Şimdi Ara

Artik 'telefonum suya dustu ne yapayim' sorusuna son!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://gizmodo.com/5875262/you-can-waterproof-your-iphone-with-this-magical-liquipel-coating

bu firmayi CES'te duydum ancak urunleri cok ilgimi cekti. asagidaki videolardan da goreceginiz uzere elektronik cihazinin uzerini sac'tan cok daha ince bir tabaka ile kapliyorlar (aciklamalarinda dedigi uzere urunlerin giris-cikis noktalarini da kapsiyormus bu olay) ve boylece urun tamamen su gecirmez hale geliyor. elektronik cihazinizin uzerinde urunu farklilastiracak hicbirsey hissetmeyeceginizi de garanti etmisler..

ben gelecek hafta telefonumu gonderip uygulattiracagim sanirim. iphone 4'um gelene kadar da hanimin HTC Inspire 4G'ine mahkum kalacagiz napalim :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flayzeraynx -- 11 Ocak 2012; 23:26:51 >

• Böyle bişey nasıl mümkün olabilir ya?

Nasıl bi işlem yapıyolar ki cihazlar bu hale gelebiliyo?
  • açılmış bir konu vardı zaten. madem yaptırma aşamasına geldiniz, fiyatını da söyleseydiniz bari?
  • daha once acilmis konuyu goremedim kusura bakmayin.. zaten sitede fiyati var, buy now'a tiklayinca gorebiliyorsunuz..

ama goremeyenler icin yazayim: fiyati $69, su anda shipping "grand opening" nedeniyle "ground shipping" (ortalama 4-5 is gunune denk gelir) icin ucretsiz. ancak 2-3 gunde ellerine gecsin ve islem gorup size donsun istiyorsaniz $21 shipping ucreti oduyorsunuz. eger 2 gun icinde ellerine ulasip, islem gorup, size tekrar teslim edilmesini istiyorsaniz yaklasik $40 shipping bedeli oduyorsunuz

• bunun daha ayrıntılı açıklaması yok mu nasıl yapıldığına dahil.Kulaklık girişi hoperlör ve şarj girişinden nasıl su girmez anlamış değilim.
  • sizin uyguladiginiz bir olay degil zaten (simdilik sanirim...).. firmaya telefonunuzu gonderiyorsunuz, onlar yapiyorlar. bir nevi mikron kalinliginda bir madde ile kapliyorlar icini de, firis noktalarini da
  • Güvenilir gelmedi.
  • aslında gayet mantıklı birşey videoda gösterdikleri sis bulutuna benzer şeyde nasıl bir madde var bilemem ancak mantığı eminim içerideki elektronik cihazlara sızıp onlara koruyucu bir bant olabilir.
  • Şarj soketi ve kulaklık girişindeki yeri nasıl kapladılar gerçekten ilginç ,hele ki htc nin kapağı çıkartıp tekrar suyun içine atması bitirdi olayı... Bu sıvıya dokunmadan inanmayacağım su olduğuna .
  • ozellikle en sonda paylastigim htc thunderbolt videosunu izlerseniz cihazin icine de koruma isliyor. adam kapagi cikarip butun elektronik aksami ortada birakarak cihazi suya kouyuor halen de calisiyor..
  • Tamamen görünmeyen şeffaf boya gibi birşey olarak düşünün. Molekül su geçirmez hücreleri kapalı bir ortamda, gaz olarak püskürtüyorlar.. Ve birkaç dakikada en ince noktalara dahi (toplu iğne ucunu bir yere batırın. O, 0.01 mikronluk gözle görünmeyen yerler bile gaz şeklinde puskurtulen ekran koruyucusu maddesinden çok daha iyi kalitedeki kaplama maddesiyle her yer kaplaniyor.. Bir nevi, şeffaf boya gibi birşey)...
  • İnsan bu korumayı yaptırsa bile rahat edemez ya :)

Düşünsene şov için atıyosun suya sonra cihaz pert :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 78erhan78

bunun daha ayrıntılı açıklaması yok mu nasıl yapıldığına dahil.Kulaklık girişi hoperlör ve şarj girişinden nasıl su girmez anlamış değilim.

+1907 ve kulaklık takmak istesem ne olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extreme Victory

quote:

Orijinalden alıntı: 78erhan78

bunun daha ayrıntılı açıklaması yok mu nasıl yapıldığına dahil.Kulaklık girişi hoperlör ve şarj girişinden nasıl su girmez anlamış değilim.

