Şimdi Ara

Assassin's Creed: Origins (2017) [ANA KONU] (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.646
Cevap
31
Favori
105.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eski heyecanımı kaybettim. Tek ümidim oyun az bug ile çıksın. Diğer oyunlarda ilk 2-3 gün bug yüzünden oyun oynanamıyordu. Ha babam patch çıkar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla unity ve syndicate ne kadar beğenilmese de o trailerlarını yayınladıkları zamanları,ilk gameplaylerini dünmüş gibi hatırlıyorum, gene de çok heyecanlandırmıştı o oyunlar bile çıkmasından önce.

Şimdi bir de bunu bakıyorum zerre heyecanlandırmadı,bu sefer trailer'la bile uğraşmamış adamlar resmen
  • millet begenmemiş ama ben baya heycanlandım.mısır dönemi çok merak ettigim bir dönemdi gayet iyi yansıtmışlar.umarım bugsuz ve iyi optimizeli çıkar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lıfenorm

Oyun o kadar sığ geliyor ki ya arkadaş bu kaçıncı seri aynı teraneler herif su altında su aygırana bodozlama dalıyor resmen kolunu zor kaldırırsın su altında hadi onu geç mekana git adamları işaretle tek tek indir yıllardır aynı şey kusucaz artık oynayış çok kötü bir oyun her yenisi çıktığında daha çok dibemi Batar arkadaş umutluydum dövüş animasyonundan gözlerim kanadı farcry sanki 1 tık daha iyi gibi

Çok basit bir çözüm önericem: Bu seriyi bırak. Sevenleri oynamaya devam eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Sherlock -- 15 Haziran 2017; 17:18:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sherlock

quote:

Oyun o kadar sığ geliyor ki ya arkadaş bu kaçıncı seri aynı teraneler herif su altında su aygırana bodozlama dalıyor resmen kolunu zor kaldırırsın su altında hadi onu geç mekana git adamları işaretle tek tek indir yıllardır aynı şey kusucaz artık oynayış çok kötü bir oyun her yenisi çıktığında daha çok dibemi Batar arkadaş umutluydum dövüş animasyonundan gözlerim kanadı farcry sanki 1 tık daha iyi gibi

Tamam sayın lord kızma yahu olanı söylüyorum 3.seride terkettim Zaten buda yavan geldi gözüme polemik yaratmaya hacet Yok çıktığında ver 280 lira oyna

• quote:

quote:

quote:

Tamam sayın lord kızma yahu olanı söylüyorum 3.seride terkettim Zaten buda yavan geldi gözüme polemik yaratmaya hacet Yok çıktığında ver 280 lira oyna

O zaman sorun yok. Oynamadığın oyuna ve oyunlara sığ demen ilginç geldi sadece.

• quote:

quote:

quote:

quote:

O zaman sorun yok. Oynamadığın oyuna ve oyunlara sığ demen ilginç geldi sadece.

Ya dostum konu uzayıp gidecek ama 1 2 brotherhood revalıtıons ve 3 bunlar yetti arttı tükettim sonra çıkanlar belli Yani al benisi Yokki tamam fanısın saygı duyuorum ama artık aynı şeylerden kusucaz oyunlar demişsin unity ve sydcinate arasında farkı söylermisin mesela of ulan oyun ne değişmiş be mekanikler oynayış grafik görevler hikaye ? Tek değişen mekan geçtiği dönem sen oyununu oyna yine ama atarlı atarlı konuşmana gerek Yok yahu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lıfenorm -- 15 Haziran 2017; 17:47:21 >

• hikaye ile ilgili küçük spoiler'lar yazalım da biraz heyecan olsun:) Öncelikle yazı ubisoft forumlarından. buradan bakabilirsiniz;
    http://forums.ubi.com/showthread.php/1686066-Assassin-s-Creed-Origins-Your-Guide-to-Everything-We-Know-So-Far!

