Şimdi Ara

ASRock Kullanıcıları Yardımlaşma Kulübü (80 Üye)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
1.016
Cevap
11
Favori
34.343
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Anakart >> ASRock Kullanıcıları Yardımlaşma Kulübü (80 Üye)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1192 Mesaj
    Asrock G41-GS combo ddr2 ddr3

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    BITFENİX PRODIGY I GIGABYTE GA-AB350N-GAMING WIFI I RYZEN 7 3700X IMasterLiquid ML240L RGBI 16Gb DDR4 HYPERX PREDATOR RGB I SAMSUNG 960 EVO 250GB I 3TB WD GREEN I MSI GAMING X AMD RADEON RX 480 8GB OC I SENHEISER RS-170 I LOGITECH PRO9000 I LOGITECH F710 X2 I A4 TECH BLOODY R8 I SEASONIC X 850 GOLD
  • Yarbay
    3386 Mesaj

Hocam bios OC ayarlarını SS olarak koyabilir misiniz resmini çekip. Teşekkür ederim şimdiden.

Veya şu şekilde de olur eğer bu boşlukları doldurursanız telefonunuza çekeceğiniz resimlerden on numara olur;)

CPU Ratio: All Core

All Core:

Host Clock Override (BCLK):

Spread Spectrum:

Intel SpeedStep Tech:

Intel Turbo Boost Tech:

Additional Turbo Voltage:

Internal PLL Overvoltage:

Core Current Limit:
    Long Duration Power Limit:
    Long Duration Maintained:
    Short Duration Power Limit:
    Primary Plane Current Limit:
    Secondary Plane Current Limit:

Enhanced Halt State (C1E):
    CPU C3 State Support:
    CPU C6 State Support:
    Package C State Support:

GT OverClocking Support:

OC Tweaker: Voltage Configuration (Click to hide)

Power Saving Mode:

CPU Core Voltage:

Offset Voltage:

CPU Load-Line Calibration:

IGPU Voltage Offset:

IGPU Load-Line Calibration:

DRAM Voltage: 1.5v (up to 1.65v)

VTT Voltage (VCCIO):

PCH Voltage:

CPU PLL Voltage (VCCPLL):
    |
    |
    KAZUYA MISHIMA kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ekran Kartı Sevenler Ölmesin..!

• Binbaşı
    1472 Mesaj

hocam şuan işteyim eve gidince koyarım

hocam benim oğlan fotonun şarjını bitirmiş 1 saate şarj eder koyarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAZUYA MISHIMA -- 9 Ocak 2014; 20:45:42 >
    |
    |
    Bahsedilenler: cianni
    BITFENİX PRODIGY I GIGABYTE GA-AB350N-GAMING WIFI I RYZEN 7 3700X IMasterLiquid ML240L RGBI 16Gb DDR4 HYPERX PREDATOR RGB I SAMSUNG 960 EVO 250GB I 3TB WD GREEN I MSI GAMING X AMD RADEON RX 480 8GB OC I SENHEISER RS-170 I LOGITECH PRO9000 I LOGITECH F710 X2 I A4 TECH BLOODY R8 I SEASONIC X 850 GOLD
  • Binbaşı
    1472 Mesaj

Biosta ekran görüntüsü almak için f12 kullanılıyormus arkadaslar haberiniz olsun.Bende şimdi biostan oğrendim cok güzel bir sey fotoğraf makinasın da ışık yansıyordu,düzgün görüntü alamıyordum cok iyi düşünmüş asrock.

|
    |
    Bahsedilenler: cianni

• Binbaşı
    1472 Mesaj
    peki bilen varmı asrock bios ekranının siyah vari bir arka planı olanı var bunu değiştire biliyormuyuz bilen varsa paylaşırsa sevinirim.
    |
    |
  • Binbaşı
    1472 Mesaj
    Bu arada işlemcim IHS remove görmüştür haberiniz olsun,bu duruma gelmesi hayli zamanımı aldı aslında kullandığım macun coollaboraty pro dur.sıcaklıklarda sadece bir cekirdek biraz fazla ısınıyor ayrıca h100i kullanıyorum ve fanlarım quit ayardadır,performans moduna alınca cok ses yapıyor buyuzden denemek bile istemiyorum.corsairin fanları cok sesliler evde durulmaz okadar yani.elimde ayrıca akasa viper fanlar var fakat renklerinden nefret ediyorum kasama yakıstıramıyorum ilerde boyarsam kullanıcağım.
    daha sessiz olduklarını biliyorum.
  • Yarbay
    3386 Mesaj

Yardımınız için teşekkür ederim hocam :)
    |
    |
    KAZUYA MISHIMA kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1472 Mesaj
    ne demek elimden geldiğince
    |
    |
  • Yarbay
    2593 Mesaj
    Hala 2tb sorunu yaşayan var mı? Asrock z87 extreme 4 ile
    3 adet 2tb hdd
    2adet 500GB (Raid 0 1 TB)
    Birde 240 GB ssd sorunsuz kullanıyorum

Orijinalden alıntı: yimust

3 adet 2tb hdd
    quote:

Orijinalden alıntı: yimust

3 adet 2tb hdd

Asrock cd içerisinde gelen "3TB+ Unlocker" programı var onu kurarsanız sorunsuz istediğiniz kadar harddisk çalıştıra biliyorsunuz
    |
    |
    Ryzen 7 1800X | ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO | ASUS ROG Strix GeForce® GTX 1080 Ti OC Edition | GSKILL Trident Z RGB Led 16GB (2x8) DDR4 3200MHz CL14 | KINGSTON 240gb Hyperx Savage SSD | WD Caviar Black 1 TB/7200 |
    NZXT Kraken x62 | PHANTEKS Eclipse P400S Tempered Glass | BenQ XL2430T 24" 144Hz | LOGITECH G502 ; STEELSERIES Rival600 ; Logitech G810 |
  • Yüzbaşı
    332 Mesaj
    demin başıma gelen sorun dh den videoları seyrediyordum pc aniden kapandı power tusuna bastım acılmadı hata kodu 55 verdi siteye baktım ram ile alakalıymış şimdi durum şu a1a2b1 tek slot çalışmıyor b2 tek çalıştı a1a2 beraber çalışmıyor b1b2 beraber çalışmıyor a1b1 beraber çalışmıyor sadece a2b2 çalıştırabildim ança böyle 2 ram ide görüyor pc bios güncelledim resetlerdim sorun devam ediyor başına böyle bişey gelen varmı pazartesi yollucam sanırım garantiye bir soruyum dedim belki çözümü kolay bişeydir
    |
    |

Orijinalden alıntı: Aiko

bios update gerekli mi sizce ? şu an ping değerlerimde 10 ms'lik bir artık var. bi ihtimal olarak anakarttı düşünüyorum update etsem düzelme olasılığı var mı?(asrock fx extreme 3 990)
    quote:

Orijinalden alıntı: Aiko

bios update gerekli mi sizce ? şu an ping değerlerimde 10 ms'lik bir artık var. bi ihtimal olarak anakarttı düşünüyorum update etsem düzelme olasılığı var mı?(asrock fx extreme 3 990)

Network yapısı ile bios ne alaka ? benmi yanlış anladım acaba giden gelen veriden bahsediyorsunuz değil mi ?
    |
    |
    Ryzen 7 1800X | ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO | ASUS ROG Strix GeForce® GTX 1080 Ti OC Edition | GSKILL Trident Z RGB Led 16GB (2x8) DDR4 3200MHz CL14 | KINGSTON 240gb Hyperx Savage SSD | WD Caviar Black 1 TB/7200 |
    NZXT Kraken x62 | PHANTEKS Eclipse P400S Tempered Glass | BenQ XL2430T 24" 144Hz | LOGITECH G502 ; STEELSERIES Rival600 ; Logitech G810 |
  • Yüzbaşı
    759 Mesaj
    evet bir alakası var mı yok mu bilmiyorum o yüzden soruyorum :) gelen bios updateleri usb giriş hızlarını vs güncellerken bi ihtimal ethernet kartıyla ilgili birşeyide güncelliyodur diye düşündüm ..
    |
    |

Arkadaşlar Z77 OC Formula kullanıyorum, bios'u sıfırlamak istiyorum, jumper'ı da kullandım arkadaki clear cmos tuşunu da.

Sıfırlanıp sıfırlanmadığını anlamak için bios un sesini kapıyorum. Sıfırlama işleminden sonra bios a girdiğimde bios sesli hale gelmiş oluyor. Sıfırlandığını düşünüyorum ama kaydettiğim profiller kalıyor.

Ben onların da sıfırlanmasını, her şeyin ilk günkü gibi olmasını istiyorum. Nasıl yapabilirim acaba? Fikri olan :)

Bir de Clear Cmos tuşuna sistemde elektrik varken mi basılı tutmak gerekiyor yoksa fişi çekip sistemi kapadıktan sonra mı :)
    |
    |
    Bahsedilenler: Chris Brown , setek01

• Yarbay
    3895 Mesaj

Jumper işleminde elektriği kesmek gerekebilir doktorum...
    |
    |
    cianni kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3386 Mesaj

Aynen abi Jumper'da elektiriği kesmezsek iş sakata girer de harbiden CLEARCMOS tuşunu merak ediyorum ben biraz açıkçası :)
    |
    |
    setek01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
    18316 Mesaj

Ben kullanmadım o tuşu henüz biosu güncellediğimde dahi ayarlarım gitmedi benim. facebook sayfasından sor bakalım asrock culara
    |
    |
    cianni kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ryzen 9 3900X || Raijintek Orcus 360 RBW || Asus Prime X570 Pro || Team T-Force Night Hawk 3600Mhz 4X8GB || Zotac GTX Titan X Maxwell 12GB || Samsung 960 Evo Nvme || JD512 Nvme || FSP Aurum PT 1200W || Gamepower WarCry
    Eski Kullanıcı Adı : Chris Brown
  • Yarbay
    3386 Mesaj

Koca forum donanım var burada facebuk sayfası da neymiş yahu :)

Zaten bu genel bi bilgi aslında :)
    |
    |
    Chris Brown kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
SEO
Canlı Tv izle
Bey Azura
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,125
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.