Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
4.547
Cevap
81
Favori
572.102
Tıklama
Giriş
    56 Mesaj

aynen, benim canımın değeri yok. kedi gibiyim 9 tane var takılıyorum kafama göre, rahatım.
    40 kg üstünde normalde 3 sene falan upraşmaman lazım yönetmeliğe bakarsan. ben 3 yıldır - ocakta son gidişim olacak - en az 45 kg fazlam var. şikayet ettim bir şey olmadı iki ölçünde de. 3 kilonun derdini yapıyorsan hastane kantininde takılırken bir tost çay yap. üzerine de tatlı niyenite muz + 1 lt su göm. geçmiş olsun alsın bile 3 kg. çok kolay sanıyorsun herhalde 3 kg için şikayet ederim haklı bulunurum diye ama burası tr, düzen böyle. düzene en son isyan edeceğin yer de bu düzenin askerlik ayağı. acı ama gerçek bu. ama yok ben bu askerlik şubesiydi, kuruldu falan tantanasını seviyorum bi de buna şikayet ettiğimde nasıl oluyor öyle bakmak istiyorum diyorsan senin bileceğin iş kimse engellemiyor seni. doğuştan engelli insanlara erteleme veren bir sistem bu. sana bana acır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cigkoftelover -- 31 Aralık 2019; 2:5:17 >
    |
    |
    Spacejax kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

e-devletten asal başvurunu yap sonra aile hekimine git kilolu olduğunu hastaneye sevk etmesini istediğini söyle hastaneye git gerekli belgeleri al eğer boy kilo endeksin elverişli çıkarsa askeriye şubeye gideceksin raporlarını verceksin onaylayacaklar geçmiş olsun
    |
    |
    tnhn1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: cigkoftelover

aynen, benim canımın değeri yok. kedi gibiyim 9 tane var takılıyorum kafama göre, rahatım.
    40 kg üstünde normalde 3 sene falan upraşmaman lazım yönetmeliğe bakarsan. ben 3 yıldır - ocakta son gidişim olacak - en az 45 kg fazlam var. şikayet ettim bir şey olmadı iki ölçünde de. 3 kilonun derdini yapıyorsan hastane kantininde takılırken bir tost çay yap. üzerine de tatlı niyenite muz + 1 lt su göm. geçmiş olsun alsın bile 3 kg. çok kolay sanıyorsun herhalde 3 kg için şikayet ederim haklı bulunurum diye ama burası tr, düzen böyle. düzene en son isyan edeceğin yer de bu düzenin askerlik ayağı. acı ama gerçek bu. ama yok ben bu askerlik şubesiydi, kuruldu falan tantanasını seviyorum bi de buna şikayet ettiğimde nasıl oluyor öyle bakmak istiyorum diyorsan senin bileceğin iş kimse engellemiyor seni. doğuştan engelli insanlara erteleme veren bir sistem bu. sana bana acır mı?
    ee tamam kardeşim onu diyorum ben de sana yani 30 kilodan fazlan varsa vermeleri lazım 40 kilo da sen haklısın muaf vermeleri lazım vermiyorlarsa o onların suçu ama askere alırlarsa seni zaten bu bir suç sen ölüm riski taşıyorsun yani atıyorum sen doktorsun ben senin hastanım benim 1 kilo bile fazlam olsa o tabloda ben risk taşıyan biriyim ve ben senin o elvirişli yazın yüzünden orada ölsem bir şey olsam senin başın yanacak tazminat vs vs tabi ki istenilen adelet yok türkiye de ama senin ki biraz küsmek olmuş denersin şansını olmuyorsa yapacak bir şey yoktur geçmiş olsun üzüldüm
    |
    |

