Şimdi Ara

Artık dizelin de espirisi kalmadı diyenler (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
284
Cevap
0
Favori
31.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dizel candır. 1.4 dizel fiestam şehiriçi gaza tabiri caizse abana abana basmama, yeşil ışık her yandığında gazı köklememe rağmen en fazla 5.3 lt yakıyo. Sakin kullanımda 4.9u gördüm. Benzinli arabamda oldu onda gaza basmaya çekiniyodum resmen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler kamyondan sıkılırsanız gerçek arabalara da binin bir ara. Araba benzinli olur bastıgında gerekırse yakar sessız olur konforlu olur canın sıkılırsa devir çevirirsin. Turbosu öldüğünde öküz arabası gibi giden araçlardan sıkılırsanız bekleriz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HondatugraL -- 19 Ağustos 2019; 14:33:50 >
  • tasarruf diyorsan lpg. kardeşim boşuna hikaye anlatma :)
    ben ise benzinden asla şaşmam ,çünkü araba kapının önünde yatıp duruyorken ,benzin benim için arabaya harcadığım kalemler içinde hiç kalıyor :)

ya arkadaş biraz yerinizde durun ,sizin yüzünüzden araba kullanamaz olduk ,neymiş efendim lpg ucuz ,yan dükkana bile arabayla git ,dizel ucuzmuş laf olsun diye gez toz

he ya bayağı tasarruf yapıyorsunuz böyle gereksiz araç kullanarak :)

çok araç kullandığında ;

çabuk yıpranan lastikler
    sık bakıma girme
    alt takım gibi aksamların daha çabuk bozulması nedeniyle erken değişimler
    normal kullanım olsa ayda 1 depo yakıt kullanacağına 2-3 depo kullanma

gibi bayağı tasarrufunuz oluyor yani :)

özellikle lpg. li araç sahipleri arabadan hiç inmiyor yahu ,kar bunun neresinde ?
  • At arabası en mantıklısı

• Farfaraway21 kullanıcısına yanıt
    işkembeden sallamışsın başka birşey değil bu

tamam benzin kötü dizel iyi demiyorum ama gerçek trafik değerleri ile 4 litre ve az yakmaz bu araçların hiç biri şehir içinde

fabrika verisi adam oraya 1lt yakıyor dese 1lt oldugunamı inanacağız ? keza dizeldede aynı

ve ayrıca bu üstteki araçları geçtim millet 1.0 a lpg taktırmaya çalışıyor kim benzinle kullanıyor aracını
  • Vallahi onu bunu bilmem ama bana kimse aradaki bu farkı açıklayamaz.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-1.16d-hata%2Cboya%2Cdegisen%2Ctramer-yok-yetkili-servis-bakimli-721827856/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-116i-otomatik-kazasiz-tramersiz-715788974/detay

24,500 tl arada 25 k gibi bir fark var, kimse kusura bakmasın ama benzinli aracı olanlar benden 100 200 250 tl daha fazla yakıt parası ödüyorlar bir depoda deyip ve sonra gidipte bir araca daha alırken aynı modellerde aynı yaşta aynı kilomatrelerde olan araca en başında gidip 25 k fazla para verip bu aracı alıyorsa ben o kişileri sorgularım. :)

Baştan 25 k para bayıl sıfırında ise skala 40 k ları da geçiyor git başta alırken ver 40 k 25 k fazla araca sonra ben 250 tl daha az yakıyorum bir depo da diye kendini rahatlat. :) Nasıl bir dünya ise bu. :)

• Hala dizel benzin konusu tartışması devam ediyor isteyen istediğine binsin... Şahsen 2.0 alti dizel araç benim için ölüdür ve hep ölü olacaktır. Benzinli her zaman iyidir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hala benzin ve dizel kullanan varmı yahu lpg candır 2.67tl

