Şimdi Ara

Astra H 1.6 115 HP (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
691
Cevap
27
Favori
136.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben 2012 model araç sahibiyim. ilk sahibi tam 2 yıl kullandı 35000 de bana sattı. problem yaşamadı. ben de tam 2 yıldır kullanıyorum. 60000 de araba hala sorun yaşamadım.
    Araba 1000km den beri tüplü.

bir dostumda da 2011 model dizeli var. ankaradan yola çıkıp romaya kadar gitti. italya ve balkan turu yapıp geldi. şehir içi ankarada (ve çok agresif) kullanıyor. 120000 km falan onun araba da hala şanzuman problemi yok.
  • naldemirci N kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    2013 model aracın bahsettiğiniz arızalar göstermesi, sizden önceki sahibinin araca nasıl davrandığıyla ilgilidir. Model/araç kötülemeniz sizin yaşadığınız şanssızlıklardan kaynaklı diye düşünüyorum.
    Bende de aynı model benzinli ve düz vites versiyonu mevcut, sıfır alındı ve bugüne kadar hiç bir mekanik/elektronik arızadan ötürü yolda bırakmadı.
    Öncelikle araca lpg sistemi monte edilmiş, ki bu tür uygulamalar serviste yapılsa dahi belli şartlar altında garanti kapsamındadır. Bir kere aracın orijinal motor aksamı ile oynanmış, ancak servisin ilgisizliği kısmına ben de tepkiliyim. Madem ki uygulamayı yapıyor, müşterisi ile ilgilenmesi gerek. Opel fanı değilim ancak bu sorunlar her araç markasında karşılaşılan problemlerdendir.
    Lpg sistemlerinin, özellikle uyumlu olmamasından ötürü, Opel marka araçlarda subap eritmesi gayet normal ve bilinen bir durum. Lpg sistemini siz monte ettirdiyseniz buna göre de hazırlıklı olmanız gerekirdi.
    Easytronic vitesin yolda bırakması ise tamamen kullanıma bağlıdır. Siz araca ne kadar yük bindirirseniz, bir gün gelir o yük omzunuzda kalır. Size tesadüf etmesi dediğim gibi şanssızlık, ancak otomatik vites araç alırken biraz tereddütlü olmak lazım hele hele ikinci elde.
    Elektronik beyinli bir aracı kullanım kaynaklı arızalardan ötürü, teknoloji dışı kalmış Şahin modelle karşılaştırmanız ise trajikomik bir durum olmuş. Bahsettiğiniz araç da genellikle sanayiden çıkmayan, metamorfoz geçiren bir araç?

• Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım hızlıca birkaç sorum olacak,

Aracım 2010 astra h essentia 1.6 manuel benzinli 115hp

LPG taktırmayı düşünüyorum araç 99binde ama sübap erimesi problemi aklımı kurcaladı pahalı bir malzeme sonuçta kar edelim derken aynı hesaba gelecek gibi duruyor,

Aracın hafif bakımları 1 ay önce yapıldı ağır bakımlarını ne zaman yaptırmalıyım? (trigeri kmsi geldiğinde zamanında değişti)

Yakıt tasarufu için bana ne önerirsiniz? (lastik basıncı, devir aralıkları, şu hava filtreyi taktırsan daha iyi vs.)

Birde vites geçişleri sorunlu gibi geldi bana özellikle 1'den 2'ye atarken klik klik ses geliyor motor kısmından, ayrıca vites geçişleri esnasında debriyaj pedalında titreme mevcut ayağımı koyduğumda hissettiriyor acaba baskı balata mı değişecek?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • 2. el almak istediğim j kasa 1,6 115bg aracın expertizinde pc şanzıman hatası verdi. tabi korktum, kod: ''P0878 yağ basınç şalteri yüksek gerilim'' yazıyor.. böyle bir şeyle karşılaşan varmı acil yardımınızı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gordon Gekko

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım hızlıca birkaç sorum olacak,

LPG taktırmayı düşünüyorum araç 99binde ama sübap erimesi problemi aklımı kurcaladı pahalı bir malzeme sonuçta kar edelim derken aynı hesaba gelecek gibi duruyor,

Aracın hafif bakımları 1 ay önce yapıldı ağır bakımlarını ne zaman yaptırmalıyım? (trigeri kmsi geldiğinde zamanında değişti)

Yakıt tasarufu için bana ne önerirsiniz? (lastik basıncı, devir aralıkları, şu hava filtreyi taktırsan daha iyi vs.)

