Yarbay
24 Haziran 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
31 üye
Görüntülenme
Toplam: 629 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Yeni nesil bir Until Dawn Remake'in yapım aşamasında olduğu bildiriliyor. Bu rapor, doğru sızıntıları ve raporlarıyla kısa sürede adından söz ettiren Twitter kullanıcısı AccountNGT'den geliyor. İçeridekiler, Before Dawn'ın yeniden çevrimini Aralık ayından beri bildiklerini ancak paylaşmadan önce bilgileri incelemek istediklerini iddia ediyor. Yine de, bu kesinlikle garip bir şey.


Until Dawn Remake'in Yeniden Yapımı Hangi Platformlar için Geliştiriliyor?


AccountNGT'ye göre Supermassive Games, yeni nesil konsollar için Before Dawn'ı yeniden yapıyor. Sızdıran kişinin yanlışlıkla "konsollar" mı yazdığından yoksa gerçekten bunu mu kastettiğinden emin değiliz. Takipçileri, Şafağa Kadar IP'nin Sony Interactive Entertainment'a ait olduğunu belirtmelerine rağmen tweetlerini netleştirmediler.


AccountNGT bir yazım hatası yapmadıysa, bu iki şeyden biri anlamına gelebilir: Dawn'ın yeniden çevrimi PS5 ve PSVR 2'ye gidene kadar veya Supermassive Games hakları Sony'den satın alıp çok platformlu bir sürüm planlayana kadar. İkincisi, Remedy Entertainment'ın Alan Wake ve Q-Games'in The Tomorrow Children'ında olduğu gibi, olasılık alanının dışında değil .


Öncelikle, Bungie'nin bağımsız ve çok platformlu bir stüdyo ve yayıncı olarak kalacağı konusunda topluluğa çok açık olmak istiyorum. Bu nedenle, PlayStation Studios organizasyonunun yanında yer almanın mantıklı olduğuna inanıyoruz ve bu iki birinci sınıf grup arasındaki sinerji ve işbirliği fırsatları konusunda inanılmaz heyecanlıyız. Pete Parsons, Jason Jones ve Bungie yönetim ekibiyle, Sony Interactive Entertainment tarafından tam olarak desteklenecekleri ve desteklenecekleri ve en iyi yaptıkları şeyi yapmalarına olanak tanıyacakları doğru ilişkileri geliştirmek için çok zaman harcadım: Büyüleyici inanılmaz dünyalar inşa etme milyonlarca insan.


Bungie'nin çoklu platform geliştirme ve canlı oyun hizmetlerindeki birinci sınıf uzmanlığı, PlayStation'ı yüz milyonlarca oyuncuya genişletme vizyonumuzu gerçekleştirmemize yardımcı olacak. Bungie harika bir yenilikçidir ve PlayStation Studios'un Hermen Hulst liderliğinde yeni zirvelere ulaşmasına yardımcı olacak inanılmaz tescilli araçlar geliştirmiştir.


Hermen'in bu heyecan verici satın alma ve bunun oyuncular için ne anlama geldiği hakkında birkaç sözü.


PlayStation ailesine yeni bir üyenin katılacağını duyurmaktan kesinlikle heyecan duyuyorum!


Uzun yıllardır Bungie hayranıyım. Yarattıkları oyunlara hayran kaldım ve keyif aldım - ve oyuncuların tekrar tekrar keşfetmek istedikleri dünyaları inşa etme becerilerine büyük saygı duyuyorum.


Bungie, oynaması son derece eğlenceli olan olağanüstü teknolojiye sahip oyunlar yapar. Ayrıca oyunlarını oynayan topluluklara karşı benzersiz bir bağlılıkları var ve PlayStation ve PlayStation Studios'taki herkes, onlarla paylaşabileceklerimiz ve onlardan öğrenebileceklerimiz konusunda heyecan duyacak.


Bungietwitter
“Bungie has limitless potential to unite friends around the world. We have found a partner in PlayStation that shares our dream and is committed to accelerating our creative vision of building generation-spanning entertainment. Our journey begins today. https://t.co/PLuVn48zdy”
https://twitter.com/Bungie/status/1488211903482527744?t=8hzMt5pwv6z3XDYB6PJY2A&s=08


Bu konuyu hangi yönetici hangi gerekçelerle sildi bana bunun cevabını versin. Bir yönetici özel mesaj alımını kapatmaz . Acaba neden kapalı ? Özelden neden sildiğini soracaktım. Bana açıklama borçlusun konuyu silen yönetici arkadaş.


