Şimdi Ara

Asosyaller kültürlü zeki insanlardır

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
2
Favori
3.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Film dizi izlerler kitap okurlar video oyunlarına gömülürler. Zengin hayal dünyaları duyguları vardır. Çok şey biriktirmişlerdir. Sosyal insanlar ise zamanını kafelerde harcayan bol bol eğlenen ama içi boş insanlardır maalesef.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Göreceğin en sosyal insanlardan biriyim kitaplıklarımı attırma bana bine yakın kitap okumuşumdur yüzlerce film izlemişimdir asosyaller insanları bilmeyip hayatı tanımadıkları için oturdukları yerden anca sallaya dururlar
    Siz daha insanları bile tanımıyorsunuz hayatınızda üç beş kişiyle konuşmuşsunuz bu ne cesaret insanlar hakkında istediğiniz gibi konuşabiliyorsunuz
  • Asosyal değil asosyel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Göreceğin en sosyal insanlardan biriyim kitaplıklarımı attırma bana bine yakın kitap okumuşumdur yüzlerce film izlemişimdir asosyaller insanları bilmeyip hayatı tanımadıkları için oturdukları yerden anca sallaya dururlar
    Siz daha insanları bile tanımıyorsunuz hayatınızda üç beş kişiyle konuşmuşsunuz bu ne cesaret insanlar hakkında istediğiniz gibi konuşabiliyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xakler

Göreceğin en sosyal insanlardan biriyim kitaplıklarımı attırma bana bine yakın kitap okumuşumdur yüzlerce film izlemişimdir asosyaller insanları bilmeyip hayatı tanımadıkları için oturdukları yerden anca sallaya dururlar
    Kitaplıkları merak ettim atsana

• Asosyaller kültürlü zeki insanlardır
  • Hayatımda bu kadar saçma bir genelleme daha görmedim.

• doğru
  • Katılıyorum, asosyalim, mutluyum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bugün psikoloji bile bunu doğrular.
    Enneagram diye bir şeyi duydunuz mu? bilmiyorum. Ona göre bahsettiğin 4. ve 5. kişilik tipleri vardır. Bunlar hem ağır sanatsal hemde araştırmacı insanlardır. Hatta onu sizinle paylaşayım :

4. kişilik tipleri Mozart, Beethoven, Fazıl Say, Picasso, Leonardo da Vinci gibi kişilerdir.

5. kişilik tipleri Albert Einstein, Tesla, Aziz Sancar, Michael Faraday gibi kişilerdir.

Özellikleri şunlardır ;

4. kişilik tipi = Dörtler, kendilerini sezgisel ve duyarlı insanlar olarak görürler. Başkalarından farklı olduklarına inanırlar. Bu nedenle de hiçbir yere uymadıkları inancındadırlar. Kendilerini kaybolmuş ve terkedilmiş hissederler ve devamlı bir şeylerin eksikliğini hissederler. Dörtler kendilerini ifade edebilmek, kendilerini başkalarına anlatabilmek için güzel şeyler yaratmak, hislerini gözden geçirmek ve korumak için insanlardan uzak durmak isterler. Herhangi bir şeyle meşgul olmadan evvel hisleri ile baş edebilmeleri gerekir. Gerçek dünyada kaçırdıklarını yakalamak için yoğun bir gayret içindedirler. Özel kimliklerinin ve katkılarının başkaları tarafından fark edilip, takdir edilmesini isterler.

