Şimdi Ara

Assassin's Creed: Origins (2017) [ANA KONU] (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.645
Cevap
31
Favori
105.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Güzel,eğlenceli oyun yapıyorlar da Assassin's Creed havasından uzak oluyor. Black Flag öyleydi.
  • warchief46 W kullanıcısına yanıt
    O sizin görüşünüz tabi.ben de diğerlerinin yaptıkları hiç beğenmiyorum.böyle aşırı kendini ciddiye alan,tekrarlayan yapıda buluyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mermi gibi geliyor oyun. Umarım optimize güzeldir. Konsol değil pc de oynamak istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Pek fazla yorum yapan biri değilim ama nedense bu oyuna yorum yapmak istedim. Naçizane görüşlerim şöyledir;

Assassin's Creed serisi son zamanlardaki oyunlarıyla eski heybetinden her ne kadar uzakta olsa da bu oyunuyla çok güzel bir yola girmiş gibi hissediyorum. AC 3-Unity ve Syndicate oyunları içi boş, grafik ve sanat yumağı olan oyunlardı. Bu seride tek kaybolmayan şey ise işin sanat yönüydü. O yönünün hatrına tüm oyunlarını oynadım. Mekanların içerisindeki özenle yapılmış tablolar, mimari açıdan geliştirilmiş yapılar ve oyuna uygun soundtrack'ler ile her zaman ilgi çekici bir seri oldu benim için. Origins'te ise bundan önceki oyunlarında eleştirdiğimiz eksiklikleri, yani dövüş mekanikleri, silah çeşitleri, role playing elementleri gibi bir oyunun temel taşları içerisinde değerlendirilebilecek nitelikteki özellikler sanırım bu oyunda toparlanmış. Zaten oyunun sanat yönetmenliği eleştirmediğimiz ve en güçlü yönüydü. Bunların dışında unutulan bir şey de oyunun eğlenceli olmasıydı. Birbirine benzer, artık oyuncular için işkence gelen görevler oyunun eğlencesine gölge düşürüyordu. Videoları bile sıkılmadan izlediğime göre bunu da aşmışlar gibi görüyorum. (Umarım görevlerin geneli böyledir tabi)

Totalde eksikliklerine iyi çalışmış, zaten iyi yaptığı işleri de (grafik,mimari,sanat) daha geliştirmiş bir oyun duruyor karşımızda. Eğer ki hikaye açısından da eski günlerine dönerse, serinin en ihtişamlı oyunu olmaması için bir neden göremiyorum. Umarım bu beklentilerimizi boşa çıkarmaz Ubisoft Montreal ve karşımıza zevkten dört köşe olduğumuz bir oyun çıkarırlar.

• MISIR : PİRAMİTLER, SUİKASTÇILAR ve AŞK | AC : Origins [Gamescom] /PintiPanda TV

MISIR SUİKASTÇİSİ ! | Assassin's Creed Origins /Easter GamersTv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 28 Ağustos 2017; 23:12:21 >

• Oyun çok iyi geliyor gibi duruyor. Ana karakter de Ezio'ya benzer şekilde ilgi çekici olursa eski günlerine döner seri.
  • Görselliğe ve atmosfere abanmışlar her zamanki gibi,tematik görseller yapıyor adamlar.
    Birde harita Far Cry vari olmuş sanki,keşfedilmemiş yerler soru işareti ile gösteriliyor haritada
  • quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

Görselliğe ve atmosfere abanmışlar her zamanki gibi,tematik görseller yapıyor adamlar.
    Birde harita Far Cry vari olmuş sanki,keşfedilmemiş yerler soru işareti ile gösteriliyor haritada

