Şimdi Ara

Asosyaller kültürlü zeki insanlardır (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
2
Favori
3.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Türkçü67

Bu mesaj silindi.
    Hocam ömründe sosyal bir aktiviteye katılmamış, sinemadan, tiyatrodan, müze gezilerinden, seyahatlarden yoksun bir insana ben kültürlü demem şahsen. Kültürlü biri olmanın oturduğun yerden olacak kadar basit, çabasız bir şey olacağını sanmıyorum. Teknoloji çağındayız oturduğumuz yerden müze gezebiliyoruz eyvallah ama çok yavan kalıyor insanın yaşamaya bile motivasyonu yokken

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xakler

Göreceğin en sosyal insanlardan biriyim kitaplıklarımı attırma bana bine yakın kitap okumuşumdur yüzlerce film izlemişimdir asosyaller insanları bilmeyip hayatı tanımadıkları için oturdukları yerden anca sallaya dururlar
    Siz daha insanları bile tanımıyorsunuz hayatınızda üç beş kişiyle konuşmuşsunuz bu ne cesaret insanlar hakkında istediğiniz gibi konuşabiliyorsunuz
    Bine yakın kitap okurken asosyal olmuşsun işte. Konu sahibi haklı, sosyal kişiler genelde boş kişiler oluyor.

Unutma otobüste kitap okumanın artislik sayıldığı bir ülkede yaşıyoruz. Ülkemizin cahilliği oyunlarda bile çok belli oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A112A26DD

Hocam ömründe sosyal bir aktiviteye katılmamış, sinemadan, tiyatrodan, müze gezilerinden, seyahatlarden yoksun bir insana ben kültürlü demem şahsen. Kültürlü biri olmanın oturduğun yerden olacak kadar basit, çabasız bir şey olacağını sanmıyorum. Teknoloji çağındayız oturduğumuz yerden müze gezebiliyoruz eyvallah ama çok yavan kalıyor insanın yaşamaya bile motivasyonu yokken

Alıntıları Göster
    Neden oturduğun yerden olmasın? Oturunca her şey basit mi oluyor? Çok kitap okuyanların,ders çalışanların,film izleyenlerin çoğu kültürsüz oluyor o zaman bu düşünceye göre. Motivasyon olayı senin için öyle olabilir ama herkes için değil. Aksine evde oturanlar daha kültürlü oluyor genelde.

Diğer yandan sanal dünyanın da çok büyük bir kültürü var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Targaryen96 -- 5 Nisan 2020; 21:12:33 >

• Zeki ama çalışmıyor'un diğer versiyonu. Bir de yaramaz değil hiperaktif, şişko değil kemikleri iri varyasyonları da var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anarchist Reaper

Ondan sonra ağlıyorsunuz yok kız bana bakmadı, yok intihar edicem, babam sevmiyor vs

Boşuna kendinizi avutmayın.Kendisine saygısı olan insan evinde kös kös oturmaz
    Allah aşkına evde oturmak kendine nasıl saygısızlık oluyor açsana biraz?

Kötülemek için boş yorum yapmayın.

• asosyallerin kendini avutma konusudur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Targaryen96

Allah aşkına evde oturmak kendine nasıl saygısızlık oluyor açsana biraz?

Kötülemek için boş yorum yapmayın.

Alıntıları Göster
    Kardeşim karşınıza insan geçince eliniz ayağınız birbirine giriyor ne konuşacağınızı bile bilmiyorsunuz, evde oturan adamın kendisine saygısı yok forumda yazılabilcek tabir :)

Tek tek hayatta kaçırdığı şeyleri mi yazayım şimdi ? Yukarda evinde oturanlar daha kültürlü oluyor demişsin , hadi olsun dostum kimle neyin kültürünü konuşucak bu adam buzdolabıyla mı konuşucak ? İnsanlar evde oturmayı bile ciddi ciddi savunuyor hem de kültürlü olmakla, zeki olmakla falan

Ne diyim kendi 30 m2 hayatınızda başarılar, iş hayatına girince (umarım) bu asosyallik zırvasından kurtulursunuz inş

Edit: Daha vahim bir yorumunu gördüm, sosyal kişiler genelde boş oluyor demişsin. Dostum sosyal kişiler hayatını yaşıyor, bir kez geldiğimiz bu Dünyanın tadını çıkarıyorlar. Sizin gibi piksellere bakarak ömürlerini çürütmüyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anarchist Reaper -- 5 Nisan 2020; 21:30:21 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Anarchist Reaper

Kardeşim karşınıza insan geçince eliniz ayağınız birbirine giriyor ne konuşacağınızı bile bilmiyorsunuz, evde oturan adamın kendisine saygısı yok forumda yazılabilcek tabir :)

Tek tek hayatta kaçırdığı şeyleri mi yazayım şimdi ? Yukarda evinde oturanlar daha kültürlü oluyor demişsin , hadi olsun dostum kimle neyin kültürünü konuşucak bu adam buzdolabıyla mı konuşucak ? İnsanlar evde oturmayı bile ciddi ciddi savunuyor hem de kültürlü olmakla, zeki olmakla falan

Ne diyim kendi 30 m2 hayatınızda başarılar, iş hayatına girince (umarım) bu asosyallik zırvasından kurtulursunuz inş

Edit: Daha vahim bir yorumunu gördüm, sosyal kişiler genelde boş oluyor demişsin. Dostum sosyal kişiler hayatını yaşıyor, bir kez geldiğimiz bu Dünyanın tadını çıkarıyorlar. Sizin gibi piksellere bakarak ömürlerini çürütmüyorlar

Alıntıları Göster
    Bir kişinin karşısına geçince konuşamayanlar ağır asosyal olanlar oluyor ki bunlar çok nadir.

