Şimdi Ara

ASSASSIN'S CREED VALHALLA | PS4/PS5 ANA KONU (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.282
Cevap
33
Favori
67.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: melkor23

Yorumlar gerçekten ilginç! Ne bekleniyordu onu merak ediyorum? Origins ile geçiş yapılan aksiyon ve kısmi rol yapma ögelerinin birleştirildiği sistemi, iki oyundan sonra terk edip yerine yepyeni, bambaşka ufuklara yelken açan bir mekanik mi getireceklerdi. Böyle bir beklenti içerisinde olan varsa gerçekten çok büyük hayalperestmiş. Bu oyun duyurulduğu andan itibaren Origins ve Odyssey'in yolundan gideceği çok açıktı. Her oyunda yeni bir mitoloji, yeni bir tarih, yeni bir çoğrafya görüyoruz, bundan daha büyük ne yenilik olabilir. Üstelik önceki hataları tekrar da etmiyorlar, ölçeği büyük kuşatmalar, yerleşke kurma, ekip toplama, politika gibi oynanışı destekleyen birçok güzel adım atılmış vaziyette. Adamların eski seride Ezio dışında anlatabildiği doğru düzgün bir hikayesi yok, bir de sıkıcı oynanış mekaniğine sahip olduğundan çekilir çile değildi. Şimdi en azından seri oynanış anlamında bir kalıba oturdu, oyuncuya sunulan varyasyonlar çoğaldı, keyifli hale geldi. Böylesi bir ön yargıyı hak ettiklerini düşünmüyorum.
    Hocam ben sahsen ciktigi gun alacagim lakin kendileri bu beklentiyi yarattilar.Her oyunumuz birbirine benzemeye basladi bunu degerlendiricez ortadan kaldiricaz dediler.Ustune gidip az cilali oddysey gorunce herkes elestirdi haliyle.Boyle bir aciklama olmasaydi bu kadar tepki olmazdi ben de beklentiye girmistim.Ben bu halini de oynarim temayi ve hikayesi guzel olduktan sonra cok takilmam ama animasyonlar bile ayni duruyor,yarin gorduklerimizle kesin konusabilir olacagiz ama suan icin beni uzdu gorduklerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Yorumlar gerçekten ilginç! Ne bekleniyordu onu merak ediyorum? Origins ile geçiş yapılan aksiyon ve kısmi rol yapma ögelerinin birleştirildiği sistemi, iki oyundan sonra terk edip yerine yepyeni, bambaşka ufuklara yelken açan bir mekanik mi getireceklerdi. Böyle bir beklenti içerisinde olan varsa gerçekten çok büyük hayalperestmiş. Bu oyun duyurulduğu andan itibaren Origins ve Odyssey'in yolundan gideceği çok açıktı. Her oyunda yeni bir mitoloji, yeni bir tarih, yeni bir çoğrafya görüyoruz, bundan daha büyük ne yenilik olabilir. Üstelik önceki hataları tekrar da etmiyorlar, ölçeği büyük kuşatmalar, yerleşke kurma, ekip toplama, politika gibi oynanışı destekleyen birçok güzel adım atılmış vaziyette. Adamların eski seride Ezio dışında anlatabildiği doğru düzgün bir hikayesi yok, bir de sıkıcı oynanış mekaniğine sahip olduğundan çekilir çile değildi. Şimdi en azından seri oynanış anlamında bir kalıba oturdu, oyuncuya sunulan varyasyonlar çoğaldı, keyifli hale geldi. Böylesi bir ön yargıyı hak ettiklerini düşünmüyorum.
    Ubisoft haterlarının büyük çoğunluğu oyunları oynamayan insanlar bakıyorlar fragmana çöp deyip geçiyorlar. Adamın Far Cry ile tek bilgisi kapağını görmesi çıkıyor Far Cry 6 geliyormuş ne gerek var diyor Hiç Far Cry oynamadım diyecek kadar az oynadım 6 tane olmuş isterse 100 tane olsun beni ilgilendirmiyor. AC serisi de bir türlü yaranamıyor değişiklik yapsa ne gerek var oluyor yapılmasa aynı oyun oluyor. Bu oyunu gerçek anlamda bekleyenler zaten Odyssey gibi olacağını biliyordu. Hiç AC oynamamış insanlar oo Viking oyunu diye gelip beğenmemiş olabilir hak veriyorum da devam eden bir serinin değişmesini beklemek hayalden başka bir şey değil. Sonraki oyun için de benzer bir yapı bekliyorum bu böyle devam eder artık, burada sorun oyunda değil sorun beklentilerde. Sorun oyunda değil demişken oyun sorunsuz gibi algılanmasın elbet sorunları eksikleri var, sorunsuz kusursuz oyun arayan Ubisoft'tan uzak dursun derim her zaman. Eski ACler denmiş AC2 ve Brotherhood hikaye olarak zirve olsa da Allah kimseyi o eski combat mekaniklerini oynamak zorunda bırakmasın.

