Şimdi Ara

ASRock Kullanıcıları Yardımlaşma Kulübü (80 Üye) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
988
Cevap
13
Favori
37.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: el_nino_09

quote:

Orijinalden alıntı: Oguzzzzz

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Oğuz hayırlı olsun doğru seçim bir anakart, bana göre Soket 1155'in en iyi anakartı.

Teşekkür ederim söylediiğin gibi bende öyle düşünüyorum

hocam resimlerde gordugum kadarı ile anakarta 3 hdd ve 1 ssd baglamıssınız.

bılgısayarın acılıs hızı ne duruma geldı 3 adet hdd baglayınca?bende de force gt var hızlı acılırken hdd bagladım dıye yavas acılıyor ssd ıle.

taktıgım hdd lerden dolayı sıstem yavasladı gıbı acılıs hızında vs.

Evet 3 HDD 1 SSD var

1 TB sata3 ve 2 adette sata 2 250 var şuan sistemde. Bootta ve açılışta hdd 'lerle hiç bir alakam yok gayet hızlı açılıyor.. Sizin nasıl yavaşlıyor ?

hocam anakartım gigabyte 990xa-ud3.bu ekstradan 2 hdd taktım ve sistem baya bir yavas acılıyor onceden windows logosu donerken yarıda kesilir tak diye masa üstü gelirdi şimdi baya bir yavassladı.bir yerde de okumuştum normal hdd ler ıle kullanılırsa performans duser dıye

Boot ayarlarından sadece ssd olsun diğerlerini kapat.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Oğuz hayırlı olsun doğru seçim bir anakart, bana göre Soket 1155'in en iyi anakartı.

bılgısayarın acılıs hızı ne duruma geldı 3 adet hdd baglayınca?bende de force gt var hızlı acılırken hdd bagladım dıye yavas acılıyor ssd ıle.

Evet 3 HDD 1 SSD var

1 TB sata3 ve 2 adette sata 2 250 var şuan sistemde. Bootta ve açılışta hdd 'lerle hiç bir alakam yok gayet hızlı açılıyor.. Sizin nasıl yavaşlıyor ?

hocam anakartım gigabyte 990xa-ud3.bu ekstradan 2 hdd taktım ve sistem baya bir yavas acılıyor onceden windows logosu donerken yarıda kesilir tak diye masa üstü gelirdi şimdi baya bir yavassladı.bir yerde de okumuştum normal hdd ler ıle kullanılırsa performans duser dıye

kapat derken hocam?

2. 3. sıraya mı koyayım?

zaten işletim sistemi ssd de yüklü diğerlerini 1.sıraya koysamda bott etmez.sanırım kapat derken neyi kastettiğini tam anlayamadım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet 3 HDD 1 SSD var

kapat derken hocam?

2. 3. sıraya mı koyayım?

zaten işletim sistemi ssd de yüklü diğerlerini 1.sıraya koysamda bott etmez.sanırım kapat derken neyi kastettiğini tam anlayamadım.

Evet alt sıralarda olsun. Onun haricinde hani bilgisayarı bayağıı bir yavaşlatması bana mantıkı gelmedi.

• Asrock Z77 OC Formula başarılarına başarı eklemeye devam ediyor The Overclocker dergisi Asrock Hakkında Düşünceleri

Gigabyte Z77X-UP7 8 / 10

MSI Z77 MPower 8/ 10

ASROCK Z77 Oc Formula 9,5 / 10

buda dergi

http://issuu.com/theoverclocker/docs/theoverclocker_issue_21?mode=window&viewMode=doublePage

ASRock Kullanıcıları Yardımlaşma Kulübü (80 Üye)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oguzzzzz -- 6 Kasım 2012; 15:01:01 >

• Bizim konu biraz cansız kalıyor sanırım

Buda kendime hazırladığım Wallpaper belki işine yarayan olur

1920x1080 ölçülerde

https://store.donanimhaber.com/1c/29/80/1c2980e8cda1f3a5e84639096a83cec4.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oguzzzzz -- 7 Kasım 2012; 8:33:13 >

•  ASRock Kullanıcıları Yardımlaşma Kulübü (80 Üye)

Sıcaklık degerleri normalmi arkadaşlar anakartın.
  • 21 derece de ki işlemci için 48 derecede ki kart sıcaklığı bana bir hayli fazla geldi doğrusu... hazır su soğutma sistemlerinden birini mi kullanıyorsunuz acaba?
  • Banada fazla geldi anakart sıcaklığı diğer sıcaklıklar gayet iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr990

21 derece de ki işlemci için 48 derecede ki kart sıcaklığı bana bir hayli fazla geldi doğrusu... hazır su soğutma sistemlerinden birini mi kullanıyorsunuz acaba?

Hayır zerotherm nirvana işlemci soğutucusu var kasa rc-692
  • Benim anakart cpu 4.2Ghz de 41 derece şuan.
  • Benimde cpu 4.0 ghzde anakart 42 derece şuanda
  • sanırım amd tarafından böyle bir yüksek sıcaklık durumumu var nedir? i5-2500k 5ghzye çektiğimde bile anca 42 dereceyi görüyordu extreme 4 bende.
  • Evet arkadaşlar bende ufaktan yokladım bu akşam işlemciyi. H100 en minimumda çalışıyor bütün fanların rpm 'leri en düşükte.