Birde vites geçişleri sorunlu gibi geldi bana özellikle 1'den 2'ye atarken klik klik ses geliyor motor kısmından, ayrıca vites geçişleri esnasında debriyaj pedalında titreme mevcut ayağımı koyduğumda hissettiriyor acaba baskı balata mı değişecek?

Hayırlı olsun,

Düz vites için konuşmak gerekirse; Aracı normal performansta kullanırsan fazla yakmıyor, senede 20.000 km altında yapıyorsan lpg işine hiç bulaşma.

LPG'den memnun kalan da var, sorun yaşayan da var. Şans işi biraz.

• Merhaba arkadaşlar. Ben de astra h sahibi olmayı planlamaktayım. Bu konu hakkında araç sahiplerinden bazı bilgiler edinmek istiyorum. Öncelikle bulunduğum şehirde 2013 model 1.6 enjoy twinport 27500 km de olan araç için 42bin tl fiyat aldım. Biraz daha zorlasam belki az daha aşağı cekebilirim fiyatı. Sizce bu fiyat nasıldır. Araçta boya hasar yok bu arada ve araç manuel hb. İkinci bir sorum bu araçlarda lpg kullanımı uzerine. Lpgden hiç anlamayan biri olarak ve astralarda lpgnin sıkıntı yaptığını duyduğum için lpgye mesafeli duruyorum. Oysa aynı donanımda ve kmde 2012 model ve istediğim renk olan beyaz renk astrayı 41000 tlye veriyorlar. Ve henüz pazarlık dahi yapmadım. Gerçekten çok kararsızım lpgnin sorun yaratmayacağını bilsem daha uygun fiyata daha iyi yakıt tüketimine ve tercihim olan renge sahip olacağım. Lpgden uzak durmakta haklı mıyım yoksa kendi kendimi mi kazıklıyorum :) bu konularda yardımcı olursanız çok makbule geçer . Yardımcı olacak forum erbabı çıkarsa şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi invoker_ -- 20 Haziran 2016; 4:39:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar değişeniz ve boyasız 37 bin km astra essentia comfort LPG'li. 2011 model kaç para yapar sizce?

• Arkadaşlar aracımı satıyorum...326918222 ilan numaralı sahibinden.com da...Kazası yok sadece arka tampon değişti birde sağ ön çamurlukta temizlik boyası var gerisinde bir şey yok.Uzman ekspertiz raporları var dileyene gösteririm dileyende kendi ekspertize sokabilir.. 2010 model h kasa otomatik cosmo 1.6 benzin+lpg li 119bin kmde...Özel araçtır 2010 h kasa cosmo ben başka göremedim ilanlarda yada yollarda...Dosta gider...0507 507 95 55 telefon numaram...İyi forumlar arkadaşlar.
     Astra H 1.6 115 HP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lesperanz -- 9 Ağustos 2016; 14:07:21 >

• Bende aranıza yeni katıldım , biraz pahalı oldu ancak .. hasae kayıtsız ,hatasız , boyasız 28.000 km de 2012model manuel. 16.000km de yetkili serviste boya koruma ve landirenzo tüp takılmış 43.900 e aldım 1.6 essentia comfort.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Astra H 1.6 115 HP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LegendaryTURK -- 9 Ağustos 2016; 19:54:41 >
  • Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.Essentia ama comfort paket yok bu araçta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdm6

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.Essentia ama comfort paket yok bu araçta.

sağ olun hocam. evet yokmuş neyse canımız sağ olsun :)

• Vay be 2013 araliginda sifir olarak 35.000 liraya aldigim araca simdi millet ikinci el olarak 44.000 lira veriyor. birisi bu ikinci eldeki fiyatlara dur demeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: jvcjvc

Vay be 2013 araliginda sifir olarak 35.000 liraya aldigim araca simdi millet ikinci el olarak 44.000 lira veriyor. birisi bu ikinci eldeki fiyatlara dur demeli.