• aarda kullanıcısına yanıt
    Adamlar zaten oyunu Mount and Blade'e dönüştürmüş vaziyette, daha nasıl bir değişiklik olacak, benim garibime giden şey bu. Ne bekleniyor, yazsın biri beklentisini görelim? Odyssey'in aynısı lafı dolanıp duruyor, aynısı falan değil!

-Yeni mitolojik ve tarihi unsurlar, karakterler görüyoruz (God of War da ayıldık bayıldık buna)
    -İskandinavya ve İngiltere arasında özgürce gezebiliyorsun (Kaç tane oyun bu imkanı veriyor?)
    -Kombat mekaniğinde düşmanın uzuvlarını koparabiliyorsun (3A bir oyunda görünce salya akıtıyor)
    -İki eline farklı tipte silah alabiliyorsun
    -Baltayı, kalkanı fırlatabiliyorsun (God of War'da baltayı fırlatınca çığlık atanlar vardı)
    -Yerleşkelere baskınlar düzenlenebiliyor (Mount and Blade)
    -Geniş kara savaşları, kuşatmalar yapılabiliyor (Mount and Blade)
    -Balık tutma, içki içme, avlanma, kumar oynama gibi bir sürü ıvır zıvır (Mount and Blade)
    -Yerleşke kurulabiliyor ve geliştirebiliyorsun (Mount and Blade)
    -Ekip kurulabiliyor, onları da geliştirebiliyorsun (Mount and Blade)
    -Politika yapılabiliyor, ittifak kurulabiliyor (Mount and Blade)

Şunların hiçbiri Origins ve Odyssey'de yok. Hakikaten ayıp, eleştirmenin bir adabı olur ama bu eleştiri değil, bu sadece ön yargı.

• melkor23 kullanıcısına yanıt
    Oh be abi eline sağlık. Burada yazanlar eminim tlou2 gibi oyunu oynamayıp izleyenlerle dolu. Hala gelmiş aYnı oDysSey diyor. Ya oğlum bi gidin ya ac serisi hiç olmadığı kadar eğlenceli şu an gameplay açısından. Bir sürü yeni mekanik gelecek. Bunlar çalışır çalışmaz o ayrı. Tıpkı rdr2'nin çalışmayan kamp ve honor sistemleri gibi

• şu forumu melkor’un belki yorumlarına denk gelirim diye takip ediyorum desem yeri :)

• melkor eskiden kaliteli takılırdı şimdi çöp ubisoft savunucusu olmuş
    ortalama bir oyun olacağı her halinden belli olan Ghosta bile övgüler diziyor
    Elden Ring çıksa da kendine gelse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingofbet -- 12 Temmuz 2020; 1:36:25 >
  • quote:

Adamlar zaten oyunu Mount and Blade'e dönüştürmüş vaziyette, daha nasıl bir değişiklik olacak, benim garibime giden şey bu. Ne bekleniyor, yazsın biri beklentisini görelim? Odyssey'in aynısı lafı dolanıp duruyor, aynısı falan değil!

-Yeni mitolojik ve tarihi unsurlar, karakterler görüyoruz (God of War da ayıldık bayıldık buna)
    -İskandinavya ve İngiltere arasında özgürce gezebiliyorsun (Kaç tane oyun bu imkanı veriyor?)
    -Kombat mekaniğinde düşmanın uzuvlarını koparabiliyorsun (3A bir oyunda görünce salya akıtıyor)
    -İki eline farklı tipte silah alabiliyorsun
    -Baltayı, kalkanı fırlatabiliyorsun (God of War'da baltayı fırlatınca çığlık atanlar vardı)
    -Yerleşkelere baskınlar düzenlenebiliyor (Mount and Blade)
    -Geniş kara savaşları, kuşatmalar yapılabiliyor (Mount and Blade)
    -Balık tutma, içki içme, avlanma, kumar oynama gibi bir sürü ıvır zıvır (Mount and Blade)
    -Yerleşke kurulabiliyor ve geliştirebiliyorsun (Mount and Blade)
    -Ekip kurulabiliyor, onları da geliştirebiliyorsun (Mount and Blade)
    -Politika yapılabiliyor, ittifak kurulabiliyor (Mount and Blade)

