Şimdi Ara

ASSASSIN'S CREED VALHALLA | PS4/PS5 ANA KONU (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.282
Cevap
33
Favori
67.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Assassin's Creed Valhalla - 10 Things You Need To Know!

• Konu sahibi konu basligini Valhalla olarak duzeltebilir mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Simdi Altair parmak kesme olayını bitirebilmek için çok uğraştı hidden blade ile. Bu abiler Altair’den daha öncesinde yaşamışlar ve bu olayı hidden bladei kolun üzerine bağlayarak çözmüşe benziyorlar. İlginç gerçekten.

Bu arada yine ortada Assassinler bulunmayacak sanırım. Belki Hidden One olarak işleri o dönemde yürütüyor olabilirler yine de.

• Kirazoğlu video yapmış

• Tuomir kullanıcısına yanıt
    Darius, ilk hidden blade'i bilek üstünde kullanıyor. Bilek altı tasarımını Aya sonradan Mısır'da geliştiriyor, Darius'un kullandığı bilek üstü sistem ise Yunanistan'dan bir şekilde İngiltere'ye kadar ulaşmış belli ki, çünkü Eivor'un Assassin'ler ile karşılaşacağını biliyoruz.

Brotherhood, 1000'li yıllarda Hassan Sabbah tarafından kuruluyordu, bilgilere göre Valhalla 800'lü yılların sonunda geçiyor, yine Hidden One olacaktır.
  • Başlığı Ragnarok'tan Valhalla'ya değiştiriverdim ve çıkış fragmanını koydum. Konu sahibi arkadaş ilk mesajı yeni veriler geldikçe seriye yakışır biçimde güncel tutmayı unutmasın.

Not: Forumda şu an arıza olduğu için düzenleme henüz görüntüye yansımadı. Kısa süre içinde düzelir diye umuyorum.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuomir

Simdi Altair parmak kesme olayını bitirebilmek için çok uğraştı hidden blade ile. Bu abiler Altair’den daha öncesinde yaşamışlar ve bu olayı hidden bladei kolun üzerine bağlayarak çözmüşe benziyorlar. İlginç gerçekten.

Bu arada yine ortada Assassinler bulunmayacak sanırım. Belki Hidden One olarak işleri o dönemde yürütüyor olabilirler yine de.
    Ubisoft'un bu meseleleri artık ciddiye almadığını düşünüyorum.

• Hedysseus kullanıcısına yanıt
    Melkor’un dediği mantıklı hocam. Ubisoft bir şekilde seride oluşturduğu genişleyen evreni bir mantık çerçevesine oturtmayı başarabiliyor. Zaten mitoloji demek, tanrılar demek artık direkt olarak isu uygarlığına çıkıyor. Buradan da istedikleri gibi yürüyecekler.

Vikings ile birlikte seri bundan sonra muhtemelen tarihsel olarak yeniden ileriye doğru gitmeye başlayacaktır benim görüşüm.

• Assassin's Creed Valhalla Geleneksel Seviye Sistemine Sahip Olmayacak

ASSASSIN'S CREED VALHALLA | PS4/PS5 ANA KONU

Assassin's Creed Valhalla kreatif direktörü Ashraf Ismail oyunun seviye sistemini detaylandırdı.

Belirtilene göre Assassin's Creed Valhalla serinin bir önceki oyunları Origins ve Odyssey'deki gibi standart seviye ilerlemesi, hangi ekipmanı kullanacağınızın belirlenmesi ve hangi düşmanların size zorluk yaşatacağı unsurlarını içeren geleneksel seviye sistemi sahip olmayacak.

Yeni oyunda sayılardan çok güç ön planda olacak. Bu da açtığınız yetenekler ve aldığınız ekipmanların gücünüzü belirleyen başlıca unsurlar olacağı anlamına geliyor.

Bununla birlikte artık ana görevlerde gerekli olan seviyeye ulaşabilmek için yan görevler ile aktivitelerde seviye kasmak zorunluluğu kalkıyor. İsteyen hikayeye odaklanabilecek ve yan görevler ile aktiviteler opsiyonel olarak bulunacak. Oyuncuların oyunu oynama şekli konusunda tamamen özgürlük sunulacak.

Assassin's Creed Valhalla bu yılın sonlarında PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox One, PC ve Stadia için çıkacak.

• Eleştirileri dikkate almışa benziyorlar :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oyunun başındaki adam ashraf ismail şu zamana kadar iyi işler başardı ve seriye sürekli yenilik getirdi. Black flag ile yorulan seriyi canlandırdı. Origins ile de seriye reform yaparak oyunun oynanış sistemini tamamen değiştirdi.

Önceki iki oyunundan yola çıkarak, valhalla da da ciddi değişikler olacaktır. Önceki iki oyun origins ve odyssey den tamamen farklı bir oyun bekliyorum. Level sistemine de el atmaları iyi olmuş. Görünen o ki daha çok yenilik göreceğiz.

• Kusura bakmayın ama niye bu kadar beklentiye girdiniz anlamıyorum.
    Öldürmemiz gereken konsey üyeleri
    Birbirini tekrar eden yan görevler
    Öldürmemiz gereken efsanevi hayvanlar
    Çöp gizlilik sistemi
    Gow 2018’den bozma skiller
    Manyaklık olsun diye Thor benzeri atmosferi baltalayan boss (belki dlc işe gelir)
    Saçma sapan gemi savaşları
    Gereksiz büyük harita
    Far Cry 3’den kalma üs ele geçirme
    Çöp animasyonlar

Yani oyunu özetlemeye çalıştım. Eminim ilk 30 dakika mükemmel bir oyun gibi gelecektir ama sonrasında yine sıkacaktır.