Bak şunu anlamıyorsun,ben dışarısı zevksiz demiyorum, mutlu değiller demiyorum. Gayet eğleniyorlar ama insanların geneli boş diyorum. Ve senin gibiler evde oturanların hayattan zevk alamayacağını düşünüyor. Işte at gözlüğüyle bakmak tam olarak bu oluyor,kendi zevklerine göre başkalarını yargılamak. Oysa ben de sanal dünyada sosyallerin kaçırdığı bir dünya örnek verebilirim.

Bak mesela şöyle örneklendirim.Düzenli buluştuğum arkadaş çevrem var ve asosyal değilim. Ama dışarı çıkıp gezmek yerine evde fantastik bir oyuna dalmayı tercih ederim. Çünkü en büyük hobim bu.Evde kalınca ömrümü çürütmüş olmuyorum, aksine hayatın tadını çıkarıyorum. Dışarda eğlenmiyorum demiyorum ama evde daha çok eğleniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Targaryen96 -- 5 Nisan 2020; 23:37:47 >

• Asosyal bir insansın tanıdığın insan sayısı tek hanelidir onlara bakıp böyle saçma varsayımlar yapma bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-74F84D677 -- 5 Nisan 2020; 22:37:18 >
  • yanlış bir genelleme. çok boş asosyal insanlar tanıdım. hayret verici ama gerçek. böyle boş boş hayatının tüm boş anlarını tv izleyerek geçiriyorlar.
    saatlerce aslan belgeseli izleyip hiçbir şeyi öğrenmiyorlar.
  • Netbookta crt ekran çalıştırmasını sadece asosyaller hayal edebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asosyallik başlı başına bir başarısızlıktır kendinizi avutmayi bırakın. Sosyal zeka, iletişim becerisi gibi şeylerden bi haber olup insanlarla yakinlik kuramamak kisinin kendisini cok geliştirdiğinden zekasindan ya da farkindaligindan degil bu bahsettigim şeylerden habersiz olduğundandir. Klasik instagram ve Facebook ta kişisel gelisim adi altinda paylaşılan bos avuntu cumleleri bunlar.
    Bunlarin farkli varyantlari da var tabi. Uyku sorunu yasayanlar zekidir, az uyuyanlar zekidir, dağınık olanlar zekidir, ayakta duranlar zekidir, amuda kalkip su icenler zekidir gibi kisilerin eziklik psikolojisinden çıkmış sacma kalıplar.

• Öğretmen olarak öğrencilerin üzerinde çok net gözlemlediğim ve diğer öğretmenlerin de hemfikir olduğu bir nokta ,2000 ve sonrası çok farklı nesil,bakın 99 lular ile 2000 ler arasında dahi fark var ,post modern bir genetik evrilme mi oldu acaba ?

• Bugün öğle saatlerini anlatıyorum,

Sanayide işim vardı, ilk defa gördüğüm ustayla konuştuk tanıştık, mesleğimden bahsettim, bana işi düşebileceğini söyledi numaramı aldı.

Daha sonra nalbura gittim, evde tadilat yapacaktım malzeme lazım oldu, hiç tanımadığım müşteri ile sohbet ettik.

Bu sohbetler min. 15 dk sürdü.

Şimdi ben cafe vs gibi yerlere gitmeyince asosyal mi oluyorum? :)

Zaten cafe, bar vs gibi yerlerden pek haz etmem, eşimle birlikte ayda 1-2 kere gezmek için çıkarız yorulunca otururuz kahve ve çay içeriz.

Daha çok hafta sonları kahvaltı yaparız deniz kenarında vs, bazen bir mekana otururuz, bazen aracın arkasında sandalye ve masa var kurarız takılırız.

Kitap okuruz, haber dinleriz, belgesel izleriz, dizi izleriz (Türk-Yabancı).

Genel konuşmamak lazım.

Asosyal bir insan okuduğu kitabı/haberi, izlediği tv programını/haberini ve geliştirdiği zekasını :) başka insanlarla paylaşmadıkça ne önemi var? Fikir alışverişi önemlidir.

• İnsanların kişiliklerini bu kadar kolay genelleyebilmen, ne kadar farklı insanlar olduğunu idrak edememen, herkesi kendin gibi sanman bile yıkık bir asosyal olduğunun göstergesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: John WICK

Ben asosyalim. Alakas varmı bilmem ama Japonları ve doğu asyalıları bu sebepten kendime çok yakın buluyorum. Sanki oraya gitsem herkes benim gibi olduğundan soğuk damgası yemicem gibi geliyor.
    https://www.haberler.com/bir-garip-hatalik-dunyadan-elini-cekip-sokaga-10454651-haberi/
  • zeki olabilirler ama kültürlü olabileceklerini sanmıyorum.
  • Çok düşünülmeden açılmış bir konu demek ki konu sahibi'de pek zeki sayılmaz
  • Film ve diziler malesef çok bir bilgilendirme yapmıyor. Kitap konusunda ne okuduğun önemli.

Sonuç: İnsanda hem zeka hem anlayış gelişmesi gerekli. Yoksa hiçbir zaman hiçbir yere gelemezsin beyaz yaka olarak. 2 tane arkadaş edinecek cesareti olmayan adam departmanlar, şirketler veya bir ülke yönetemez.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.