Şimdi Ara

Asosyaller kültürlü zeki insanlardır (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
2
Favori
3.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnsanları genellemekten bir türlü bıkmadınız.
  • Tamam koçum
  • shrlckhlmss S kullanıcısına yanıt
    Genellemenin düşük zeka ile ciddi korelasyonu var. Bir sürü bilimsel makale var bununla ilgili.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Athlon 840 Kaveri

Ama işte asosyallerin belki de %3'ü yazdığınız şeyleri yapıyordur. Çoğu bütün gün tek bir oyun oynuyor. Lol, pubg gibi.
    PCden en son 8 yıl evvel oyun oynadım.

Ayıptır söylemsi cepten de en son 1 yıl önce falan HİLELİ GTA Vice City oynamıştım, nostalji olsun diye yoksa sevmem
  • Asosyal olan zeki olacak diye bir kaide yok ama zeki insanlarda asosyal olma ihtimali yüksek oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xakler

Ben sana fikrini belirtemezsin demedim nöronları arasında mikrokalsifikasyon olmuş arkadaşım, sen bana adam sana mı soracak gibi saçma bir cevap verdin
    Tdkde değiliz mobilden yazıyorum her şeye dikkat etmek zorunda değilim, en son ortaokulda ben insanlara yazım hatası üzerinden laf ediyordum yaşını çok belli etme
    Agla.
  • Sosyal insanlar girişkendir.Gününü düzenli planlayabilen ve ne zaman nerede olması gerektiği hakkında dakik plan yapabilen insanlardır.Bir güne bolca şey sığdırabilirler.Sosyal insanlar çok kitap da okuyabilir hiç okumayabilir de fakat hiç okumayanı bile sosyal olduğundan insanlara kendini sevdirir.Bir iş seçiminde asosyal insanların sürekli sıradanlığı ilgi çekmez mesela.Sosyal insanlar ise bir şekilde kendini sevdirmeyi başarır.En büyük yatırımlardan biri olan Network yani tam karşılığı olmasada çevre edinir sosyal insanlar ve bir işi düştüğünde kolaylıkla yaptırabilirler.Çünkü işini yaptıracağı şahısların da işini zamanında muhtemelen görmüştür.Asosyal insanlar fiziksel efor isteyen şeyleri teoride bilir ama uygulamaya gelince zorluk yaşarlar ama sosyal insanlar girişken olduğu için olaylara kolayca adapte olabilmektedir.Asosyal insanların dışarı çıktığı halde asosyal olanları da vardır.Yalnız takılırlar ama bunların oranı evde tıkılı kalanlara nazaran çok çok düşüktür ve bu yazımda genelleme yaptığım için dikkate almayacağım.Sosyal insanlar dışarıda spor yapmaktan hoşlanır D vitaminini güneşten bolca sağlayabilir ve sürekli karanlık,kapalı ortamlarda hayat sürdürmez.Sosyal insanlar genel olarak daha sağlıklıdır çünkü arkadaş çevresi ile mutludur.Ortamlarda sürekli şakalar döner ve vücuda seratonin pompalanır.Aslında sabaha kadar yazabilirim de çok mühim değil.Sadece asosyal olan arkadaşların kendini avutma çabalarını bir kanunmuş gibi önümüze koymaları komiğime gitti ondan bir açıklama yapmak istedim.

• rockystallion kullanıcısına yanıt
    Ben de günün akıllısı nerede diyordum geç kalmadan gelmiş

Ben genelleme yapanların zekası düşük mü demişim? Hayır. Bilimsel makale var bir sürü ve örtüşüyor demişim yani ortaada kanıt dayalı bilimsel bir çalışma var genelleme değil. Gerçi sen okuduğunu anlayacak kapasitede olmadığını gösterdiğin için başka bir organına denk getirebilirsen bi daha deneyebilirsin bence İkile şimdi. ENGEL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cormen -- 5 Nisan 2020; 2:51:23 >
  • Önce Prof Howard Gardner'in the theory of multiple intelligences kitabını okuyun.

Fikir vermesi açısından şu linki inceleyebilirsiniz.https://tophat.com/glossary/m/multiple-intelligences/

Asosyal birisi farklı zeka türlerinden birisine sahip olabilir, olmayabilirde, belkide size uymaz ama kendi normali o dur, belki uzun süreli bir depresyonda da olabilir.

Tüm asosyaller kültürlü ve zekidir demek ile tüm kırmızılar gül çiçeğidir demek aynı şey.
  • oyun oynamakla kültürlü olunsaydı
  • Dışlandığınız ve yalnız olduğunuz için kendinizi böyle şeylerle avutup insanları küçümsemenize bayılıyorum.Aferin böyle devam dh asosyalleri

• quote:

Göreceğin en sosyal insanlardan biriyim kitaplıklarımı attırma bana bine yakın kitap okumuşumdur yüzlerce film izlemişimdir asosyaller insanları bilmeyip hayatı tanımadıkları için oturdukları yerden anca sallaya dururlar
    Siz daha insanları bile tanımıyorsunuz hayatınızda üç beş kişiyle konuşmuşsunuz bu ne cesaret insanlar hakkında istediğiniz gibi konuşabiliyorsunuz
    1000’e yakın kitap okuyan bir insan sizin gibi cahilce yorum yapmaz.

