Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (228. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: AkkusGandalf Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
7.299
Cevap
116
Favori
949.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dedigik gibi, tablo uygulaniyor. Ama ben kendimi 190 cm sanardim, 192 cikiyorum 2 senedir. Bi suru farkli tartida 130a yakin cikti kilom ama yine iki senedir hastanede 126-127 cikiyoe kilom. Yani kendi olcumlerine tam olarak guvenemezsin. Guven bana, bir muhendis olarak soyluyorum 😂😂 diger mesele de olcum yapanlarin gordugu rakamlari minik degerlerde de olsa manipule etme hevesleri. Uzerindeki elbiseyi dusebiliyorlar falan.

Sorumluluk senin 😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar.Benim de en son Nisan'ın 19'unda 2.muayenemi olmam gerekiyordu.Şubeyi defalarca aradım ama cevap vermediler.Askerlik şubelerin de şu an işlem yapılıyor mu acaba ?
  • Merhaba arkadaşlar muayene olucam fakat boy 1.75 kilo 108 acaba erteleme verirlermi bana yakın boy ve kilo olanlar varmı acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kilodan ötürü 3. kez muayene olmam için işlemleri e devletten başlattım ve kurula girdim raporu aldım fakat askerlik şubesi biz sevk edecektik sen neden başlattın dedi ve Ankara'ya durumu bildirdi ve gelen cevap haliyle kabul olmadı tekrardan başlattılar.

Bu dönemde başlattığım işlemlerde de hastane salgından ötürü muayene etmedi. Tam olarak eski düzene ne zaman geçecek bilen var mı ? Sağlık ocağı sevk ediyor ama hastaneler daha henüz işlem yapmıyor.

Bu arada 168cm boy 115kg'dan rapor alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizasos -- 26 Mayıs 2020; 20:48:36 >
  • denizasos D kullanıcısına yanıt
    28 mayistan itibaren demislerdi bana 2-3 hafta once. Bugun aradim, hazirani bekle garanti olsun dediler.

• Benim de 3. kontrolüm var. Normalde 20-27 Mayıs arasında halletmem gerekiyordu ama malum yasak falan derken bayramdan önce şubeyi aradığımda 28 Mayıs'da gel demişlerdi. Bugün gittim ve hastaneye sevk yapılmadığı için 29 Haziran'dan sonra hatta Temmuz başı gel dediler. Tecilim de 1 Ağustos'a kadar uzatılmış. Anlamadığım nokta erteleme nedeninde şu an " Sınıf ve tertibat bekleniyor " yazıyor. Normalde hastalık nedeniyle erteleme yazıyordu. Aynı durumla karşılaşan ya da şubeye gidenler bilgilendirirse sevinirim.

Edit: Gittiğim şubeye şimdi tekrar telefon ettim şu an olmuyor pazartesi görüşelim tekrar dedi. Kafam iyice karıştı arkadaşlar birisi öyle diyor birisi böyle diyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ey1905 -- 28 Mayıs 2020; 11:25:25 >
  • ey1905 E kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler. Cok sinir bozucu hocam. Benim de 3. Son yoklamam olacakti nisan 19 da. Mayis 28 dediler sonra. 2-3 gun once aradigimda haziranda gel bi bakalim gibi biseyler dedi memur subedeki. Onlar da bilmiyor sanirim net olarak. Yarin ben de yeniden arayacagim subemi, diger ilce subelerini de. Alacagim bilgileri paylasirim buradan. Sen de bizi guncelle lutfen.

• hasenakkhaya kullanıcısına yanıt
    Hocam boy ile kilo kaçti?

• alpayciftci A kullanıcısına yanıt
    Neden sordun hocam?

• Arkadaşlar benim bir sorum olacaktı. Normalde benim tecil hakkım 2019 sonunda bitiyordu. Ancak Eylül ayında dizimden ameliyat olmam sebebi ile askerliğimi hastalık nedeni ile 1 yıl ertelediler. Şimdi de yks sınavına hazırlanıyorum. Eğer ki bu sene sağlık problemim ortadan kalkarsa ve yks kazanıp 2 yıllık bir aöf bölümü yazarsam bu durumda nasıl bir işlem gerçekleşir bilgi olan açıklayabilirse sevinirim. Sağlıklı günler

• quote:

Orijinalden alıntı: hasenakkhaya

Tesekkurler. Cok sinir bozucu hocam. Benim de 3. Son yoklamam olacakti nisan 19 da. Mayis 28 dediler sonra. 2-3 gun once aradigimda haziranda gel bi bakalim gibi biseyler dedi memur subedeki. Onlar da bilmiyor sanirim net olarak. Yarin ben de yeniden arayacagim subemi, diger ilce subelerini de. Alacagim bilgileri paylasirim buradan. Sen de bizi guncelle lutfen.
    Aynen hocam belli bir bilgi yok sanırım birbirlerinden farklı cevaplar alıyorum hep. Dediğin gibi bilgi aldıkça hepimiz buradan paylaşalım ki işimiz kolaylaşsın.
  • Şubeler sevki gerçekleştirir onda sorun yok. Beni İstanbul'dan 2 şube aradı biri misafir diğeri asıl şubemdi. İşlemlerim hakkında sürekli aradılar, başla onu yap bunu yap diye. Asıl sorun hastaneleri aramakta kurul toplanıyor mu onu öğrenmek. Hastaneye ulaşamıyorum mesela ben. Hafta başı tekrar deneyeceğim bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizasos

Şubeler sevki gerçekleştirir onda sorun yok. Beni İstanbul'dan 2 şube aradı biri misafir diğeri asıl şubemdi. İşlemlerim hakkında sürekli aradılar, başla onu yap bunu yap diye. Asıl sorun hastaneleri aramakta kurul toplanıyor mu onu öğrenmek. Hastaneye ulaşamıyorum mesela ben. Hafta başı tekrar deneyeceğim bakalım.
    Dostum ben de Ankara'da yaşıyorum ama durum dediğim gibi maalesef birisi öyle diyor birisi böyle diyor. Yok hastaneye sevk başlamamış şimdi olmazmış falan filan. Sana denildiği gibi bana şunu bunu yap yön gösteren olmadı aksine baştan savmak amaç... Seni sürekli aramışlar bi de şanslısın. Beni aramayı bırak ben onları arayıp net bilgi alamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ey1905 -- 30 Mayıs 2020; 1:37:10 >
  • Merhabalar, bana da bir yardımcı olursanız bilgi konusunda sevinirim. Ben 180 boyunda 104 kiloyum. Bu kilo ile erteleme alabilir miyim ? Corona yüzünden askerlik ertelenmişti ve bu hafta sevk olacağını söylendi. Benim sevkim 5 haziranda ve bana sadece aile hekimi kilomu ve boyumu sorup yollamıştı, hastaneye filan gitmemiştim. Aile hekimiyle ya da doktorlarla konuşsam ertelemem de yardımcı olurlar mı ? Kısacası hiç erteleme şansım var mı bu saatten sonra ?
  • Tekrar aile hekimine gitsem bir faydası olur mu ? Bir de aile hekimime 1 haziranda gidebilir miyim yoksa corona yüzünden şuan gidilemez mi ? Ben randevu alacaktım fakat alamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nagashidesu -- 30 Mayıs 2020; 20:24:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nagashidesu

Merhabalar, bana da bir yardımcı olursanız bilgi konusunda sevinirim. Ben 180 boyunda 104 kiloyum. Bu kilo ile erteleme alabilir miyim ? Corona yüzünden askerlik ertelenmişti ve bu hafta sevk olacağını söylendi. Benim sevkim 5 haziranda ve bana sadece aile hekimi kilomu ve boyumu sorup yollamıştı, hastaneye filan gitmemiştim. Aile hekimiyle ya da doktorlarla konuşsam ertelemem de yardımcı olurlar mı ? Kısacası hiç erteleme şansım var mı bu saatten sonra ?
    bu boy kilo oraniyla alinirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • X kare kullanıcısına yanıt
    Doktorla vs konuşsam hiç şansım yok mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nagashidesu

Doktorla vs konuşsam hiç şansım yok mu ?
    4 kilo eksigin var,doktorun yapabilecegi birsey oldugunu sanmam,eger dedigin gibi boyun 1.80 ise 108 olman lazim en az.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.76 boy var bende 108 kiloyum ben bile erteleme vermeyebilirler diyorum senin kilon uygun vermezler kesin.

• Arkadaşlar benim bir sorum olacaktı. Normalde benim tecil hakkım 2019 sonunda bitiyordu. Ancak Eylül ayında dizimden ameliyat olmam sebebi ile askerliğimi hastalık nedeni ile 1 yıl ertelediler. Şimdi de yks sınavına hazırlanıyorum. Eğer ki bu sene sağlık problemim ortadan kalkarsa ve yks kazanıp 2 yıllık bir aöf bölümü yazarsam bu durumda nasıl bir işlem gerçekleşir bilgi olan açıklayabilirse sevinirim. Sağlıklı günler

• 
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.