-Öncelikle bu sefer helix'te değil animustayız. Yani yeni bir modern zaman karakterimiz mevcut gibi gözüküyor.
    -Hep söylenildiği gibi Bayek Suikastçı tarikatının kurucusu.(bence modern anlamda)
    -Bayek Maskeliler denilen bir grubun peşinde. Bu grup Mısır'a zarar veren ve Apollodorus the Sicilian(Sicilyalı Apollodrus) isimli kişinin liderliğinde ve Kleopatra'nın takipçileri olan bir grupmuş.(bir ihtimal ihanet edebilirlermiş ona).
    -Bayek'in dudağında Desmond'da da olduğu gibi yara izi mevcut(Aynı zamanda Altair ve Ezio'da da vardı malum. Bu iz Connor'dan beri hiç bir karakterde yoktu)
    -Kleopatra'nın hayatı ile ilgilli az bir bilgi mevcut bu yüzden yazarlar tarafından hikayede kullanılma ihtimali mevcut(ki kullanmışlardır zaten)
    -Bayek mezarlıklara yan aktivite olarak girecekmiş.
    -NPC karakterler Antik zaman emirleri(ya da tarikatı) hakkında sürekli konuşacakmış. Oyun zamanı göz önüne alındığında Önceden gelenler ya da Templar'lar hakkında olması muhtemelmiş. Liderlerinin kendisini Ra'nın oğlu olduğunu iddia eden olağan dışı gözleri olan birinin(Sage olma ihtimali mevcut) olduğunu söylerlermiş.
    -The Crocodile olarak demoda da bahsedilen NPC'nin de Maskeliler grubunun üyesi olduğu belirtilmiş.
    -Sahte kahin Medunamun da bir NPC hedefi.
    -Hotepres isimli bir NPC karakter ile karşılaşacakmışız. O dönemin yetkililerinden uzak tutulan büyük bir defter saklıyormuş. Karısı ve çocuğu var. Karısının ismi Khenut, kızının ismi Shadya.
    -Zahra isimli bir başka NPC kararkter ile de tanışacağız. Yunan komşusunu kurtarmak için yardıma ihtiyacı olan biriymiş.
    -Bayek bir çeşit uyarı olan Horus'un gözü isimli bir tablet taşıyor. Ayrıca Medjay olarak statüsünü gösteren bir işaretmiş.
    -Ac 2'de mezarlıklarla alakalı keşifler neticesinde kendisini öğrendiğimiz, Monteriggioni'de heykeli de olan, Kelopatra'yı yılan zehri ile öldürdüğü belirtilen Amunet isimli suikastçının oyunun geçtiği dönemde yaşadığı biliniyor. Yani daha önce Bayek haricinde oynanabilir olacağı belirtilen karakter ya da karakterlerden biri olabilir. Ancak bununla ilgili herhangi bir bilgi verilmiş değil.

• Bu oyunu beğenmeyenin oyunculuğu bırakma zamanı çoktan gelmiş demektir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Bu oyunu beğenmeyenin oyunculuğu bırakma zamanı çoktan gelmiş demektir.

Beğenmeyenin oyjnculuğu bırakma zamanı gelmişmiş İsteyen istediğini beğenir istediğini beğenmez. Fanlık yapacağım diye boş boş konuşmayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunun haritası baya büyük, videolardan kopya çekerek yapmışlar, doğal olarak kapalı her yer.

http://i.imgur.com/lHdMenq.jpg

Bir de su altı araştırma videosu, güzel yapmışlar. Burun/ağız kapaması hoşuma gitti bizimkinin sabit dururken.

• Henüz E3'ün başında 5 dakikalık ilk oynanış videosu çıktığında eleştirmiştim oldukça,önceki sayfalarda yazdım hatta.Ancak sonra çok fazla video gelmeye başladı,hepsini izledikten sonra söyleyebilirim ki biraz ağır konuşmuşum galiba.Eleştirdiğim şeyler hala geçerli ; savaş sistemi ve karakter hareketleri,kartalın bildiğin drone yerine geçmesi hatta işaretleme yaparken yavaşlama bile değil tamamen durması falan hala oldukça canımı sıkıyor.Ancak diğer şeyler oldukça iyi görünüyor,özellikle keşfetme ve yan görev konusunda çok fazla içerik var,The Witcher 3'ten de etkilenmişler belli.Zaten ekip Black Flag'i yapan ekipmiş ve açık dünya unsurları olarak Black Flag benim seride açık ara en sevdiğim yapımdı.Syndicate'te de savaş dinamiklerini beğenmediğim için gizli takılmıştım hep,bunda da sanırım öyle yapacağım yalnız düşman levelleri bizden çok fazla yüksekse onlara hidden blade ile suikast yapamayacakmışız,bu biraz canımı sıktı.Şu üstteki 2 video çok hoşuma gitti.Büyük ihtimalle 2.oyun ayarında devrim yaratan bir yapım olmayacak yine maalesef,ama Black Flag tadı verirse ve onun aksine hikayesi ve ana görevleri de iyi olursa çok iyi bir yapım olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psycho90 -- 21 Haziran 2017; 22:47:34 >