+1907 ve kulaklık takmak istesem ne olacak?

yukarida belirtildigi gibi, uygulama cihazin her noktasini kapliyor.. cihazin kullanimini engelleyen hic bir durum yok
  • Hocam bu konuyu ilk ben açmıştım. Benim de baya ilgimi çekti hatta ben CES'de tanıtılmasından öncesinde araştırmıştım. İlk başlarda yorumlarda işte saf su olduğu falan söyleniyordu. Ondan sonra bu firmanın laboratuvarda herhangi bir pet şişeden su döktüğü vidyoyu izledim ve gerçekten doğru olduğunu düşündüm. Yalnız şöyle bir şey var firma %100 su geçirmez olacak demiyor. İstenmeyen su kazalarında cihazınızı koruyacak bir kaplama. Yani denize dalarsan su geçirebilir %100 geçirmicek diye bir şey yok. Bunun haricinde Türkiye'den Amerika'ya nasıl gönderilir asıl zor olan kısım da bu. Kesinlikle gümrükte takılır ve o telefon geri gelir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son video olayı bitirdi pil kapağını çıkardı ve öylece bırakına ağzım açık kaldi ne diyeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: isosem19

Hocam bu konuyu ilk ben açmıştım. Benim de baya ilgimi çekti hatta ben CES'de tanıtılmasından öncesinde araştırmıştım. İlk başlarda yorumlarda işte saf su olduğu falan söyleniyordu. Ondan sonra bu firmanın laboratuvarda herhangi bir pet şişeden su döktüğü vidyoyu izledim ve gerçekten doğru olduğunu düşündüm. Yalnız şöyle bir şey var firma %100 su geçirmez olacak demiyor. İstenmeyen su kazalarında cihazınızı koruyacak bir kaplama. Yani denize dalarsan su geçirebilir %100 geçirmicek diye bir şey yok. Bunun haricinde Türkiye'den Amerika'ya nasıl gönderilir asıl zor olan kısım da bu. Kesinlikle gümrükte takılır ve o telefon geri gelir mi?

kusura bakmayin konunuzun tekrari olmus... isterseniz sizin actiginiz konudan devam edilmesi icin yoneticilere soyleyelim konuyu kaldirsinlar..

ayrica turkiye'den gitmez vallahi.. aslinda gider de, geri gelmez :) ben amerika'da yasiyorum ondan dolayi benim icin sorun degil
  • quote:

Orijinalden alıntı: flayzeraynx

quote:

Orijinalden alıntı: isosem19

Hocam bu konuyu ilk ben açmıştım. Benim de baya ilgimi çekti hatta ben CES'de tanıtılmasından öncesinde araştırmıştım. İlk başlarda yorumlarda işte saf su olduğu falan söyleniyordu. Ondan sonra bu firmanın laboratuvarda herhangi bir pet şişeden su döktüğü vidyoyu izledim ve gerçekten doğru olduğunu düşündüm. Yalnız şöyle bir şey var firma %100 su geçirmez olacak demiyor. İstenmeyen su kazalarında cihazınızı koruyacak bir kaplama. Yani denize dalarsan su geçirebilir %100 geçirmicek diye bir şey yok. Bunun haricinde Türkiye'den Amerika'ya nasıl gönderilir asıl zor olan kısım da bu. Kesinlikle gümrükte takılır ve o telefon geri gelir mi?

kusura bakmayin konunuzun tekrari olmus... isterseniz sizin actiginiz konudan devam edilmesi icin yoneticilere soyleyelim konuyu kaldirsinlar..

ayrica turkiye'den gitmez vallahi.. aslinda gider de, geri gelmez :) ben amerika'da yasiyorum ondan dolayi benim icin sorun degil

Yok hocam önemli değil ha ben açmışım ha sen açmışsın ne farkeder. O zaman aslında sizin konunuzdan devam edilmesi daha mantıklı çünkü siz en azından Amerika'da yaşıyorsunuz ve deneme şansınız var. Eğer denerseniz bizler için de çok güzel bir fırsat olur. Çünkü google'da firmaya gönderen var mı diye aratınca ben sadece 1 kişi buldum ve o da kargom kayboldu yazmış sonra da firma yetkilisinden mesaj gelmiş durumu çözmüşler. Yani firma hakkında da fazla bir görüş bildiren yok. O yüzden temkinli davranmak gerek bence.
  • valla ciddi ciddi ben haftaya gonderecegim bakalim neler olacak :) UPS'le gonderirim, kaybolma ihtimali pek olmaz bu durumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: flayzeraynx

valla ciddi ciddi ben haftaya gonderecegim bakalim neler olacak :) UPS'le gonderirim, kaybolma ihtimali pek olmaz bu durumda

Yaptırdıktan sonra su içinde bir videosunu çekersiniz artık :D
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.