Şimdi Ara

ASRock Kullanıcıları Yardımlaşma Kulübü (80 Üye) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
988
Cevap
13
Favori
37.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

AIDA 64 kurun, Everest hatalı ölçüyor başka bir konuda aynısı oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mali87

quote:

Orijinalden alıntı: mr990

sanırım amd tarafından böyle bir yüksek sıcaklık durumumu var nedir? i5-2500k 5ghzye çektiğimde bile anca 42 dereceyi görüyordu extreme 4 bende.

Normalmiş amd tarafından o değerler.

valla ben extreme4 üzerinden 2500k 4ghz'de kullanıyorum, 3 fanlı noctua nh d14 var soğutucu olarak, noctuanın ve kasa için tüm fanların dönüş hızı en düşük seviyede ve buna rağmen boşta 29 derece işlemci 27 derece anakart sıcaklığı var..
  • Logitech MK520 klavye-fare setini kimi zaman bilgisayar başlangıçta görmüyor.Masaüstü açıldığında USB aygıt tanınmadı diyor.Unifying denen micro alıcısını çıkarıp tekrar taktığımda sorun düzeliyor.Her zaman olmuyor.İşletim sistemi ile ilgili bir durum değil.Çünkü kimi zaman BİOS'a girmek için DEL tuşu da çalışmıyor.Anakart ile ilgili olduğu açık ama nasıl çözülür bilemedim.Anakart 990FX Extreme 3.
  • ASRock N68C+ GS FX ;D ekle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemciyi sadece çarpan hızlarını 45' e getirerek 4.5 ghz çıkarttım. Voltaj vs vermeyerek Prime testine soktum ve 1 saattir teste. İşlemci en yüksek 88C görmüş. Boşta ise 27 - 29C arasında. İşlemciyi bu şekilde kullanmanın bir sakıncası var mıdır acaba ? Voltaj verilerek sıcaklıklar düşürülebilinir mi ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wizi_emre -- 9 Kasım 2012; 14:46:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wizi_emre

İşlemciyi sadece çarpan hızlarını 45' e getirerek 4.5 ghz çıkarttım. Voltaj vs vermeyerek Prime testine soktum ve 1 saattir teste. İşlemci en yüksek 88C görmüş. Boşta ise 27 - 29C arasında. İşlemciyi bu şekilde kullanmanın bir sakıncası var mıdır acaba ? Voltaj verilerek sıcaklıklar düşürülebilinir mi ki

Voltaj Auto 'da büyük ihtimallde ama 90 derece iyi bir sıcaklık değil bana göre. Voltajı düşürün en düşük voltajı bulun bana göre işlemci max 75 fln görsün işkence çektirmeye gerek yok. Tabi %100 hiç bir zman kullanamazsın prime 'deki gibi ama olsun bence dikkatli olmak lazm.

• quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Logitech MK520 klavye-fare setini kimi zaman bilgisayar başlangıçta görmüyor.Masaüstü açıldığında USB aygıt tanınmadı diyor.Unifying denen micro alıcısını çıkarıp tekrar taktığımda sorun düzeliyor.Her zaman olmuyor.İşletim sistemi ile ilgili bir durum değil.Çünkü kimi zaman BİOS'a girmek için DEL tuşu da çalışmıyor.Anakart ile ilgili olduğu açık ama nasıl çözülür bilemedim.Anakart 990FX Extreme 3.

Asrockta usb 3.0 portlari etron kontrolculere bagli sanirim aorun bundan kaynaklaniyor.ayni aorun bende de okuyir logitech g510 klavyeyi gormuyor ve oyle boyle degil ps2 klavye ile cozuyorum anca.bios pili cikart tak va va ama gidip ps2 klavye takip biostan ayarlari defaulta cektigimde goruyor.anakart 990xa ud3 bunda da etron kontrolculer var

• quote:

İşlemciyi sadece çarpan hızlarını 45' e getirerek 4.5 ghz çıkarttım. Voltaj vs vermeyerek Prime testine soktum ve 1 saattir teste. İşlemci en yüksek 88C görmüş. Boşta ise 27 - 29C arasında. İşlemciyi bu şekilde kullanmanın bir sakıncası var mıdır acaba ? Voltaj verilerek sıcaklıklar düşürülebilinir mi ki

Daha cok ayar yapman lazim dostum

Adam gibi basina oturup zaman harcarsan cok daha dusuk sicakliklar elde edebilirain bisa voltaj gidiyor islemciye.suan yedigi degerde 5ghz bile gorwbilirain belki belli olmaz.

Oc carpani artirip girmek kadar kolay olsaydi super olurdu ama malesef degil.ben i7 920 islemcinin 4.1 ghz de full stabilitesi icin 1 hafta ugrastim 1 tane de isletim siatemi cokerttim

• bende extreme 6 kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: el_nino_09

quote:

Daha cok ayar yapman lazim dostum

Adam gibi basina oturup zaman harcarsan cok daha dusuk sicakliklar elde edebilirain bisa voltaj gidiyor islemciye.suan yedigi degerde 5ghz bile gorwbilirain belki belli olmaz.