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lınc L kullanıcısına yanıt
    Şöyle bi eksik var dizeli satarkende zaten daha fazla fiyata satıyorsunuz.
    Aslında ekonomik yönü hesap edilirse senede 10bin km yapan biri dizel alsa yine kardadır. Çünkü 5 sene sonra 50 bin km dizel bi arabayı çok değerli ve hızlı satar. 50.000 kmde yaktığı az yakıtta ekstradan cebinde kalır.
    Lpg olayına girmeye gerek yok Şahsen ben Lpg den nefret ediyorum.
    100 kmye 3 4 litre benzin yada dizelle şehir içinde yaktım diyenleri ise hiç kaile almıyorum. Çünkü o verilere inanmıyorum. Gaza basmayacaksın şöyle kullanacaksın böyle kullanacaksın hiç işim olmaz.
    Benzinli araba alınır mı evet konfor sizin için önemliyse kesinlikle benzinli araba alınır özellikle turbo benzinli arabaları çok beğeniyorum ama gaza basınca çok yakacak psikolojisinden dolayı dizel kullanıyorum arabamla yıllık 15bin km yol yapıyorum. Bi ara dizel benzin fiyatları hemen hemen aynı olunca bende benzinli almayı düşünmüştüm. Sonra makas açılınca vazgeçtim😏

Not yıllık 22 23 nin kmde ağır vasıta ile yol yapıyorum. Belkide dizel tercih etmemin bi sebebide budur çünkü motor sesine alışığım😁

• quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

işkembeden sallamışsın başka birşey değil bu

tamam benzin kötü dizel iyi demiyorum ama gerçek trafik değerleri ile 4 litre ve az yakmaz bu araçların hiç biri şehir içinde

fabrika verisi adam oraya 1lt yakıyor dese 1lt oldugunamı inanacağız ? keza dizeldede aynı

ve ayrıca bu üstteki araçları geçtim millet 1.0 a lpg taktırmaya çalışıyor kim benzinle kullanıyor aracını
    Neyi işkembeden sallamışım? Her iki mesajımda da yorum yok. Biri teknik veri ve hesaplama. Diğeri ise motor ve şirketin satın alınması . Nasıl işkembeden sallama oluyor? İyi misin sen?

Şehir içinden bahsetmiyoruz.

Al sana 1.2 atmosferik 308 in 100-110 CC ile uzun yol yakıt tüketimi. Fabrika verisi 4.7 L/100 KM. Fabrika verisinden 0.2 litre fazla yakmışım. Onun nedeni de malatyada şehiriçi birkaç ışığa takıldım. Şehir içine girmeden 4.7 ydi. Atmosferik 308 fabrika verisini yakalayabiliyorsa 1.2 Turbo 110 HP 208 sence ne yapar?
    Artık dizelin de espirisi kalmadı diyenler

Sana ilginç gelebilir ama ister inan ister inanma mayıs sonu verilerine göre araçların %24,6 benzinli
    https://www.trthaber.com/haber/ekonomi/trafikteki-arac-sayisi-bes-ayda-173-bin-630-artti-421784.html

• Lınc L kullanıcısına yanıt
    Kia ceed

HB Elegance 1.4L Benzin DCT (Otomatik) 140 PS 152.900 TL Detay
    HB Elegance 1.6L Dizel DCT (Otomatik) 136 PS 158.400 TL Detay

Fark 5500 TL

Peugeot 308

308 STYLE 1.2 PureTech 130 hp EAT8 Tam Otomatik 150.183 TL
    Dizel
    308 STYLE 1.5 BlueHDi 130 hp EAT6 Tam Otomatik 163.678 TL

Fark 13500 TL

İlla Hondamı almak lazım yada bu karşılaştırmaları WW üzerinden mi yapmak lazım anlamıyorum.Atmosforik 1.6 bir araba ile dizel turbo arasında muazzam bir tork farkı var.Buda sürüş dinamiklerine yansıyor.Abimde 1.6 benzinli hyundai elentra var bende dizel cerato var aradaki güç farkı inanılmaz.Yakıt desen keza öyle.Hala insanlar dizel düşmanı ben anlamıyorum 12 yıldır dizel arabalar kullanıyorum hiç sorun yaşamadım neredeyse.1 keresinde ikame araç verdiler honda civic benzinli 1.6 aman Allahım o neydi yle ya araba resmen gitmiyor .Yani benzinli arabalarda turbo olmadan hikaye.
  • Tsi ciler bu arkadaşa cevap verin bakalım. Ne diyor bu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etusch -- 17 Ağustos 2019; 9:47:28 >
  • tosun79 kullanıcısına yanıt
    çok satılan ve bilinen araçların en boş donanımlarından örnek verdim ben 0 dan alınınca nasıl amorti edebileceği hususunda

ceed örneğini bence geçersiz dizel araç getirtmez bu gidişle satamaz zaten (ceed i severim ama tutmuyor işte)

308 örneği vermişsin ama benzinli olan versiyonun fiyatı dizel kadar pahalı zaten yeni teknoloji yeni şanzıman olduğu için

• ykaya1983 Y kullanıcısına yanıt
    Türkiye’de ben hiçbir şeyi güvenerek alamıyorum.
    Bayramda depoyu doldurdum (LPG) , 410-420 km giden depo , 310 km yaptı. Yakıtı aldığım yer Aytemiz petrol.
    Bence dizel konusunda bu kadar güvenmeyin. Kötü bir dizel yakıt , sizi çok daha fazla üzer.