• Şu açık dünya oyunlarında gereksiz harita büyütme olayları bayıyor insanı. Origins tam tadındaydı, Odyssey gereksiz büyüktü. Böyle olunca görevler tekrara biniyor, level mevzusundan dolayı bir yerden sonra da tadı kaçıyor. Bilmiyorum, şahsen mesafeliyim bu mevzudan dolayı.

• 105 saat odyssey maceramdan sonra harita gerçekten gereksiz büyük, gemi savaşları heyecansız, savaş sistemi originden çok daha iyi ama diablo gibi fıçıtı fıçıtı arcede tarzı dövüş sistemi kötü ilk 20-30 saat zevklide ondan sonra baymaya başlıyorsun. Son iki oyunun bence en kötü tarafı yan görevlerle ana görevlerin birbirinin aynısı olması gerçekten berbat hiçbir farklılık yok. Mistik artifact görevleri olmasa medusa cylops kestiğimiz tamamen aynı.

Büyük revize yemesi gerekiyor oyunun, öncelikle tok güzel animasyonlara sahip dövüş sistemi ve yan görevlerle yapısı ayrı olan ana görevler. Ac serisinde atlamalı zıplamalı kovalama ve kaçma görevlerini severdim. Böyle sekanslar eklenebilir diyicemde tırmanma sisteminin değişmesi bu tür görevleride yok etti. Ağır başlı haraket eden bir karakter olur umarın origins ve odyssey de kayıyor gibi karakterler.

Bu origins ve black flag yapan kişiden şüpheliyim. Black flag daki ana görevlerin çoğu takipti cidden rezaletti, originsda da yan görev ana görevlerin bir farkı yoktu ve dövüşler sıkıcı, monoton ve bayek karakteri tipsiz karizması sıfırdı benim için. Viking teması harika ama korkutmaya başladı bu durum beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wight Lord -- 4 Mayıs 2020; 8:32:0 >

• ASSASSIN'S CREED VALHALLA | PS4/PS5 ANA KONU

Oyungezer mayıs sayısı ücretsiz
    https://oyungezer.com.tr/haber/oyungezer-dergimizin-151-sayisi-da-herkese-ucretsiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ziromen -- 4 Mayıs 2020; 11:44:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OnLiNe MaNaGeR

Kusura bakmayın ama niye bu kadar beklentiye girdiniz anlamıyorum.
    Öldürmemiz gereken konsey üyeleri
    Birbirini tekrar eden yan görevler
    Öldürmemiz gereken efsanevi hayvanlar
    Çöp gizlilik sistemi
    Gow 2018’den bozma skiller
    Manyaklık olsun diye Thor benzeri atmosferi baltalayan boss (belki dlc işe gelir)
    Saçma sapan gemi savaşları
    Gereksiz büyük harita
    Far Cry 3’den kalma üs ele geçirme
    Çöp animasyonlar

Yani oyunu özetlemeye çalıştım. Eminim ilk 30 dakika mükemmel bir oyun gibi gelecektir ama sonrasında yine sıkacaktır.
    Oyunu ne zaman oynadin?

Hele dur bi gameplay gelsin. Oyun bu ara da yeni nesile de geliyor. Eski serilere gore cok olmasa da iyi anlam da gorevler,grafik, animasyon, vahset, oynanabilirlik ve atmosfer vs. farkliliklar olacaktir ki bu da yeni neslin basin da cikacagi icin yeterli. Yeni neslin ilerleyen zamanlarin da ubisoft oyunlari daha da iyi olacaktir. Hemen karamsarliga kapilma sakin ol.

• 0number-one0 0 kullanıcısına yanıt
    Adamlar bir tane formül bulmuş, her oyunda ama her oyunda bunu kullanıyor. Oyun ister milattan öncesini konu alsın, ister 2100 yılını.
    Düşman işaretlemek için kuş, dürbün veya drone: Bak zaten bu oyunun nasıl olacağını yine kuş türüne sahip olacağımızı öğrenince anladım. Aynı tas aynı hamam işte.
    Yukarıda konsey yazdım, bu oyunda olacak mı bilmiyorum ama yine mutlaka koyarlar. Yine biz hiyerarşik düzene göre öldürerek lidere ulaşmaya çalışırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnLiNe MaNaGeR -- 4 Mayıs 2020; 13:33:27 >
  • Yeni nesile de 30fps çıkacaksa hiç çıkartmasınlar playstation 5’i

• Scorpioleo kullanıcısına yanıt
    60 FPS kilit olur diye umuyorum yeni nesilde, veya Valhalla kısılmış bir oyun olacağından dolayı kasmayadabilirler, esas Grafik/Işıklandırmayı ve Performans kalitesini bir sonraki Assasin's Creed oyununda göreceğiz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hiç kandırmayalım kendimizi bence. Konsol yeterince güçlüyse ha şimdi ha sonra farketmeyecek. 4k 60fps ile güç gösterisini yapsınlar da görelim
    Bazı videolarda 120fps dahi verecek deniyordu. Göreceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scorpioleo -- 4 Mayıs 2020; 14:15:18 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.