Şimdi Ara

Aspiratör Motoru Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
14.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar resimde verdiğim aspiratör motoru çalışmıyor.diyot kademesinde kabloları sırayla ölçtüm,beyaz + pembe,kırmızı+siyah,siyah+gri,hepsinde sesli ikaz veriyor.sargılar sağlam gibi gözüküyor,ama neden çalışmıyor? yardımlarınızı bekliyorum

Aspiratör Motoru Yardım

Aspiratör Motoru Yardım

• yardımcı sargıya kondansatör bağlımı ?
  • Alltaki fotoğrafta görünen ayaklarında kırmızı makaron geçirilmiş dörtköşe ufak şey sigortadır , atmış olabilir.
    sağlamsa kısa devre gösterir bozuksa açık devre , bozuksa kesip atın ayaklarını birbirine kısa devre bağlayın .
  • motor gölge kutuplu gibi görünsede, farklı sargıların kullanılmasıyla çelişiyor. ama sargılar sağlamsa rulmanları kontrol et. birde sargıların yanında bakır halkalar var, onların yüzeyine lehim atıp, birde öyle çalıştırmanı tavsiye ederim. çünkü sağlam görünselerde, milimetrik bir çatlak bile motoru döndürmelerine engel olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: akkaymaz

Alltaki fotoğrafta görünen ayaklarında kırmızı makaron geçirilmiş dörtköşe ufak şey sigortadır , atmış olabilir.
    sağlamsa kısa devre gösterir bozuksa açık devre , bozuksa kesip atın ayaklarını birbirine kısa devre bağlayın .

arkadaşım ben o parçanın sigorta olduğunu bilmiyordum.kontrol ettim devre açık gözüküyor,ayakları direk bağlayıp deneyeceğim, bu nasıl sigorta? ölçüsü falan yokmu? yenisi nasıl bişey,sigortasız çalışmasının zararı olurmu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kadir26

quote:

Alltaki fotoğrafta görünen ayaklarında kırmızı makaron geçirilmiş dörtköşe ufak şey sigortadır , atmış olabilir.

arkadaşım ben o parçanın sigorta olduğunu bilmiyordum.kontrol ettim devre açık gözüküyor,ayakları direk bağlayıp deneyeceğim, bu nasıl sigorta? ölçüsü falan yokmu? yenisi nasıl bişey,sigortasız çalışmasının zararı olurmu?

hocam o sigorta olmayadabilir eğer termik ise motor aşırı ısındığında atar bidaha açmaz

• arkadaşlar bu parça sigortamı,termikmi yoksa kondansatormu nette aradım bir bilgi yok,sigortaysa kaç amperlik olmalı,termikse değeri ney.?üzerinde hiç bir yazı yok ,yalnış yapıp motoru yakmayalım.yardımcı olun.tşk.
    quote:

Orjinalden alıntı: krm-iks

quote:

Orjinalden alıntı: kadir26

quote:

hocam o sigorta olmayadabilir eğer termik ise motor aşırı ısındığında atar bidaha açmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir26 -- 24 Ocak 2009; 10:35:03 >

• kondansatör olamaz

Aspiratör Motoru Yardım

kırmızı daire içine aldığım yere bakarsanız parça bobinin arasına sıkıştırılmış bu durumda parça termik.

Motor yardımcı devreli ve budurumda motor kondansatör yardımı ile çalışacaktır
  • Bu motor direk 220v ile nasıl çalıştırılır?
  • Sigorta değil termik sigorta o. Sargıda aşırı ısınma olursa devreyi keser...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.