Kimse asosyal, sosyal fark etmez bir insanın kültür seviyesini bilemez. İnsanları tanımadan, bilmeden genelleme yaparak o kişi, kişiler grubu böyledir deme hakkı kimsede yoktur.

• Ondan sonra ağlıyorsunuz yok kız bana bakmadı, yok intihar edicem, babam sevmiyor vs

Boşuna kendinizi avutmayın.Kendisine saygısı olan insan evinde kös kös oturmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendinizi avutmayın kardeşim.Üniversitede 6.yılım(Kasıtlı uzatıyorum).Daha önceleri içine kapanık bir insandım,kısacası sizide iyi tanıyorum.Asosyal insanlar özgüven eksikliğinden dolayı asosyladir net.Bazı şeyler için çaba gösterin,herşey sizin elinizde.
    Tam 7 sene önce bende sizden biriydim.Şuan ise okuduğum bölgenin en tanınan solistiyim.Daha öğrenciyken roadsterdan,coupe cabrio araçlara kadar bir çok araca sahip olma şansı elde ettim.S4kmediğim karı kalmadı.Kendi paramıda kazanıyorum,okuyorum da ayrıca hayatımı da yaşıyorum,bunun yanında kendimi geliştiriyorum, okuduğum bölüm hakkında gerekli eğitimleri, sertifikaları da alıyorum,en iyi yerlerde stajlarımı da yapıyorum.Hepsini ben yapıyorum hemde kimsenin yardımı olmadan.Kimse kendini kandırmasın.Başarısızlığınıza(Başarıyı sadece MEB in hazırladığı sınavlar olarak düşünmeyin) bahane üretmeyin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3K1X -- 5 Nisan 2020; 3:29:3 >
  • Çoh üzülüyom asosyallere 😁

• MambaVino kullanıcısına yanıt
    Nasıl yorum yapar senin yaptığın gibi akıl dolu bir yorum mu yapar?
    Ahaha nasıl her imla kuralına her noktalama işaretine dikkat ede ede kasıntı cevaplar veriyor sorsan arkadaşımız çok zeki ama yine sorsan hayatında elle tutulur tek bir başarı yok foruma gelmiş anonimliğinin arkasına gizlenerek rahatça konuşuyor
    Yorumumda katılmadığın bir yer varsa alıntıla şu kısma katılmıyorum de konuşalım tartışalım burası fikir belirtme mecrası, söylediklerim sana dokunmuş olacak ki sen bana saldırmayı tercih ediyorsun
    Hayatınızda oyun ve futboldan başka bir şey yok gelmişsiniz burada tanımadığınız insanlar hakkında nasıl konuşuyorsunuz. Hiç tanımadığın birinin tek yorumuyla cahil olduğunu anlıyorsun bravo kesin üstün zekalısındır sen. Şu dünyada binbir çeşit insan var. Her kitap okuyan, her zeki olan insan bir midir? Hepsi aynı mıdır? İnsanlar tek tip midir? Neye dayanarak bu yorumu yapıyorsun?
    Kitaplardan o kadar uzak insanlarsınız ki kitabın amacını bile bilmiyorsunuz okuduğunuz üç beş aşk romanı ile kitap okuyorum diye geçiniyorsunuz... Kişilik yapım gereği egolu ve iğneleyiciyimdir kitap okuyup okumamak bunu değiştirmez ama geliştirir ve sayesinde ben de sadece şu konuda bir sürü kişinin ağzına tıkarım lafı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xakler -- 5 Nisan 2020; 9:42:14 >

• quote:

Bu başlıktaki ‘bilgi’ gerektiren konu nedir peki onu da açıkla bakalım? Hepimiz kişisel fikirlerimizi yazıya döküyoruz yorumumda katılmadığın bir şey varsa söyle konuşalım, sen aksine bana saldırarak cevap veriyorsun amacını anlamış değilim
    Anonim ortamda ego kasacak da değilim bunun için sosyal medyalarım mevcut ben yalnızca genel olarak egolu biri olduğumu söyledim, hayatım başarılar ile dolu kendimi defalarca kanıtlamış birisiyim
    Einstein ise yalnızca bir örnekti şu an Einsteinin yanına bile yaklaşamam ama belki ileride olabilir bilemeyiz
    Einstein'a yaklaşabileceğini ihtimal dahilinde gören birinin ego kasmak için sosyal medya kullanacağını hiç sanmıyorum dostum. Baya komik duruyor bu mesaj, neresinden bakarsan bak oksimoronluk var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Neden olmasın dostum? Kendisini idol olarak görüyorum ve izinden gidiyorum. Nobel almış profesörler ile çalışmalarım var, yaptığım çalışmalar başka nobelli profesörler tarafından atıflanıyor yaşım daha genç önümde çok yolum var neden olmasın?
    Aziz Sancar da gençken hayallerini dile getirdiğinde insanlar gülmüş şimdi Türkiye’nin dünya çapında en ünlü bilimcisi kendisi hatırlatırım

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faber12 -- 10 Mart 2021; 16:7:26 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.