Şimdi Ara

ASTRA AFL FAR KULLANIMI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
1
Favori
16.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar konu başlığında belirttiğim üzere aracımda bu far sistemi mevcut.Gerek aydınlatması,gerek virajlarda döndüğüm tarafa hareketlenmesi muazzam.

Ama benim merak ettiğim bir husus var; Bu far sisteminde 9 farklı mod olduğunu söyleniyor.Ancak ben sadece otomatik uzun modundan faydalanabiliyorum.

Diğer modlar bana hissettirmeden mi devreye girer?Yoksa herhangi bir müdahelede bulunmam gerekir mi?Ya da benim sistemimde bir sorun mu mevcut?

Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim..

• En çok istediğim özellik şu afl. Kesinlikle güvenlik açısından her araçta bulunmalı. Bu konu için araç kitapçığını bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

En çok istediğim özellik şu afl. Kesinlikle güvenlik açısından her araçta bulunmalı. Bu konu için araç kitapçığını bakın

Evet kitapçığa da baktım ama manuel kullanım ya da otomatik kullanım gibi bir ibare yok.Bunun olmaması otomatik olduğunu düşündürtüyor ancak,ben yolda giderken yola göre ışık düzeni sağladığının farkında değilim.Böyle olması normal midir?Yoksa sistemde bir sorun mu var?
  •  ASTRA AFL FAR KULLANIMI
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ferrari

ASTRA AFL FAR KULLANIMI

İş yerinde olduğum için yaptığınız paylaşımı muhtemelen güvenlik ayarları nedeniyle göremiyorum.Yine de teşekkürler
  • SEMOZA45 kullanıcısına yanıt
    Bu tabloda sistem otomatik olarak değiştirir gibi anlaşılıyor.

ASTRA AFL FAR KULLANIMI
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

ASTRA AFL FAR KULLANIMI
    sistem hızınıza, hava durumuna ve yolun eğimi gibi özelliklere göre ışığın odak noktasını ayarlıyor yani size en optimum aydınlatmayı sağlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

ASTRA AFL FAR KULLANIMI

İşte bunlardan otomotik uzun ve viraj içi hareketinden başka birisini hissedemiyorum.Bu normal midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uk79

sistem hızınıza, hava durumuna ve yolun eğimi gibi özelliklere göre ışığın odak noktasını ayarlıyor yani size en optimum aydınlatmayı sağlıyor.

Yani bunu bana hissettirmeden mi yapıyor?Yoksa bunu yaparken ben fark eder miyim?
    his konusu şöyle ,siz yola bakarken hızınız değiştikçe ışığın aydınlatma şeklinin değiştiğini eğer dikkatli iseniz fark ediyorsunuz.
  • quote:

his konusu şöyle ,siz yola bakarken hızınız değiştikçe ışığın aydınlatma şeklinin değiştiğini eğer dikkatli iseniz fark ediyorsunuz.

Viraj içi aydınlatmayı hissediyorum,geri vites aydınlatmasını hissediyorum,otomatik uzunları hissediyorum(kolu ileri ittirerek) ama diğerlerini hissetmiyorum.Sistemde herhangi bir sorun olsa onları da hissedemem sanırım
    Sorun yok hacı, o belli hız aralıklarında mod değiştiriyor, ileriyi önünü yanları falan gösteriyor ama öyle uzunları açmışsın gibi çat diye değişim olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadri.abi

Sorun yok hacı, o belli hız aralıklarında mod değiştiriyor, ileriyi önünü yanları falan gösteriyor ama öyle uzunları açmışsın gibi çat diye değişim olmaz.

İyi o zaman en azından içim rahatladı:)

Cevaplar için teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEMOZA45

quote:

Viraj içi aydınlatmayı hissediyorum,geri vites aydınlatmasını hissediyorum,otomatik uzunları hissediyorum(kolu ileri ittirerek) ama diğerlerini hissetmiyorum.Sistemde herhangi bir sorun olsa onları da hissedemem sanırım

normal hissetmemeniz çünkü değişim olduğu hızlara saniyede çıkmıyorsunuz,hızınızın artma oranında değişim oluyor o arada siz yola konsantre olduğunuzdan bunu anlayamazsıznız ,zaten sistemde arıza olduğunda anında uyarı veriyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SEMOZA45

quote:

normal hissetmemeniz çünkü değişim olduğu hızlara saniyede çıkmıyorsunuz,hızınızın artma oranında değişim oluyor o arada siz yola konsantre olduğunuzdan bunu anlayamazsıznız ,zaten sistemde arıza olduğunda anında uyarı veriyor

Cevap için teşekkürler.Bilmediğimiz konularda aydınlanıyoruz..

• sadri.abi kullanıcısına yanıt
    Senin keratanin uzunlarini gormek isterdim abi, nasil iyimi uzunlarin uzunlugu
    Trafiğin olmadığı karanlık bir yolda dikkat edin; aracın farlarının aydınlatma açısı, parlaklığı ve odak noktası hızınız 40- 55 -115 km dolaylarında iken değişiyor, hız 120 ye yaklaşırken de kısa farlar uzunlara yakın bir parkalığa ulaşıyor.

Başta çok dikkat etmedikçe anlaşılmıyor, zamanla farkeder hale gelirsiniz ayrıca sistem aracın eğimine göre de farların yüksekliğini sürekli değiştiriyor
  • Yukarda arkadaşın paylaştığı kullanım kılavuzunda yazana bakarsak, far otomatik modda kaldığı müddetçe fonksiyonlar hepsi çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Trafiğin olmadığı karanlık bir yolda dikkat edin; aracın farlarının aydınlatma açısı, parlaklığı ve odak noktası hızınız 40- 55 -115 km dolaylarında iken değişiyor, hız 120 ye yaklaşırken de kısa farlar uzunlara yakın bir parkalığa ulaşıyor.

Başta çok dikkat etmedikçe anlaşılmıyor, zamanla farkeder hale gelirsiniz ayrıca sistem aracın eğimine göre de farların yüksekliğini sürekli değiştiriyor

Tam istediğim ve düşündüğüm bir şekilde açıklamışsınız sağ olun.Karanlık bir yolda daha dikkatli bir gözlemle deneyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Yukarda arkadaşın paylaştığı kullanım kılavuzunda yazana bakarsak, far otomatik modda kaldığı müddetçe fonksiyonlar hepsi çalışıyor

İşte asıl sorun,benim çalışıp çalışmadığını farkedememek oldu.Ama şimdi esmerce arkadaşımızın dediği gibi karanlık bir yolda deneyeceğim.
    O zaman daha iyi gözlemleme şansım olur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.