bosunu alırken 2004-2005 307nın fullunu alıyorsun opel kotude ondanmı 2.elı bu kadar ıyı bır araç ???

• Ben 308'i tercih ederdim.. öncelikle bu opel bu peugeot ben gidiyim opel alıyım deme sakın tabi sen bilirsinde çok uzun süreler peugeot araç kullandım düzenli bakımını yaptırırsan seni üzmes.. ama Opel'de çok iyi bi firma test et hangisini beyenirsen onu al Hayırlı Olsun..
  • Astra H.
  • Yok kronik sorunmuş yok konforsuzmus yok adi bir arabaymış astra... Bunlar biraz abarti açıkcası.

Astra h uzun süre kullandım hala kullanan bir sürü tanıdığım var 170.000leri devirenler var.
    Benimde sevdiğim bir araç ancak piyasada yeterince var. Belkide bende uzunca kullandigim icin artik beni sıktı...
    308 daha yeni vede daha farklı bir araç. İyimidir kötümudür bilmiyorum ancak sıfır alacak olsam eş deger fiyatlarda ise 308i secerim yada ikinci el farklı alternatiflere yönelirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desiya -- 17 Ağustos 2010; 12:16:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: desiya

Yok kronik sorunmuş yok konforsuzmus yok adi bir arabaymış astra... Bunlar biraz abarti açıkcası.

Astra h uzun süre kullandım hala kullanan bir sürü tanıdığım var 170.000leri devirenler var.
    Benimde sevdiğim bir araç ancak piyasada yeterince var. Belkide bende uzunca kullandigim icin artik beni sıktı...
    308 daha yeni vede daha farklı bir araç. İyimidir kötümudür bilmiyorum ancak sıfır alacak olsam eş deger fiyatlarda ise 308i secerim yada ikinci el farklı alternatiflere yönelirim.

Opel için 170.000bin nedirki :)
  • ilk baslarda 308' e sıcak bakıyordum ama biraz sogudum galiba bu aractan, sanki astrayla göre farkedilir bir kalite farkı var aralarında.

Astranın da yüzü eskidi evet bu da bi gercek..

• eğer dizel arıyorsanız kesinlikle 308 derim.her yönden astradan çok önde
  • süspansiyonların sert olması bana göre ayrı bir zevk veriyor. heleki virajlara astrayla girmek çok heyecan veriyoo easy vitesse sport modda kullanım çok hoşr öncelikle senin ne istedigin önemli arabayı hovardaca sert kullanmayı seviyosan AStra kesinlikle 308 kullanmadım bilemiycem sadece dıştan gercekten hoş gözüküyo heleki o farlar yarım metre var sanki..
  • astra.. 2. eli de iyi..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.