2011 Elegance donanım honda Cıvıc'e 56bin istenen ülkede bu fiyatlar normal kalıyor malesef... Bende bu fiyata yakın aldım...Enflasyon ve zam bindirme böyle birşey
  • quote:

Orijinalden alıntı: vaegir

Arkadaşlar değişeniz ve boyasız 37 bin km astra essentia comfort LPG'li. 2011 model kaç para yapar sizce?

Bu arabaların piyasasını 3 yıldır araştırıyorum. 2 kez astra h 2012 essentia satın aldım. Benim tahminim 43bin tl ile 47bin tl arasında değişir. Comfort olmaz ise biraz daha uyguna bulursun. Bu arada aracın rengi de fiyat farkettiriyor

• Bende değişensiz ve boyasız olanı 63 binde 39500 e aldım çok geldi ama 30bin TL ye kadar olan araçlar hep yüksek km lı ve iyi olmayan araçlar bu konforda ve bu km de olan astra larin fiyatınin bu kadar çıkması normal ben binilecek başka araba bilmiyorum güzel araçlar astralar.

• quote:

Orijinalden alıntı: errorinside

ben 2012 model araç sahibiyim. ilk sahibi tam 2 yıl kullandı 35000 de bana sattı. problem yaşamadı. ben de tam 2 yıldır kullanıyorum. 60000 de araba hala sorun yaşamadım.
    Araba 1000km den beri tüplü.

bir dostumda da 2011 model dizeli var. ankaradan yola çıkıp romaya kadar gitti. italya ve balkan turu yapıp geldi. şehir içi ankarada (ve çok agresif) kullanıyor. 120000 km falan onun araba da hala şanzuman problemi yok.

1.6 astra h 2007 model 121binde. 70bin km dir lpg ile kullanıyorum(brc m10 lpg kit).
    Allaha çok şükür, termostat ve devir daim pompasindan başka bir sorun yaşamadım...

• quote:

Orijinalden alıntı: Gordon Gekko

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım hızlıca birkaç sorum olacak,

Hiç durmayın hemen lpg taktirin.
    Yalnız bir kaç şeye dikkat etmek ggerek.
    Taktıracağınız lpg kiti ve montaj yapan ustanın bilgisi özeni,
    Lpg takıldıktan sonraki bilinçli kullanım( Örneğin, sürekli çok yüksek devirde aracı kullanmak[4000-6500 devir aralığı] motorda benzine göre daha fazla ısı açığa çıkaran lpg nin motora zarar vermesine neden olacaktır). Kaldı ki bunun iiçin bile artık çareler var( Benim kkullandığım kit 3500 devir ve belli bir basınçtan sonra belirli zaman aralıklarında(%20) oranında benzin püskürterek ısınma problemlerinin ortadan kalkmasını sağlıyor.

Kısaca beklemeyin...

• quote:

Orijinalden alıntı: jvcjvc

Vay be 2013 araliginda sifir olarak 35.000 liraya aldigim araca simdi millet ikinci el olarak 44.000 lira veriyor. birisi bu ikinci eldeki fiyatlara dur demeli.

Sizin 4 sene önce verdiğiniz para değeri şimdi ne kadar acaba dolar, enflasyon vs üzerinden bir hesaplayın derim :)

• poyraz_371 kullanıcısına yanıt
    Hocam oncelikle tesekkur ederim,

Hangi marka ve hangi kit lpg taktirdiniz acaba?

Kac km oldu lpg taktirali?

Lpgyi taktirdiktan sonra gozunuze carpan hissedilir bir degisim.oldu mu aracta? (yakit tasarrufu haric :))

100kmde ortalama kac lt LPG yakiyor arac ozellikle sehir ici?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar öncelikle herkese merhaba

astra 1.6 classic 2012 de sıfır almıştım. aracım şuanda 50bin km de ve bakıma götüreceğim.

son zamanlarda arabamın klimasından garip bir koku geliyor sanki yanık kokusu gibi bunun sebebi nedir bilen varda aydınlatın beni bu konuda ? hatta bi ara merak edip durup kaputu açtım hararet fln yok arabada ama koku var ve nereden kaynaklanıyor çözemedim gitti.

birde aracıma tüp taktırmak istiyorum çünkü bu araba uzun yol arabası bana göre şehir içinde resmen içiyor benzini :D tüp taktıranlar marka fln önerisi yapabilirse çok iyi olur birde deneyimlerini aktarırsa

şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeah4everr -- 16 Ekim 2016; 16:47:24 >
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.