Şunların hiçbiri Origins ve Odyssey'de yok. Hakikaten ayıp, eleştirmenin bir adabı olur ama bu eleştiri değil, bu sadece ön yargı.
    Hocam tekrar soyluyorum ben oyunu alip oynayacagim Ac hayrani oldugum icin.Yani bunu bana degil koru korune yerin dibine sokanlara soylemeniz daha dogru olur.Diger forumlarda da yorumlarima bakabilirsiniz hicbir konuda on yargili olmadim olmam da.Ben size ubisoftun bambaska oyun yapacagiz diye beklentiye sokup mekaniklerin oddysey ile neredeyse ayni tutulmasini elestiriyorum.Oyuna eklenecek seylerden bihaber degilim hepsi gayet guzel ve heyecanlandirici ozellikler.Umarim elestirdigim noktayi anlatabilmisimdir.Mekaniklerden ben de mutluyum ancak sadece uzuv kesme eklenip baska animasyon eklenmezse MEKANİK anlaminda oddyseyin cilalanmis hali oluyor anlatmak istedigim bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: kingofbet

melkor eskiden kaliteli takılırdı şimdi çöp ubisoft savunucusu olmuş
    ortalama bir oyun olacağı her halinden belli olan Ghosta bile övgüler diziyor
    Elden Ring çıksa da kendine gelse
    Ghost of Tsushimanin ortalama bir oyun olacagina tek basina karar verdiniz herhalde cunku incelemelerin neredeyse hepsi cok olumlu.Desteksiz sallamayalim lutfen

• quote:

Orijinalden alıntı: Aeryn

Oh be abi eline sağlık. Burada yazanlar eminim tlou2 gibi oyunu oynamayıp izleyenlerle dolu. Hala gelmiş aYnı oDysSey diyor. Ya oğlum bi gidin ya ac serisi hiç olmadığı kadar eğlenceli şu an gameplay açısından. Bir sürü yeni mekanik gelecek. Bunlar çalışır çalışmaz o ayrı. Tıpkı rdr2'nin çalışmayan kamp ve honor sistemleri gibi
    Tlou2 ye 2 defa bitirdim,origins ve oddyseyde dlcler dahil 85+ saat gecirdim.Sizintilarda mekanik olarak oddyseyden pek fark sezemedim bunu yarin tam anlamiyla gorebilecegiz,bundan rahatsiz degilim ama ubisoftun artik apayri oyunlar yapacagiz beklentisine karsilik elestride bulundum.Yapabilir miyim izin verirseniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: aarda

Ghost of Tsushimanin ortalama bir oyun olacagina tek basina karar verdiniz herhalde cunku incelemelerin neredeyse hepsi cok olumlu.Desteksiz sallamayalim lutfen

Alıntıları Göster
    Tamam
  • Origins’ten Odyssey’e geçişte oyun ne kadar değiştiyse Odyssey’den Valhalla’ya geçişte de oyun o kadar değişecek. Zaten değişmemesi saçma olurdu. Aynı assetler üzerinde birkaç değişiklik yap haritayı değiştir al sana yeni oyun. Tabi ki yine alıp oynayacağız ama beklentiyi çok da büyütmeye gerek yok. Valhalla geçiş oyunu olacak. Ubi muhtemelen arka planda yeni nesil için yeni bir AC oyunu geliştiriyor ve iki senelik arayı bu yüzden verdiler. Valhalla iki senelik bir geliştirme sürecinin ürünü maalesef değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuomir

Origins’ten Odyssey’e geçişte oyun ne kadar değiştiyse Odyssey’den Valhalla’ya geçişte de oyun o kadar değişecek. Zaten değişmemesi saçma olurdu. Aynı assetler üzerinde birkaç değişiklik yap haritayı değiştir al sana yeni oyun. Tabi ki yine alıp oynayacağız ama beklentiyi çok da büyütmeye gerek yok. Valhalla geçiş oyunu olacak. Ubi muhtemelen arka planda yeni nesil için yeni bir AC oyunu geliştiriyor ve iki senelik arayı bu yüzden verdiler. Valhalla iki senelik bir geliştirme sürecinin ürünü maalesef değil.
    Originsten oddysey e geciste ciddi farkliliklar vardi aslinda hocam,ozellikle kombat sisteminde sahsen daha tok bir dovus hissiyati vardi.Gorsellik olarak bize sunduklari zaten harikaydi bence haritada yer alan tum bolgeler.Bu oyunda eklenecek seyler ciddi eklemeler bunu zaten kimse inkar edemez.Kombat kisminda uzuv kesilmesi disinda yeni animasyon gosterilmedi(bir beklenti olusturmamis olsalardi bambaska bir oyun olacak diye,tek basina bu bile cok onemli bir iyilestirme denebilirdi)
    Velhasil hata Ubisoftun burada,o aciklamayi yapmis olmasa kimse bu kadar tepki gostermezdi.Tema hikaye ve yeni eklemeler her turlu ilk gunden bize oyunu oynatacak yine ama umarim dediginiz gibi arkaplanda 5e ozel dahs uzun soluklu bir Ac projesi gelistiriyor olabilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: aarda

Tlou2 ye 2 defa bitirdim,origins ve oddyseyde dlcler dahil 85+ saat gecirdim.Sizintilarda mekanik olarak oddyseyden pek fark sezemedim bunu yarin tam anlamiyla gorebilecegiz,bundan rahatsiz degilim ama ubisoftun artik apayri oyunlar yapacagiz beklentisine karsilik elestride bulundum.Yapabilir miyim izin verirseniz?

