Şimdi Ara

Astra H 1.6 115 HP (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
691
Cevap
27
Favori
136.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mR.gDk

Km az ve sadece önemli sayılmayacak ön tampon hasarı var. Pazarlık olduğunu da söylemiş. Bence ideal bir araç. Bendeki manuel olduğu için vites konusunda yorum yapamayacağım. Donanım olarak da hız sabitleyici gibi +ları var. Motor durumunu da aytıntılı kontrol ettirmek gerek.

H Kasa yı gerçekten seviyorum. Bunda bi xenon da olsa idi tadından yenmezdi Manuel de ort yakıtınız nedir?
  • metay51 kullanıcısına yanıt
    Hocam, ben arabayı neredeyse hiç yormadan sakin kullandığım için şehir içi 100 km ortalaması klima kapalıyken 9-9.5 civarı, açık ise +1 daha oluyor. Uzun yolda ortalama 110 km hız ile 100 km ortalamam 7-7.5 arası oluyor. Eğer az yaksın derseniz 90-95 km hızla 6-6.5 lt ye kadar indirebilirsiniz. Aracım 40bin km ortalaması ise 100km'de 8.3 lt
  • 2012 model 20.000-25.000 km arası temiz bulursam almak istiyorum. Aklıma takılan aynı model ve km'de olan magane, focus daha pahalı. Bu kasa opel neden görece daha ucuz?
  • Motor yağı ve istanbulda kaliteli bir özel servis tavsiyesi alabilirsem çok minnettar kalırım.
  • Astra 1.6 115 bg lpg li 50000 binde bakım için hangi yağı onerirsiniz.
  • tekin224 T kullanıcısına yanıt
    mobil1 veya castrol 5/30
  • Mobil 1 in hangisi ?
  • mobil new life 0-40 ya da mobil 1 esp 0-30. ikisi de olur.

fakat aldığınız yağın en az 2016, mümkünse 2017 olması gerektigini unutmayin, yagcilarin acilmadan rafta 5-10 yıl gider yalanına da inanmayin.
  • Eyvallah sağolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekin224

Astra 1.6 115 bg lpg li 50000 binde bakım için hangi yağı onerirsiniz.

castrol edge 5 40 kullandım bulunduğum şehirde mobil 1 bulamadığım için ve yazları sıcak oluyor diye 5 30 yerine 5 40 tercih ettim.
  • quote:

quote:

Astra 1.6 115 bg lpg li 50000 binde bakım için hangi yağı onerirsiniz.

castrol edge 5 40 kullandım bulunduğum şehirde mobil 1 bulamadığım için ve yazları sıcak oluyor diye 5 30 yerine 5 40 tercih ettim.

Bende yağı değiştireceğimde.5-30 düşünüyorum.Ancak ilk defa kendim alacağım.Bizim 1.6 araçlar ne kadar yağ alıyor.Kitapçıkta 4.5 litre yazıyor ama bazı servisler 3.7-3.8 arası koymuş dolu göstermiş yağ çubuğu diye okudum.
  • Aynen 4+1 al kalanı da lazım olur yada 5 litre al
  • quote:

Aynen 4+1 al kalanı da lazım olur yada 5 litre al

Sizin araç ne kadar yağ aldı peki.Filtre değişimi ile beraber ?
  • 4.75 dedi usta biraz kaldı yağ
  • quote:

4.75 dedi usta biraz kaldı yağ

Teşekkürler.
  • Merhabalar. 2005 corsa 1.3 cdti easytronic kullanicisiyim ve aracimi astraya yükseltmek istiyorum. H kasa otomatik 1.6 astra lpg de yakit tüketimi nasıldır kullanan biri yazabilir mi? Aracı genelde sakin kullanirim öyle fazla bi performans beklentim de yok, yokuşta bogulmasın yeter. Aslinda bunun da 1.3 cdti modelini düşünüyordum ancak yakıt tüketimi bana fazla geldi. Corsa 100km de 4.5 lt yakiyor yani yaklaşık 20 kuruş. Astra lpgde bu değeri aşar mı sizce? Günlük 150km yapıyorum 1lt bile önemli :)
  • Astra H LPG de iyi bugünkü fiyatlara göre 20-25 kuruş arası yakar.
  • mcakir0696 M kullanıcısına yanıt
    Bu sayfanın başında başka bir üyenin sizin sorduğunuz soruyla paralel olan sorusuna şu şekilde cevap vermiştim:

"Hocam, ben arabayı neredeyse hiç yormadan sakin kullandığım için şehir içi 100 km ortalaması klima kapalıyken 9-9.5 civarı, açık ise +1 daha oluyor. Uzun yolda ortalama 110 km hız ile 100 km ortalamam 7-7.5 arası oluyor. Eğer az yaksın derseniz 90-95 km hızla 6-6.5 lt ye kadar indirebilirsiniz. Aracım 40bin km ortalaması ise 100km'de 8.3 lt"
  • OPEL ASTRA ARAÇ ALDIM RUHSATTA ENJOY YAZIYOR FAKAT ENJOY KASADA HIZ SABİTLEME YAGMUR FAR SENSORU BULUNMUYOR BU ARACIN TAM MODELİ NEDİR SİZCE.
  • Arkadaşlar 1.6 easytronic astra sahibiyim. Sizlere danışmak istediğim bir konu var. Aracım son 1 aydır özellikle yokuşlarda çok nazlanarak kalkıyordu ve 2. vitese geçmesi çok zaman alıyordu. Geçenlerde ışıklarda duracağım anda stop etti ve bir süre çalışmadı. Akabinde çalıştırıp vitese geçirmek istediğimde tık tık sesi eşliğinde araç kalkmadı yani muhtemelen vitese geçemedi. Bu aralar ise sabah ilk çalıştırıp vitese geçirmemle araç pati çekerek kalkmak ister gibi atik davranıyor ve frenle neredeyse zar zor durduruyorum ve tekleyerek yavaşlıyor.

Bu sorunlar için 2 gün önce özel servise gittim. Bilgisayara bağladılar aracı ve her şeyin normal göründüğünü, müdahale etmek için hata kodu vermesi gerektiğini söylediler ve 2 gün onlar denedi aracı. Bugün sabaha hatayı yakaladıklarını söyleyerek aradılar. Vites kontrol ünitesinde sorun olduğunu bunu tamir edebileceklerini fakat şanzımanı indirmelerini gerektiğini ve indirdiklerinde baskı balatanın da değişmesi gerekebileceğini söylediler. Fiyat sorduğumda ise maksimum 2000 tl tutar dedi usta. Sizce bu fiyat normal midir ve bu sorunları yaşayan ve yaptıran oldu mu daha önce hiç?

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.