Başka birisi açmıştır eyvallah

Birisi şikayet etmiştir ona da tamam

Oyun bölümüne çıkacak oyun hakkında konu açıyorum nasıl kural dışı oluyor bunun bir açıklaması olur.


Sürekli konu açmak gibi bir egom yok o yüzden açıklama bekliyorum


Playstation 5 veya Xbox Series X gibi bir konsolda oyun oynuyorsanız ve bir sorunu nasıl çözeceğiniz konusunda internette arama yaptıysanız , şüphesiz NAT Type hakkında konuşan insanlarla karşılaşmışsınızdır. Sorunlarınızı çözmek, bir lobiye katılmak, sesli sohbeti çalıştırmak ve herhangi bir sayıda başka oyun rahatsızlığı için NAT Type Open'a veya NAT Type 2'ye ihtiyacınız olduğu muhtemelen söylenmiştir. Bunların çoğu doğrudur.


Burada, Portforward.com'da, sık sık NAT Tipini düzeltmekle ilgileniyoruz. Yaptığımız şey bu. Ortalıkta çok fazla yanlış bilgi var, bu nedenle bu kılavuz, her konsolda NAT Türü'nün ne olduğu ve her bir NAT Türüne sahip olmanın ne anlama geldiği konusunda kesin bir kılavuz olmayı amaçlamaktadır.


Bu makalenin tamamını okumak istemiyorsanız, buradan uzaklaşmanız gereken özet şu şekildedir:

 • PlayStation'da hedef NAT Type 2'dir .
 • Xbox'ta hedef NAT Type Open'dır .
 • Bunu başarmanın en iyi yolu, yönlendiricinizdeki doğru bağlantı noktalarını iletmektir.

NAT nedir


Bu makalenin amacı, farklı NAT Türlerini açıklamaktır, ancak NAT'ın ne olduğuna dair hızlı bir arka plan olmadan bahsetmek zor.

Basitçe söylemek gerekirse, NAT ev ağınızı oluşturan teknolojidir. Uzun zaman önce, ISS'lerin müşterilere birden fazla IP adresi vermek istememesiyle başladı, bu nedenle bu tek harici IP adresini alacak ve bir grup dahili IP adresine taklit edecek ev yönlendiricileri icat edildi. Çoğu şey için harika çalışıyor, ancak bazen interneti bozuyor. Özellikle oyunlarda.


NAT bir ağ üzerinde aşağıdaki etkilere sahiptir:


 • Web'de gezinme, e-postayı kontrol etme ve bir oyuna katılma gibi ev ağınızın içinden oluşturulan bağlantılar, yönlendirici bağlantı isteğini ilettiği için sorunsuz çalışır. Bağlantı kurulduktan sonra veriler hem içeri hem dışarı akar. Önemli olan, bağlantının ağınızın içinden oluşturulmuş olması ve böylece bunu başarmış olmasıdır.
 • Ağınıza dışarıdan gelen bağlantılar varsayılan olarak kesilir. Bunun nedeni, yönlendiricinin gelen bağlantının hangi dahili cihaza yönelik olduğunu bilmemesidir. Çok oyunculu bir oyunda, bu gelen bağlantılar bazen lobilere katılmak ve sesli sohbet için gereklidir.


İki büyük oyun konsolu türü olan Sony PlayStation ve Microsoft Xbox, kapalı bir NAT ortamında sıkıntı çekiyor. Asıl karışıklık, NAT'ınızın durumu için farklı isimler seçmelerinden kaynaklanmaktadır.


 PlayStation NAT Türleri


Sony, 1 en iyi ve 3 en kötü olmak üzere 1 ile 3 arasında değişen bir sayı ile NAT Türlerini adlandırmaya karar verdi. Resmi belgelerine göre 3 farklı NAT Türü:

 • Tip 1: Sistem doğrudan internete bağlıdır.
 • Tip 2: Sistem, bir yönlendirici ile internete bağlanır.
 • Tip 3: Sistem, bir yönlendirici ile internete bağlanır.

Görünüşe göre NAT Type 2 ve NAT Type 3 aynı, ancak çok farklılar. Tip 2'yi cesurlaştırdık çünkü bu bir PlayStation'daki olağan hedeftir.


NAT Tip 1


PlayStation'ınızda NAT Type 1'e sahip olmak için yönlendiricinizi boşaltmanız gerekir. Lütfen yönlendiricinizi atmayın.