Alıntıları Göster
    Hocam size yazmadım ben zaten. Konudaki önceki mesajlarınızı okumamış bile olabilirim. Bu arada odyssey bence apayrı bir ac oyunuydu keza watch dogs legion da öyle olacak gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aeryn

Hocam size yazmadım ben zaten. Konudaki önceki mesajlarınızı okumamış bile olabilirim. Bu arada odyssey bence apayrı bir ac oyunuydu keza watch dogs legion da öyle olacak gibi.

Alıntıları Göster
    Originsten oddysey e geciste ciddi farkliliklar vardi hissediliyordu benim serzenisim apayri birsey yapacagiz deyip ayni seyleri gormus olmak.Bir yarin olsun da umarim detaylica goruruz
    Mesela legion cok uzun zamandir gelistiriliyor,ama valhalla neredeyse 2 senelik bir calisma dahi degil.Kisa surede ekleyecekleri seyler gercekten buyuk arti ama ben isin oynanis kisminda da daha gercekci animasyonlar daha iyilestirilmis mekanikler gormek isterim sahsen.

• Ubisoft yayini saat kacta

Genel konuştum, direkt size yazmadım yanlış anlamayın.

Bu arada Ubi'nin yaptığı açıklamanın AC serisini kapsadığını sanmıyorum, orada da yanlış bir beklenti oluşmuş. AC serisi, Origins ile beraber çok köklü bir değişikliğe girdi zaten, bu sistemin kısa süre içerisinde tekrar değişmesi beklenemez. Bu sistem yeni nesil konsolların olanakları ile birlikte zamanla kendi içerisinde yeni dinamiklerle büyümeye devam edecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melkor23 -- 12 Temmuz 2020; 9:45:36 >
  • 12 Temmuz Pazar Türkiye saati ile 22:00

Hocam aradan 1 sene geçti Odyssey'in çıkışından ne yapabilirlerdi ki? Oyun yapmak gerçekten zor birkaç satır kod yazarken bile insan düşünüyor. Koskoca kompleks bir oyun yapıyorsun yepyeni bir oyunu 1 yılda tamamen farklı olacak şekilde yapmak gerçekten de zor.

Eğer Ubisoft samimi olsaydı şuana kadar zaten oyunu ertelemiş olurdu. Sadece pazarlama yapmaya çalışıyorlar işte yani onu da yersen. Gerçekten farklılığı hissetmek için en az 2 yıl lazım. 2 yıl bile olsa yine aşağı yukarı aynı oyun diye yine laf edenler olur tabi. Herkes TLOU2 Witcher 3 gibi yıllarca yapımı süren oyunlar bekliyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: Return to Monke

Hocam aradan 1 sene geçti Odyssey'in çıkışından ne yapabilirlerdi ki? Oyun yapmak gerçekten zor birkaç satır kod yazarken bile insan düşünüyor. Koskoca kompleks bir oyun yapıyorsun yepyeni bir oyunu 1 yılda tamamen farklı olacak şekilde yapmak gerçekten de zor.

Eğer Ubisoft samimi olsaydı şuana kadar zaten oyunu ertelemiş olurdu. Sadece pazarlama yapmaya çalışıyorlar işte yani onu da yersen. Gerçekten farklılığı hissetmek için en az 2 yıl lazım. 2 yıl bile olsa yine aşağı yukarı aynı oyun diye yine laf edenler olur tabi. Herkes TLOU2 Witcher 3 gibi yıllarca yapımı süren oyunlar bekliyor...
    Aynen oyle katiliyorum bu denli buyuk bir oyunu gelistirmek icin harcanan sure cok az haliyle koklu degisiklik beklememek lazim.Ben acikcasi oyunun gelmis oldugu noktadan memnunum,hikayesini ve kesfetmesini sevdigim bir oyun oldugundan cok ta fazlasini beklemiyordum o aciklama yapilana kadar.Bu denli yeniliklerin oldugu oyunda da haliyle beklenti olustu bende acaba ekibi genisletip daha da dikkatli mi calisiyorlar vs diye ama pek oyle degilmis sanirim Yine de cikar cikmaz oynayacagiz tabi

• 17 Kasım'da çıkacakmış

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.