Aslında Far Cry da değil direkt The Witcher 3 olmuş harita sistemi,soru işaretleri olayı da birebir aynı zaten.Oyunun kendisine gelecek olursam AC Black Flag'i yapan ekip başroldeymiş.Black Flag açık dünya aktiviteleri ve atmosfer olarak belki de serinin en iyisi olmakla beraber ana karakter sunumu ve Assassin hikayesi olarak en kötüsüydü denilebilir.Origins'ten de aynı havayı alıyorum.Yine muazzam atmosfer ve açık dünya olacak ama ana hikaye ve ana karakter ya tırt ya da sıradan olacakmış gibi görünüyor.Zaten ana karakter Bayek'i sevip ısınmış olan daha bir kişi bile göremedim

• psycho90 kullanıcısına yanıt
    Hikaye anlatımı için AC 2'yi esas alıp geri kalanlarıda Black Flag'dan alırlarsa o zaman iş tamamdır ama birtürlü ortasını yakalayamıyorlar.
  • Suikastçılık 11. yüzyıla dayanıyor ama oyun milattan önceki zamanda geçecek. Bakalım konuyu nasıl bağlayacaklar merak ediyorum.
  • psycho90 kullanıcısına yanıt
    Ana karakter için şimdilik konuşmak erken. Oynadıktan sonra karar verilir ona. Ama bana izlediğim kadarıyla Altair çakması gibi geldi. Şu seriye Altair, Ezio ve Haytham gibi orjinal karakterler bir türlü yaratamadılar. Hala en iyi assasinler Altair ve Ezio. En başarılı kötü ise Haytham. Bunca oyun çıkmasına rağmen bu böyle. Bu da serinin en büyük başarısızlıklarından biri.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sherlock

Ana karakter için şimdilik konuşmak erken. Oynadıktan sonra karar verilir ona. Ama bana izlediğim kadarıyla Altair çakması gibi geldi. Şu seriye Altair, Ezio ve Haytham gibi orjinal karakterler bir türlü yaratamadılar. Hala en iyi assasinler Altair ve Ezio. En başarılı kötü ise Haytham. Bunca oyun çıkmasına rağmen bu böyle. Bu da serinin en büyük başarısızlıklarından biri.

Karakter yazmada en başarısız serilerden biri olduğuna katılıyorum. Fakat bence Altair'de iyi bir karakter değil sadece karizması var benim için en iyi AC karakteri Connor, Haytham ve Evie. Ezio'da iyi fakat kaç oyundur her karakter Ezio çakması oluyor hem de başarısız Ezio çakması. Connor dışında her AC karakteri, espriler yapan umursamaz karakterler oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2K

quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sherlock

Karakter yazmada en başarısız serilerden biri olduğuna katılıyorum. Fakat bence Altair'de iyi bir karakter değil sadece karizması var benim için en iyi AC karakteri Connor, Haytham ve Evie. Ezio'da iyi fakat kaç oyundur her karakter Ezio çakması oluyor hem de başarısız Ezio çakması. Connor dışında her AC karakteri, espriler yapan umursamaz karakterler oluyor.

Sadece oyunu oynayan biriyseniz öyle gelir. Altair çok mükemmel bir karakter ama oyuna iyi yansıtamamışlar. Kitabını okursanız oldukça dolu bir karakter olduğunu göreceksiniz

• Valla hocam 2'de iyi işlemişler dediğim hikayesini 3'de Templer'da iyi insanlar aslında amaçları olan diye gösterdikten sonra AC evrenine ilgim artmıştı ama daha sonra Black Flag'de oyunun yarısında gemi takibi yapıp Templer'da işte Assassin'lerin aynısı atlıyorlar, zıplıyorlar diye gösterdikten ve üstüne her sene çıkartacağız diye Anibus'u konsola bağladıktan sonra hiç AC dünyasına ilgim kalmadı, o yüzden okuyacağımı sanmıyorum. Ama hem Mısır'da geçtiği hem de son oyun Syndicate iyi olduğu için Origins'e bakacağım.
  • Oyunun çıkmasına az bir zaman kaldı. Umarım elimizdeki programlar bu oyun ile de uyumlu olur da daha önceki tüm oyunları olduğu gibi bunu da çeviririz. Güzel bir oyun geliyor gibi görünüyor.

