Şimdi Ara

Astra H 1.6 115 HP (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
692
Cevap
27
Favori
136.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hızlanma ve son hız ortalama seviyede ancak, limitleri çok yüksek ve stabil bir araç. Baya dik bir yokuş aşağı 220-230 gibi hızlarda gittiğim zaman, bir an bile olsa güvensizlik vermesi, titremesi, gariplikler yapmasını bekledim. 130 km' de nasıl gidiyorsa, aynı şekilde devam etti. Bu modelin veya markanın hayranı değilim ancak fren, yol tutuş, yolu okuma ve stabil kalma yönünden, bu aracın limitleri çok çok yüksek. Kalkışlarda plaka okutma, uzun yolda bmw' ye selektör çakma gibi istekleriniz yoksa, her türlü tatmin edecek bir araç. Motor ve rüzgar gürültüsü performansı ise 120' den sonra berbattır.
  • Arkadaşlar 2011 1.6 enjoy plus hactback 42 liraya anlaştık alınır mı sizce değişen ge boya yok memnun musunuz araçtan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolasx

Arkadaşlar 2011 1.6 enjoy plus hactback 42 liraya anlaştık alınır mı sizce değişen ge boya yok memnun musunuz araçtan

Kilometresi nasıl fazla yapmamışsa ayrıca tüp varsa fiyat olarak iyi. Hayırlı olsun.

Ben de 2012 var gayet memnunum.
  • Arkadaşlar yeni opel sahibi oldum 2011 model ancak enjoy plus diye aldık ruhsatta classic essentia yazıyor fakat araç full yağmur sensörü otomatik dikiz aynası hız sabitleyici park sensörü vs. Kafam karıştığı için biraz araştırma yaptım bu paket essentia konfor paketiymiş sanırım ve enjoy plus ile aynı özelliklere sahipmiş doğru mudur? Satarken herhangi bir dezavantajı var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: alpbatu

quote:

Arkadaşlar 2011 1.6 enjoy plus hactback 42 liraya anlaştık alınır mı sizce değişen ge boya yok memnun musunuz araçtan

Kilometresi nasıl fazla yapmamışsa ayrıca tüp varsa fiyat olarak iyi. Hayırlı olsun.

Sağ olun hocam fiat palio dan sonra canavar gibi geldi bugün ilk kez kullandım da :) km 82 binde atiker tüp takılı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolasx -- 7 Haziran 2017; 21:3:20 >
  • quote:

quote:

quote:

Sağ olun hocam fiat palio dan sonra canavar gibi geldi bugün ilk kez kullandım da :) km 82 binde atiker tüp takılı

Gayet güzel... kazasız, sağlıklı günler dilerim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Gayet güzel... kazasız, sağlıklı günler dilerim.

Teşekkürler kardeşim :)

• Merhaba,

Yetkili serviste rot ayarı sonrası açı sensörü ayarları yaptıran oldu mu?
    Bilginiz var mı?

Teşekkürler.
  • https://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-opel-astra-1-6-enjoy/doktordan-ilk-sahibinden-temiz-opel-astra-sedan/6715532 merhaba arkadaslar linkteki araci almak istiyorum 88 binde easytronik onerir misiniz bitek arka bumper değişmiş. Bakimlari yapilmis.Tuplu değil enjoy paket.40 bine almayi düşünüyorum .lütfen yardim edin kafam allak bullak bu simdi 115 beygir olup esp li olanlardan degil mi? Sizce almali miyim simdiden cok tesekkurler alirsam ilk arabam olacak

• arkadaşlar 2 haftadır radyatör kısmından koku geliyor, yani şu bildiğiniz sıcaklık kokusu.

arabayı garaja her park ettiğimde fan devreye giriyor fakat geçenlerde çıkan ses uçak pervanesi gibiydi. bu haftaiçi servise götüreceğim sizce sıkıntı neyden kaynaklanıyor olabilir.

hararet mi yapıyor dicem de geçenlerde çok kısa mesafede gidip geldim yine yaptı.

araç: opel astra h 1.6 essentia easytronic
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmazturk26

Arkadaşlar 1.6 easytronic astra sahibiyim. Sizlere danışmak istediğim bir konu var. Aracım son 1 aydır özellikle yokuşlarda çok nazlanarak kalkıyordu ve 2. vitese geçmesi çok zaman alıyordu. Geçenlerde ışıklarda duracağım anda stop etti ve bir süre çalışmadı. Akabinde çalıştırıp vitese geçirmek istediğimde tık tık sesi eşliğinde araç kalkmadı yani muhtemelen vitese geçemedi. Bu aralar ise sabah ilk çalıştırıp vitese geçirmemle araç pati çekerek kalkmak ister gibi atik davranıyor ve frenle neredeyse zar zor durduruyorum ve tekleyerek yavaşlıyor.

