Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (229. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.279
Cevap
119
Favori
944.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Konu disinda bir soru sordun. Ayrica boyle detayli bilgiye ancak subeni arayip erisebilirsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhabalar, askere gittikten sonra kilo sınırı aşılırsa hava değişimi veriliyor mu veya ne yapılıyor bilgisi olan varsa yazabilir mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Askerlik subesi telefonlari kilitlemis, ulasamadim. Subeye gittim, memur hastanelerin yeniden yoklama icin kabulleri erteledigini soyledi. Ama belki sansliysam alabilirlermis diye bi fikir sundu. Hatirlayabildigi kadariyla haziran 29 a kadar ertelenmis gibi bi bilgilendirme almis subede konustugum memur. Ardindan hastaneye gittim, heyet memuru da yoklama kabul etmediklerini, alimlara baslamak icin net bi tarih almadiklarini, en az 1-2 hafta bu surecin yeniden ertelenmis oldugunu tahmin ettigini soyledi. İlgililere duyurulur. Benzer guncellemeler alanlar varsa lutfen aktarin :)

• Arkdaşlar merhaba 177 boy/107 kiloyum askerlik 1 yıl ertelenir mi bilen biri varsa cevaplarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blog Sefi

Arkdaşlar merhaba 177 boy/107 kiloyum askerlik 1 yıl ertelenir mi bilen biri varsa cevaplarsa sevinirim.
    ertelenir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar boyum 175 kilom ise 120 çizelgeye göre 41+ bandında görünüyorum, tek seferde muaf olma ihtimali var mı?

Ek olarak diz kapağımda dönme olmuştu koşarken VS sıkıntı yaşıyorum bunu belirtmem mantıklı olur mu / muafiyet için etkiler mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

• Kardesim ben ocak beri yoklama kacagim ve virus den dolayi hastaneye gidemiyorum kilom 110 boy 170 kilodan erteleme alirsam para cezasi odermiyim saygilar

• Arkadaslar ben ocak beri yoklama kacagim ve virus den dolayi hastaneye gidemiyorum kilom 110 boy 170 kilodan erteleme alirsam para cezasi odermiyim saygilar

• Isvec I kullanıcısına yanıt
    "Yapılan muayenelerinde askerliğe elverişli olmadıkları anlaşılanlar, askerlikten muafiyet hakkı olanlar ile bu Kanunda belirtilen nedenlerle erteleme hakkı olduğu hâlde süresi içerisinde işlem yaptırmayanlara erteleme sürelerine denk gelen günler için idari para cezası uygulanmaz."
  • Eyvallah kardesim ama erteleme suresi diyosun ne zaman gideyim bide subeye gitmem gerekiyormu yoksa e devletten yapsam olurmu yoklamamı yoklama kacagim

• hasenakkhaya kullanıcısına yanıt
    Ben de dün gittim şubeye 29 Haziran itibariyle gel dedi işlem dahi yapmıyorlar şu an. Mecbur bekleyeceğiz sanırım Haziran sonunu. Gene bir gelişme olursa buradan birbirimize iletelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elizyum

Arkadaşlar selamlar boyum 175 kilom ise 120 çizelgeye göre 41+ bandında görünüyorum, tek seferde muaf olma ihtimali var mı?

Ek olarak diz kapağımda dönme olmuştu koşarken VS sıkıntı yaşıyorum bunu belirtmem mantıklı olur mu / muafiyet için etkiler mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
    O biraz şans işi. Ben geçen sene erteleme almıştım. Bu sene doktor muafiyet verdi, 2. sene üst üste olunca. 1.84-119 idi benim. Heyetteki doktor ertelemeye çevirdi. Bedelli parasını da geri alacaktım benim için çok iyi olacaktı morlaim bozulmuştu baya. Kilo verecektim bu sene ama corona mevzusu olunca hareket edemedik pek aynı kiloda kaltım. Önümüzdeki yıl Kasım ayında ne olacak bakalım.

Sizdeki fark daha fazlaymış, muafiyet alma şansınız daha yüksek. Çok net bir bilgim yok ama işte doktorlar bile fikir ayrılığına gitti farklı maddeyi uyguladılar. İlk seneden muafiyet gelebilir belki size fark 40ın da üzerinde çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oytunjo -- 2 Haziran 2020; 19:32:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal2934

Arkadaşlar merhabalar, askere gittikten sonra kilo sınırı aşılırsa hava değişimi veriliyor mu veya ne yapılıyor bilgisi olan varsa yazabilir mi.
    Evet hava değişimi veriliyor. Dün muayenede böyle bir askere denk geldim..