Konuyu biraz gezdim. Suikastçılar Haşhaşiler'e dayanıyor nasıl antik Mısır'da geçen bir oyun olabilir gibi yorumlar okudum. Bunu diyen AC hakkında hiçbir şey bilmiyor demektir çünkü AC evreninde suikastçıların başlangıcı Adem ile Havva'ya, Tapınakçıların başlangıcı ise Kabil'e dayanır ve bunların hepsi AC2'de anlatılıyor. Haşhaşiler ise sadece Suikastçılar'ın o tarihteki Suriye koludur. Yani adamlar isterse ilk insanları konu alan bir oyun bile çıkarabilirler ve hikaye ile ters düşmez.

Bu oyunun neden antik Mısır'da geçtiğini anlamak için AC2'yi Türkçe yama ile baştan oynamanızı tavsiye ederim. Özellikle Ezio'nun villasındaki suikastçı heykellerinin açıklamalarını okuyun:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HK-47 -- 13 Eylül 2017; 14:33:1 >

• dövüş sistemini beğenmedim. yapay zeka embesil gibi saldırıyor. 1 ve 2. oyunun dövüş sistemi daha iyiydi. ortam ve grafikler gayet güzel olmuş. hikayesinin de iyi olmasını bekliyorum ama karakter pek bir şey vadetmiyor. ubisofttan daha ciddi bir iş beklerdim. 1 yıl aranın ardından hikayenin sonuna dair yeni gelişmeler beklerdim.

3.oyunun sonunda serbest kalan junoyla savaş veya günümüzdeki olayları etkileyecek şeyler. böylece mısır zamanını oynarken de daha heyecanlı olurdu
  • Terry Malloy kullanıcısına yanıt

Oyunun modern zaman hikayesi ilerliyor çizgi romanlarla. Origins de bayek'in savaşacağı grup templarlar olmayabilir. O tarihlerde templar diye bir şey de olmama ihtimali de yüksek zaten son zamanlarda oyunlarda ipucu verilen çizgi romanlarda iyice açığa çıkan bir grup daha mevcut. Juno da fiziksel bir beden kazanma konusunda önemli bir mesafe kaydetmiş olabilir diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rdlsln -- 25 Eylül 2017; 15:35:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saidsrc

Oyunun çıkmasına az bir zaman kaldı. Umarım elimizdeki programlar bu oyun ile de uyumlu olur da daha önceki tüm oyunları olduğu gibi bunu da çeviririz. Güzel bir oyun geliyor gibi görünüyor.

Konuyu biraz gezdim. Suikastçılar Haşhaşiler'e dayanıyor nasıl antik Mısır'da geçen bir oyun olabilir gibi yorumlar okudum. Bunu diyen AC hakkında hiçbir şey bilmiyor demektir çünkü AC evreninde suikastçıların başlangıcı Adem ile Havva'ya, Tapınakçıların başlangıcı ise Kabil'e dayanır ve bunların hepsi AC2'de anlatılıyor. Haşhaşiler ise sadece Suikastçılar'ın o tarihteki Suriye koludur. Yani adamlar isterse ilk insanları konu alan bir oyun bile çıkarabilirler ve hikaye ile ters düşmez.

Bu oyunun neden antik Mısır'da geçtiğini anlamak için AC2'yi Türkçe yama ile baştan oynamanızı tavsiye ederim. Özellikle Ezio'nun villasındaki suikastçı heykellerinin açıklamalarını okuyun:)

Türkçe yama artık çalışmıyor. :( Keşke el atsanız.

• Hocam hiç fan yapımı olan ac wikia'da türkçe çeviri yapmayı planladınız mı?
    şu an belki sizin de haberiniz yoktur ama günümüz hikayesi çizgi romanlar üzerinde yürüdü gitti. Tahminimce origins çıktıktan sonra akıllarda bir çok soru işareti olacak. Bu order of ancients tam olarak kim diyecekler:) Ac wikia'da bilgiler zaten oyun dosyaları, roman, çizgi roman gibi kaynaklara dayandırılıyor. Önemli olan kısımlar çevirilse bile kardır:)
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.