Sony, Tip 1 bağlantı kriterlerinin ne olduğunu kimseye söylemedi, ancak birçok kişi PlayStation'ın aradığı şeylerden birinin, "192.168.xx" aralığında bir IP adresiniz varsa, o zaman elde edemeyeceğinizden şüpheleniyor. NAT Type 1. Bu oldukça iyi bir tahmin çünkü yönlendirme bağlantı noktalarından PlayStation'ın tam DMZ'sine kadar kitaptaki her numarayı kullanmak hala yalnızca tuhaf olan NAT Type 2'yi verme eğilimindedir. PlayStation'ınızı işaret eden uygun bir DMZ, internete yönlendiricisiz bir bağlantı kadar iyidir ve ona "tam bağlantı" durumundan daha azını vermek için hiçbir neden yoktur. Yine, kimse nedenini bilmiyor.


Bir yönlendiricinin arkasına NAT Tip 1 almanın bir Hail Mary geçiş yöntemi vardır ve bu, yönlendiricinizi köprülü moda geçirmektir. Yönlendiricinizi köprülemeyle ilgili sorun, PlayStation'ın ağınızda konuşabilen tek cihaz olacağıdır. Ev ağınızın geri kalanını indirecektir. Lütfen yönlendiricinizi köprülemeyin.


NAT Tip 2


NAT Type 2, bir PlayStation kurarken amaçtır. NAT Type 2'yi PlayStation'ınıza almak için aşağıdakilerden birini yapmanız gerekir:

 • Yönlendiricinizdeki Sony Network bağlantı noktalarını PlayStation'ınıza iletin veya
 • Yönlendiricinizde PlayStation'ınıza dönük bir DMZ kurun veya
 • Tamamen UPnP uyumlu bir ağa sahip olun. Genellikle bu, UPnP'yi destekleyen ve etkinleştirilmiş bir yönlendiriciye sahip olmak anlamına gelir.


Yukarıdaki yöntemlerden herhangi biri, PlayStation'ınızda size bir NAT Type 2 kazandırmalıdır. Port yönlendirmenin güvenlik için en iyi seçenek olduğunu düşünüyoruz. UPnP, ağınızda etkinleştirilmesi tehlikeli bir protokoldür, çünkü bilinmeyen yazılımların size sormadan yönlendiricinizi iğne deliğine sokmasına ve tüm ağınızı riske atmasına izin verir . DMZ etkili bir çözümdür, ancak ağınızda aynı anda yalnızca tek bir DMZ'ye sahip olabilirsiniz, bu nedenle gerçekten ihtiyaç duyulduğunda en iyi şekilde ayrılmıştır.


NAT Tip 2 şu anlama gelir:


 • PlayStation'ınız bir yönlendiricinin arkasında
 • Yönlendiriciniz PlayStation'ınızın farkındadır ve önceden tanımlanmış bağlantı noktalarından gelen paketleri PlayStation'ınıza yönlendirmektedir.
 • PlayStation'ınız, diğer oyunculardan gelen bağlantı istekleri de dahil olmak üzere internetten gelen paketleri alabilir.
 • Çok oyunculu lobilere ev sahipliği yapabilirsiniz.
 • Sohbette, videoda sınır tanımamalısınız.
 • NAT Tip 2'niz varsa, işiniz bitti demektir. Yapmanız gereken başka bir şey yok.


NAT Tip 3


NAT Type 3 istediğiniz gibi değil. NAT Type 3, PlayStation'ınızın bir yönlendiricinin arkasında olduğu ve kendisine yönlendirilen PlayStation ağ bağlantı noktalarına sahip olmadığı veya DMZ'de olmadığı veya UPnP'nin çalışmadığı anlamına gelir. PlayStation'ınız diğer oyunculara bağlanabilir, ancak diğer oyuncular size bağlanamaz. Bu, çok oyunculu bir oyunda asla ev sahibi olmayacağınız anlamına gelir. Çok oyunculu bir oyunda ev sahibi olmak bazen gecikmenizi o kadar azaltabilir ki, ilk ve son olmak arasındaki farkı yaratır. Call of Duty tipi oyunlarda çok kötüyüm ama ev sahibi olduğumda çok daha iyisini yapıyorum.


NAT Tip 3 şu anlama gelir:


 • PlayStation'ınız en az 1 yönlendiricinin arkasında
 • Yönlendiriciniz gelen bağlantı isteklerini PlayStation'a iletmiyor.
 • Çok oyunculu lobilere ev sahipliği yapamazsınız.
 • Sohbette, videoda sınırlarınız olacak.


PlayStation'ınızda NAT Type 3 varsa, NAT Type 2'yi almak için yönlendiricinizdeki PlayStation ağ bağlantı noktalarını PlayStation'ınıza yönlendirmeniz gerekir . Bu, ağınızda birden fazla yönlendirici bulunmasından da kaynaklanabilir.