Bu arada Pandemi dolayısıyla duran sevk işlemleri, hastaneler normal işleyişine geri döndüğinden tekrardan aktif hale geldi 1 haziran itibariyla.. Muayenelerim bitti saat olarak yetişmedim Perşembe günü kurula gireceğim..
  • denizasos D kullanıcısına yanıt
    Hangi sehirdesin? Antalyada hastaneye gidip sordum, bikac hafta daha asker kabul etmediklerini soylediler kurulda

• 3. ve son işlemim 20 marttaydı. Pandemi nedeniyle 1 haziranda gel demişlerdi. Askeriye işlemlerini hallettim, bu süre zarfında bir sıkıntı olmayacağı sürenin uzama nedenlerini belirten ve hastaneye sevk için bir kağıt imzalattılar. Hastaneler 29 hazirandan itibaren almaya başlayacakmış. Hastaneye 29 haziranda git hallet gel dediler. Şu iş bitsede kurtulsam yaş geldi 30'a :)

Pandemi nedeniyle işlemleri yapamayan arkadaşların bilgisi olsun. 1 haziranda başladı işlemler. Kimi şehirlerde hastanelerde kabul ediyormuş galiba ama ben İzmirdeyim ve askeriyeden 29 hazirandan sonra git dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Me08 -- 3 Haziran 2020; 10:20:32 >
  • Merhaba, dün 35 bin tl'yi biriktirmeyi başarınca şu bedelliye başvurayım dedim. Edevletten yoklama başvurusu yaptım formu doldurup aile hekimime gittim. Burda kan tahlili istiyorlar ben ilk defa duydum bunu söyliyim. O öyle diyince bende birkaç kilo eksiğim var önce ona bir baksak dedim. Tamam dedi boy ve kilo ölçümünde 178 - 50 kilo çıktım. Sistem seni sevk ediyor yapacak bişey yok dedi ve devlet hastanesine gittim. Burda danışmanlardan hiçbirşey öğrenemeyince ordaki bi abi sen git kurula sor dedi. Kurula gittim. Kurul kapalıymış. Önce dahiliyeye git onlar sorun yok derse bizlik işin yok direk gidersin dedi. Sevk ederse 10 gün sonra gel dedi. Dahiliyeye gittim, ordaki doktorda kurul yoksa muayene etmemin bi anlamı yok dedi. İşin içinden çıkamayınca eve döndüm, artık 10 gün sonra gidip kurul açıldı mı diye soracağım.
    Kafamda birkaç soru oluştu tabi. Erteleme alırsam yinede bedelli başvurusu yapabilir miyim yoksa 35bin'den bedelli yapma hakkımı kaybettim mi ? Bilen varsa cevaplarsa sevinirim. Şuan bedelli başvurusuna tıklayınca önce yoklama işlemini tamamlayın diye uyarı veriyor açılmıyor o sayfa edevlette.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oKsyqeN

Merhaba, dün 35 bin tl'yi biriktirmeyi başarınca şu bedelliye başvurayım dedim. Edevletten yoklama başvurusu yaptım formu doldurup aile hekimime gittim. Burda kan tahlili istiyorlar ben ilk defa duydum bunu söyliyim. O öyle diyince bende birkaç kilo eksiğim var önce ona bir baksak dedim. Tamam dedi boy ve kilo ölçümünde 178 - 50 kilo çıktım. Sistem seni sevk ediyor yapacak bişey yok dedi ve devlet hastanesine gittim. Burda danışmanlardan hiçbirşey öğrenemeyince ordaki bi abi sen git kurula sor dedi. Kurula gittim. Kurul kapalıymış. Önce dahiliyeye git onlar sorun yok derse bizlik işin yok direk gidersin dedi. Sevk ederse 10 gün sonra gel dedi. Dahiliyeye gittim, ordaki doktorda kurul yoksa muayene etmemin bi anlamı yok dedi. İşin içinden çıkamayınca eve döndüm, artık 10 gün sonra gidip kurul açıldı mı diye soracağım.
    Kafamda birkaç soru oluştu tabi. Erteleme alırsam yinede bedelli başvurusu yapabilir miyim yoksa 35bin'den bedelli yapma hakkımı kaybettim mi ? Bilen varsa cevaplarsa sevinirim. Şuan bedelli başvurusuna tıklayınca önce yoklama işlemini tamamlayın diye uyarı veriyor açılmıyor o sayfa edevlette.
    kilo alamadigin surece, askere alinmazsin,3 sefer daha ertelenir,daha sonra bedelli parani iade ederler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasenakkhaya

Hangi sehirdesin? Antalyada hastaneye gidip sordum, bikac hafta daha asker kabul etmediklerini soylediler kurulda
    İstanbul'dayım..
  • Me08 kullanıcısına yanıt
    Dostum sen normal sartlar altinda hangi hastaneye gideceksen o hastanenin heyetine gidip sor bence. Askerlik subesi o kadar keskin bilgiye sahip degil. Sehrine ve hastanesine gore subenin tahmininden erken hallolabiliyor anlasilan o ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: X kare

kilo alamadigin surece, askere alinmazsin,3 sefer daha ertelenir,daha sonra bedelli parani iade ederler

Alıntıları Göster
    bedelli parasını iade almak istemiyorum ki, ben bedelli parasını ödeyemedim o sayfa açılmıyor.
  • 
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.