Bu sorunlar için 2 gün önce özel servise gittim. Bilgisayara bağladılar aracı ve her şeyin normal göründüğünü, müdahale etmek için hata kodu vermesi gerektiğini söylediler ve 2 gün onlar denedi aracı. Bugün sabaha hatayı yakaladıklarını söyleyerek aradılar. Vites kontrol ünitesinde sorun olduğunu bunu tamir edebileceklerini fakat şanzımanı indirmelerini gerektiğini ve indirdiklerinde baskı balatanın da değişmesi gerekebileceğini söylediler. Fiyat sorduğumda ise maksimum 2000 tl tutar dedi usta. Sizce bu fiyat normal midir ve bu sorunları yaşayan ve yaptıran oldu mu daha önce hiç?

Hocam merhaba bende 1.6 easytronic astra sahibiyim. Yaşadığınız sıkıntıları bende şuan yaşıyorum.

Servis e bende gittim herhangi bir arıza lambası yanmadiğı için birşey yok dediler. Sonra aracı onlara bıraktm birgün.

Sonuç olarak baskı balata nin değişmesi gerektiğini ve şanzıman beyninin tamire gitmesi gerektiğini söylediler.

Tahminen 2000 TL masrafı olur dediler acaba çözüm bumu?

Tecrübenizi paylaşabilirmisiniz şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: sdtylmz1071

quote:

Orijinalden alıntı: yilmazturk26

Arkadaşlar 1.6 easytronic astra sahibiyim. Sizlere danışmak istediğim bir konu var. Aracım son 1 aydır özellikle yokuşlarda çok nazlanarak kalkıyordu ve 2. vitese geçmesi çok zaman alıyordu. Geçenlerde ışıklarda duracağım anda stop etti ve bir süre çalışmadı. Akabinde çalıştırıp vitese geçirmek istediğimde tık tık sesi eşliğinde araç kalkmadı yani muhtemelen vitese geçemedi. Bu aralar ise sabah ilk çalıştırıp vitese geçirmemle araç pati çekerek kalkmak ister gibi atik davranıyor ve frenle neredeyse zar zor durduruyorum ve tekleyerek yavaşlıyor.

Bu sorunlar için 2 gün önce özel servise gittim. Bilgisayara bağladılar aracı ve her şeyin normal göründüğünü, müdahale etmek için hata kodu vermesi gerektiğini söylediler ve 2 gün onlar denedi aracı. Bugün sabaha hatayı yakaladıklarını söyleyerek aradılar. Vites kontrol ünitesinde sorun olduğunu bunu tamir edebileceklerini fakat şanzımanı indirmelerini gerektiğini ve indirdiklerinde baskı balatanın da değişmesi gerekebileceğini söylediler. Fiyat sorduğumda ise maksimum 2000 tl tutar dedi usta. Sizce bu fiyat normal midir ve bu sorunları yaşayan ve yaptıran oldu mu daha önce hiç?

Hocam merhaba bende 1.6 easytronic astra sahibiyim. Yaşadığınız sıkıntıları bende şuan yaşıyorum.

Servis e bende gittim herhangi bir arıza lambası yanmadiğı için birşey yok dediler. Sonra aracı onlara bıraktm birgün.

Sonuç olarak baskı balata nin değişmesi gerektiğini ve şanzıman beyninin tamire gitmesi gerektiğini söylediler.

Tahminen 2000 TL masrafı olur dediler acaba çözüm bumu?

Tecrübenizi paylaşabilirmisiniz şimdiden teşekkürler...

Hocam merhabalar. Mesajınızı yeni görüyorum kusura bakmayın.
    Öncelikle yaşadığımız çok sinir bozucu bir durum geçmiş olsun diyeyim. Ancak ben o sıkıntıları 1 ay kadar yaşadıktan sonra aracım kendi kendine düzeldi ve yine 1-2 aydır çok şükür sıkıntısız biniyorum. Aracın daha önce 2-3 gün ustada kaldığını söylemiştim. Hatta aracı en son almaya gittiğimde beraber test sürüşüne çıktık ve usta çok zorlamasına rağmen araç hata yapmadı. Bana en son dediği:

"Evet araç bir kere sıkıntı yaptı ama bilgisayara bağlı olmadığı için problemin kaynağını net olarak bilemiyoruz. Şimdi de gördüğün gibi bir sıkıntı vermedi. Şu an senin bu aracı böyle kullanmanda bir sakınca yok, tamamen bozulana kadar devam et. Nerede yolda kalırsan o zaman beni ara ben alır götürür yaparım. Ama diyorsan ben bu şekilde kullanamam, o zaman 2000 tl yi gözden çıkar. Çünkü hatanın net olarak kaynağını bilmediğim için hem vites robotuna hemde baskı balataya müdahale edeceğim. Baskı balata 1200 vites robotu 800 civarı ikisinide söküp takıp deneyip bakacağım için belkide sana gereksiz masraf çıkar. Benim tavsiyem seni yolda koyana kadar bin".

Bana bunu dedikten sonra teşekkür edip aracı aldım gittim. 10 gün kadar daha zaman zaman sabah yaşadığım problemi yaşayarak devam ettim dişimi sıktım bozulana kadar inatla bindim. Ve sonra bu olay olmamaya başladı. Derken 1 kere daha yaptı sonra yine olmadı ve dediğim gibi 1-2 aydır sıkıntı yaşamıyorum. Hatta bu olaydan sonra 3000 km civarı yol yaptım. Antalya, Ankara, Bolu, Eskişehir gittim geldim. Hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Yani tam olarak sorunun kaynağını öğrenemedim. Ama ustanın dediğine göre kullanmamızda sıkıntı yaratacak bir durumu yok. Ve kolay kolay bizi yolda bırakacak bir şeyde değilmiş. İsterseniz sizde bir süre daha bekleyin. Tek sıkıntım klima açıkken araç ilk kalkışta zorlanıyor gibi geliyor. Ama bunun bahsettiğimiz sorundan kaynaklandığını düşünmüyorum. Belki yağ değişim zamanı yavaş yavaş geldiğinden olabilir.

• sdtylmz1071 S kullanıcısına yanıt
    slmlar.

arkadaşlar sorunu bulup tamir işlemi yaptınız mı? Sorununuz devam ediyor mu paylasırsanız sevinirim.

Baskı balata değişim için servisler yüksek fiyat veriyorlar. Bana ortalama 1700-2000 tutar demişlerdi.
    Debriyaj setini(LUK marka) + Rulman = 600TL aldım. bugun ustaya bıraktım değiştirecek.Bakalım nasıl olacak.

Birde merak ettiğim konu serviste ustalar araca binince debriyajın bitik olup olmadığını hemen nasıl anlamıyorlar ilginç?
  • Arkadaşlar Astra h kasa 2005 sahibinden de 105 bg yazıyor bunun hangi modeli 115 bg

• quote:

Orijinalden alıntı: ebabil__

Arkadaşlar Astra h kasa 2005 sahibinden de 105 bg yazıyor bunun hangi modeli 115 bg

https://www.auto-data.net/tr/?f=showSubModel&modeli_id=252#Astra H
  • 2014 Astra H Classıc 3 Essentia ile aranızdayım.Daha önceki aracım Almeraydı.Ondan önce S60,golf,uno gidiyor işte.
    Almerayı kırk kere söktüm kırk kere taktım diyebilirim.Çelik gibi arabaydı.Tam bir f/p ve değeri bilinmeyen aractı.
    Uno sayesinde sanayicilerle kirve oldum.Golf dizaynı ve malzeme kalitesi hoşuma gitmemişti.S60 ise yakıt ve malzeme konusunda içler acısı diyebilirim.
    Araçlara pek yabancı sayılmam anlayacağınız.

Öncelikle diğer araçlara göre hoşuma gidenleri yazayım.
    Konfor,yakıt ve güvenlik üst düzeyde,çok beğendim.
    Kapı,ön travers,yan direklerde çelik bar olması ve kaportanın nissan kadar sağlam olması opele karşı önyargılarımı attı doğrusu.
    Güvenlik gerçekten oldukça ileri düzeyde.Yakıt konusunda kullandıklarım içinde en iyisi.
    1 lt lpg-benzin ile en sert kullanımda şehiriçi 12 km.Daha ne olsun.3000 km kullanmama ragmen gr yağ eksiltmesi yok.
    Opeller yağ eksiltir diyorlardı ama yok.Ruhsatta A16XER yazıyor OBD11 cihaza bagladığımızda Z16XER çıkıyor.
    Belki çelik subap olduğu için yağ eksiltmesi olmuyor olabilir.Yağ castrol edge 5w30.
    Ama neden ruhsatta A16XER yazıyor anlamışta değilim.Üst kapağı söktüm subaplar çelik.
    Konfor ise süspansiyon ve donanımla alakalı.Oldukça güzel.Ufak tefek eksiklikler yok değil.