Kaynak :

port forward
NAT Types Defined
https://portforward.com/nat-types/

Fiyatlar aşağıdadır. Artık enayi avına mı çıkıyorlar yoksa dolar arttı bahanesine mi sığınıyorlar bilemem. Hala oyun alıyorsanız alırken 2 kere düşünmek de yarar var.


Metro oyunu Bundle 35 TL'den satılırken çok değil geçtiğimiz yaz şimdi Exodus ekleyerek 640 TL'den satmak nasıl bir dolandırıcılık belli değil.

işsizlikten ve can sıkıntısından dolayı oyun haberleri paylaştığım bir site açtım.

https://bozukanalog.wixsite.com/website


Ayrıca Bozuk Analog adında YouTube kanalımda mevcuttur

Arkadaşlar oyun haberlerini takip etmek için wix üzerinden bir site oluşturdum ve paylaşım yapmaya başladım. İşsizlik'ten dolayı bir şeylere uğraşayım vakit geçsin diye.


https://bozukanalog.wixsite.com/website


Ayrıca Bozuk Analog adında YouTube kanalım da mevcuttur ve yeni çıkacak oyun videolarını , oynadığım oyunları paylaşıyorum.

PS4-PS5-XBOX SERİES X/S-PC-NİNTENDO için çıkacak olan oyunların fragmanları ve oynanış videoları dahilinde var olan oyunlara çıkacak olan ek paket videolarının paylaşımlarını yaptığım kişisel youtube sayfam.

Ayrıca oyun haberlerini takip etmek için Wix üzerinden bir site yaptım.
https://bozukanalog.wixsite.com/websiteNOT: Kendi kanalınım reklamını yapıyorum eğer sorun oluyorsa konuyu silebilirsiniz . Rahatsızlık vermeyelim

Bozuk Analog


Final Fantasy VIII Remastered, 2019 sonbaharında PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC üzerinden Steam üzerinden satışa sunulacak.

Bence bu demek oluyor ki ( aynısı 7 için de olmuştu ) siz bu Remastered ile idare edin biz 8'in remake'ini yapıncaya kadar demek istiyorlar. Ff8 remake ps5'e çıkar.
Tarih onu bağımsızlığın baş mimarı olarak yazar çünkü o, yaşadığı süre boyunca tarih yazan bir kahramandır. Dünyanın nadir yetiştirdiği dâhilerden biri olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, adını Türk tarihine altın harflerle yazdırmıştır.

Her #10Kasım'da olduğu gibi bugün de Ata'mıza olan bağlılığımızı ve sevgimizi bir kez daha dile getiriyor, özlem ve rahmetle anıyoruz.
Hakkında
Konum: Ankara
Meslek: Grafiker, 3D Max ve J-RPG Uzmanı
İlgi Alanları: J-RPG,RPG oynamak,Hikaye yazmak ve Oyun videoları çekmek,Web Tasarım
Forum İmzası:
Oyun Oynamayi HERKES Beceremez. J-RPG Master
Final Fantasy Fun Club PSN:Kazuya1981 (HK) Final Fantasy Forever
Her Final Fantasy Oyununun Geçtiği Dünya Haritası , Karakterleri ve Hikayesi Farklı Biçimde Tasarlanmıstır , Hiçbir Seriyle Kıyaslanamaz. https://bozukanalog.wixsite.com/website/bozukanalog
Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa
Forum İkinci El İmzası:
Oyun Oynamayi HERKES Beceremez. J-RPG Master
Final Fantasy Forever
Hakkımda:
Her Final Fantasy Oyununun Geçtiği Dünya Haritası , Karakterleri ve Hikayesi Farklı Biçimde Tasarlanmıştır , Hiçbir Seriyle Kıyaslanamaz.
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Hyundai Getz 2010
Mobil cihaz
Xiaomi Mi 8 SE
Operatör
Vodafone Net
ISS
Superonline
Oyun Platformu
PS4
Takım
Beşiktaş
Steam
zack coskun
TV
KDL - XE8005 4K
TV
KDL - 43W805C FHD
Tablet
Samsung Galaxy Tab A7
Notebook
Asus TP501UB
GPS, Navigasyon
Piranha
PSN ID
Kazuya1981
Xbox Live GamerTag
zackcoskun
Fotoğraf Ekipmanları
Sony
Kulaklık - Amfi
Sony
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 6 ay
Mesaj Sayısı: 13.241
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 14.136
İkinci El Bölümü Mesajları: 571
Konularının görüntülenme sayısı: 103.163 (Bu ay: 1.093)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.011 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.