4.0 'a çektim voltaj 1.1 30 dkka prime95 testi. Max gördüğüm sıcaklık 51 derece idi. Bu şekilde böyleyse fanları değiştirip pull/push yapıp termal macunu değiştirdimmi. İşlemcide iyiye benziyor güzel şeyler çıkacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oguzzzzz -- 7 Kasım 2012; 20:25:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr990

sanırım amd tarafından böyle bir yüksek sıcaklık durumumu var nedir? i5-2500k 5ghzye çektiğimde bile anca 42 dereceyi görüyordu extreme 4 bende.

Normalmiş amd tarafından o değerler.
  • Hangisine güvenmeliyim ? everest 29 derece gosteriyor Axtu 40

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oknglr -- 7 Kasım 2012; 21:39:53 >
  • Çizgi Elektronik arızalı anakartımın çatlayan işlemci soketini kendilerine göre garanti dışı işlem olmasına rağmen ücretsiz olarak değiştirdi. Şu an bu mesajı 990FX Fatality PRO'dan yazıyorum

Tabii garanti dışı kalma durumunda nolucak diye sordum, ücretsiz servis vermeye devam edeceğiz denildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oknglr

Hangisine güvenmeliyim ? everest 29 derece gosteriyor Axtu 40

everest mi kaldı artık. aida64 oldu everest.. bence aida64 indir tekrar bak. güncel olmadığı için everest yeni nesil kartlarda yanlış gösteriyor olabilir. anakart yazılımına güven. kendi sistemimden aida64 ile ss ekledim. everest dış sensörlerin sıcaklığını ölçüyo sanırım. anakart yazılımı direkt core'ları ölçüyo herhalde. hem hdd bu havada 43 derece çok fazla. benim harici plastik kabında dahi 32 derece. en sıcaklarda 44 derece görmüştü.

ek: @Oguzzzzz anakart yakıyor bu arada. gerçekten süper bi anakart. sensörlere hayran kaldım. anakart üzerindeki her bi noktanın sıcaklığını kontrol etmek muhteşem. bi ramlerin rengi sırıtmış. corsairin siyah vengeance serisi daha şık dururdu gibi. ama ssd ile rengi tutmuş en azından takım olmuşlar power kabloları hepsi sleeve kaplı değil sanırım ancak anakart ile sarısiyah renk uyumu olmuş sırıtmamış. hayırlı olsun güzel sistem olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEUS__ -- 8 Kasım 2012; 14:52:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ZEUS__

quote:

Hangisine güvenmeliyim ? everest 29 derece gosteriyor Axtu 40

everest mi kaldı artık. aida64 oldu everest.. bence aida64 indir tekrar bak. güncel olmadığı için everest yeni nesil kartlarda yanlış gösteriyor olabilir. anakart yazılımına güven. kendi sistemimden aida64 ile ss ekledim. everest dış sensörlerin sıcaklığını ölçüyo sanırım. anakart yazılımı direkt core'ları ölçüyo herhalde. hem hdd bu havada 43 derece çok fazla. benim harici plastik kabında dahi 32 derece. en sıcaklarda 44 derece görmüştü.

ek: @Oguzzzzz anakart yakıyor bu arada. gerçekten süper bi anakart. sensörlere hayran kaldım. anakart üzerindeki her bi noktanın sıcaklığını kontrol etmek muhteşem. bi ramlerin rengi sırıtmış. corsairin siyah vengeance serisi daha şık dururdu gibi. ama ssd ile rengi tutmuş en azından takım olmuşlar power kabloları hepsi sleeve kaplı değil sanırım ancak anakart ile sarısiyah renk uyumu olmuş sırıtmamış. hayırlı olsun güzel sistem olmuş.

Uzun zaman önce yuklemiştim everesti aida64 ü indirip deniycem tekrar. hdd neden yuksek okadar anlamadım eve gidince aida64 le bi deniyim tekrar

• quote:

990fx extreme 3 ü aldık. Elimde phenom 2 x2 işlemci var yetmiyor . biraz yükseltmek istiyorum uzun zamandır aklımda x6 serisi vardı fakat şuan sıfırı stoklarda yok fx serisine geçebilirim diye düşündüm fiyat açısından fx 6100 iyi bütçeyi birazdaha zorlayıp 8150 falan alsammı acaba ? birde 8350 çıkacakmış 200 dolar civarı diye okudum ne yapsam karar veremedim

Acele etmeyin, biraz daha bekleyin yeni FX2 İşlemci öneririm size.

8350 olmasına da gerek yok, bir alt sürümü de yeterlidir fazlasıyla.

Bir alt sürüm dediğim 8320 3.5 Ghz olan modeli. Vatan %25 indirimiyle onu alırsınız.

Onun fiyatının şuanki 8120 den 15-20 dolar fazla olacağını düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.