• Tüplü 1.6 100 Bg 16v Seat Cordoba ile Giresun'dan Bursa'ya gelene kadar 19.2 Kr yaktım yol 10 saat sürdü çok yavaş da gelmedim.Dizelin esprisi neymiş?

• quote:

Orijinalden alıntı: NazımHikmetRan

Türkiye’de ben hiçbir şeyi güvenerek alamıyorum.
    Bayramda depoyu doldurdum (LPG) , 410-420 km giden depo , 310 km yaptı. Yakıtı aldığım yer Aytemiz petrol.
    Bence dizel konusunda bu kadar güvenmeyin. Kötü bir dizel yakıt , sizi çok daha fazla üzer.
    Dikkat ederseniz 5 yıldır total gibi marka bir petrolden ucuz yakıt alıyorum diyorum.Mesele gayet anlaşılır olması lazım.
  • suanda e90 320d ye biniyorum ama bir onceki aracim golf 1.2tsi acik ara daha az yakiyordu. golf ile sehirler arasi 3.9lt yakiyordum, bmw 5.5lt civari yakiyor. trafikte ikiside ayni yakiyor. tamam 320d 180 civari beygir motoruda cok daha buyuk ama benim gibi sehir limitlerine dikkat eden yaya gecitlerinde duran biri icin neye yarar. deneme amacli golf te gaza basmistim arabada 5 kisi varken temde 190 i gordum 1.2 motor ama cok iyi gidiyor fakat o hizda o araba pek guven vermiyor. bmw ile 240 i gordum ama sanki 150 ile falan gidiyorum gibi bir his vermisti. diyecegim o ki dizele gerek yok bir sonraki araci mumkunse benzinli yada elektrikli almayi dusnuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosun79

Kia ceed

HB Elegance 1.4L Benzin DCT (Otomatik) 140 PS 152.900 TL Detay
    HB Elegance 1.6L Dizel DCT (Otomatik) 136 PS 158.400 TL Detay

Fark 5500 TL

Peugeot 308

308 STYLE 1.2 PureTech 130 hp EAT8 Tam Otomatik 150.183 TL
    Dizel
    308 STYLE 1.5 BlueHDi 130 hp EAT6 Tam Otomatik 163.678 TL

Fark 13500 TL

İlla Hondamı almak lazım yada bu karşılaştırmaları WW üzerinden mi yapmak lazım anlamıyorum.Atmosforik 1.6 bir araba ile dizel turbo arasında muazzam bir tork farkı var.Buda sürüş dinamiklerine yansıyor.Abimde 1.6 benzinli hyundai elentra var bende dizel cerato var aradaki güç farkı inanılmaz.Yakıt desen keza öyle.Hala insanlar dizel düşmanı ben anlamıyorum 12 yıldır dizel arabalar kullanıyorum hiç sorun yaşamadım neredeyse.1 keresinde ikame araç verdiler honda civic benzinli 1.6 aman Allahım o neydi yle ya araba resmen gitmiyor .Yani benzinli arabalarda turbo olmadan hikaye.

308 1.5 BlueHDİ 130 HP EAT8 166.317

Fark 16.134

EAT8 varken EAT6 fiyatını baz almakta ne bileyim

• orhanyor kullanıcısına yanıt
    1.2 ile 2.0 motoru karşılaştırmışsınız, güç ve ağırlık farkı da oldukça fazla

Siz sakin kullanıyor olabilirsiniz ama motor hacmi büyük ve ağır araba neticede, ona göre yakıyor.

Trafikte ikisinin de aynı yakması bmw'nin dizeldeki mühendislik başarısı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu genel konu kafamı çok karıştırıyor. Ben senede 50000 km. yol yapıyorum. Sizce hangisi mantıklı?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.