• Onbaşı
    23 Mesaj

1) Sabah gittim aile hekimine.
    2) El yazısı ile manuel olarak dahiliyeye sevk verdi.
    3) Gittim hasteneye kimlik fotokopisi ve asal yoklama kağıtlarının fotokopisini çektirip kayıt yaptırdım.
    4) Sıra bekletmeden içeri aldı doktor.
    5) Kilo sorunum olduğunu söyledim ve birşeyler yazdı kağıda. (Erteleme alacağımı söyledi)
    6) Daha sonra sağlık kuruluna gönderdi.
    7) Kurulda tek tek tüm branş doktorlarına göründüm.
    8) Her doktor kendi satırına birşeyler yazıp kaşe bastı.
    Malesef bu aşamada saat 12 yi geçtiği için vezne kapandı ve teslim edemedim kağıdı.
    Perşembe günü tekrar gidip sonuçları teslim edicem.
    Bu aşamadan sonra ne olacak bilmiyorum ancak benim gibi problem yaşayanlar için ön bilgi olması açısından yazıyorum aşamaları buraya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Long Nightt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: vovu01

1) Sabah gittim aile hekimine.
    2) El yazısı ile manuel olarak dahiliyeye sevk verdi.
    3) Gittim hasteneye kimlik fotokopisi ve asal yoklama kağıtlarının fotokopisini çektirip kayıt yaptırdım.
    4) Sıra bekletmeden içeri aldı doktor.
    5) Kilo sorunum olduğunu söyledim ve birşeyler yazdı kağıda. (Erteleme alacağımı söyledi)
    6) Daha sonra sağlık kuruluna gönderdi.
    7) Kurulda tek tek tüm branş doktorlarına göründüm.
    8) Her doktor kendi satırına birşeyler yazıp kaşe bastı.
    Malesef bu aşamada saat 12 yi geçtiği için vezne kapandı ve teslim edemedim kağıdı.
    Perşembe günü tekrar gidip sonuçları teslim edicem.
    Bu aşamadan sonra ne olacak bilmiyorum ancak benim gibi problem yaşayanlar için ön bilgi olması açısından yazıyorum aşamaları buraya.
    kilon ve boyun kaç çıktı
    |
    |

• Yüzbaşı
    414 Mesaj
    3. erteleme ile muaf oldum. Zor bir süreçti, herkese kolay gelsin.

boy ve kilo kaçtı anlatırmısın süreci
    |
    |
    logard kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

e-devlet hesabına gir asal askerlik başvurusu var tıkla forumu doldur aile hekimine git sorunlarını söyle gerek görürse seni hastaneye sevk edecektir
    |
    |
    White Devil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: logard

3. erteleme ile muaf oldum. Zor bir süreçti, herkese kolay gelsin.
    Kasım ayında Sol Ön Çapraz bağı ameliyatı geçirdiğim için sağlık sebebi ile 1 yıl erteleme aldım. Ancak şubedeki memur muaf olunabilmesi için 3 yıl boyunca aynı sağlık sorununun devam etmesi gerektiğini söyledi. yani 3 yıl boyunca dizimden dolayı erteleme alırsam 3 yılın sonunda muaf olabileceğimi söyledi. Yani bu yıl dizimdeki rahatsızlıktan dolayı, diğer sene ise kilodan dolayı erteleme alırsam muaf olmak için 2. ertelemeyi almış sayılmıyorum. kilo için 1. ertelemeyi almış sayılıyorum ilk yıl sayılmıyormuş o dizden dolayı olduğu için. kısacası muafiyet durumu olması için 3 yıl tekrar eden rahatsızlıktan dolayı erteleme verilmesi gerekiyormuş. detaylı bilgisi olan yazabilirse sevinirim .
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

1 Yıl erteleme kesin olmakla beraber direk muaf olma ihtimalin doktorun insiyatifine kalmış boyundan 40 kilo ya yakın fazlan var.
    |
    |
    tnhn1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Sormak istedim bir kaç sorum olacaktı. 1/1 tarihinde baka ya düşmüş mü oluyorum çünkü 2sinde şubeye gitmiştim ve bana asal başvurusu yapmamı söylediler. Hemen başvurup bu sabahta sağlık ocağından hastaneye sevk edildim, B33 - 54 KG fazla heyete uygundur yazısı ile ancak heyet için tüm doktorların kapısına gidip muayene olup imza almam gerekiyormuş ve bu işlem 7sine kadar sürecek bazıları yıllık izindeymiş doktorların. Sizce bu süre zarfında bir ceza işleme kalır mıyım? Ve Bir yıl erteleme alabilir miyim?
    S.a Arkadaslar 25 Yasındayım acık liseye gıdıyorum 3 ocakta tecıl yenılemeye gıttım bana tecıl olmuyor artık dedıler gıt forum doldur dedı komutan 189 boyum 126 kıloyum saglık ocagına gıttım oda form doldur dedı formu doldurdum askerıyeye randevu verdı tekrar nasıl yapmam lazım bırde erteleme yada muaf olurmuyum tskler
    Father Gascoigne