Oc carpani artirip girmek kadar kolay olsaydi super olurdu ama malesef degil.ben i7 920 islemcinin 4.1 ghz de full stabilitesi icin 1 hafta ugrastim 1 tane de isletim siatemi cokerttim

http://www.overclock.net/t/1198504/complete-overclocking-guide-sandy-bridge-ivy-bridge-asrock-edition

Bu linktekilere göre yaptım. Sıcaklık en fazla 80C gördü. Sunbeam CCF ile. Hımm.. Xpradator big tower kasa bulunuyor bende. Şu an 6 tane fan yuvası boşta. Oraları doldurduğumda sıcaklık iyice düşer gibime geliyor. Vatan bilgisayar evimin 300mt yakınına açılıyor. Açıldığında fanları tamamlayacağım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wizi_emre -- 9 Kasım 2012; 19:50:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: el_nino_09

quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Logitech MK520 klavye-fare setini kimi zaman bilgisayar başlangıçta görmüyor.Masaüstü açıldığında USB aygıt tanınmadı diyor.Unifying denen micro alıcısını çıkarıp tekrar taktığımda sorun düzeliyor.Her zaman olmuyor.İşletim sistemi ile ilgili bir durum değil.Çünkü kimi zaman BİOS'a girmek için DEL tuşu da çalışmıyor.Anakart ile ilgili olduğu açık ama nasıl çözülür bilemedim.Anakart 990FX Extreme 3.

Asrockta usb 3.0 portlari etron kontrolculere bagli sanirim aorun bundan kaynaklaniyor.ayni aorun bende de okuyir logitech g510 klavyeyi gormuyor ve oyle boyle degil ps2 klavye ile cozuyorum anca.bios pili cikart tak va va ama gidip ps2 klavye takip biostan ayarlari defaulta cektigimde goruyor.anakart 990xa ud3 bunda da etron kontrolculer var

Evet Etron kontrolcülere bağlı USB 3.0 portları.Ancak Unifiying alıcıyı USB 2.0'a bağladım baştan beri.Hiç USB 3.0'ı kullanmadım.

• Evet arkadaşlar bahsettğim kullanıcı incelemesine başladım testler devam edecektir..

http://forum.donanimhaber.com/m_68033734/tm.htm
  • Eline sağlık, kulüp olarak büyük bir eksiği tamamlamış oldun , oc testleirni bekliyoruz.

• Arkadaşlar bende Z77 extrem 4 kullanıyorum benide ekleyin fakat 3570K ıle OC de sıkıntılar var sogutucu Thermalrıght True sprit 120 Özellikle mertov rumuzlu arkadaşım anakartlarımız sanırım aynı Ben gunluk 4.5 te kullanmak ıstıyorum ama senın OC ıncelemendekılerı yapıyorum prımede cekırdeklerden bırını kapıyor en son senın ayarları yaptım çarpan 45 te voltaj 1.2 de prımede çekırdek kapatıyor

Bana hangı ayarları yapacagımı detaylı bır anlatırsan hocam voltaj falan olayını makbule gecer 4.5 ghz mınumum voltajla ısımı gorur ne onerırsın malum sogutucu fazla ıyı degıl fazla voltajla çekırdekler ısınıyor bırde OC lu yukte kaç derece gunluk kullanım ıcın ıdealdır teşekkürler

Acaba benım ıslemcıdemı bır sorun var anakarttamı çunkı oc den sonra normal degerlerdede prımede çekırdek kapadı
  • Arkadaşlar sorun halledıldı aksam bıraz ugrastım işlemciyi söktüm tekrar thermal macun surdum format attım şimdilik primede çekirdek kapatma yapmıyor oc denemelerıne baslıyacam stok hızlarda sıstemı teste soktum 30 dk sonra bu ısı degerlerını aldım normalmıdır

HWMonıtordekı TMPIN3 yazan deger nereye aıttır bıraz yukselıyor bırde işlemci ısıları hava sogutmayla kıyaslanırsa nasıl sıstem 30 dk prime testınde ıken bu alıntılar yapıldı

gpu-z dekı pcı e slotu program ılk açıldıgında pcı e 2.0 oluyor bırkac sanıye sonra pcı e 1.1 e dusuyor bıostan 2 olarak ayarladım yıne aynı sanırım program ole gosterıyor aksam voltajsız oc yapcam bakalım kaca kadar cıkacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömr0681 -- 15 Kasım 2012; 8:46:43 >

• 4.2 4.3 mhz voltajsız

fıx 1.190 4.5 ghz baska hıc bır seye dokunmuyorum sıcaklık prımede genelde 60-65 800000 testınde 74 cıvarı sonra yıne 60-65 cıvarı seyredıyor normalmıdır voltaj az gelırsede ısıda artıs olurmu arkadaslar prımede 45 dk test ettım sıkıntı yok sogutucuya bır fan daha takıla bılıyor ama klıpsı yok frıballa yazdım cevap yok pıyasada Thermalrıght 120 mm fan klıpslerı var ama benımkıne uyarmı bılmıyorum destek lıstesınde benım model yok cunkı sanırım bulamıycam 1 fan daha takabılsem ısıya ne kadar etkı eder
  • 970 Extreme 3 incelemesi istermisiniz arkadaşlar?
  • LucidVirtu MVP yi kurdum oyunlardaki fps arttı :)

İşe yarıyor yani.

Company of Heroes Virtu MVP den önce

Average - 59,2
    Maximum - 63,0
    Minimum - 2,9

Company of Heroes Virtu MVP den sonra

Average - 165,9
    Maximum - 328,3
    Minimum - 10,9
  • Resim istermisiniz arkadaslar? Sanırım bu karttan forumda sadece bende var. Win8 pro x64 yuklemek istiyorum acaba herhangi bir sorun olurmu?

https://store.donanimhaber.com/32/7c/3c/327c3ce432f85bf3fa2dc2737d542c2e.jpg

ASRock Kullanıcıları Yardımlaşma Kulübü (80 Üye)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xdeliruzgar -- 19 Kasım 2012; 11:22:11 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.