• Bu oyun olacak. Serinin yeniden doğuşu olacak, eminim. Karakterin dövüşleri animasyon olarak kötü gözükse de en azından artık çat çat çat diye koca birliği yok edemeyeceğiz. Nefret ediyordum o olaydan ben. Dövüşler daha zor ve daha gerçekçi olmuş. Tırmanma mekaniklerine bir şey demek istemiyorum, çok şey göstermediler. Ama harita çok büyük, açık dünya öğeleri de iyi doldurulmuşsa çok doyurucu olur. En çok da Eziomsu çakma karakterlerden kurtulduğumuza seviniyorum. Yeni karakterimiz ağırbaşlı, kendine has özellikleri var.
  • Su dokuları inanılmaz duruyor.Belkide şuana kadar görünen en iyi su dokusu olabilir.Tabi oyun çıkınca sağlam bir downgrad yemezse...
  • Dövüş ve at sürüş animasyonlarını sevmedim ben de. Saldırılardan kaçınırken yağ gibi kayıyor karakter hiç gerçekçi değil. Ata gelince eşkin ve dörtnala koşarken biraz kütüklük var, Witcher 3'teki atın koşma animasyonları çok akıcıydı mesela. İnşallah bunları düzeltirler çıkışa kadar.

• Oyunu beğendim. Fakat 209TL verebileceğimi sanmıyorum. İndirim bekleyeceğiz artık. 100 lira veririm.
  • Benim için AC'nin güzelliği ne oynanışında, ne mekaniğindedir. Önceliğim hep hikayesi ve bağlayıcılığı olmuştur. Tarihsel karakterleri barındırması, hikayenin bütünlüğü bu oyunu asıl güzel yapan şey. Bu adamların bu oyunu çıkarırken neyden esinlendiği bariz; Hassan Sabbah ve Haşhaşi Tarikatı. Bu tarikatın 1000'li yıllarda kurulduğu belli. İlk oyununun nerede geçtiği, konusu, karakterleri, bu oyunun membahı belli kısaca. Şimdi bu antik çağ olayını nası açıklayacaklar, nasıl üstüne tüy dikecekler göreceğiz. Üstüne bir de Antik Mısır'da geçiyor diye, büyü ve mistik öğeler de eklenirse bu oyuna, siz görün komediyi.

"Al Muallim'in soyu Antik Mısır'a uzanıyor. Hatta bizde Al Muallim'in atalarından şunu şunu oynuyoruz. Aslında Süikastçi topluluğu Antik Mısır'da kuruldu. Masyaf'a kadar geldi" falan diye saçmalayacaklar mı göreceğiz. Yoksa aklımızla dalga geçip, ilk çıkardığı oyunu, ilk oyunun üstüne kurduğu temelleri unutup, "Boşverin siz hikayeyi, grafiklere odaklanın bak kumlar tane tane, su çok güzel yansıyor 4K, 8K, 10K 200-300FPS" falan diyerek kandırmaya mı çalışacaklar. Daha da önemlisi ben kendi adıma konuşayım; Bunu yiyecek miyim? Tabiki hayır.

Bu oyun elbette diğerlerinden oynanış, grafik ve mekanik bakımından daha iyi olacaktır. Ama "Assassin's Creed" olamayacaktır. Tıpkı Revelations'dan sonra çıkan diğerleri gibi. Ubisoft daha fazla para kazanma arzusu, "Her sene 1 oyun" politikası ve Revelations'dan sonra çıkardığı, günübirlik, altyapısı olmayan karakterler ve hikayeler sayesinde, bu seriyi rayından çıkarttı. İster kabul edin, ister etmeyin. Assassin's Creed serisi Revelations'dan sonra bitmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ambarad -- 28 Temmuz 2017; 6:47:34 >

• tabanca tüfek kalkmasından çok memnun oldum bunun peşine bir de antik roma kesin gelir

• barisdragon B kullanıcısına yanıt
    3 leme olarak düşünülüyor zaten ve ek olarak İskender ve Roma nın yükselişi zamanında gelecek oyunlar var denmişti ilk sızıntı zamanlarında, ne kadar doğru bilemiyoruz tabii.
  • Ambarad kullanıcısına yanıt
    Size tamamen katılıyorum assassin kelimesi bile haşhaşiden gelirken bu olayı Hasan Sabbah öncesine taşıyamazsın bi yerden atıp savuracaklar muhtemelen. İşleyecek bir dönem kalmayınca aslında ilk bunlar değil, bunlardı derler :) Ben yine indirimde alır oynarım herhalde. Pek takılmamak lazım aclerin farklı dönemlerde farklı mekanları gezdirmesi olayını seviyorum.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.