5. kişilik tipi = Kendilerini akıllı ve sezgili insanlar olarak görürler. Hayatın insanlardan çok şey beklediği, ancak çok az şey verdiğine inanırlar. Akıllı oldukları için hiç kimsenin onların anladıklarını anlayamayacağını ve bildiklerini takdir edemeyeceğini düşünürler. Dış dünyadan gelişmiş algıları ile topladıkları sinyalleri, kendi düşünceleri doğrultusunda kullanırlar. Gerçek, Beşler için kendi düşünceleridir.Beşler gereçeği anlamak, her şeyi gözlemlemek, bir şeylerde ustalaşarak özgüven kazanmak, dış dünyaya göre çok daha rahat kontrol edilebilir bir iç gerçek yaratmak, kendisine dış dünyadan karışanlardan uzaklaşmak, iç dünyalarını tehdit edenleri korkutup kaçırmak veya onlara meydan okumak ve dış dünyadan kendilerini soyutlamak isterler.
  • Asosyalliği bende severim bu tamamen tercih meselesi. Kimse sizi buna zorlamaz kendin ister yaparsın, o kadar.

Not: Sözüm sadece bekarları ilgilendidir ama arada bir insanlara da yakın olmak hissetmek iyidir. Unutmayın bizler her daim birbirimize ihtiyaç duyarız. Bu kaçınılmaz ; )

Benden tüm asosyal entelektüalitelere gelsin

Şu anki ruh halim

DİKKAT ! Beyin orgasmı !

Ve şu. 2:20 - 5:11 arası

Ustaların ustası Miles Davis'in son sahne performansı.

Miles Davis genel bilgiler:

Doğum: 26 Mayıs 1926 Alton, Illinois, ABD

Ölüm: 28 Eylül 1991 Santa Monica, Kaliforniya, ABD

Tarzlar: Bebop, cool jazz, modal jazz, hard bop, jazz fusion, jazz funk, jazz rock, acid jazz.

Meslekler: Trompetçi, şef, besteci

Çalgılar: Trompet, flugelhorn, piano.

Etkin yıllar: 1944 - 1975, 1980 - 1991

R.I.P. adamım !

BONUS

Hastasıyım
  • klasik DH avunma konusuna hoşgeldiniz :)
  • quote:

Göreceğin en sosyal insanlardan biriyim kitaplıklarımı attırma bana bine yakın kitap okumuşumdur yüzlerce film izlemişimdir asosyaller insanları bilmeyip hayatı tanımadıkları için oturdukları yerden anca sallaya dururlar
    Kendini geliştiren, kitap okuyan bir insan böyle yorum yapmaz. Yok ben bin kitap okudum diye lafa başlıyorsan çok kendine bir şey katmamışsın çünkü okuyan insan mütevazı olur.
  • Egolu biriyimdir Einstein de egoluydu ve egolu yüzlerce bilim insanı sana bulabilirim mütevazi olmamı gerektiren bir yasa falan mı var acaba dünyada sadece tek bir kişilik mi mevcut

• Kendi kişisel mınkıbeni tatmin etmek amacıyla açmışsın konuyu. Asosyal bir bireyin kitap okduğunu görmedim veya kültürlü oldukların kültür anlayışın eu 4 memeleri değilse tabi. Hem diyelim bu özellikler var neden diğer insanlara göstermiyor. Böyle bir gücü varken kullanmamak abeslik olur.

• Menkıbe*

• Pek alakası yok

• quote:

Insanlar genelleme yaparken sana mi soracak? Konu sahibi hakli, bahsettigi tanima uymayan azinlik bir kesimin olmasi durumun gercekligini degistirmez.
  • quote:

Egolu biriyimdir Einstein de egoluydu ve egolu yüzlerce bilim insanı sana bulabilirim mütevazi olmamı gerektiren bir yasa falan mı var acaba dünyada sadece tek bir kişilik mi mevcut
    Çok film izleme bence.
  • Ne saçma bir yorum bu böyle? Forumdayız ve adam konu açmış ben de tabiki fikrimi belirteceğim. Sen konu açarsan xakler’e sormadım o gelmesin diye konu başlığına yazarsın
    Her asosyal dediğin gibi kültürlü mü peki? Bildiğim asosyallerin alayı 12 saat uyku 12 saat oyun ile günü tamamlıyor kendi dediğin ile çelişiyorsun

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.