Merhabalar, benim durum biraz ilginç, askerlik şubesini aradım anlamadı oradaki memur, şimdi ben ilk sene kilo dan 1 sene tehir aldım, sonra zayıfladım tam gidecekken 1 sene de anksiyeteden tehir aldım. Şimdi bu martta doluyor tehir ve yine kilo aldım, şimdi benim sorum şu, şimdi bu seneki muhtemel alacağım kilo tehiri ikinci mi sayılır yoksa, geçen yıl zayıfladığım ve başka hastalıktan ertelendiği için sıfırlanır ve 1.kilo tehiri mi sayılır? İşin içinden çıkamadım mevzuatta da yazmıyor. Lütfen yardımcı olun

Father Gascoigne

quote:

Orijinalden alıntı: shnpolat

S.a Arkadaslar 25 Yasındayım acık liseye gıdıyorum 3 ocakta tecıl yenılemeye gıttım bana tecıl olmuyor artık dedıler gıt forum doldur dedı komutan 189 boyum 126 kıloyum saglık ocagına gıttım oda form doldur dedı formu doldurdum askerıyeye randevu verdı tekrar nasıl yapmam lazım bırde erteleme yada muaf olurmuyum tskler
    Sen askere mümkün değil gidemezsin hocam, kilon fazla. Sen askerlik şubesine git, beni hastaneye yönlendirin de, seni aile hekimine ordan da hastaneye sevk ederler. Orada sırayla doktorlara muayene olucaksın, dahiliye de seni tartacak ve gidemez raporu yazacak mecbur. Sonra kurula çıkıp 1 sene tehir alacaksın.

|
    |

Orijinalden alıntı: Perro_De_Levantamiento

Merhabalar, benim durum biraz ilginç, askerlik şubesini aradım anlamadı oradaki memur, şimdi ben ilk sene kilo dan 1 sene tehir aldım, sonra zayıfladım tam gidecekken 1 sene de anksiyeteden tehir aldım. Şimdi bu martta doluyor tehir ve yine kilo aldım, şimdi benim sorum şu, şimdi bu seneki muhtemel alacağım kilo tehiri ikinci mi sayılır yoksa, geçen yıl zayıfladığım ve başka hastalıktan ertelendiği için sıfırlanır ve 1.kilo tehiri mi sayılır? İşin içinden çıkamadım mevzuatta da yazmıyor. Lütfen yardımcı olun
    3.muaynede kesin karar verilir,yani mubtemelen çürüğe çıkacaksın

Orijinalden alıntı: DMUKKS

Bıy bıy bıy

Geçen sene 175 boy 134 kilo ile bir sene erteleme aldım.
    Bu sene gene boy 175 kilo 143 bakalım ne verecekler.Dahiliyeden muhayene oldum kurula çıkacağım 3 ocakta inşallah çürük verirler.+71 yazıyor kağıtta.
    +72 kilo fazlan var
    ikinci girişin
    1 sene daha yükümlülüğün var
    Seneye gel.

Aynen böyle dedi kuruldaki doktor yani benim iş seneye kaldı.Neyse seneye alırız.
    |
    |
    Father Gascoigne

quote:

Orijinalden alıntı: X kare

3.muaynede kesin karar verilir,yani mubtemelen çürüğe çıkacaksın

Alıntıları Göster
    Çürüğe niye çıkıyorum ki bu benim 2.kilo dan ertelemem olacak toplam 3 olunca olmuyor mu?

Orijinalden alıntı: Perro_De_Levantamiento

Çürüğe niye çıkıyorum ki bu benim 2.kilo dan ertelemem olacak toplam 3 olunca olmuyor mu?

Alıntıları Göster
    Toplam muayne sayısına bakiliyor

emek server
Media Sözlük
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,766
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.