Hoşuma gitmeyen ve kafama takılanlarda yok değil.
    Astranın dış kapı plastik aksamları pek hoşuma gitmedi açıkcası.
    Onca para ver bir kartel koruması bile yok.Kaput yalıtımını söylemek bile istemiyorum.
    Allahtan birçok yerine ses yalıtımı ve alt kısma pütür uygulaması yapılmış.
    Neyse ilk işim kartel koruma uygulaması oldu.Oldukçada ucuz bu hoşuma gitti.
    Çünkü kartel alttan alacak bir darbeyle çok daha yüklü masraf çıkartabilir.Kartel çok sağlam sayılmaz.
    Kaput yalıtımını ise ince,ısıya dayanıklı türden uygulamak istiyorum.Orjinali çok kaba,ağır ve hoş görünmüyor.
    Aracı ağırlaştırmak değil hafifleştirmek ilk amacım.6-7 kg havuz paspas yerine 2 kg gecmeyen kaliteli bir paspas daha iyi olur.
    205/55/16 ya da 205/60/16 lastikler yol tutuşunda iyi olsada ara hızlanmalarda biraz gecikmeye sebep oluyor.
    195/60/16 V serisi biraz daha iyi olur kanaatindeyim.H serisi biraz daha fazla zıplar.Acaba 195/60/16 kullanan var mı?
    Anlayamadığım bir durum ise 115 hp/150 nm olsada hantal gibi sanki.Artık aracın ağırlığı mı lastik uyumsuzluğu mu bilemedim.
    Belki krank-eksantrik sensör,boğaz kelebeği kirliliğidir.
    Ancak vites şanzuman dişlileri biraz daha küçük buda uzun yolda yüksek hızlara kısa sürede ulaşmak için olsa gerek.
    Araca hükmedebilmek için iki defa op com cihazı aldım bir türlü bağlanamadım ECUya.
    Neyse ki yakında op com 1.75 versiyon çıkacakmış.Delphi universal cihaz alayım diyorum ama astra cinslik yapar ve birçok ayar yapamazsam diye korkuyorum.ECU'ya özel serviste Tech 2 cihazıyla bağlanmıştık.
    Araca binince ya da her kapıyı açışta ön arka okuma lambalarının yanması hoşuma gitmiyor.En azından manuel yakıp söndürebilmeliyim.
    Röle ile halledebilirim ancak ECU aktif pasif etme ayarı felan var mıdır bunlarıda öğrenmek istiyorum.
    Araç comfort paket.Ancak anahtara basılı tuttugum halde camların hepsi kapanmıyor.Bunun için cam kaldırma modülü mü
    değişmeli yoksa ECU'dan gizli özellikler mi açılmalı?
    Aracımda LR Evo lpg kiti mevcut.Kablosu var ama omegas yazılımı var ve uymuyor.Acaba Evo yazılımı set up dosyası olan var mı?
    Bana yollarsa dua ederim.Ücret karşılığıda alabilirim.
    Herkese kazasız günler dilerim.Sorularıma cevap verecek arkadaşlarada şimdiden Teşekkür ederim.

• volverin33 kullanıcısına yanıt
    üstad yazdıkların içinde dikkatimi çeken ş.içi 1lt lpg ile 12km yapman.(diğer hususlar aynı artısı-eksisi)
    nerde yaşıyorsun-ş.içi trafiğin yogun olmasa gerek. yada sen ş.içi olarak hep uzun yol yapıosun.
    1lt ile 9-10km üzeri yol yapanlar tavsiyenizi almak isterim.
  • emrahayh E kullanıcısına yanıt
    30lt ile ş.içi 370km i görüyorsan maşallah o araca iyi bak.
    8,1/100km (30lt/370km) çok iyi bir değer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle_3406

30lt ile ş.içi 370km i görüyorsan maşallah o araca iyi bak.
    8,1/100km (30lt/370km) çok iyi bir değer.

Sana katılıyorum, haklısın.

Aynı araçtan bende de var 30 litre ile şehir dışında 350-400 km. civarı yol yapıyorum.
  • alpbatu kullanıcısına yanıt
    üstad ş.içi tüketimin ne kadar?
    istanbul ş.içi 11,5-12lt/100km bende.
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.